Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od jerry.mysak »

Podle nového zákona, se musí pro VŠECHNY zbraně kategorie D dovezené ze zahraničí zažádat o dovoz.



Zprostředkuji svou zkušennost. Jednalo se mi o dovoz historické zbraně zvenčí, ale jak jsem už psal platí to pro všechny Déčka.

Nejdřív si musíte dojít na policii, kde si vyplníte formulář
Ohlaseni_prepravy_palnych_zbrani_kategorie_D_priloha_c_32_vyhlasky_-_20210128.pdf

kde vyplníte sebe, na prodejce tam není kolonka, takže se tam někam musí večmárat, a vyplníte co za zbran dovážíte. Jak je v našem blbákově normální, nikdo nepočítá s tím, že si zbran můžete nechat dovézt specializovanou přepravní společností. Takže vyplníte že to převezete vy a ještě přes jaký přechod. Zaplatíte 800 kč. Zhruba po týdnu dostanete povolení a můžete flintu dovézt.

Údaje se zapisují do evropského registru zbraní.

Tímto jste splnili zákonnou povinnost a co se bude se zbraní dít dále už nikoho nezajímá. Necháte si jí, prodáte, zničíte, zakopete, vše jedno. Jen v případě vývozu ze státu absolvujete stejnou proceduru, jen s jiným formulářem.


Můj drobný postřeh, kdy nikoho k ničemu nenabádám. Jsou státy , kde potřebujete vývozní licenci na D zbraně. Třeba Švédsko, nebo Německo. Při dovozu z těchto zemí je nutné toto absolvovat, jinak hrozí porovnání databází a můžete bejt popotahovaný. Ale třeba Francie nic takového nemá a nikdo neví, že sem ta flinta jde.
Já jsem blbec poctivej, takže jsem si těch 800 kč zaplatil i za tu flitu z Francie.


Nicméně pokud to neprovedete a nikdo na to nepřijde na hranicích, je prakticky nulová možnost postihu.


netuším, jak by se řešilo, kdybych jako prodejce nahlásil imaginární osobu, nebo naopak skutečnou, ale někoho kdo s tím nemá nic společnýho, případně mrtvoláka a evropa zjistila nesoulad
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Wdog
Příspěvky: 511
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: nákup zbraně kategorie D ze zehraničí

Příspěvek od Wdog »

Ten formulář, co odkazuješ, to je správně?

Já jsem tedy po novu o import Déčka ještě nežádal, ale neměl by to být spíše formulář žádosti na vydání ZPL?

... to "ohlášení přepravy" je spíše pro podnikatele, si myslím.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: nákup zbraně kategorie D ze zehraničí

Příspěvek od jerry.mysak »

paní na policajtech volala někam na ústředí a pak mi tohle přinesla. Radši jsem to řešil na místě.

Oni sami netuší co a jak. Ptal jsem se kam, do jaký kategorie spadá harpunářská puška na slepé nábojky vystřelující harpuny. Nevěděla a prej mi to zjistí. Chápu, že tyhle věci neřeší každej den.

PS
vytížil jsem orgán asi na 15-20 minut, mezitím se venku udělala fronta asi 20 lidí co chtějí větší zásobníky :-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: nákup zbraně kategorie D ze zehraničí

Příspěvek od jerry.mysak »

tak je změna, ted se má používat tenhle formulář na import i export, poplatek 800 kč

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... TnR_uhiCbW
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: nákup zbraně kategorie D ze zehraničí

Příspěvek od cipis »

Tady je krásně vidět, jak občas funguje lidová tvořivost na oddělení.
Díky myšáku za prošlápnutí, nakonec ses dobral vlastně kompletního správného řešení.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: nákup zbraně kategorie D ze zehraničí

Příspěvek od bivoj »

Spíš je vidět, jak to ve své podstatě nefunguje. Kamarád si nechal dovézt z USA pár raritních (a kurva drahých) kousků bambitek. Nicméně prodejce, asi aby ukázal svůj vděk, přibalil k zásilce (nevyžádaně) pár dalších kousků pifpafů. Prošlo to, s papírama na ty původní bumbácy, naprosto v poho až do ČR. Ne, že by se někdo zlobil za nějakou 18XX vinčestrovku... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: nákup zbraně kategorie D ze zehraničí

Příspěvek od jerry.mysak »

cipis
ono to je o tom, že někdo vymyslí zákon, ale těm ouřadům dole už neřekne jak to ošéfovat. Jeden by předpokládal, že to budou mít k datu platnosti zmáknutý. A vono hovno. Řeší se to za pochodu, ono si to sedne.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od cipis »

Těm ouřadům dole to dokonce dávají papírově, ale dokud je v tom člověk nevymáchá přes ministerstvo, tak si budou tvořit svoje vlastní výklady a pravidla.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od jerry.mysak »

Cipis
musím se jich zastat. Paní volala na ministersvo před mýma očima. Ani na ministerstvu neměli šajn co vlastně mají vyžadovat. Prostě bordel.

Celkově je přístup Budějckýho oddělení zbraní lidský. Oproti jiným ouřadům.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Wdog
Příspěvky: 511
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od Wdog »

Ještě to dám sem, nedávné oficiální stanovisko k dovozu či vývozu zbraní kat. D.
Nicméně i tady se situace zpracováním na jednotlivých odděleních PČR asi ještě musí usadit a sjednotit.

https://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k ... -2021.aspx
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od jerry.mysak »

hm, tak zase jinej formulář. Tedy když to nechám poslat poštou. Dám na to dotaz.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od Zarozak »

Řeším teď dovoz znehodnocené zbraně z Anglie, je to znehodnocenka dle nové směrnice EU, tedy D. Jde o to, jestli to může obchodník normálně zaslat poštou a já maximálně doplatím jen CLO na celnici nebo to smrdí zabavením zásilky buďto na anglické celnici nebo té naší nebo nějakými jinými obstrukcemi. Podle mého názoru není znehodnocená zbraň palnou zbraní. Obchodník nemá problém s odesláním do EU, ale distancuje se od návratové politiky v případě nějakého problému po cestě.....teď babo raď :roll:
Wdog
Příspěvky: 511
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od Wdog »

Pokud je to znehodnocené dle nové směrnice EU, a původně to byla ostrá zbraň, tak je to nyní zbraň kategorie C-I, takže budeš potřebovat normální dovozní povolení a zbrojní průvodní list od PČR. Po dovozu to pak normálně ohlásíš a dovozní papíry na PČR vrátíš.
Protože jde z venku mimo EU, zadrží to u nás celní pošta a budeš muset doplatit DPH a případně clo. K tomu budeš potřebovat fakturu včetně ceny dopravy.
Teoreticky to nemůže vézt běžný dopravce, měl by sis to přívézt sám, prakticky bych to neřešil. Jediné riziko je, že to celní pošta pak odmítne dále poslat poštou a budeš si to muset vyzvednout v Praze.


Zbraněmi kategorie C-I jsou
a) zbraně zařazené do kategorie A, A-I, B nebo C, které byly znehodnoceny v souladu s přímo
použitelným předpisem Evropské unie 40),


Kdyby to byla znehodnocenka znehodnocená "postaru", tak je u nás kat.D, ale dovozní povolení by bylo potřeba též.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Nákup zbraně kategorie D ze zahraničí

Příspěvek od Zarozak »

Tím celá akce padá :ne
Odpovědět