Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Venet »

DeadMan, a ako sa Ti podarilo to pritiahnuť z poza mláky?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Bill Masen »

Prosím o překlad do češtiny.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od colek »

Dovézt zpoza oceánu,mláka je u sousedů kaluž. :yes
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Bill Masen »

Tak to už chápu. Dík
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od DeadMan »

Hoši omlouvám se, ale už je to nějaký pátek a i kdyby jste mě zabili, tak si už fakt nevzpomínám.

Jen si pamatuju, že tu boční montáž, co je taky od Choate, jsem kupoval v českém e-shopu, který už neexistuje a jmenoval se tuším Joker Custom nebo tak nějak, ale myslím, že ten kompík jsem tahal přímo z USA a byl to porod jako prase (a vyšel tak na dvojnásobek uváděné ceny).
You cannot kill me as I am already dead!
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Milan_rozpad »

jj joker vozil hromadu super věcí, hlavně třeb ATI pažby, ale pár let už je to mrtvé :(
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Venet »

:(
Cogito, ergo armatum sum.
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

DeadMan píše:Jak velký arzenál a co v něm?

Já už pár let takto a více méně je to pro mne finální verze (za poslední měsíce se měnily jen detaily/doplňky).

Vše je odzkoušeno a odladěno k dokonalé funkčnosti a spolehlivosti.

Naprosto to odpovídá mým (našim) schopnostem/možnostem a zamýšlené taktice přežití ;)

A rozhodně se toho nehodlám jen tak vzdát :twisted:
Ahoj Deadmane,
pěkná sestava. Dává to smysl. Prosím Tě, že jsem tak zvědavej, co ti to tam trčí za fýčuru z toho většího Glocka vzadu z krytky závěru? Nějakej TurboFullAutoBadAssBooster? :)
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od FMJ »

Tipuju na natahovací páku k nějaké konverzi. Pochybuji totiž, že by nějako zodpovědný takhle veřejně odhalil nějakou drženou nelegálnost či výjimečnost (obé myšleno HYPOTETICKY, výjimečnost ve smyslu výjimku na držení "A" kategorie zbraní...)
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

...tak s křížkem po funusu - jasně že je to ke konverzi ...KPOS ;)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od DeadMan »

Jasně že je to páka ke konverzi (gen. 1) ;)

Tu už sice nemám, ale jednu (náhradní) páčku jsem si nechal pro krizové natahování o oděv atd.
You cannot kill me as I am already dead!
Dave42
Příspěvky: 1
Registrován: 09.12.2016 10:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Dave42 »

Otázka arzenálu... no, řekl bych za mě osobně, že bych chtěl být mobilní(mít možnost a být připraven), což si myslím, že v situaci, která by nastala je pro mě zásadní. Mám doma více kousků, ale volil bych z nich

1. - 9mm HK USP (idealní do uzavřených prostor)
2. - .223Rem SIG 516 CQB - (má kratší hlavěň, dá použít i v uzavřených prostorách, ale je ideální na otevřená prostraství na vzdálenější zásah) + optika Trijicon ACOG

Myslím, že ráže jsou ideální pro člověka, který chce být mobilní - váha střeliva, které s sebou jsem schopen vzít. Je potřeba počítat i s dalším vybavením, které taky něco váží.
Adkop
Příspěvky: 4
Registrován: 06.12.2016 14:20
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Adkop »

Ahoj všichni, tak jsem poctivě přečetl celé vlákno všech víc než 90 stran.
Co se týče arzenálu asi by bylo napřed dobré říct že se spíš připravují na nějaký pomalý rozpad než něco ve stylu třeba Malevile. Okamžitý kolaps mi nepřijde jako úplně reálný v současnosti. Spíše něco pomalého. Můj arzenál v současnosti tvoří pistole CZ P09 v ráži 9x19 a samonabíjecí brokovnice Utas xtr 12. Po novém roce je v plánu samopal vzor 61. Na jednobodovým popruhu pod kabátem v případě zhoršení bezpečnostní situace k tomu samozřejmě pistoli a nějaké náhradní zásobníky pro oboje. Součástí mýho arzenálu je i podkosilova neprůstřelná vesta. Myslím že balistická ochrana je stejně důležitá jako zbraně.
Jedna věc která mi po přečtení vlákna zůstala v hlavě je to jak spousta lidí počítá s lovem. Osobně si myslím že v první fázi tak jak zemře velkém množství lidí, tak zemře i velké množství velké zvěře. Bud bude vylovena nebo umře ze stejného důvodu jako lidé. Proto nebude moc co lovit.
Dalsi věc nad kterou jsem dlouho přemýšlel jsou sa58 a jiné pušky na náboj vz 43. Osobně si myslím že doby kdy to byla nejlepší volba pro rozpadlika je dávno pryč pokud už někdo nemá několik tisíc nábojů v zásobě. V dnešní době už je cena srovnatelná s 223 Remington. Nehledě na to že se stále hůře shánějí. Všechno co bylo v ČR bylo odvezeno na Ukrajinu a do Sýrie. Konečnou poslední kapkou je regulace zcivilnenych zbraní EU.
Co by jste tedy vybrali jako ideální zbraň pro rozpadlika? Já jsem šel do té brokovnice a k ní různé druhy nábojů. Da se s tím střílet jak na krátko tak na střední vzdálenosti až do cca 150 metrů podle druhu náboje.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Adkop:
jen bych se bál, že turecká samonabíjecí brokovnice nebude kdovíjak spolehlivá a trvanlivá volba, zvláště při nehezkém zaházení a dlouhodobém používání. Jestli by nebyla větši jistotou kvalitní pumpa či aspoň etablovaná samonabíječka (Saiga 12, Mossberg M930...).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Saigu bych bral hned, ale nejsou a v dohledné době, podle dovozců, nebudou (zbrojní embargo vůči zemi výrobce)... A na kus z druhé ruky čekám pomalu jako na smilování.

U tureckých brokovnic záleží taky dost na výrobci, mám zkušenost sice jen s opakovacími brokovnicemi z Turecka, ale třeba Akkar je celkem slušná, kdežto třeba Hatsan mi vůči tomu přijde v porovnání kvality horší, o Uzkonu ani nemluvě, ten bych zařadil, co se kvality týče, úplně nejníže. Už od pohledu to na mě prostě nepůsobí jako kvalitní zbraň.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Díky, podražilo od doby, co se to sem vozilo ve velkém. Nicméně já už pořídil Benelli.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

No tak Benelli je obecně povedená věc...
Adkop
Příspěvky: 4
Registrován: 06.12.2016 14:20
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Adkop »

štaflík píše:Adkop:
jen bych se bál, že turecká samonabíjecí brokovnice nebude kdovíjak spolehlivá a trvanlivá volba, zvláště při nehezkém zaházení a dlouhodobém používání. Jestli by nebyla větši jistotou kvalitní pumpa či aspoň etablovaná samonabíječka (Saiga 12, Mossberg M930...).
Do tyhle brokovnice jsem šel z toho důvodu že je postavená v AR komercial standardu takže veškeré příslušenství co ho je na AR k dostání je pro mě možné použít. Navíc AR 10 upper ve 308 je zaměnitelný s tím brokovnicovym. Ten je taky do budoucna v plánu...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od jerry.mysak »

adkop
brokovnicí na 150m ? Tak to si dost fandíš. Pokud teda nebudeš střílet breneky do davu zombíků :-)


Jinak ne že bych čekal rozpad, já to vystřílím během roku, ale mám doma:
4500 7,62x39
2000 ,45 ACP
2000 44 Rem mag.
900 7,62.54R
1000 ,22 LR
300 9mm Br
+ nějakej černej prach a střely do perkusky ,45 a revolveru ,44

sice je v tom dost peněz, ale koníček je koníček. A ženská kolikrát vyjde dráž:-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Odpovědět