Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

FMJ píše: 18.02.2020 10:44 Míra nutnosti konkrétního kusu vybavení a jeho úroveň je přímo úměrná finančním možnostem střelce....
Ano, ale Xkrát dražší, hlavně v odvětví střelných zbraní a doplňků, dost často neznamená Xkrát lepší. Mé finanční možnosti se v současné době shodou okolností pohybují na velmi uspokojivé úrovni, přesto stále vše beru poměru cena/výkon, a je jedno v jaké je to cenové relaci.
Takže hlavně u PCC, které má dost specifické určení a možnosti, se se zvědavostí taky přidávám k žádosti o odpověď na otázku - co za výbavu, v ceně lepších PCC na českém trhu, má dotyčná osoba (bivoj) na své zbrani? :) Snad až na kvalitnější optiku a světlo mě nic moc dalšího nenapadá a PCC není klika v .308, kde má optika atakující/převyšující cenu kvéru, opravdu smysl...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Tak těch 40k je samozřejmě i s optikou, která dělá velkou část té částky. Jen namátkou co mám navěšeno na mé PCC:
Aimpoint CompM5
Vortex Micro 3X
přestavba pažby na styl AR, sklopná, což obsahuje
redukci na AR pažbu
kloub MDT
buffer tube BCM mil-spec
pažba Magpul CRT
a dále drobnosti jako
řemen Magpul MS3
poutko Magpul RSA
přední ručka FAB defense PTK + VTS
difuzor (prase) Navrátil Arms

no, už jsme na cca 42K, a to tam ještě nemám baterku, ale tu mám zatím jednu univerzální a přehazuju ze zbraně na zbraň, nicméně plánuji pro karabinu samostatnou, což pokud to bude (pravděpodobně) SureFire X300 ULTRA, tak se s cenou za "příslušenství" dostanu nad 50K... A pokud ještě přikoupím nějaká AR sklopná pevná mířidla, tak to je taky min. 4k...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Ještě jsem zapomněl takové drobnosti jako např. 2x Vortex flip cap na ten zvětšovák (místo těch hroznejch gumovejch deklů co jsou tam origo) atp...

Jinak ta svítilna, pokud se rozhodnu že bude opravdu dedikovaná jen pro tu karabinu, spíš možná bude SureFire M300 Mini Scout + duální dálkový spínač. Což je sice dalších cca +15k, ale v oboru je to špička.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Já mám teda jen obyčejnou MP5 s plechovými mířidly, která teda na 25 metrů střílí jednou dírou i bez optiky.

Cítím se jaksi méněcenný :lol:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Já to mám hlavně pro zábavu. Ale měl jsem pár požadavků - délka v "sklopeném" stavu do 50cm, možnost AR pažeb, možnost střílet i se sklopenou pažbou, prase pro možnost střelby bez sluchátek ve venkovním prostředí, glock zásobníky (pro kompatibilitu s pistolí) atp.

S mýma staršíma očima jsem už prostě při dynamice a svižnějším přenášení mezi více cíli rychlejší a přesnější s kolimátorem, přes pevná jen jako nouzovku. Na 25 metrů to mám nastřelené na flek, druhá nástřelná je kolem 75m - a na tuhle vzdálenost jsem schopen s tím zvětšovákem to také posílat jednou dírou a vcelku v pohodě dosáhnu velmi přesně i na cca 100 - 150m (tam už ale do toho vstupují další vlivy).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od M M »

Beriem - hore som pisal mimo optiky, s nou tu cenu chapem. Takze - optika (ci uz LPS alebo kolimator), svetlo / laser - asi najrozumnejsi kompromis cena / kvalita co si mozem dovolit, to rozhodne ano. Ostatne veci su sekundarne (pokial sa mi to da rozumne drzat v ruke, mam dostatok zasobnikov a mam to ako nosit). Hranica kedy si clovek povie ze radsej este jeden kver nez tunit tento jeden k dokonalosti (ako tu ktosi spravne pripomenul - radovo vyssia investicia nemusi nutne znamenat radove zlepsenie uzitnej hodnoty) je vysoko individualna. Toboz v "PA" kontexte. A ano, mame to chvalabohu pre zabavu :).

Zaklad je mat aspon nieco a vediet s tym narabat, vylepsovat sa da postupne.

Inak u mna 8" NFA, akurat titanove piny, trapne sklopne UTG mieridla a na 25m to dam z ruky tiez jednou vacsou dierou. Slusny kolimator a svetlo / laser bude ked sa financne zotavim. Je s nou kopec srandy aj takto.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od vratnikp »

Zarozak píše: 17.02.2020 15:43
762x39 jsem osobně zavrhnul z důvodu téměř nemožného naladění v subsoniku,takže ideální volba na speciálnější úkoly a nenápadný lov právě ten 300blk.
Nechci aby to vyznělo jako hate, ale nějak nevím co by sis troufl s 300 blk subsonikem lovit. E0 má nějakých 700J. s tím bych si troufl na srnční a možná sele, myslím si, že jakákoliv jiná zvěř by měla hoodně dlouhý dosled. a drobná zvěř (veverky atp.) no z tich nic nezbyde. Takže na tuto práci na teoretické úrovni vidím jako vhodnější 22LR. Srnčí by stejně jistě zůstávalo na nástřelu, drobná zvěř by neexplodovala a sele by bylo stejně nejisté. a ta 22LR věřím, že nadělá s šeptadlem dělaným na koleni stejně hluku jako zatlumenej subsonic 300AAC
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od PaF »

.22 LR byla vždy osvědčenou pytláckou ráží, to je jasné. Ve výbavě by chybět neměla, už kvůli možnosti nasyslit střelivo (cena, hmotnost, objem).
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pylorus »

Ahoj rozpadlící,
tak jsem konečně přelouskal všech 114 stran :ugeek: a dovolím si přispět s vlastní špetkou do mlýna.

Arzenál částečný přehled
Dlouhé (ráže vzestupně) ;)
22. LR – TOZ 99 (v podstatě k ničemu – závaduje, nic moc přesnost, je mlsná, ale byla má první dlouhá a nechávám si jí jen kvůli nostalgii) Za mě samonabíjecí malorážku už nikdy. V POSTAPO by zůstala v trezoru / barter pro hejly.
22 LR – CZ455 Evolve + Trijicon TR23-2G (prvních pár měsíců bylo dost rozpačitých – zkoušel jsem, co jí nejvíc chutná, chod závěru byl prvních 500 ran šílený (zmlsanost z Tikky), ale postupem času se ochodil a nakonec jsme se hodně skamarádili. Nedávno jsem s ní vyhrál lokální soutěž v MaO. Munice buď sypané Lapua, resp. RWS Rifle Match (žluté), ucházející jsou i oranžové Target Rifle. Celkově má super ergonomii, je s ní bezva střílení. Na 75m se dá ještě smysluplně zasahovat cíl. Na 100 už je to dost sázka do loterie. Do POSTAPO bych jí nechal dětem kvůli tichosti, malému zpětnému rázu a lehkosti munice.
Na tomto místě si dovolím si malý OT: Opravdový lov s malorážkou jsem přesunul do kategorie vlkhé sny teoretiků rozpadu. Aniž bych to chtěl veřejně příliš rozvádět, tak kromě několika málo strak a nejrůznější drobné škodné jsem s 22 ulovil i lišku (cca 7kg) a opravdu to není nic pěkného (liška i přes přesný komorový zásah dlouho odkazuje (=umírá). Vítr, jakékoli stéblo brutálně ovlivňuje dráhu střely. Na větší zvěř to opravdu není (krom nelegálnosti) si dovolím odhadnout, že ve 3/4 případů zvěř nedohledáte (bez psa). Nikdy jsem neměl to srdce ulovit srnčí malorážkou. Abych ten lov nepatlal v pozdějším výčtu, mám zkušenost z minulé zimy, kdy jsem chodil na lišky s Tikkou T3 – 308W a chtěl zkusit vydělání kožešin. Standardně lovím náboji SP, který ale v lišce udělá cca 10-20cm exit wound (dle místa zásahu) a znehodnotí kožešinu. Střelil jsem na cca 100m lišku celopláštěm (FMJ) – liška stála mírně na ostro (šikmo) – střela těsně minula komoru a vyšla v oblasti slabin a lišák odběhl 80m!!! Dovolím si proto druhý OT: lov větší zvěře FMJ municí řadím krom prasárny mezi další vlhké rozpadlické sny. Zvěř samozřejmě dříve či později uhyne, ale díky vitalitě, pro laika tak málo uvěřitelné, v drtivé většitě případů uteče.
Zásoby 22lr cca 2000ks

Kosa – vše již bylo řečeno – dělník, pracant, holka pro všechno, mám jí rád POSTAPO: manželka
Dokoupit: trijicon RMR / možná nakonec pořídím i kryt pružin od Zendla kvůli termosce, ale ta cena :cry: (bivoj nic neříká :D )
Zásoby munice cca 3000ks

Tikka T3 – 308W + Pulsar XP50 – moje favoritka. Opravdu spolehlivá a naprosto přesná puška. Střílím převážně tovární Geco Plus / Express / SP (lov) a Magtech FMJ (terč). Zatím jsem neměl možnost na více než 300m :oops: Ale závazek na letošek hola hola Bzenec volá :lol: V kombinaci s termoskou je to opravdu hodně jedovatá holka. POSTAPO: já (negativa baterie do termosky), záložní optika Trijicon
Příslušenství - bipod, roedale jsem sundal, neb pro lov nic nepřináší a kdo by ty kila tahal :)
308W Lovecké – cca 200 / FMJ cca 500

UZKON TRX – 12 – jeden z prvních turků, musím říct, že jsem měl asi štěstí na kus, ale je velmi spolehlivá (cca 1500 ran), nevybíravá POSTAPO: zůstává v trezoru / barter / přátelé/
Praktické využití v porovnání s ostatími zbraněmi tolik nevidím, ale baví mě a chci jí doma.
Zásoby munice cca 100 buckshot 100 slug 100 x 3,5brok (kachny)

Krátké
G26 gen4+TLR1 = EDC já (velkou výhodu vidím v kompatibilitě zásobníků s plnotučnými glocky)
POSTAPO: manželka (v současnosti kvůli zaměstnání nemůže nosit, ale baví jí)
Dokoupit: truglo tfx pro (ty orgio glock stojí opravdu za … ehm)

G34 gen3+GTL21 = IPSC / střelnice POSTAPO: já
Dokoupit: truglo tfx pro / uvažuji i o konverzi RONI
Zásoby munice: cca 3000 FMJ / 150ks hollow point (dosled zvěře)

G36 gen3 s truglo ftx pro – půjde z domu – ustupuji od .45ACP (baví mě, ale nemůžu mít každou flintu :head a na nošení je subjektivně pohodlnější G26)
CZ75B – taky půjde z domu. Pan Zvoneček mě přesvědčil :mrgreen:

Taurus .38 spec. – byl tak levný, že jsem ho nemohl nevzít. Kultivované střílení. Nikde nezůstavájí hilzny. Použití např. porážka větších domácích zvířat-(nebydlím ve městě) POSTAPO: zůstává v trezoru / barter / přátelé
Munice cca 100ks SP

Taurus .357 mag. - – byl tak levný, že jsem ho nemohl nevzít. Rána je to děsná, ale ta paseka v cíli také. V podstatě mi však jen leží v trezoru, max se občas nechám vyhecovat na nějakou tu revolver soutěž. POSTAPO: zůstává v trezoru / barter / přátelé
Munice cca 100ks SP

Signálka 26,5mm - osvětlení perimetru – vždycky jsem jí chtěl :angel a uznávám, že tolik použití nemá, ale srdci neporučíš POSTAPO: zůstává doma

Úvahy do budoucna:
AR v 223 s hlavní okolo 14“
u ARka se nejvíce bojím ceny … znám se … a 100k do toho vážně nechci narvat :head :angel
(jsem zvědavý, až si pochovám PERUNA – třeba mi bude sedět 8-) )
Optiku bych volil Trijicon ACOG
AR v 9mm s hlavní 10“ (měl jsem půjčenou a je to parádní zábava na střelnici)

Pokud bych někde zůstal sám a musel se rozhodnout pro jednu dlouhou a jednu krátkou, nechám si Tikku a G34.


Obrázek
číza s termoskou
Obrázek
číza s TR23


Obrázek
polonastrojené dlouhé, dřevěná 12ka už je pryč a signálka v pouzdře

Obrázek
Zvonečky 8-)


Obrázek
old school


Obrázek
nastrojená tikka - už je zase odtučněná a ta nesmyslná kapsa na pažbě letěla :oops:
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

pylorus píše: 18.02.2020 23:13 Kosa – vše již bylo řečeno – dělník, pracant, holka pro všechno, mám jí rád POSTAPO: manželka
Dokoupit: trijicon RMR / možná nakonec pořídím i kryt pružin od Zendla kvůli termosce, ale ta cena :cry: (bivoj nic neříká :D )...
Bivoj nic neříká, bivoj Zendla na kose má a na něm Vortex Spitfire 3X. ;) IMHO pro kosu výborný kukr - je dostatečně krátký aby do něj nemlátily hilzny a fixní 3x je takové optimum. Dá se zvyknout i na osnovu, která je sice kalibrovaná na 223, ale člověk si zvykne kam mu to padá... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Vratnikp: No a to,cos vypsal nestačí? Jen si nemyslím,že menší zvěř by po zásahu subsonikem explodovala,nebude tam ten potřebný hydrošok,spíš to bude dělat čisté průstřely,což v tomto kalibru na drobnou bez jejího znehodnocení stačí.
Jinak z těch větších s tím v ameru loví většinou jeleny a dost si to chválí. I na mysliveckém foru u nás jsem už četl jakési pochvalné ohlasy na 300blk. Je to v podstatě to samé co kosí náboj,jen je tam ta přidaná hodnota v podobě funkčního subsoniku. Vymyslet subsonik,co by šlapal třeba v u nás dost rozšířené kose je bohužel snad nemožné,resp. nedovedu si fyzicky představit,že by to přetáhlo kosu bez úprav tak jak je a byla tím zachována poloautomatická fce. Sám jsem se o to snažil dost dlouho a nešlo to,slepá cesta
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Omlouvám se, ale nedá mi to. Co budete chtít lovit? Všechna zvířátka zmizí jak mávnutím kouzelného proutku.
Buďte realisté. To spíš rybaření. Dále, ověšovat něco co střílí pistolákama serepetičkama za tisíce, jsou vyhozené peníze. Výkon tam prostě není, nebude a blbinky na tom nic nezmění a zbraň nikam neposunou.
Radek07
Příspěvky: 1187
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Radek07 »

S tím nesouhlasím. Karabina na pistolové náboje je určena na boj z blízka 50-100M. Akademicky v PA době: ve tmě se hodí baterka nebo noční vidění. Aby ti nepraskl bubínek, tak tlumič. Také dobrý kolimátor. Sklopka a hlaveň do 10´´.
Vše určitě ne na lov zvěře (možná v nouzi). Z mého pohledu tady investice smysl mají.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Myslím,...můj názor, že dlouhá v pistolové ráži je k ničemu v případě průseru. I policejní jednotky, které na rozdíl od armády ještě drželi dlouhé na pistolové náboje dnes sáhnou raději po nějaké M4. Proto taky vznikl, po zkušenostech z druhé války náboj středního balistického výkonu. Proto říkám, když se tahat s dlouhou, ať to má smysl. Jak velká je a kolik váží krátká karabina v 223 nebo
7,62x39? min. stejne jako ta 9x19. Váha munice? Směšný rozdil u tech pár desítek kusů, nechcete mi říci, že budete tahat bedny munice v batohu :) Výkon neporovnatelný, navíc střelbu zvládne odrostlejší děcko i žena.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

mc.ready píše: 19.02.2020 11:10...Co budete chtít lovit? Všechna zvířátka zmizí jak mávnutím kouzelného proutku.Buďte realisté.
"Sorry jako", ale tenhle komentář je solidní blábol.
Můžeš mi laskavě sdělit, z čeho vychází tenhle tvá oduševnělá teze? 1 - nikdo neví, jak bude PA vypadat. 2 - Myslíš jako, že když sami myslivci nestíhají snižovat stavy zvěře (např. na Plzeňsku jsou 700+hlavé stáda Sik), že najednou ta banda prepperů, která je z většiny zvyklá střílet na statické terče, začne ultimátně masakrovat zvířata po lesích? Rybaření jako takové je v PA samozřejmě hloupost. Časově náročné a příliš nejisté. Jedině nahodit takový ten šikmý vlasec s háčky na šutr ke dnu ze břehu, jít dělat něco jiného a večer to zkontrolovat. Realista je připraven na všechny eventuality, takže tenhle komentář je IMHO trošku mimo. Trošku hodně...

Ad PCC. Nehodnotí se tu v příspěvcích jen výkon dané ráže, ale i třeba rozšířenost a účel použití. Takže taková bagatelizace stylem, že něco nemá smysl a "když už, tak už" je opět dost mimo.
Výkon to samozřejmě má, a dostatečný na to, aby to, zvláště do 100m, spolehlivě zabilo cokoliv, co se postaví dráze střely do cesty špatnou částí těla. Člověka, nebo zvíře. Pokud jsi jiného názoru, tak si nějakou PCC chytni do svěráku, natáhni provázek přes kladku za spoušť, postav se proti ní na 100m a zatáhni :roll:

edit: Smysl má všechno, s čím dokážeš zkušeně zacházet a jsi s tím sžitý a vyhovuje ti to (tedy včetně doplňků).
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Co se týče zvěře vycházím z toho, že v případě kleknutí obecného pořádku, kdykoli a kdekoli ve světě v minulosti, zvěř zmizela během krátké doby a masy lidí byli rády za kočky a psy. Co se týče dlouhé, ať si každý pořídí co chce. Já raději než 9mm, spíš za stejný peníz .223 nebo 7,62.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od M M »

@PCC - ono k tej opici je treba aj volieru a banany, konkretnejsie:

- strielas za o dost lacnejsie oproti .223 / 7.62x39, co ti ktori trenuju pravidelne asi ocenia, toboz ked im zacnu strielat aj decka, to to potom ide dost do penazi :(
- dostupnost strelnic. Kolko je v CR strelnic kde sa da s puskovou razou si strelit dynamiku? A ako casto? Ci uz koli balistike alebo hluku ...
- v pripade pruseru na 50m budem radsej strielat PCC ako pistolou (ok, brokovnica je tiez varianta :twisted:)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

mc.ready píše: 19.02.2020 11:10...blbinky na tom nic nezmění a zbraň nikam neposunou.
Mýlíš se, slušně řečeno. Za prvé, ty blbinky stojí stejně ať je navěsíš na UP nebo PCC. A s nima si, i s tou dle tebe slabou PCC, na tebe do sto metrů šáhnu s tak jedovatou přesností, že se ti to líbit fakt nebude. Jak správně říkáš UP na náboj středních bal. vlastností byly vyvinuty po WW2 jako ideální nástroj vojáka do války. Opakuji, do války. Ale případné PA fakt nebude válka, alespoň ne tak, jak se v současnosti UP v konfliktech používají (tj. boj jednotek).

Dále, budeš chodit v PA imrvére se sluchátkama nebo špuntama 24/7? Nebo v podloubí, v okamžiku kdy tě někdo začne postřelovat, budeš volat: "Momééént, počkejte, musím si nasadit sluchátka abych neohluchl..." zvlášť pokud máš na pušce kompík... PCC 9mm Luger s dobrým prasetem je v exteriéru z pozice střelce zhruba stejně hlučná jako 7.65 Browning a to i s nesubsonic střelivem. Možnost subsoniků a regulérního kvalitního šeptadla pak PCC staví v určitých (a v PA daleko reálnějších situacích jak "za války") parametrech lépe jak UP, kde 7.62 ani 223 neutlumíš ani zdaleka tak, jako subsoniky v 9mm. A 300Blk se nebude válet na každém rohu...

Regulérní puška má určitě svůj smysl (proto je mám), ale v případném PA budou její "výhody" oproti PCC dosti diskutabilní (skutečně budeš chtít, aby o tobě v případě výstřelu věděl každý v okruhu 5 kilometrů? ap.) a PCC rozhodně svůj smysl mít bude taktéž.

Takže pokud budu muset jít do války, budu rád za UP. V PA ale budu hodně rozvažovat a ve valné většině situací bude vhodnější volba PCC.

Nehledě na to, jak už tu bylo také řečeno, že možnosti tréningu jsou u nás lepší pro PCC (se kterou tě pustí i na většinu pistolových střelnic), jak u UP. A kdo na tom bude při přestřelce na 50m lépe? Ten, kdo má nadrilováno a umí ze zbraně fakt dobře, rychle a přesně střílet, než ten, co má sice 4x větší E0, ale než zalící bude mít v sobě 2-3 kousky od protivníka...?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

mc.ready píše: 19.02.2020 13:05Co se týče zvěře vycházím z toho, že v případě kleknutí obecného pořádku, kdykoli a kdekoli ve světě v minulosti, zvěř zmizela během krátké doby a masy lidí byli rády za kočky a psy.
Zajímavé. A to já bych žral psy jako první. Jednak je to bez námahy, jsou často kvalitně krmení a jídlo k tobě přijde samo na nastavenou ruku a ještě ušetříš za náboje. Hlavně tady u nás, kde dementní pejskaři nehlídají svoje čokly a ti lítají po vesnici.
mc.ready píše: 19.02.2020 13:05Co se týče dlouhé, ať si každý pořídí co chce. Já raději než 9mm, spíš za stejný peníz .223 nebo 7,62.
Však ti tu nikdo nic nenutil, ty sám jsi začal polemizovat o smyslu té které ráže. Střílej si z čeho chceš, ale pokud nejsi schopen to objektivně posoudit, což nejsi, jelikož jsi schopen napsat prázdný blábol typu "dlouhá v pistolové ráži je k ničemu v případě průseru"...tak tu prosimtě neházej moudrama co má a co nemá smysl ;) Žij a nech žít...

edit: viz to co napsal bivoj výše, a bylo to tu mnohokrát opakováno, ergo pokud jednou vletíš v PA s velkou slávou se svou ÚP na borca s PCC, abys nebyl nakonec nepříjemně překvapený... :chuckle
Naposledy upravil(a) Ray dne 19.02.2020 14:21, celkem upraveno 1 x.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Amatéři :mrgreen:
Odpovědět