Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od vratnikp »

Zarozak píše: 19.02.2020 1:29 Vratnikp: No a to,cos vypsal nestačí? Jen si nemyslím,že menší zvěř by po zásahu subsonikem explodovala,nebude tam ten potřebný hydrošok,spíš to bude dělat čisté průstřely,což v tomto kalibru na drobnou bez jejího znehodnocení stačí.

právě že mi přijde zbytečné budovat strategii lovu okolo 300AAC, když stejnou práci odvede 22LR. Chápu teoretickou výhodu v tom, mít jednu pušku na boj/lov, ale při ceně 300AAC mi to jako základ strategie nedává smysl. Nedovedu si ale představit, 300 AAC lovit veverky, menší pěvce...
Promiň, pokud jsem tvůj záměr s 300AAC nepochopil a máš zájem, můžem hodit řeč přes PMka at tu neplevelíme
mc.ready píše: 19.02.2020 13:05 Co se týče zvěře vycházím z toho, že v případě kleknutí obecného pořádku, kdykoli a kdekoli ve světě v minulosti, zvěř zmizela během krátké doby
,

to máš pravdu, ale dostupnost zvěře není předmětem tohoto vlákna, zvěř při úpadku současného zemědělství a přikrmování jednak bude migrovat tam, kde se uživí, druhak se bude méně množit, protože se neuživí
na druhou stranu jeden ze teoretických scénářů možného lovu, je např. výpadek dovozu potravin, při zachování fungování naše hospodaření v krajině, na dovozu jídla jsme těžce závislí a v případě, že by byl zaveden nějaký přídělový systém lze očekávat zvýšení pytláctví.

budu OT, ale řeka bude zdevastovaná rychleji než zvěř v lesích, navíc s přirozeným výtěrem v řekách se populace rychle neobnoví a to nemluvím o kontaminaci vody v případě nějakého úpadku

k výhodám PCC nemám co dodat, vše bylo řečeno
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pylorus »

Ahoj všem,
pěkně to tu ožilo :mrgreen:

Jen krátce:
Zvěř dostupnost - díky termosce se mi výrazně rozšíril obzor. Třeba černé zvěře je opravdu HODNĚ. Kdo neviděl, neuvěří. Drobná zvěř naopak brutálně mizí (průmysl na polích). Nedostatku zvěře v PA době se příliš nebojím. Něco ulovit PRAKTICKY není žádná legrace. Zkuste si došoulat (kdo nechce lovit třeba s foťákem) srnčí na 30m. Nemyslím tím, že zvěř náhodou potkáte na procházce. Cíleně se jděte projít a zkuste vyhledat zvěř, přiblížit se a mobilem vyfotit. Přes den možná srnčí, pochybuji, že zavadíte o černou.

Malorážka vs ACC Blackout - srovnám-li Stinger 258J vs Hornady GMX 1728J úsťová energie ve 100m 110J vs 1355J tak tvrzení, že odvede stejnou práci je absolutně mimo všechny mísy :head Navíc ranivé provedení střely u 300 vs olověná pecka u .22.

Exploze drobné zvěře - je blbost. Střelil jsem kunu polopláštěm 308W a díky drobnému tělu se střela nedeformuje, nepředá energii. V případě nouze by se to dalo jíst i jinak než jako karbanátek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PCC - ta kombinace se štěkátkem je opravdu neodolatelná :angel a navíc bude za chvíli i legální... :clap
jen kdyby můj zbraňový fond tak brutálně nesvítil červenými čísly :head

Příslušenství - noční vidění má samozřejmě obrovský smysl a ceny už nejsou tak šílené jako před lety
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od vratnikp »

při srovnávání .22LR vs 300BLK jsem vždy měl namysli subsonic ( má 600-700J)
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pylorus »

Jasně, ale i tak je to 6x víc a střela se zvýšeným ranivým účinkem dělá hodně... a správně bys měl porovnávat subsonic i v22lr ;)
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Tak termo rozhodně rozšiřuje obzory, o tom žádná, zejména v noci. :lol: V PA bude, řekl bych celkem výhodou..

ALE

když pomineme pořizovací cenu, tak hlavní nevýhoda jak termo tak opto NV je děsná spotřeba. Což v normální době nevadí ale pro PA s nefunkční elektřinou je to celkem problém. (Oproti např kolimu Aimpoint M5, který má psanou výdrž na jednu AAA baterii 50 000 hodin (cca 5 let!) nepřetržitého provozu s jasem na pozici 7 - u něho mi stačí mít v zásobě pár lithiovek a mám vystaráno na desítky let...)

2 pylorus - To tvoje je Pulsar Trail LRF XP38? Jak moc to v reálu žere? Píšou výdrž 16-10 hod, ale nevím nevím...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pylorus »

Bivoj moje XP50LRF :twisted: vydrží pohodlně celou noc. V zimě je to trochu méně, když je nad nulou trochu více. Ale mám jí teprve půl roku, takže těch zkušeností není úplně hodně. 16h mi přijde jako dost optimistický odhad :chuckle Na 12h se lze podle mě reálně dostat bez problémů. Příležitostně to můžu změřit. Protože dosud jsem jel stylem přijdu z lesa, stáhnu videa ,nabiju baterii.
Velká nevýhoda termosky i NV je, že koukáním do ní je dominantní oko ve tmě v podstatě slepé a zvyknout si koukat levým do tmy a pravým do světla je ... ehm... na palici :rofl (Jak to mimochodem řeší specky - nevíte prosím někdo?)
Pulsar má navíc v současné době šílené problémy s dodávkami a náhradní bateriové bloky i přístroje samotné nejsou už řadu měsíců dostupné. :punch
A ještě jedna super fičurka... s rychlomontáží používám jako pozorovák.
Edit: Asi jsme zde OT.... prosím šoupnout do Termovizí :wasntme
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Specky i vojsko to řeší binokulárním NV a tím, že si ho nesundávají ;) . Ale ceny jsou ještě +- o nulu víc než kvalitní termo...
Např takovéto vychytávečky: https://tnvc.com/shop/l-3-gpnvg-18/ tak tam počítej s cenou kolem míče a víc... A to se bavíme o cenách zcivilněných verzí, military grade verze nemá civil šanci získat.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pylorus »

Bivoj dík - a míření se řeší IR laserem? A jak se řeší míření NV a nějaký zvětšovák? Jinak jsem měl před pár lety půjčenou CLARU, bohužel ne na střelnici :( a za mě nic moc :sad Resp. není to špatný, ale čekal jsem od toho asi nereálný věci. bylo to někdy v roce 2013... možná (doufám) je od té doby v oběhu novější verze.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Míření buďto IR laserem nebo přes kolimátor s podporou NV, zvetšovák pouze pokud jde s daným NV přilícit tak, aby něco bylo vidět.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

vratnikp píše: 19.02.2020 14:53
Zarozak píše: 19.02.2020 1:29 Vratnikp: No a to,cos vypsal nestačí? Jen si nemyslím,že menší zvěř by po zásahu subsonikem explodovala,nebude tam ten potřebný hydrošok,spíš to bude dělat čisté průstřely,což v tomto kalibru na drobnou bez jejího znehodnocení stačí.

právě že mi přijde zbytečné budovat strategii lovu okolo 300AAC, když stejnou práci odvede 22LR. Chápu teoretickou výhodu v tom, mít jednu pušku na boj/lov, ale při ceně 300AAC mi to jako základ strategie nedává smysl. Nedovedu si ale představit, 300 AAC lovit veverky, menší pěvce...
Promiň, pokud jsem tvůj záměr s 300AAC nepochopil a máš zájem, můžem hodit řeč přes PMka at tu neplevelíme
mc.ready píše: 19.02.2020 13:05 Co se týče zvěře vycházím z toho, že v případě kleknutí obecného pořádku, kdykoli a kdekoli ve světě v minulosti, zvěř zmizela během krátké doby
,

to máš pravdu, ale dostupnost zvěře není předmětem tohoto vlákna, zvěř při úpadku současného zemědělství a přikrmování jednak bude migrovat tam, kde se uživí, druhak se bude méně množit, protože se neuživí
na druhou stranu jeden ze teoretických scénářů možného lovu, je např. výpadek dovozu potravin, při zachování fungování naše hospodaření v krajině, na dovozu jídla jsme těžce závislí a v případě, že by byl zaveden nějaký přídělový systém lze očekávat zvýšení pytláctví.

budu OT, ale řeka bude zdevastovaná rychleji než zvěř v lesích, navíc s přirozeným výtěrem v řekách se populace rychle neobnoví a to nemluvím o kontaminaci vody v případě nějakého úpadku

k výhodám PCC nemám co dodat, vše bylo řečeno

Abych pravdu řekl,jde mi vyloženě o co největší využití pouze jediné zbraně. Podle mě je v PA době velký arzenál různých zbraní v různých kalibrech (brát si s sebou na konkrétní účel konkrétní zbraň) prostě nesmysl.
Napadl mě ten 300BLK,protože když si ve své romantické představě PA doby vymyslím situaci,kdy jdu obstarat něco k snědku v rámci uživení rodiny do terénu, kde může číhat jakékoliv nebezpečí v podobě dalších lidí a někdy i ozbrojených, případně nějak lehce balisticky chráněných, tak mi přijde vždy lepší situace jít nenápadně něco slovit subsonikem s šeptadlem v kompaktní snadno ukrytelném balení, pro co nejnižší odhalitelnost a v případě napadení a potřeby si hájit život jen přehodit zásobník s plnotučnějším obsahem a snažit se to nějak vyřešit.......snažit se o to v této situaci s 22.lr mi přijde poněkud obtížné, kdy protivníkovi může pomoci v podstatě i plechový ruční štít. Jinak samozřejmě chápu,že obživa se dá udolat i 22LR a nemusí to být ani větším problémem. Taky si dovedu představit,že ten utlumený 300blk bude ve finále stejně hlučný jako neutlumená 22.LR................ovšem rozhodně tišší jak utlumená plnotučná .223, 308, 762x39 a to může hrát taky velkou roli

Cena přebitého .300blk je stejná jako cena přebité .223 když člověk oželí trochu té přesnosti v zájmu láce, nyní v této době. Taky si myslím,že přebití ruční kapesní sadou od LEE "na pařezu" bude v případě .300blk snažší neb se nábojnice nenafukuje a nenatahuje tolik,co jiné obdobné a běžněji dostupné ráže. U subsoniku ani nemluvím
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Alstratt »

Radsi nebudu ani uvadet co stoji cela ma vybava na zbrane, je to silene velke cislo. Ale bezne strilim bez tech doplnku a semtam si to ovesim. Do PA scenare ty doplnky mohou vazne hodne pomoci, takze zastavam ze je dobre je mit. PCC nepouzivam i tak si myslim ze i na ni nejake ty doplnky smysl maji. Ja to mam tak ze sice mam drahe doplnky ale za to nemam jich tolik, k cemu taky. Termo IR-Hunter, nocni PVS 27 Muns, dvojnozku MDT CKYE POD ... si prehazuju z DT HTI na MDRX a opacne. Zrovna ted nedavno mi prislo nove termo Trijicon IR-Hunter mk3 60 jelikoz to moje stare termo (Armasight apollo pro) uz fakt chtelo vymenit. Tyden nazpet to bylo este Reap-IR ktere ma tez fajn funkce ale nakonec to je IR-Hunter mk3 60 + IR-X Battery Kit. Jinak do akce nosime vse mozne a to nejlepsi co je k dispozci tak to si ale v civilu nemuzeme koupit, takze smula. Z NV mam 27 Muns na zbran a na helmu dual nechci, mam na ni mono PVS 14 Gen 3 a kdo si sezene muze zkusit COTI od Optics1 na tu PVS 14 ... Tlumice jinak tez mam a pouzivam i subsoniky a supersoniky. IR na zbran mam MAWL ale pouziti IR v dobe PA bude tez v nekterych situacich omezene. Mam sklapeci miridla s moznosti i sklapeni 45° do boku, Trijicon SRO (RMR je tez fajn) a Tangent Theta ktera je u me stale + - top optika.

Jestli je lepsi v boji PCC nebo UP zalezi na dosti faktorech, neni dobre tvrdit ze jedno je lepsi nez druhe v PA. Zalezi kde se nachazite, jaka je akce, kde se bude odehravat, jaka je vase role v teamu, jedete solo atd. Na PA davam prednost vic UP ale netvridm tim ze je na vsechny situace lepsi, to rozhodne neni. Na kratke vzdalenosti do domu mi staci pistol a nepotrebuju do domu tahat neco velkeho, s pistoli mam lepsi obratnost. Je ale zas fajn u PCC mit stejne strelivo jak do pistole o tom zadna. V boji na blizko v radech desitek metru - 100 tak je dost faktoru kde je ve vyhode PCC ale to i UP, zalezi na situaci ... V podstate sebou tedy mohu tahat 3-4 druhy streliva, 9mm, 6.5 CM (moznost v chvilce prehodit na .300B ale tahat se mi este jine strelivo (to 300B), hlaven + aspon 2-3 zasobniky co jsou jine nechce, doma at se mi klidne 300B vali, semtam v subsoniku na lov), .50 BMG. Nizsi vykon, vyssi tichost, ok treba vas neuslysi na tak velkou vzdalenost coz vyhoda je ale zase i kdyz vyssi hlasitost (to co spis pouzivam) tak ma zas jine vyhodne vlastnosti ... To muze zachranit kdyz protivnik bude za prekazkou nebo bude oblecen do balisticke vesty, strelba z bezpecne delsi vzdalenosti atd. Maximalni pocet druhu streliva co chci nest jsou 3 mozna este 4 coz uz je spis za hranou. Jinak tahat sebou nekde hromadu streliva v batohu, je spis na skodu to to misto vyplnim radsi jidlem nebo necim jinym. Protivnikum se hodlam spis vice vyhybat a doma mam streliva hromady. Z vycviku z pozice sniper hodlam spis vic vyuzivat pasti/nastrahy kdyz to to situace umozni, nepotrebuju na vsechno hned strilet a utracet v te dobe docela cenne strelivo. Kdyz uz strilet a bude to mozne tak zvolim strelbu z vetsi vzdalenosti. Lezt do kdejakeho baraku nehodlam kdyz to nebude nutne, to je zbytecne riskantni. Na obranu komunity je stejne potom casto lepsi UP nez PCC. Utocnik/ci se vam na nejakou tichou praci muze i vykaslat takze pokud je v okoli nekdo dalsi treba dalsi gang tak je nalaka klidne ten utocnik/ci na vasi komunitu. V tu chvili na obranu komunity vam nektere ty vyhody nepomohou a svou komunitu chcete branit na vetsi vzdalenost. PCC na lov neceho mensiho dejme tomu. Ale kazdeho vec, kazdopadne mnoho stesti.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Radek07 »

Podle výbavy opravdu nebydlíš v ČR :clap :mrgreen: .
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pylorus »

Ten IR Hunter Mk3 60 ti upřímně závidím. :clap Tady nešel sehnat :sad
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Rampa »

od hrd » 17.02.2020 10:36

Já si kupuji zbraně především proto, že je chci. Pokud by to měla být čistě racionální volba, tak (na jednu osobu) stačí jedna krátká (ideálně samonabíjecí pistole 9x19, ale cokoliv od 7.65 nahoru) a jedna dlouhá (ideálně samonabíjecí puška v 5.56, popř. 7.62x39, ale cokoliv, včetně pumpy, opakovačky, 7.62x51, 7.62x54R atd.). Občas mám dojem, že se hrozně řeší arzenál a zbraně, ale zanedbává to ostatní. Třeba optika (čínskou za 5000 nepočítám, myslím skutečně kvalitní - co už jsem viděl pušek za 50, kde majitelům bylo líto dát 20 za kolimátor), baterka, co něco vydrží, noční vidění... A to už vůbec nemluvím o dalším PA vybavení. Podle mě, kdyby to mělo být opravdu racionální, tak investice do zbraní určitě nebude nad řekněme 10%. Předem těžko něco hádat, ale myslím, že je daleko pravděpodobnější, že budeme chodit s Glockem za pasem, se Škorpionem pod bundou nebo v batohu, než s AK v ruce anebo dokonce někde ležet v hejkalovi za puškou na dvojnožce.
Musím říct, že naprosto souhlasím s Hrdem :yes

V reálu je fakt takový, že kdokoliv, kdo bude mít jakoukoliv střelnou zbraň, klidně i nějakou DUOvku v 6,35, tak bude stále "vybavenější", než 95% lidí, když to hodně přeženu, tak 90%. Chce si uvědomit svoji sociální bublinu a oprostit se od filmových, knižních a vyfantazírovaných představ a úvah, které člověkem proudí při inventuře trezoru :-D. Celkově celá jakási "připravenost", "rozpadlictví" nebo ať už to člověk nazve jakkoliv bude v minimálně ze 2/3 o štěstí, místě, čase a hromadě okolností. Celé je to jedna velká statistika a procentuelní snižování jakéhosi "rizika". Řekněme, že 0% je absolutní nepřemýšlení nad ničím a nevlastnění ničeho. Už základní "špajskou", nějakým camping vybavením a třeba i CZ50 z pozůstalosti, se stává z 0% rázem 60%. Další a další zvyšování procentuelního koeficientu blíže k teoretickým 100% jde již po křivce, na které je jakýkoliv pokrok vykoupen nepřímo uměrnou cenou (jako je tomu v dnešní době např. u výzkumu a vylepšování technologií, jakýkoliv posun má tak neskutečně nevýhodný poměr "cena/výkon", že se to prostě nevyplatí a nedělá). To z mého hlediska platí i o "tuningu zbraní". Neskutečné přeceňování a řešení zbraní je zde tolik rozšířeno, protože tady je obrovské zastoupení střelců. Důležitější je být zdravý, fyzicky a psychicky fit, než to, jaký kolimátor má člověk na ARku :-D.

Dle mého je kdokoliv, kdo považuje sám sebe za "rozpadlíka" a odškrtává si jakýsi "wish list" věcí a přemýšlí nad vším až moc, již předem svým způsobem diskvalifikován v dost ohledech, protože je zatížen specifickou sociální bublinou, specifickými schématy přemýšlení (v drtivé většině čistě teoretickými a specifickými) a mohl bych pokračovat...

Ideální "rozpadlík" je ten, kdo neví co nebo kdo to je a zároveň mu hodně věcí z "rozpadlictví" přijde přirozených, protože není zároveň zatížený myšlenkovými premisami a nechtěným ovlivněním.

Trošku jsem se rozepsal, zřejmě i trochu OT zde ve vláknu, poprosím admina, ať klidně přesune do příslušného vlákna :-).
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od lagardere »

Tady mě srdce říká, kup to, ale poslechnu rozum, který mě říká opak. :D :D :D
http://www.zelenysport.cz/pusky/aug-a1- ... jeci-puska

Ale moc hezká hračka.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

AUG za ty prachy je dobrý kup. Otázkou je jen stav?
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od skagerak »

Augem mam nastrileno jen docela malo (voj. verze v zahranici) , prijde mi to ze ma spoust jak vrtacka a taky tak skoro vypada,ale trefovat se tim dalo a ne uplne spatne... tedy jak pise fab, zalezi na stavu, pak samo uvahy jestli nepriplatit a nejakou m4, nebo..., nebo.... , nebo....no vsak to znate....
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Stav uvidím na místě, pro jistotu jsem si to předobjednal - pořád člověk může odejít z prodejny bez toho, když budou mrtvé, ale tipuju, že to bude stav běžné vojenské zbraně jako 58, AK apod., co ZS prodával, tedy relativně OK, jen nutno si vybrat. Kdysi po revoluci, kdy jsme byl ještě jako náctiletý v Rakousku na prezentaci armády, mě to strašně uchvátilo i s Glockem. :lol:
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Argonaut »

Btw: drobná zvěř nemizí jenom kvůli neustálé chemizaci. Má to dva důvody: velké zemědělské stroje (rychlý pojezd, široké lišty) a pak množství černé zvěře, která vybere vše nakladené na zemi.

Na lov je dobrá kterákoli armádní ráže a 7,62x39 se dá ulovit skoro vše kromě velkých kňourů a jelenů, s 308 a 7,62x54R se dá u nás ulovit úplně vše.

Mě proto vychází nejlépe kombinace 7,62x39 a .308, ale každý to může mít jinak.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Mel jsem v ruce Zastavu 2010 a parada - je to jako AKM, jen trosku delsi hlaven, sklopna pazba, raily, tlumic plamene. Moc hezke, takova prava PA puska.
Odpovědět