Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

2 Haluziak - Proto jsem také do m2 šel... ;)

V defaultu se do 17'' brašny vleze v pohodě. Jinak to moje "heblo" ;) s prasetem, AR15 kloubem a optikou se do 17'' nevleze, ale do 18,4" už ano, zde v tašce na ntb EVERKI Advance:
IMG_20210210_153827.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od jerry.mysak »

chlapi, víte o něčem jako je CSV M1, ale v ráži .45 ACP a ideálně glokáckýma zásobníkama?
Že by bylo něco s jiným než dynamickým závěrem asi neseženu.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Jediné, o čem vím v 45, je HK USC (poměrně velký) a Kriss Vector (ten bych nechtěl ani zadarmo).
Co nějaká konverze? (Jasně, měl jsem 3 různé a nakonec šly všechny pryč, ale při té bídě v dané ráži.).
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od TomSmith »

No existuje spoustu .45 krabin, ale jak to dotáhneš k nám ;)
Třeba Banshee™ ta je i na ty Mločí zásobníky, vyber si:
https://cmmginc.com/shop/?s=banshee&pos ... iber=45acp
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Teď jsem si ještě vzpomenul, že se kdysi prodávaly pro 1911 konverze - uppery, byla to hlaveň, rám s pažbou a dynamický závěr, nasunulo se to na rám 1911.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od dolmar »

https://mechtechsys.com/ myslíš tohle?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Asi jo, vypadalo to takhle. Ale je to už fakt dlouho, co se to prodávalo.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Haluziak »

Zapomínáte na jednu věc, žádná z těch věcí krom HK UMP A Vectora nebude střílet se sklopenou pažbou i kdyby se ta pažba sklopit dala. A taky to nejsou brašnové kvéry jak ukázal nahoře bivoj.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

Asi jediná smysluplná a skutečně reálně dosažitelná karabina v .45 ACP je za vcelku dost peněz B&T APC45.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Výborná karabina je Marlin Camp. Určitou nevýhodou je použití zásobníků z 1911, tj. omezená kapacita.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ulfhednar »

A druhá nevýhoda je, že když v tom něco odejde, tak se čeká na díly (sehnané po všech čertech) taky přes půl roku. Vím o čem mluvím (plati pro verzi v 9x19, ale myslím, v pětačtyřicítce to lepší nebude).
Jinak ano, je opravdu dobrá, charismatická. A má takový fajný, postapo look&feeling a stojí pár kaček. V oboru poměr cena/výkon a uživatelská "přítulnost" velmi nedoceněná zbraň.
V lugeru je na 12 ale i 32 ran.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

A třetí nevýhoda je, že se Marlin Camp už přes 20 let nevyrábí. :(
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ulfhednar »

Ale sehnat se dá. Při troše trpělivosti i hezký kousek. Pravda, spíše v tom Lugeru. V .45 ACP je jich málo.
Jinak se až divím, že tato zbraň tu má tak malý prostor. Až na díly je to taková postapo věc... :D
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

Hele já to měl a šla z baráku. Na mně příliš hobíkovská flinta, akorát tak na plechovky, zbytečně dlouhá hlaveň, blbě namontovatelný kolimátor a bakelitová šachta na zásobník dost náchylná na rozbití. Dneska prakticky neosaditelná tlumičem. To radši celoplechového pakistance. Ale službu to někomu může udělat.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

já jsem Marlinů měl několik a dokonce nejméně dva byly nové nebo spíše dlouhodobě kdesi skladované. Díly jsem nepotřeboval, je to dosti jednoduchá zbraň.

Skoro bych mu dal před pákistánským MP5 přednost :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ulfhednar »

Já ho měl s pevnými, pak prodal a teď bych klidně zas do nějakého šel.
Dílu to moc nepotřebuje, mění se jen buffery a když se na to nekdo vykašle, protože je blbej, pak horko těžko shání pružiny. Mě ta flintička přijde jako taková dětská M-1 Carbine :D Mám ji rád.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Walt »

V .45 ACP bylo pred casem na trhu i par upravenych Sudajevu
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

hrd píše: 13.11.2020 13:03 Sice nevím, pro co bych pak žil, ale dokážu si trochu představit to uvolnění, kdy už tě nepronásledují neustálé úvahy, co dokoupit, co votunit a jak, jestli nemám málo zásobníků, nábojů, baterek, sumek, popruhů, laserů...
Hlavně se už pak můžeš chovat, bez bázně a hany konečně jako dobytek......jako ostatní. Cosi hodně malého, mrzkého a daremného to do sebe má :lol:
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Wdog píše: 07.01.2021 21:02 A hele, nápad, našel jsem tyto střely za dvanáct kaček za kus: .310 / 200 grs / Lapua FMJ BT D166.
To by vám nestačilo?
Na D166 se běžně snaží stavět subsonika amíci, bohužel výsledek i s tlumiči je stále stejný nebo podobný -kosa bez šance, kalach na hraně spolehlivosti a mnohdy ani to ne v základním továrním nastavení. Všichni se vždy shodnou na tom, že buďto se musí puška rapidně přestavět, aby jela se 100% spolehlivostí v subsoniku a tudíž zapomenout na supersonik, resp. bez opětovného přeladění zbraně a to nikdo nechce. Nebo dále hledat svatý grál........doposud jej nikdo spolehlivě nenanšel, protože v opačném případě by byly load dat plné internety, což nejsou. Nábojnice 762x39 je zkrátka krajně nevhodná pro takovou laboraci, je příliš objemná. 300Blk taky není žádné terno v tom smyslu, že vezmu první load data, uvařím si doma nějaký subsonic a ono to pojede jak z praku. Jak brutální je to alchymie se dá dočíst na 300BlkTalk a silencerTalk. Továrny vyrábějící si své subsoniky svá data uzkostlivě až panicky tají a nepustí ven ani jeden jediný pouhý komponent k přebití takového náboje.....viz. SB a jejich 200grn střela 2950 apod. Není to snadné ;)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Germanik1 »

Trochu odbočím. Pls, můžete mi někdo poradit brokovou dvojku, co nejlehčí a krátké hlavně, 12/76 nebo alespoň 12/70? Nemusí být v ražebním lesku. Určena na spotřebu. Děkuji .
Udělám co musím
Odpovědět