Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hangys »

Moje idea budovani arzenalu je rozlozena v case a pocita s moji drahou polovickou;

1. faze: seznameni se zbranemi (zacinam), seznameni pritelkyne s BUM, zakladni ochrana, to vse pri unifikaci streliva
Walther PP(K) 7,65 - noseni ja, strelba oba, bug-out ona
CZ 61S 7,65 (dnes zakoupen ;) ) - small game doma ja, strelba oba, bug-out ja
858V (take dnes :P ) - big game doma, strelba ja
kratka a dlouha .22LR, nejspis Berettka a ZKM - vycvik

2. faze: prechod k vykonnejsimu materialu, pritelkyne udela ZP
Walther PP(K) a CZ 61S - zustavaji pritelkyni, PP(K) nosi, bug-out obe zbrane
858V - strelba oba
Glock 19(26) 9x19 - nosim ja, strelba oba, bug-out ja
BRS99 9x19 - small game doma ja, bug-out ja

3. faze: hromadeni
jeste minimalne jedna vz.58 - zaloha a dily, pokud se pritelkyne chyti, tak pro ni a jeste jednu jako zalohu
jeste jeden vz.61 - zaloha a dily
presnejsi opakovacka 7,62x39 se sklem (CZ527, Zastava)
par lacinych CZ 50 / P-1 / TT pro rodinu a pratele pro pripad ...

4. faze: nova krev :)
prcek ZKM a Berettka

Celkem tri bezne "bojove" raze (+ 22LR vycvik), pro oba karabina (0 - 75) a kratka (0 - 25m), pro oba tucnejsi strelba na vetsi dalku (0 - 300) + jeste jedna o dalsi kousek delsi (0 - 400? 500?), no a nejaka te rezerva pro blizke, nebo na barter.
Co vy na to?
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Skalik »

Mas to hezky vymyslene, hlavne se mi libi napad s nejakym levnym zelezem na barter.

Ja to stavim tak, ze mam na noseni a jako primarni zbran K100 9x19, pro pritelku co nema rada bum a hlavne na trenovani mam ZKM 452 s variablem 4 - 16x (velka vyhoda je moznost snadneho odhlucneni), nakupka na Kosu je v supliku, ta je stejne zaklad, ale oproti tobe chci opakovaci brokovnici, protoze na obranu indoor asi nebude nic lepsiho, no a casem bych rad lepsi opakovacku v razi 308w, protoze 7,62x39 stejnou praci proste nemuze odvest plnohodnotnej puskovej naboj nenahradi.

Pokud se mi podari zlomit pritelku tak pocitam s nejakym G26 v 9x19

Celkove se spis snazim syslit strelivo, aby bylo na barter a hlavne k cemu zbran, kdyz neni co strilet.

A nakonec bych rad revolver v razi .357 mag, a to jen proto, ze se mi libi bez nejakejch rozpadlickejch oduvodnenich
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od sigmark »

Han: máme podobnou představu.
akorát je mi líto, že není nějaké ruční dělo na kosí krmení :-) pak bych si vystačil se dvěma řadami nábojů.
hodně váhám jestli PPK nebo beretka 70.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Nejsem si 100% jistý, zda je G26 ideální zbraň pro přítulku. Je sice maličká a lehká, ale chce stejně dlouhé prsty jako každý jiný Glock. Navíc je v ruce taková trochu divočejší a vyžaduje dobrý úchop, jinak nemusí 100% přebít. Ale je fakt, že pokud se potrénuje...
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Leon Chamel »

Hangys: Pěkný arsenálek, rozhodně bych ale zařadil i pár zbraní kat. D (předovky a/nebo vyrobené před r. 1890). Ze zřejmých důvodů...
Uživatelský avatar
koutlosh
Příspěvky: 149
Registrován: 21.10.2012 22:25
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od koutlosh »

Taková perkusní broková dvojka nemusí být vůbec od věci ...
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od JimmyJazz »

Jen k te brokovnici jakozto idealni zbrane k indoor obrane: I s brokovnici se musi mirit a na 5-7 metru se da minou s brokovnici narposto stejne jako s pistoli. Rikam to proto, ze jsem shledal vcelku rozsirenym omylem 'fakt', ze brokovnici se nemusi mirit.
Uživatelský avatar
koutlosh
Příspěvky: 149
Registrován: 21.10.2012 22:25
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od koutlosh »

Je pravda, že to jediné co dělá z brokny dobrou obrannou zbraň na krátkou a velmi krátkou vzdálenost je vysoký účinek, že když už je někdo 4 metry ode mně a běží na mně, tak když ho v tu ránu tou broknou trefím, tak je dost možná po všem.. ale na ty vzdálenosti se rozptyl broků stává naprosto irelevantní..
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

2 Jimmy - je to sice už OT, ale dodám, že u té brokovnice na home defence uvnitř budovy hodně záleží na zbrani a střelivu. Naprosto jinak se bude (z hlediska rozptylu) chovat dlouhá chokovaná hlaveň a jinak krátký cylinrd. Také u střeliva bude velký rozdíl jestli se jedná o verzi s košíkem (kontejnerem) či nikoliv. Ve výsledku - pro střelbu do těch 5-6m z toho asi nejlépe vychází lupara a nekošíkové střelivo. Cokoliv jiného už bude mít podstatně menší rozptyl brokového roje a tím i daleko větší náročnost na zamíření. Použití střeliva s košíkem pak vydím pro home defence jako naprosto nevhodné, neboť na krátkou vzdálenost se to bude chovat +- jako jednotná střela.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hangys »

sigmark píše:... akorát je mi líto, že není nějaké ruční dělo na kosí krmení :-) pak bych si vystačil se dvěma řadami nábojů.
http://www.youtube.com/watch?v=6G7n7tln ... r_embedded

:devil

Jinak Beretka 70 je hratelna urcite, jen ten PePeK je srdcovka :). Premislel jsem i o CZ 83. Ciste rozumova volba, ale prislo mi, ze na noseni je tlusta a v bezne situaci tech 15ks je overkill. A ve zlych casech kapacitu zajisti Skorp.

Leon Chamel: ... budu muset, celkem mam z politickych tlachu mrazeni v zadech. Nastesti politicka situace doma vypada o chlup lepe - pri nakupu zelez se mnou byla pritelkyne a do .45 derricka od GG se na fleku zamilovala :)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od des »

štaflík píše:Nejsem si 100% jistý, zda je G26 ideální zbraň pro přítulku. Je sice maličká a lehká, ale chce stejně dlouhé prsty jako každý jiný Glock. Navíc je v ruce taková trochu divočejší a vyžaduje dobrý úchop, jinak nemusí 100% přebít. Ale je fakt, že pokud se potrénuje...
asi to treba skúsit.
žene pri porovnaní G26 s +2mag s najsilnejšou úderníkovou pružinou vs CZ75B s maslovou spúšťou viac sedel glok.
ruky pomerne drobné.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Cherro »

A natáhne ho? Bez problémů? I ve stresu se spocenýma rukama? Moje přítulka měla s Raminou dost problém...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od des »

natáhne. ruky spotené, aj zmoknuté, aj v rukaviciach... prítomnost stresu mi neni známa, asi moc ne ;)
dost chlapov malo s 26kou problém, skoro všetky baby čo skúšali - no problemo. asi nejaká štatistická odchýlka alebo čo :angel
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hangys »

... tak kdyz to bude za tyhle prachy, budu muset do sve predstavy arzenalu (o par prispevku vys) zaradit novou razi
a naucit se presne strilet z otevreneho zaveru: http://www.zelenysport.cz/pusky/works-z ... jeci-puska.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od the.marek »

To vypadá hodně dobře... A vypadá to, že i při střelbě se to chová celkem kultivovaně na to, že to střílí z otevřeného závěru... https://www.youtube.com/watch?v=7217kyk8Eoc
Škoda, že to není 9mm Luger, ael v kombinaci s PMkem by to mohla být super PA kombinace, já mám v plánu PPKcko se škorpíkem, což se dá při kníku šoupnout přítulkyni, přesně jak to máš v plánu ty. A dále časem pro mě jsem měl v plánu nějakého Glocka a něco druhého ve stejné ráži... Škoda, že ta samonabíjecí UZIna váži to co kosa a co jsem slyšel, tak střelba nepřesná díky otevřenému závěru... Asi to dopadne tak, že bude přes rameno kosa a Glock za pasem. To ale ještě předbíhám... Pozítří mě teprve čeká zkouška dborné způsobilosti, tak snad všechno dobře dopadne :-D.I když by bylo lepšášejší sjednotit ráži... Každopádně tohle je hodně zajímavá záležitost :-)
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hangys »

No, jeste ze to muzu svest na potomka - taky bude potrebovat ozbrojit. Kombo CZ82 a PM-63 ma pro me jeste vyhodu v te pistoli, resp. v kompatibilite soucastek s CZ83. Ta totiz nakonec zvitezila jako doplnek k vz.61.

Proste ten Rak je za uvedenou sumu no-brainer a vyprodeje vojenskych 9x18 knedliku nas imho jeste cekaji.

Drzim palce stran zkousky!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od the.marek »

To je bezesporu pravda s těmi náhradními díly... :yes . Nad CZ 83 jsem také uvažoval ke Škorpíku, hlavně co se finanční stránky týče, ale rači si připlatím a půjdu do PPKčka, líbí se mi, je kompaktnější, asi i kvalitnější a spolehlivější a prostě kultovní a sexy kvér....:-). Navíc mám v plánu jen 2 zbraně zatím, trezor se bude pořizovat až časem, až nebudeme bydlet v podnájmu, takže není kam spěchat a můžu setřit :-). Snad to nebude ze strany zeleneho sportu ejn měsíční edice pár kusů a že budou pokračovat dál :-).

Díky, snad ano. Jsem mírně nervózní ze střelby malorážkou.. Z dlouhé jsem střílel naposled ve 14ti ze Slavie :-D
A nepodělat testy zbytečne:-). Už aby byl doma. (Omlouvám se za OT)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Leon Chamel »

Safra, ten polský RAK vypadá jako zajímavý přírůstek do rozpadlického arzenálu a je i za skvělou cenu. Chtělo by to ale nejprve si tu zbraň vyzkoušet nebo alespoň zjistit zkušenosti jiných, aby to nebylo na střelnici jen velké zklamání. Když totiž RAKa srovnám se starým škorpíkem, tak tomu po kastraci na semi-auto zůstala alespoň vysoká přesnost, takže jej lze používat jako ultrakompaktní karabinku na střední vzdálenost, pro běžné pistole nedosažitelnou. Tenhle Polák ale střílí ze zadní polohy a závěr s mířidly navíc lítá dopředu a dozadu jako u pistole, takže bych byl stran přesnosti spíše skeptický... Aby z toho po této úpravě nezůstala vlastně jen přerostlá pistole (dle prodejce dokonce puška??) bez jakékoli přidané hodnoty oproti podstatně kompaktnějším a výkonnějším moderním pistolím.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Dávám v diskuzní plen svojí aktuální úvahu nad výzbrojí. Podotýkám, že je v ní cca 30-40% emociálna, ale navzdory rouhačské povaze bych jí rád podrobil sepsutí zdejších matadorů. Výchozí stav: G19+velmi slušný a laděný CZ858. Úvaha: iracionálně pro sport a racionálně pro PA držet si lidi od těla: DMR puška s levným provozem, spolehlivostí a potenciálem "být zlá na600m min.": Izmash Tigr, krátký. Tj. aktuální sociální verze dragunova. K tomu nějaká POSP optika a aspoň 600 Ekstra nábojů. Na vykrytí mezery mezi G19 a Tigrem Škorpík. Škorpik na obranu zahrady a sebe v soft scénáři, v hard scénáři není nereálné sloučení s lokální komunitou s cca 2-5 Tacticaly, kde by se jedno "SVD" mohlo hodit. Any opinion?
Podotýkám, že kvůli ekonomickým možnostem by stávající Tactical posílil jihomoravské rozpadlíky a zůstal by mi jen "Dragunov".
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Leon Chamel »

Ale jo, když tě tahle kombinace láká, není důvod si neudělat radost a arsenál si třeba zrovna takto neposkládat. Problém vidím spíš v tom, že vzhledem k nedostatku opravdu dlouhých střelnic z ČR budeš z toho Tigra asi beztak střílet nejčastěji zase jen na vzdálenosti, na které stačí i ta současná kosa, nebo se pletu? Tohle nakonec od nákupu "snajperky" odradilo mne. Občas někdo na střelnici bouchá i z impozantní flinty nakrátko na redukovaný terč, ale to zkrátka není a nikdy nebude ono. Pokud máš kde trénovat střelbu na pro tuto pušku důstojnou vzdálenost, případně pokud ti absence takovéto střelnice radost z téhle hračky nezkazí, go for it! Jinak bych asi zůstal u kosíka.
Odpovědět