Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

Pro ADMIN

vzduchovka - max. 16J a presnost luxusni, v razi 5.5mm se da v pripade nouze nejvyssi upravit i na malorazkove/flobertkove naboje ALE UPOZORNUJI TO JE JIZ TRESTNY CIN !!! V policejnim muzeu v Praze bylo takovych srandicek samodomo vyrobenych/upravenych videt hromada.

Presto si stojim za tim ze pokud se bavime o 20kKc tak bych jednoznacne bral perkusni zadovku Sharpsku, raze .54 na sto metru stale ohromny vykon a presnost na lov vice nez dostatecna (konec koncu lovili tim bizony ze ano :mrgreen: )... na youtube je dost vymluvnych videi...
Ty o koze a já o voze :)

Já chápu, že máš rád velké zbraně a nic si tím nekompenzuješ :)

Za prvé, dnešní legislativu sem vůbec netahej. Já mluvím o PA světě, kde se asi zákony neřeší.

Za druhé, jak už jsem psal výš, výkonná vzduchovka se dá pořídit i levněji.

Za třetí, já si PA prostředí představuji jako místo, kde budeš řešit každodenní obživu a nebudeš chtít plýtvat cennou munici. Krabička 500 diabolek se stojí 40 kč a dáš ji do kapsy. Spočítej si, kolik stojí střelivo byť do pitomé malorážky. 500 nábojů tuším přes 1 000 kč a je to bůhvíkolik krabiček.
Přijde mi, jako bych já mluvil o tom, že je dobré mít skladný rybářský prut a ty budeš tvrdit, že dáš přednost harpuně, protože se tím dá ulovit žralok :)

Jen si představ, až budeš v PA světě učit synátora používat tu svoji superpušku a jak ti bude líto každé rány.

Za čtvrté, diabolku si z olova odliješ vždycky, pokud by to bylo třeba


Pro alibabu
Malorážka je skoro stejně dobrá jako vzduchovka, ale jak už jsem psal pro admina, vzduchovka na denní lov menší zvěře vychází výhodněji. Alespoň to si myslím já. A opravdu, i na malorážku je u nás potřeba ZP.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Nevyhoda vzduchovky jakoliv silne je jeji mala ranivost ,zasazena malou zver sice chcipme, ale jde vzdy hodne daleko a tak vetsinu ptaku a zvere nenajdeme ,jdou moc daleko a tak je daleko lepsi pouzit malorazku ,ta ma tezsi strelu ......
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Ona ani ta vzduchovka nevydrzi vecne, zvlaste u tech velmi vykonnych hodne trpi tesneni... a odlit si diabolku (spis brok), to sice mozne je ale vykon i presnost pujde razantne dolu oproti tovarni vyrobe, kdy jsou i ty nejlevnejsi diabolky vyrabene s preciznosti ktere neni v domacich podminkach mozno dosahnout... ono 0,5g diabolka je daleko citlivejsi na jakekoliv odchylky v porovnani s 25g strelou do predovky...

Jak uz jsem rekl, nez flobertku tak to radeji vzduchovku, a stojim si za tim ze pokud budu mit moznost volit mezi vzduchovkou a Sharpskou, tak aniz bych si cokoliv kompenzoval :mrgreen: sahnu po Sharpsce... prece jen jeden uloveny jelen je lepsi nez 50 veverek... a schvalne si zvaz 50 diabolek a 1 strelu ze Sharpsky, kupodivu to vychazi zhruba stejne, ne tak uz pri prepoctu na kg uloveneho masa... jsem totiz presvedcen ze cokoliv vetsiho (zajic) by ti vetsinou, byt poranene, uteklo a tezko by jsi bez psa dohledaval... to se casto stane i myslivcum s brokovnici...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Ono zalezi jak se ta ladovacka nabije a uz od 18 stoleti vznikaji ruzne naloze a mozna drive a z hlediska indianu predovka byla mizerna zbran dokud se to nenaucili ladovat se dvema koulemi co jasne dost kope a Buck and Ball oblibeny u Jizanu za obcanske valky kdy se nasypala hrst plna asi 6-7 mm broku a navrh se dala koule ,69 palce a takto se nabijela ladovacka i na lov u indianu a drive toho pouzivala i namorni pechota/marines/ aby se zvysila ranivost u predovky a tak indiani pali za jizdy na konich a lovi treba jeleny a bizony kdy koule s broky je strileny mene nez na 10 metru a tak vlastne mame brokovnici kdy cloveka nemusela zasahnout ani koule stacily broky a velmi hrube broky.

Proto ladovacky se nekdy stavaji zbrani partyzanu nekde treba v Africe ,nebot se nechaji takto nabit a jako zelezne koste smetou posadku nekde v aute pokud neni strileno na velkou dalku. Proto dostaniky mely brokovnice na ochranu a obycejne tyhle prokovnice smetly pul kmene a dostavnik se ubranil .... Ladovacka se necha naladovat dvema koulema i kdyz se musi treba snizit davka prachu,tim se snizi jasne dostrel ,ale mame dve koule .....Vojaci v Evrope na nejaky cisarsky rozkaz ladovali jednu kouli, ale zde to byla divokost a tak i vojaci to pouzivaji a tak ladovacka se stava nebezpecnou zbrani, nebot trefila i ty lidi kolem, broky letaji vsude....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

admin píše:Ona ani ta vzduchovka nevydrzi vecne, zvlaste u tech velmi vykonnych hodne trpi tesneni... a odlit si diabolku (spis brok), to sice mozne je ale vykon i presnost pujde razantne dolu oproti tovarni vyrobe, kdy jsou i ty nejlevnejsi diabolky vyrabene s preciznosti ktere neni v domacich podminkach mozno dosahnout... ono 0,5g diabolka je daleko citlivejsi na jakekoliv odchylky v porovnani s 25g strelou do predovky...

Jak uz jsem rekl, nez flobertku tak to radeji vzduchovku, a stojim si za tim ze pokud budu mit moznost volit mezi vzduchovkou a Sharpskou, tak aniz bych si cokoliv kompenzoval :mrgreen: sahnu po Sharpsce... prece jen jeden uloveny jelen je lepsi nez 50 veverek... a schvalne si zvaz 50 diabolek a 1 strelu ze Sharpsky, kupodivu to vychazi zhruba stejne, ne tak uz pri prepoctu na kg uloveneho masa... jsem totiz presvedcen ze cokoliv vetsiho (zajic) by ti vetsinou, byt poranene, uteklo a tezko by jsi bez psa dohledaval... to se casto stane i myslivcum s brokovnici...
ADMIN
Víš, tak si alespoň dej tu práci a podívej se na ty videa, než začneš něco plácat o ranivosti. Střílejí králiky do hlavy a králík zůstane ležet. Jistě odlívat si broky je stav krajní nouze, ale vzhledem k tomu, že když koupím 10 x 500 diabolek a budu s nimi šetřit. Co se týče toho jelena, velice pochybuji, že by ta sharpska byla nějak super přesná (jak ostatně psal alibaba), dále mi přijde trochu naivní, když si představuješ, že picneš divočáka a nebo jelena, a on hned leží v ohni - místo abys ho pracně dostopovával.

POkud jde o mne, tak bych prostě ve svém arzenálu bral vzduchovku a třeba tu karabinu udělanou ze vz. 58. Nikde jsem totiž nenapsal, že bych si stačil jen ze vzduchovkou. Ale protože sotva uvěřím, že můj život v PA světě se bude skládat z toho, že sebou budu denně tahat těžký kulomet, abych se ubránil rabujícím davům, pak bych pro denní drobný lov určitě dal přednost vzduchovce.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

Hanpari, v pořádku, je to tvůj názor - není třeba se čílit. Přece se tu nebudeme přetahovat, čí názor je názorovatější 8-)

Každopádně jsme ti napsali , že výkoná vzduchovka za 20-25tis je dost drahá, a za tu cenu by jsme pořídili universálnější zbraň včetně zásoby střeliva. Tys psal, že existují výkoné vzduchovky, které jsou vhodné k lovu , mnohem levnější.

Hoď sem odkaz na vzduchovku, která je tak výkoná, jako na těch videích (které mě fakt trošku překvapili) a levná tak, že se vyplatí koupit. Pak můžeme srovnat.
Příklad:
Vzduchovka - samodomo broky - cena např 5.000,-
Předovka - samodomo kule - prach - ostatní kokotinky ke střelbě - cena např 10.000,-
Malorážka - zásoba munice - cena např 12.000,-
A každý si může udělat svojí představu, do čeho by chtěl investovat.

K těm větrovkám - nezapomeň, že moderní větrovky se plní z flašky, kompresoru nebo podobným moderním způsobem, aby byli schopny těch výkonů, které zmiňuješ. Speciální ruční pumpa na větrovku taky něco stojí (cca 5000,-) , protože normální hustilkou asi neuděláš takový tlak, abys měl maximální výkon. Tím ti to samozřejmě nechci vyvracet, mě se ta idea vzduchovky/větrovky docela líbí .....

edit: nějak mi vypadávají písmenka ... číslíčka ... prostě blbnu
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Nerad bych aby se to zde strhlo v pretlacovani ci nazor je spravnejsi...

Netvrdim ze vzduchovka je nanic a samozrejme pokud ji bude doplnovat nejaky klon Sa58 tak neni o cem mluvit. Ja spise beru situaci ktera je pro rozpad pravdepodobnejsi a to ze bezni lide o sve zbrane v plnotucnych razich prijdou v momente kdy se situace zacne zhorsovat (ale nebude jeste tak katastrofalni abychom zacli s lovem krys a jinych drobnych hlodavcu)...

Pak lidem zustanou pouze zbrane ktere bud nevrati (coz bude trestne a nedoporucuji to riskovat protoze jsem presvedcen ze si na ne bude peclive posviceno) nebo zbrane kategorie "D" tedy vzduchovky, predovky, flobertky... (ted neberu v potaz luky, kuse...)

Z techto zbrani tedy vybiram. Pouze z techto zbrani. Podle me nema cenu si namlouvat ze si poridim sniperku, utocnou pusku, pumpu a pistoli a domnivat se ze mi zustanou doma pokud dojde k pomalemu rozvratu/upadku... nahly kolaps by byl samozrejme neco jineho ale ten neni tak pravdepodobny.

Samozrejme by bylo idealni mit jak vzduchovku, tak i predovku. Pokud bych vsak mel volit jen jednu z nich tak beru predovku resp. zadovku Sharps.

Ohledne presnosti strelby doporucuji zase ja projit si net a kouknout na nejaka videa, mozna budes prekvapen, ono predovky - kdyz se to s nimi umi - jsou velice presne a vykonne zbrane. To co psal Alibaba se tykalo specialniho ladovani s cilem na kratkou vzdalenost zpusobit co nejvetsi ranivy ucinek...

Navic se obavam ze ty nejvykonejsi vzduchovky (upravene) maji pres 16J, cimz se dostavame zcela jinam...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Pozor nastane pomaly pokles a vzdy s timto poklesem nastava utazeni policejni diktatury a tak tem co budou lpet na strelnych zbrani nic nezbyde a hodne toho bude zkonfiskovano a jak vlada spusti propagandu proti zbranim ,,,,vidite budete se mit lepe, kdyz se vzdate svych zbrani a polovina obyvatel bude souhlasit a druha polovina je ustracena z rezimu atd..
Tady nastal v takovem Chicagu postupny upadek a treba Detroid,ale tady se otazka zbrani neresi hlavne ne ,na venkove v poloprazdnych opustenych mestech nekde jsou tu jeste pistole, ale pusky ne .... tato problematika neexistuje ....

Nepodcenujte treba ucinnost perkusniho revolveru chlapik s nim strilel na kratkou vzdalenost do 5 cm fosny s borovice a co strela tak hladky prustrel a neverte myslivcum ze ladovacka ma slabe ucinky na zver do 100m temer jako moderni kulovnice ....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Alibaba: perkusni revolvery jsou u nas take jiz na zbrojni prukaz (tedy bumazku jak ty rikas :) )

Hanpari: k tomu videu loveni zajicu, v komentari na dotaz co je to za vetrovku je uvedeno:

Theoben MFR in .22cal pushing a 21grain pellet out at 832fps.

21gr = 0,00136 kg
832 ft/s = 253,5 m/s

tedy ustova energie = 43J a to je (bohuzel) hrube pres zakonnou hranici 16J, tedy u nas to ztraci to kouzlo.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Vsechny perkusaky a kresadlovky jsou zde vedeny jako non-gun a ty na patrony a moderni prach se musi nahlasit FBI jestli clovek je felon nebo ne i kdyz treba ma plno prestupku, co nejsou zavazne . /felon ten ma dozivotne zakazano palnou zbran .
A tak jsem psal ten clanek proc bowhunting......Jasne felon si muze koupit bouchacku ode mne, nebot ja nikomu nemusim hlasit muj osobni prodej ,nebot ja nejsem vedeny jako Gun-dealer ,ale kdyz jej policajti chyti tak stejne jej zabasnou, nebot felon nesmi mit bouchacku,maximalne ladovacku co je vedena jako non-gun a jasne politicka situace se obraci proti omezenim vlady proti bouchackam /ale stale je problem s pistolema a hlavne v nekterych mestech ale ty jsou naprosto nehodne--- presnejsi je kladkovy luk kterym se naucime strilet za par dni.
V polozhroucenem meste jako Chicago si vas nikdo ani nevsimne, kdyz nesete pusku na rameni ,nebot proste jdete za svym zivobytim jako strilet myvaly a ty se pak zmrazi a nekomu prodavaji a kdyz jde policie, vyplati se nadavat na vladu ze vas uvrhli do casu jako byl David Crocket ..... Co byl tez mimochodem congresman .....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

přinejmenším teď nemají lovci problémy s indiány :)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Posledni bitva s indiany byla u Poranenyho kolena roku 1973 a bylo vypaleno nejakych 1/2 milionu ran a nejaci mrtvi !!!
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pepe »

Prosím další debatu o vzduchovkách sem
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od gravedigger »

Zbraně
mám rád a mám jich dost. Jako základ v našich podmínkách bych viděl sa58(klony) a samonabíjecí pistoli(revolver) pro muže. Pokud na tom je osazená nějaká optika nebo cokoliv co zvedne vaše šance, tak jen dobře. Malorážka s optikou je zbraní, kterou dokáže obsluhovat a trefotat s ní i děcko(ozkoušeno). Optiku bych ostatně nasadil na vše, na co nasadit půjde.
Pokud dojde na lov, máme několik loveckých zbraní - počítám mezi ně i mosiny, brokovnice, malorážky. S výcvikem dětí ve střelbě se dá začít už hodně brzo, u nás to proběhlo po 7 roku, nyní už mají "svoje" zbraně - berettu 71,GSG5, pákovou čínskou malorážku a opakovací malorážku CZUB. S posledními dvěma jsou schopni na 50-ti metrech zkracovat bolševník.

Munice
Jelikož mám trezorovou místnost, nemusím řešit mnžství. Takže skladuju tisíce nábojů do sa58, do mosina,do brokovnice. Do pistolí to jsou ráže .45acp, 9luger,7,62x25,.38spec a 7,65br - tam se to pohybuje od 1-3tisíce od každého.
Pokud jsme někde na výletě a je tam obchod se zbraněma, vždy tam nechám aspoň 500,-Kč za náboje - většinou .22lr. Těch mám v tuto chvíli asi 11tisíc. Nekazí se to a ani to nezabere moc místa.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Lamprecht »

Zbraně problém nebudou, ty se dají podomácku vyrobit, problém bude střelivo.....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Tak ono strelivo se da take vyrobit, kdysi jsem v TV videl nejaky dokument tusim z Afriky? a tam mistni ukazovali jak improvizovane vyrabeji munici do kalachu. V podstate slo o nasledujici:

strela nahrazena kouskem zavitove casti sroubu M8
prachova napln nahrazena seskrabanymi hlavickami ze sirek
traskavina pro zapalku nahrazena kasickou takteze ze sirek

na 50m to pry spolehlive zabije. Samozřejme AK pak funguje pouze jako jednoranka...
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Lamprecht »

Teoreticky lze vyrobit cokoli ale realita je jiná. Tím nechci říci že to nebude fungovat....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

Tak tak .... ale myslím si, že je v našem případě nejjednodužší a nejefektivnější investovat pár korun do zásoby munice.
Jak už tu někdo psal ... sem tam, za pár stovek .... tuhle krabičku, támhle krabičku , aby to najednou moc nebolelo, ale postupně se tvořila dostatečná zásoba.
(samozřejmě jak jinak, všechno jen v mezích zákona, ano, takže v certifikované skříni 10K střeliva - což je myslím docela dostatečný počet )
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Lamprecht »

Pořát lepší než ládovat železo šroubama....
Odpovědět