Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od PaF »

A kde máš revolver? ;)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od devlop »

kulovnice, revolver a PDW je teprve v plánu jak píšu :)
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pahrb »

Za prachy na revolver bych si radsi koupil dalsi pistoli, pripadne dalsi pusku :cash
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od richard.r »

Maximus píše:Jinak počítej s tím, že stejnak neskončíš pravděpodobně u té první pistole či pušky.
S tím rozhodně počítám. Ostatně, jak už jsem psal kolegovi do zprávy:

Já to asi chápu i formou investice. Pokud je zbraň opečovávaná, zakonzervovaná (naolejovaná, skladovaná v bezprašném prostředí, bez vlhkosti, s nízkou stabilní teplotou okolí), střílená šetrně nebo vůbec, může si pobýt v uskladnění třeba i několik desetiletí, a neztrácí hodnotu. Co víc -- ona tu hodnotu může i nabývat (další zbraně stejné výrobní várky zatím lidé opotřebují, a zničí -- a z této se stává historický kousek). Navíc, protože zbraň je předmět s praktickou, užitnou funkcí, je hodnotná v této umělé ekonomice barevných papírků, i v postkolapsové, pragmatické ekonomice.

Podobně bych mohl mluvit o tvrdém (vodka, whisky, i to víno), a s rezervou i o munici, konzervách, a tak. Ale to abych nezabíhal s tématem úplně jinam!

dracekvo píše:Pokud chceš něco s kolimátorem, volil bych něco v ráži .223
Hmm. Klasický blbý trolldotaz: existuje nějaká slušná .223 konstrukce, která není krám (viz rodina AR-15)?
opavak píše:jistě je dobré začít nějakou spolehlivou samonabíjecí pistolí - nejlépe v 9Luger v uni velikosti = compact, která se dá dobře nosit skrytě ale zároveň má dostatečnou kapacitu zásobníku i pro větší průser než je běžná obranná situace
Přemýšlím, jestli se k těm compactům dá případně koupit rozšířený zásobník, či aspoň botku, bude-li potřeba či po chuti.
opavak píše:dle letitých zkušeností bych doporučil nějaký osvědčený model vojenské pušky, jako je AK, Sa 58 nebo AR15
Asi o čtyři rádky výše píšu, že AR-15 je krám. A mám k tomu nějaké podklady, zkušenosti? Samozřejmě že nemám! Jen jsem zase někde vyčetl...

Co se týče SA58, no jejda! To je FAL. A L1A1 je taky FAL konstrukce. To jsem nevěděl!
Padla tu řeč na to, že kupovat staré, jeté FAL pušky nebude nejštastnější řešení. Takhle: když koukám, že SA58 je současná produkce, dá se to event. pořídit, za rozumnou cenu? A co víc, střílí to event. i .308 Winchester? Co jsem trochu googlil, našel jsem nějakou vedenou jen jako 7.62x51 NATO.
Matěj píše:U rozhodování mezi ČZ75 a P226 bych jenom doporučil před koupí zkoušku.
Beru na vědomí! A když rozvedu tvé doporučení, ono by mělo smysl zkusit si každou zbraň před zakoupením. Přemýšlím event. kde. Zbraně Brýmová ("brejloun") asi ne :) , jak už jsem si početl ve vedlejším vlákně, ale kdyby někde, bylo by to fajn. Na střelnicích?
Pahrb píše:Za prachy na revolver bych si radsi koupil dalsi pistoli, pripadne dalsi pusku
Co takhle jednorannou malořážku? Je to za pakatel, a ty náboje jsou levnější než bláto. Přemýšlel jsem nad tím, ale kolega mi psal, že .22LR je blbá ráže, pro totálního začátečníka. Akorát teda vím, že střílet s tím má smysl tak na 100m maximálně, ale jinak nevím, no...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

SA58 bylo myšleno něco jiného a to " samopal vzor 58 " (civilní verze Novohradský, CZ858, Gazela, Hermex...). To už FAL není a v ČR dost běžná puška. Klon FN FAL s označením SA58 je jiná puška.
A samozřejmě, je vhodné si před koupí vyzkoušet cokoliv, i pušku, každému nemusí sedět to, co sedí dobře jinému...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Václaf »

To jak všichni píšou,že u jedný nezůstaneš,je svatá pravda,dnes přibyl další kus,sice jen opakovací malorážka pro syna,ale i tak jsem na sedmi kusech a rozhodně nekončím :hand :rofl
Čechy čechům !!!!!
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Argonaut »

no cena slušného malorážkového náboje je3Kč+, mě to jako bláto nepřijde, když Luger se dá sehnat za cca 4,8
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od d-s »

richard.r píše:... může si pobýt v uskladnění třeba i několik desetiletí, a neztrácí hodnotu
Zalezi od mnozstva zeminy nad nou... Lebo bez toho bude za par rokov patrit statu.

Moj zoznam (vacsinu mam, nieco este chyba):
- mala pistolka (denne nosenie)
- compact pistolka (nosenie ked netreba moc schovavat, nakonfigurovana/vhodna ako PDW)
- semiauto (u mna AR-15 s optikou na kratku/strednu vzdialenost)
- opakovacia malorazka .22LR (lacny trening)
- stredny kaliber opakovacka s dobrou optikou (.308W alebo pod)
- brokovnica (pumpa / semiauto)
+ no a potom cokolvek dalsie ako hobby...
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pahrb »

Ja sel cestou drahe opakovacky a levne samonabijecky. Ta draha opakovacka v pripade omezovani vydrzi v trezoru dyl :lol:

a propos nevidim duvod jednoranne malorazky, kdyz muzes mit opakovacku.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

"Mločí rodinka" do každé domácnosti ... doporučuje 10 z 10 parazitologů :D
Přílohy
20171114_151001[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Opavaku, tak tohle je opravdu krásná rodinka v lugerovské ráži. Co sis na ně dal za mířidla? Já mám 19 a 26 a chci dokoupit 17 (43 nechci, páč tam nepasujou ostatní šuplata). Na nosítko 26 jsem strčil tritiový mířidla XS Bigdot a musím říct, že jsou fantastický. Na 17 a 19 mám ve skříni i dvě konverze MicroRoni, které ještě dopracovávám.
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

A pro pořádek uvádím aktualizaci arzenálu:

1. Glock 26 - na nošení, mířidla Bigdot, 2 zásobníky z toho jeden plus 2 botka
2. Glock 19 - jak ho Pánbůh stvořil a konverze MicroRoni s kolimátorem, 8 zásobníků standard a 2 na 30 ran
3. Microroni konverze na Glock 17 (dokoupím do něj kvér co nevidět)
4. Kosa - CAA kapotáž, vypouštění závěru, oboustranné vypouštění zásobníku, Kinggun kryt pružin, kolimátor, sklopný modul pažby (takovej ten českej užnevímodkoho), kompenzátor, 30 zásobníků (yes, dokud jsou k mání)
5. Mauserovka CZ24 8x57 IS předělaná na loveckou (nová hlaveň, nová pažba, kukr)

Munice:

9x19 .... cca 2000 ks
7,62x 39 ... cca 2000 ks
8x57 IS ... cca 200 ks
a přebíjecí vercajk a materiál na všechny výše uvedené ráže včetně odlévání střel

... no jo no, zas tak moc toho není, ale jako základ je to snad ok. Ještě musím doopatřit malorážku (ideálně nějakýho Rugera 10/22) a broknu (uvažuji o Mossbergovi 88, ale o brokovnicích nevím fakt vůbec nic).
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

Pongo.pygmaeus píše:Opavaku, tak tohle je opravdu krásná rodinka v lugerovské ráži. Co sis na ně dal za mířidla? Já mám 19 a 26 a chci dokoupit 17 (43 nechci, páč tam nepasujou ostatní šuplata). Na nosítko 26 jsem strčil tritiový mířidla XS Bigdot a musím říct, že jsou fantastický. Na 17 a 19 mám ve skříni i dvě konverze MicroRoni, které ještě dopracovávám.
... na všech tritia - na G17 a G26 i se světlovodným vláknem...
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Rejsek »

Pongo.pygmaeus píše:Glock 19 - jak ho Pánbůh stvořil a konverze MicroRoni s kolimátorem, 8 zásobníků standard a 2 na 30 ran
Kolik máš prosímtě nastříleno s tou konverzí? Všechno v cajku? Na netu jsem četl zkušenosti a koukal na videa, kde tomu po nějaké době začala při výstřelu vyskakovat ta zadní zajišťovací pojistka a sekala se tam kvůli tomu ta natahovací páka. Uvažoval jsem o ní, ale tohle mě trochu odrazuje :shake
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Poody »

Už přiliš dlouho se chystám doplnit arzenál o nějaké dlouhé kousky, takže jsem se postupně rozhodl pro téměř všechny možné kombinace. Flinty chci na zábavu, obranu, pokud by nebylo zbytí tak i na lov. Teď mám nádhernej kulobrok 7x65R/20x76. Dostal jsem ho darem, je mi na nic, ale tou sedmičkou bych asi mohl slovit cokoliv, co u nás běhá (domnívám se, nejsa lovec). Na zábavu a obranu jsem pořídil škorpíka (jo, vím že to není flinta) a chtěl bych to doplnit něčím zábavným, co dostřelí k lesu (do 100 m) a dá se s tím bránit. SA, AK, AR nechci, na to jsem moc civilista, ale líbí se mi LA opakovačka. Přečetl jsem si asi šestkrát vlákno o Moderni lever action a nakonec mi z toho stejně vyšla ráže .357 Magnum.
Totiž Líbila by se mi .30-30 Win, jenže není na černý prach (kdyby něco). Ráže .45-70 Gov se přebíjet kouřem dá, ale zase to není ráže na zábavu, teda si myslím. No a ta 357 do 100 m střílí a určitě i dobře zastavuje, na plinkání (resp .38 Spec. ) to je taky. Nehledě na to, že se na to dělaj i pěkný krátký. Jenomže s 9mm pistolema, kulobrokem, škorpíkem je to další ráže... unifikace je v hajzlu.
Tak co, napadá vás k tomu někoho něco podnětného...?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od K4cer »

Já nelovím a nic moc o tom nevím, takže jen okrajově k tý unifikaci.

Mít všechny zbraně na stejnou munici (analogicky, elektrospotřebiče na stejný baterky, auta/sporák/lampy na jedno palivo) je podle mě blbost, pokud nejseš jednotka na pochodu a nemáš za sebou nějakou logistiku, kterou potřebuješ zachovat jednoduchou. Už se to tady někde řešilo ve vztahu k palivům, hledej "petrolejový psy".
Když pominu obrovský a často neřešitelný problémy který násilná unifikace ssebou nese, tak v případě průseru seš odkázanej na to že seženeš konkrétní náboje (baterky, palivo) a pokud ne, seš v hajzlu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od dolmar »

Poody: Taky jsem se zabýval myšlenkou unifikace. Skončil jsem s 22LR, 223 Rem, 308WIN, 9mm Makarov, 9mm Luger, 45 ACP a to ještě nemám žádnou brokovnici :) Takže asi tak. 22LR na trénink a zábavu jak do dlouhých tak do krátké, 223 REM do AR-15, 308 WIN do opakovačky, 9mmM do Maka na nošení, 9mmL do Browninga HP a P-10C a 45ACP do 1911 :) Co z toho výčtu plyne? Kašli na nějakou unifikaci, nemá to ( imho ) smysl. Takže já osobně bych si tu pákovku prostě koupil :)
aladar1
Příspěvky: 8
Registrován: 08.12.2017 10:27

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od aladar1 »

Já mám osobně 9 mm Čz 75 copact, 308W opakovačku na lov, 12X76 kozlici a 22 LR opakovačku. Na stálé nošení jsem si pořídil Tauruse s hlavní 2", 38 sp. Bohatě dostačuje a nosím ho každý den.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Bill Masen »

Poté, co jsem se zbavil brokovnice a pořídil karabinu mi doma zbyly dvě ráže. 9 mm Luger a 7,65. 7,65 je škorpion SA61, ideální pro děti a CSV s Glockem 19. Ty mají i stejné zásobníky. Ještě by to chtělo něco malého, ideálně v 9 mm Br. Ale jeden Luger káže všem, jeden jim všem vládne...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Serža »

to jsem teda dost multirážovej - 12GA, 9x19, .45ACP, .308Win, .22LR, 5,45x39...tedy, když nepočítám perkuse :chuckle
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět