Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od M M »

Haluziak píše: 18.03.2021 14:55 Galila měl kámoš a velmi rychle se ho zbavil.
Upnutí nějaké optiky je tak trochu utopie, vakl už i na mířidlech, těžké jak kráva.
Optika - beriem (i ked kolimator sa worst case da nahodit na predpazbie), tazke - ok, zavisi od nosica. A vakl - tym kusom asi niekto fakt kopal zakopy. Doteraz bucham hlavou do steny ze som predal svoje SARko, tam dekel aj pazba drzali ako zidovska viera. Spust super, presne to bolo, pri prebijani som hilzne na naboje bez nejakeho kaslania sa len krckoval a zralo ich to bez problemov. Furt cakam ci sa ZS nevymackne s dalsou varkou. Samozrejme je to AK so vsetkymi kladmi a zapormi.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

no UZI a jiné PDW na 9mm luger a to tady snad každý vi ze UZI je jednak moje oblibene a taky ze všech PDW nejlepší ma sve limity. Proste je to PDW a hodi se luxusne na domaci obranu a obranu ve meste vůbec proste max 50 - 100m a hotovo. A je uplne jedno jake PDW to je. Na lov je to proste nevhodne. Takze to rozhodne není nic univerzálního. Osobne se mi jako nej "rozpadlica" zbran libi klasicka kosa se sklopkou a to bez jakyvkoliv uprav. Je to relativne lehky, maly a rozumne presny a odolny. 7,62 x 39 je vyrazne univerzalnejsi naboj nez 5,56 NATO a nedela takovy kraval. Ropadlik nejde do války ale "prezit" tak potřebuje podle me něco jiného nez lehky maly naboj s vysokou ranivosti coz je dobře na člověka ale ne uz tak na lov, protože to proste dela z masa nepoživatelnou sekanou...
viktor
takze za me FAL ,308 win a něco na osobní obranu z blizka tj.45 ACP
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepaf »

od Haluziak » 18 bře 2021, 15:55
Galila měl kámoš a velmi rychle se ho zbavil.
Upnutí nějaké optiky je tak trochu utopie, vakl už i na mířidlech, těžké jak kráva. Ale jako jo zákopy by se s tím na rozdíl od AR15 vykopat dali.
Galil je prostě frezovaný, stejně jako AK47, tak že váha...vakl v mířidlech? no holt nějaká základní údržba je vždy třeba a moderní zaměřování samozřejmě jde upevnit a dokonce s ním i bojovat jako např. estonští vojáci v Afganistanu..
Měl/mám jich několik a spolehlivost suprová...stejně jako u každého solidního AK
Přílohy
9167d1352255257-hk-afghanistan-estonian_04.jpg
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepaf »

od viktor » 18 bře 2021, 09:07
pokud jde o me ta, do města UZI ci MINIUZI a pi, napr glock 26
L9Lco se tyce ven a do lesa tak ,308 FAL a glock 21
od viktor » 18 bře 2021, 16:24
no UZI a jiné PDW na 9mm luger a to tady snad každý vi ze UZI je jednak moje oblibene a taky ze všech PDW nejlepší ma sve limity. Proste je to PDW a hodi se luxusne na domaci obranu a obranu ve meste vůbec proste max 50 - 100m a hotovo. A je uplne jedno jake PDW to je. Na lov je to proste nevhodne
Lov vůbec neřeším, neb to za a) neumím, nevím kde se pohybuje zvěř, nejsem myslivec...ale mám v obci známé myslivce a oni znají ;-)...
b) pokud by nastala nějaká hodně zlá doba, tak zvěř velmi rychle zmizí a ta co bude někde ukrytá, tak tu už vůbec my amatéři nenajdeme - to by spíš myslivci "ulovili" mě/ nás ne-myslivce.
Nějaké forma rozpadu, minimálně v počátečních fázích, by určitě nebyla o odchodu do přírody a nějakém lovu. Predikce, že budeš chodit do práce, budeš doma, v autě je pravděpodobnější. A proto něco menšího a skrytého v batohu (ale výkonnějšího než pistole) - jako je třeba UZI - Mini, Micro, nebo i EVO, CSV, vz.61...
Situace jde k horšímu - tak mít doma AKM, 58, Galila, AR, pumpu ...
Nevěřím na souboje odstřelovačů, dlouhé pušky a střelbu na stovky metrů - zde jednotlivec dřív, nebo později nemůže přežít... Ale ve skupině může pomoct myslivec co umí tu "dálku", ale zase nemá obratné hračky okolo domu a netouží být sám voják v poli...
Tak že mít z čeho a pro koho vybírat a pro CO sáhnout do trezoru je základ...aby TO bylo spolehlivé je podmínka...mít CO nabít je nezbytné .... a abych s TÍM uměl zacházet - nejen střelecky - považuji za nejdůležitější...
9L + 5,56x45 + 7,62x39
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Moje "rozpadová" zbraň je zastava M21. Předpokládám že následujících 30let bude fungovat, 5,56x45 v 1/7. Skladný a zároveň pohotový a přesný. Zásobníkem se dá narozdíl od ar nebo augu bez poškození složit skřín z ikei. A zastava dodává embargo neembargo citelný množství zbraní do všech válek poslední doby přestože byla vybombardována.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Haluziak »

pepaf píše: 18.03.2021 15:39 ... a moderní zaměřování samozřejmě jde upevnit a dokonce s ním i bojovat jako např. estonští vojáci v Afganistanu..
Měl/mám jich několik a spolehlivost suprová...stejně jako u každého solidního AK
Estonci na obrázku mají AK 5 to má jiný kryt závěru a jinou dodělávku ris lišty, spíš na způsob 550 řady SIGů.

Edit: měl si pravdu fakt je to Galil :angel
Ale pak nevím jak to může držet protože ten kryt se hýbal tak o 2mm do každý strany.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od M M »

Trochu sme OT ked riesime take specialitky ale na kuse co som mal + par dalsich v okoli to fakt bolo dost nafest (mierny porod ked to clovek rozoberal / skladal). Za cenu okolo 10-13k co boli je to velmi odolna, blbovzdorna a presna puska. Od novej M21 ma odradzaju len klasicke AKckove mieridla, ten diopter bol na moje oci lepsi.
Kedysi bolo v Nemecku plno nahradnych dielov, po (ich) novele bohuzial vymizli.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepaf »

Nevím jak u toho, co jsi viděl Ty, ale vymezit vůle se dá docela dobře, včetně vůle napojení na trubici pístu. Vymezovalo se "vaklání" spíše v desetinách mm, než v jednotkách mm.
Lišta na krytu závěru pro zvětšovák je krátká a nad hlavní Estonci používají raily od Midwest Industry.

Omlouvám se za OT
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Atrop »

pepaf píše: 18.03.2021 16:45 [....A proto něco menšího a skrytého v batohu (ale výkonnějšího než pistole) - jako je třeba UZI - Mini, Micro, nebo i EVO, CSV, vz.61...
To mi moc smysl nedává. :cry: Jak může být něco co střílí pistolové náboje být výkonnější než pistole? Nárůst rychlosti a výkonu je zanedbatelný(když porovnáš třeba G17 vs UZI tak je tam nárůst jen pár procent.. ) Jen proto že se 9mm narve do krámu s váhou a velikostí AKM z toho nikdy nebude nic s výkonem zdaleka se blížící puškovému náboji. Z tohodle pohledu je podle mě pořád lepší klasická pistole, s možností jí ukrýt mnohem lépe než zmiňované zbraně.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepaf »

Dává to smysl protože uvedené mají pažbu...a ano, výkonově - energie - to moc nepřidá.
UZI Mini i Micro (1,9 kg) nemá váhu a rozměry AKM.
To všechny ty konverze a malé karabiny jsou zbytečné??
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Atrop »

Spíš jsem narážel na UZI jako takové..
Pistolové karabiny své výhody mají, ale výkon to neni
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Asi tak... Když postavím proti sobě dva nepřítele, 150m od sebe, jeden bude mít pistoli (nebo klidně i tu UZI) a druhý moderní 9mm karabinu osazenou optikou, tak kdybych si měl vsadit, tak na borce s pistolí nebo UZI to nebude... Samozřejmě, čím blíže by sobě byli, tím víc se rozdíl stírá. Ale karabina v 9mm je tu právě proto, aby protáhla možnost obrany na vzdálenost, kde už pistole nepostačuje.

Samozřejmě, mnozí můžou namítnout, ža tam už je spíš prostor pro pušku (ať už v 7,62 či 5,56), ale taková utlumená karabina může být občas lepší řešení, jak uřvaná puška...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

ale Bivoji, to je ptakovina a ty to vis. :D pokud by se nejednalo o "prekvapeni " a tou karabinou si nehral na odstrelovace , ale dejme tomu otevreny teren a oba to měli trosku v ruce tak ten s karabinou to ma spocitane.
S UZI mas na 150m, při velmi rychle strelbe ( tak 2rany /sec ) asi tak 80 % sanci strefit cil velikosti postavy. V mířidlech te ma tak za 1 sec, takze za 2 sec tam leti dve na cca 90 % te bud trefim a je jedno kam protože te minimalne zpomalim a za další dve sec tam u z jiného mista zas leti 2 a vice :-) nemas moc sanci. "Podcenujes něco z ceho ma velky respekt velka cas zemekoule :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Já střílel už z fakt moc zbraní. A mám něco odstříleno dokonce i s UZI (sice jen kdysi s fullauto verzemi, ale samo i v semi režimu). Ale kdybys mě ji dal dnes do ruky a na těch 150m naproti mě postavil můj klon s nějakou moderní karabinou s optikou, tak bych se prostě klidil. Protože ano, přes otevřená mířidla možná trefím postavu, když pečlivě zamířím. A to stojí čas. S dobrou (a správně nakalibrovanou) optikou ti dám na těch 150m alfu dřív, než se naděješ... Chápu, že UZI je tvoje guilty pleasure, ale nepřeceňuj něco, co už je beznadějně zastaralé... S moderní 9mm karabinou budeš vždy rychlejší a hlavně přesnější, než s izraelským kladivem... ;)

Ale to už zase začínáme být zase OT. Takže pokud do výběru arzenálu zahrnout karabinu 9mm, tak za mě něco moderního s optikou a tlumičem.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Královák »

Myslím, že tuto debatu řeší výsledky miamského debaklu.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

ale Bivoji, UZI není zastarale, jen se zmenily jiné podmínky, ale UZI je stále stejne dobre v tom na co bylo urceno. Vůbec nepochybuji o tom ze z normalni a to nemusi byt neco extra a s uplne normalni optikou budes vždy presnejsi nez je UZI. Jenze tedy si vůbec nehrajeme na zadne "alfy" Me staci klidne i zasah do ruky a pak te v klidu umlatim pažbou.. Navíc na kratsi vzdalenosti bude moje vyhoda stále rust a tva stále klesat. Budu v pohybu a ty s vymazlenou optikou nebudes stihat. Budes pod palbou a ne v klidu jak si to predstavujes, tve moznoti selhani a selhani zbrane budou daleko vyssi nez u toho boji provereneho plechace. Tvuj model zbrane bude predpokladam kvalitne "owywrovan" a moznost ze se nekde sekne o odev ci teren ( napr vetev ) je dost pravdepodobna. A co je nejhorsi tve sebevedomi bude hezky vysoko a tak k jakekoliv chybe není daleko. JO zcela uznavam ze v presnosti me s karabinou fakt dostanes, ale ve vsem ostatním si horsi.
Uzi je dost presne abych se to postavy na 150 trefil a uznej je dost celkem jedno kam. Naboju je dost tak proc to nezopakovat ? :D
viktor
nakonec to jde i zkusit :D , dva terce a timer :D
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

no Kralovaku neresi, ale diky za upozorneni, Miamsky debakl byla zalezitost na kratke vzdalenosti a ne 150m jak navrhl BIvoj. MIamsky debakl je spis o tezkych chyb zasahujici policie, slabem zastavovacim ucinku streliva použitého policii a hodne velke motivaci a praxi zlocincu.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Zdá se mi to, nebo zde opravdu proběhla debata o střelbě nábojem, který má v 150 metrech pokles 120 cm? :head
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Královák »

Si myslím vyjma výtky Fabulouse, že to bylo i v Miami hlavně také použitým zbraněmi zločinců tuším, že to byl samonabíjecí Ruger 223 s sklopkou a pumpa SaW na rozdíl od revolverů z výzbroje agentů FBI. Ale to by bylo na nekonečnou debatu typu co bylo dříve jestli slepice nebo vejce.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

Fabiku nezda, :D mas naprostou pravdu, 150m je pro 9mm Luger opravdu nejzassi hranice a to nejen z duvodu poklesu drahy strely ale take samozrejme z duvodu ztraty energie. Na 150m je to skutecne jiz jen "postrelovani" cile. Tj z praktického hlediska nekde na urovni kryci palby.
viktor
proto jsem taky psal ze pro rozpadlika pohybujici se ho v terenu je lepsi stredni balistiky vykon, napr 7,62 x 39
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět