Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

jj jak uz tady bylo x opakovano, policie a tam kde se predpoklada strelba na malou vzdalenost nebo ještě lepe zadna strelba, Proste spravny zasah policie se obejde beze strelby, proste nekam komando vyrazi dveře a tak za neustálého rvani ( protože josu jednak hluchy a potom nahani to hruzu ) ve strasne presile zatknou pachatele. Je to tak spravne a je uplne jedno co mají za zbrane, ostatní je image. Idelani by bylo aby to nevedeli ano sousedi. Co se tyce voj supr spec jednotek co cituješ je to proste takova osobni zbran a tim to konci, asi nejdulezitejsi u ni je aby to moc nevazilo a dala se s tim sobe ustřelit v nouzi hlava. Protože to nejsou hlavni zbrane těchto jednotek. hlavni zbrane jsou dalekohledy, nocni videni, vysílačky, trhaviny, lepidla...
era samopalu v pi razi napr 9mm luger (UZI atd) skončila v armádách z jednoduchého duvodu, byla to komlikace a nutnost soubehu s puskama, se zavedenim stredniho balistického vykonu era samopalu skončila. Když uz potřebuje armada něco kratšího tak urizne hlaven sve klasicke utocne pusky je to sice kockopes ale strelivo stejne, zásobníky stejne, vetsina dilu stejne, ovladani stejne..
MP 5 je prevezne policejni zbran je lehka, dobře ovladatelna a ma hromadu prislusenstvi...jeji hlavni ulohou je působit jako hrozba, zásahovky policie to dveře vyrazi a pak vběhne dovnitř za velkého revu se zbraněmi v rukou ale nestrili.. většinou
armada jde krz dveře výbušninou ( pokud tam ještě nejake dveře jsou ) pak leti rucni granaty a pak palba a lide.. to je precejenom rozdil a na tu praci je lepsi UZI nez MP 5 když se bavime o samopalech a nebo AK, SA :-) protože byly a jsou staveny na hrube zachazeni v prachu a bordelu
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Nevím jestli reaguješ na mě, ale já tu zmiňoval policejní speciální jednotky, o armádě jsem ani nemukl... ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

:D ne na Bivoje :D
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Zase se hrabete v hovnech. Opakovaně, znovu a znovu a samozřejmě OT. Kdo tohle přiblblé téma ještě jednou vytáhne, dostane měsíc ban, bez ohledu na zásluhy. :head
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

Ono je tohle dost nešťastné téma a čas od času k OT prostě sklouzne, jelikož až na pár zkušeností z lokálních válek, kdy došlo k izolaci určité skupiny a kolem řádily loupežné bandy se není pro PA moc od čeho odpíchnout, tedy z hlediska rozpadu. A myslím ani v těch případech rozhodně nebylo největší starostí, jaký kvér mít, tou bylo mít aspoň nějaký.
Mě přijde, že někteří tu hledají univerzální svatý grál, ale nic takového bohužel není.

Je možné, že už jsem tu pár teorií v minulosti pustil a nemusí se nutně shodovat se současností, ale každej si procházíme nějakým rozpadlickým "mentálním" vývojem, že ano :)

Takže můj současný pohled na téma tohoto vlákna:
Příklad 1)
Narazíš, už pár dní hladovej, na statnej kus zvěře na větší vzdálenost a budeš si přát, abys měl něco v klasické lovecké ráži a nemusel jít blíž (a případně zvěř vyplašit) + větší jistotu že ti zůstane v ohni, abys někde do tmy nedohledával, riskoval zranění, prochladnutí atd.

Příklad 2)
V místech, kde se dá očekávat přítomnost jiných lidí, může být viditelně nesená dlouhá zbraň instantní jízdenka na druhý břeh a PCC pod kabátem naopak požehnání. Dlouhá z tebe dělá zároveň predátora, ale i vítanou kořist- záleží na tom, kdo koho uvidí první a jak si zbraň ve tvých rukách vyloží. Ten druhý vlastně ani nutně nemusí mít ostrej kvér, stačí luk, prak + že zná lépe prostředí a někde si na tebe počká, protože nebude riskovat rozhovor s ozbrojeným člověkem, i když to primárně nemusí být hajzl. V časech, jako je PA, určitě nebude k paranoie daleko ;)

Příklad 3)
Tazi píše: 19.03.2021 16:36 Krátká (pistole,revolver) má výhodu skrytého nošení.Tím její výhody prakticky končí....
Tak tohle je hodně krátkozraké :roll: Poraníš si náhodou ruku a budeš schopen se efektivně bránit jen tou druhou, nebo ad absurdum-střílet z okna auta za jízdy...nabiješ a natáhneš ji celkem rychle jednou rukou o botu, výstroj, cokoliv pevného atd = za mě pistole jednoznačně vždy s sebou, i kdyby jen se dvěma zásobníky!
atd.
Je zbytečné ve vztahu k PA a zbraním rozvádět hlouběji teoretické scénáře, protože pravdu můžou mít všichni a přitom nikdo.

Co z toho vyplývá? - Jak velký arzenál a co v něm?
1) Kvéry nejsou žrádlo a ošetřené a uložené se nikdy nezkazí. Trošku bokem -do konce pojistného období (65 let) zaplatím celkem cca 500k na ŽP. Takže přikoupit k tomu postupně kvéry a žrádlo za třeba 100k je stejně smysluplná investice a navíc nejen pro mě, ale i pro potomstvo :D Dokonce potenciálně návratná. Takže za mě je ten rozsah v různých rážích někde mezi "od každého něco" a "tolik, kolik dám dokupy". K tomu kopu munice, nedělat si rozhodně k ničemu citový vztah a příliš si to neidealizovat pro víc situací, než na které je to primárně nejvhodnější (opatrně viktore ;) ). Pak si vybrat podle situace. Autem můžeš tahat všecko, nebo dovyzbrojit rodinu (skupinu). Nechat si jen dva kvéry a jít sám po svejch do divočiny je až ta poslední možnost a rozhodně to znamená, že už jsi napůl v prdeli :yes
2) Hlavní je mít zbroják a nasyslit alespoň munici (tady si hodně pomohl kolega Pahrb :x , gratuluju), protože kvéry ti sice vzít můžou, ale všechnu munici už těžko, pokud není člověk kobylí hlava. Sehnat kvér bude rozhodně menší problém, než sehnat dostatek munice (svoje teorie tu rozvádět nebudu). Nehledě na to, že plánovaná totální digitalizace záznamů o držitelích zbraní a zbraní samotných je v jistých případech potenciální černý Petr v rukou státu.
3) Taky rozhodně přidat chladnou střelnou zbraň s dostatečným výkonem. Souvisí to s více věcmi. Variace řezných, sečných a bodných zbraní je samozřejmost.

Pokud se v tomto vlákně nebudou primárně řešit vlastnosti různých zbraní jako přesnost, spolehlivost, dostupnost náhradních dílů, případně testy možností tyto díly nahradit něčím běžně dostupným (plácnu třeba-jaký stroj/výrobek obsahuje pružinu, která by se díky pevnosti dala použít nouzově jako vratná pružina v .....) tak se v těch hovnech čas od času prostě pohrabeme. Hodně věcí, co jsem na rozpadu, se tu už několikrát zopakovalo.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Obecně je lepší investovat do schopností než hromadění materiálu. O nemobilní material příjdeš v prvních 5min a o mobilní periodicky při kontaktu, infiltraci, úniku nebo i jen momentálnim nedostatku vody. V nejhoršim "naživu" scénaři budeš mít přesně takovou výzbroj jako nepřítel.
Za třicetiletý války a okupace švédama byl u nás maník co občas nějakýho švéda klepl sekerou a odtáhl někam do jeskyně. V jeskyni se mu pak sešlo tušim nějakejch 36 kousků. Jo můžem se hádat jak sekera po ocelový helmě klouže, že rapier je ultimátní chladná zbraň a že se sekerou proti předovce taky nemáš šanci, ale 36 není náhoda ale trend.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od NoobsRush »

Uzivatelské Jméno píše: 19.03.2021 22:41 Obecně je lepší investovat do schopností než hromadění materiálu...
Clap Clap, this guy gets it.
Jakože za sebe můžu říct že znám opravdu mnoho majitelů zbraní všech možných ráží a určení, kdy při nestatický střelbě jsou absolutně nepoužitelný. V závěru se jako u všeho počítá konečný skillset nabytý zkušenostmi a je uplně jedno že má dotyčnej doma odladěny IPSC kver se všema možnejma optikama co mu práci ulehčují, matlavý ruce se nahradit prostě nedají.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od vratnikp »

to máš ještě dobrý, já naopak znám pár majitelů většího množství zbraní, kteří když jdou, tak jim z čepice odpadávaj nášivky, na taktický bundě jim velcro taky nestačí, ale jinak nenastřílí ani statickou střelbu, mají zavedeno X systémů, ale závadu umí odstranit max. u pistole po pár vteřinách přemejšlení, ale jinak jsou to hrozní borci a prepři, většinou tak po půlce druhýho piva. Inu člověk alespoň ví, kde se lze dopakovat...

Jinak za mne je dobrý vyvážit to, na jak velké hromadě sedím, a jak s tím umím zacházet. Osobně mám doma zavedenou jednu řadu pistolí a jeden systém pušek. Pak mám pár specializovaných kousků, ale ty jakože na rozpad moc nepočítám (trapová kozlice, M1 Carbine...). No a všem v okolí doporučuju to samý, at se alespoň, když musí mít 5 různých pistolí, drží jednoho systému - SA/DA nebo DAO, ale většinou to je marný...
Osobně jsem byl hrozně nesvůj, když jsem točil pistole a měl doma pár měsíců jen jednu, protože znáte to - Murphyho zákony. Plus je dobrý mít v bližší rodině vychovanýho nějakýho skorostřelce, co si po hodině vzpomene na vojnu a i tu 58mu nějak ovládá, to je pak fajn mít doma kus, co mu člověk v dobách méně příznivých svěří
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Wdog »

Jak tady už psal jeden znalý kolega, je to o různých scénářích vývoje, na které se připravíš (a nebo ne).
Ty scénáře mohou být různé, jejich řešení (prevence) může být za různou cenu, a pravděpodobnost scénářů je také různá. Ale jak nás koroňáč naučil, nic není nemožné ...
Takže je moudré si promyslet různé scénáře, seřadit si je dle pravděpodobnosti (subjektivně), a pokusit se doplnit svoje řešení a jeho případné náklady. Pozn. i řešení "ignorovat" je řešení, ale asi ne na vše.
Pokud se bavíme o osobním arzenálu, tak otázky mohou být třeba - co budu dělat:
... v případě rychlého rozpadu a náhle vzniklé anarchie?
... v případě pomalého rozpadu a pomalu vzniklé anarchie?
... v případě, že se to začne rozpadat, ale stát bude ještě tak silný, že posbírá zbraně, o kterých ví?
... v případě, že to začne být špatné, ale stát je stále silný, tak začne odzbrojovat, třeba pomocí zákazu prodeje zbraní a střeliva?
... v případě, že společenské struktury zůstanou, ale velmi se zhorší bezpečnostní situace?
... co budu dělat v pohybu, co na základně, co když se ocitnu na jiném místě?
... co bude moje rodina dělat, když jako živitel a zbrojíř mé rodiny teď zhebnu na koronavirus?
... co když žádný rozpad nebude, pohoda a klídek, jen novodobí EU soudruzi zakážou držení zbraní civilistům?
atd. další otázky si můžete doplnit sami.
A pak vymyslet plán, a záložní plán.
Ještě dodám, že za zcela odlišnou kategorii považuji, "když se mi něco líbí, takže si to pořídím". Takže se mi například může líbit ruská klasika, tak mám tokareva, makarova, mosina a sksku. Praktické úvahy jdou stranou, když musíš, tak musíš. Mám pocit, že hodně debat je zde vedených z této pozice.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Germanik1 »

Ke zbraním bych přiřadil navykání členů rodiny či bubliny, že zbraň není dobrodružství, ale druh nářadí. Se kterým se zachází stejně opatrně, jako s motorovou pilou nebo volantem auta apod. Beru je po jednom po troše sušení na střelnici, aby si zvykli. Nakonec, když dostanou náboj do komory, drží hlaveň směrem na cíl, odjistí a vystřelí, má držení více zbraní doma splněný účel.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ulfhednar »

Uzivatelské Jméno píše: 19.03.2021 22:41 Obecně je lepší investovat do schopností než hromadění materiálu. O nemobilní material příjdeš v prvních 5min a o mobilní periodicky při kontaktu, infiltraci, úniku nebo i jen momentálnim nedostatku vody. V nejhoršim "naživu" scénaři budeš mít přesně takovou výzbroj jako nepřítel.
Za třicetiletý války a okupace švédama byl u nás maník co občas nějakýho švéda klepl sekerou a odtáhl někam do jeskyně. V jeskyni se mu pak sešlo tušim nějakejch 36 kousků. Jo můžem se hádat jak sekera po ocelový helmě klouže, že rapier je ultimátní chladná zbraň a že se sekerou proti předovce taky nemáš šanci, ale 36 není náhoda ale trend.
Jsem si vědom, že jde o brutální OT, ale nedá mi to:
líčený příběh je zřejmě z roku 1640 a jedná se tzv. Kravatovu (=Krabatovu, Chorvatovu) jeskyni u Oseka. Mám o tom načrtnutou osnovu povídky...
Óðinn á yðr alla
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepaf »

Bavíme se tady o různém arzenálu zbraní, jejich ráží ... já osobně 22LR spíše přehlížím, ale když se zamyslím, že u nejhlídanějšího (i tehdy) muže planety vystřelil někdo šest nábojů, 4 x trefil a 4 x vážně zranil , tak i ta "malá" 22 LR má cosi do sebe. Samozřejmě tehdy i dnes ten atentát tvrdě odsuzuji...

Zapomněl jsem se skrčit, omlouval se prezident Reagan manželce po atentátu před 40 roky
https://cnn.iprima.cz/zapomnel-jsem-se- ... roky-22089

Před 40 roky, 30. března 1981, byl při atentátu zraněn bývalý americký prezident Ronald Reagan, pouhých 69 dnů po nástupu do funkce. Střílel na něj mentálně nemocný John Hinckley Jr., který zasáhl další tři osoby – agenta tajné služby, policistu a tiskového mluvčího.

Všichni skončili s vážnými zraněními v nemocnicích, nikdo však nezemřel. Reagan dostal kulku z revolveru Röhm RG-14 ráže 22, která se odrazila od neprůstřelné karosérie prezidentské limuzíny, pod levou paži, vnikla mu do plíce a zůstala kousek od srdce. Dodnes se údaje liší. Podle jedné verze šlo o pouhý centimetr, podle druhé o dva a půl centimetru.

V době atentátu pětadvacetiletý Hinckley vypálil šest ran. Z policejních protokolů vyplývá, že první kulkou zasáhl ze vzdálenosti tří metrů tiskového mluvčího Jamese Bradyho do hlavy, druhou policistu Thomase Delahantyho do zad. Třetí a šestá rána minuly cíle. Při čtvrté skočil agent Timothy McCarthy před prezidenta Reagana, čímž mu zachránil život, ale sám byl těžce zraněný v oblasti břicha. Pátá se krkolomnou „cestou“ dostala až k Reaganovi.
Přílohy
Reagan_atentat_Hinckley_revolver_30_3_1981.jpg
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

samozrejme ze "mala" 22.lr je dost nebezpecna a hodne se podcenuje. Ale také precenuje, takze bych na ni rozhodne nevsazel a to uz vůbec ne v obrane.
Muj arsenal je dobry kockopes a vůbec ne jednotny, ani v razich ani v systémech a uz vůbec ne v ovladani. Zas na druhou stranu je to zajima sbirka zbrani co svyn zpusobem zanechali dost velkou stopu v dějinách. Jednine co tak nejak maj něco spolcneho tak jsou dva Glocky a to 26 a 21. ( 9mm a 0,45 acp )
Vse ma něco do sebe.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Tknmv19 »

muj arzenál.. mak a jeho větší brácha. PM R vyhodnocuju jako lepsi nez Sa61.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od PaF »

.22 LR sice není moc na obranu (žádný stop efekt), ale když volím čas, místo a můžu mířit, je plně dostačující, dobře utlumitelná, skladná...Ideální délka hlavně 10", s optikou a sklopnou pažbou... Prostě Ruger Charger upravený na PDW. Stačí batůžek, vejde se pod maskáč... Ne nadarmo je spousta starých pytlaček, které se našly za trámem, v této ráži. Variantou je samozřejmě PDW v 9mm Luger ve stejné výbavě. Ale trénink vychází s .22 levněji a střelivo je lehčí, snadněji skladovatelné... Při lovu drobné zvěře nerozbíjí veverky, vrány apod., které po zásahu lugrem nejsou ani na polívku.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

"Žádný stop efekt" je dle mě trošku zavádějící tvrzení.
Jakou sebeobranu myslíš? Stop efekt na někoho, kdo nemá střelnou zbraň a útočí na tebe? Na blízko nejspíš nestihneš zalícit ani s dlouhou v plnotučné ráži a určitě bude lepší volba pistole...pokud stihneš včas zareagovat...

Ani myslím nemusíš vyloženě volit místo. Pro "sebeobranu" na o něco delší vzdálenost už zase ve prospěch .22LR začíná hovořit nízký zpětný ráz, váha a tím lepší "bullet placement" (ergo opakovaný přesnější zásah). Nemyslím si, že by někdo, kdo za 2 vteřiny chytne byť jen 5 kousků .22 "na komoru" a kolem ní, nějak zapáleně pokračoval v útoku. Ono to totiž není jen o předání kinetické energie. Tam mají ve smyslu stop efektu totiž problémy i některé silnější ráže. Do té rovnice navíc musíš (v PA) počítat i konstanty např v podobě nervozity, dále přičíst např. únavu z nedostatku jídla atd. a pak může snížení proměnné v podobě zpětného rázu taky citelně ovlivnit výsledek.
Mrkni schválně na tohle video v čase 16:20
https://youtu.be/N_Xfy4929G0

Je to na nějakých 45-55m. Sice tady je to v leže, ale ve stoje to nebude o tolik horší (samo že s pažbou). Podstatnější je ta část kde to tříská do toho terče. Teď mi v klidu řekni, že proti tomu něco půjde, ať už zvíře, nebo člověk. Zvlášť pokud to bude třeba CCI Stingerama ;)

Výraznější "co kdyby" je u cílů v balistice a u sjetého magora s citlivostí dlažební kostky, který běží proti namířené zbrani. Toho je potřeba nejlépe a co nejrychleji zasáhnout tam, kde to ani amfetamin nezachrání...

Jasně, plnotučné ráži se .22 lr nevyrovná a odpověď na tyto v současnosti nerealizovatelné teorie dostane člověk až přijde na věc, ale za mě bych .22 ve smyslu (i aktivní) sebeobrany rozhodně nijak nesnižoval. U trénovaného střelce obzvláště ne.

IMHO
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
pivniciar
Příspěvky: 98
Registrován: 07.11.2021 20:22

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pivniciar »

Moj nazor - 22 len na trening/lov drobnych zvierat. Na obranu rozhodne Luger - vykon, prierezova plocha projektilu, dostupnost (vyhodne ked ma clovek 2 rovnake zbrane v 22 aj v 9). Trenovat treba vzdy, je jedno ci strelec netrafi 22LR alebo 700 Nitro, vysledok je rovnaky.
Suhlasim ze prilis silny kaliber nie je az taky vhodny, napr. Poloplast 44RM nie je vhodny na na obranu voci cloveku z vela dovodov, maximalne tak na vitalnu zver typu medved a diviak.
Pre ucely rozpadlika jednoznacne treba zbran, ktoru mozno nosit skryte. Viditelna zbran = pozvanka pre snipera aby vas sejmul a orabival. Trenovany strelec na 50m v pohode trafi postavu s beznymi otvorenymi mieridlami s hocijakou (trochu normalnou) pistolou.
Forum sa stalo desivo zaslepene jednostranne politicke. Tolerancia nenavisti miestnych prospievatelov degraduje uzitocne a zaujimave forum. Nepiste mi nikto, stratil som zaujem o akekolvek info odtialto. #freeUlfhednar
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

...a proto je můj tajný favorit pro "sólo" PA kombo Glock19 + Ruger Charger s 2kg nábojů :D

Já hlavně poukazoval na to, že většina lidí hodnotí .22lr čistě z hlediska "papírových" hodnot a částečně, nebo zcela pomíjí ty ostatní vlastnosti, které některé nevýhody docela citelně kompenzují.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Tazi »

Pak je tu i druhý aspekt co se nutné obrany týče (v PA době to je samozřejmě fuk).
U soudu se lépe hodnotí dva zásahy .44magnum, než tucet zásahů .22LR
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od DeadMan »

Náboj 22lr je hlavně hodně náchylný na poškození v porovnání s ostatními. Ne jednou se mi stalo, že z něj vypadla střela atd.
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět