Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

Co považujete za optimální "mix" výzbroje pro případ úplného kolapsu společnosti provázeného nefunkčností policie a rabujícími ozbrojenými bandami?

Já bych to poskládal takto: "sniperka" (cokoli, s čím trefím na 300 m nekrytou ležící figuru alespoň polovinou výstřelů), samonabíjecí kulovnice (optimálně klon Sa vz. 58, AK-47 či M16), brokovnice (především na home defence), samonabíjecí pistole/revolver, malorážka se zaměřovacím dalekohledem (krátká nebo dlouhá). Dobré je doplnit arzenál o kvalitní kuši či luk.

Myslím si, že je optimální, aby každý člen rodiny byl vychován v bezpečné obsluze, použití a tedy i respektu ke zbraním (to by mělo platit vždy). V případě krizové situace popsané v úvodu by měl být každý "držitel OP" v rodině schopen bránit život, zdraví a majetek rodiny i komunity, ke které náleží (doufám, že nikdo pod tímto názvem nechápe nějakou šílenou sektu Davida Koreshe a jemu podobných, ale sousedskou komunitu spolupracující v rámci vesnice/města, kteří by v případě rozvratu společnosti společně hájili svoje zájmy). Proto by počet zbraní doma měl být (v případě hrozícího negativního vývoje ve společnosti) dimenzován i s ohledem na množství potenciálních obránců (manželka, potomstvo, rodiče, ...).
Na samotě by jste měli být schopní pokrýt všechny čtyři světové strany alespoň jednou zbraní.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Nejvetsi problem se zbranema (palne zbrane kategorie A,B,C) pro obranu bude ten ze pokud nedojde k velmi nahlemu kolapsu ale k postupnemu upadku tak se vlada (za potlesku mas) stihne postarat o to aby vsichni drzitele legalnich zbrani tyto museli odevzdat (samozrejme krome vyvolenych jedincu - papalasu, vlivnych podnikatelu apod.) Tedy az zbrane budou lide skutecne potrebovat, nebudou je mit...

Proto bych osobne na palne zbrane moc nespolehal. Jistou alternativou jsou palne zbrane kategorie D, z tech dostatecnym vykonem (ale ne jiz rychlosti palby) disponuji pouze predovky...

Z predovek bych osobne volil treba dvouhlavnoveho Kodiaka nebo Howdah (poskytuji moznost okamzite druhe rany). Jinou cestou by bylo poridit si perkusni zadovku Sharps, ta zase umoznuje rychlejsi opakovani strelby (nabiji se polopatronami pres zaver zezadu) ale neposkytuje moznost rychleho druheho vystrelu tak jako dvouhlavnovy Kodiak...

Nicmene i u techto zbrani, ac v soucasne dobe bez nutnosti registrace, jsem presvedcen ze pri pozvolnem upadku realne hrozi jejich zabaveni statem a vzhledem k porizovaci cene pres 20000kc... Zabaveni by probehlo nasledujicim stylem, bude vyhlaseno ze kazdy kdo takovou zbran vlastni ji je povinen do urciteho data odevzdat, kdo tak neucini a bude s takovou zbrani pristizen, bude patricne potrestan (pripadne zastrelen). Jasne muzete si takovou zbran zakopat nekde na poli ale problem je ze zbran na obranu musite mit poruce a ne zakopanou v zemi...

Proto se silne priklanim k tomu zacit trenovat strelbu lukem, vykon dostatecny, rychlost opakovani strelby taktez, sipu si lze koupit/vyrobit do zasoby a daji se pouzit opakovane. Jedinou nevyhodu vidim v tom ze bez pravidelneho treningu clovek nic netrefi... jinak nekde jsem cetl ze luk je zbran kterou bylo zmareno nejvice lidskych zivotu v dejinach valecnictvi.

A jsem presvedcen ze luky se zabavovat nebudou, ty nevzali lidem ani nacisti... a ted preci mame 100x lepsi a demokraticky rezim :mrgreen:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Velmi presne vystizeno a chtel bych dodat takovou perlicku. Kdyz nacisti napochodovali do Belgie a zmocnili se listin meli jmena 5000 lidi co meli kuse ,nebot tam byli dost" velci" na strelbu ku ptaku a jasne oni si vedli registreci clenu pred valkou a proste kdyz veleni predvedlo listinu Hitlerovi tak ten jen poznamenal ,ze at si kuse nechaji ,ale jestli najde jednoho vojaka se sipkou v tele vsechny je necha napochodovat do konceraku a nevim jak to skoncilo....
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

Myslím, že pobíjení Němců pomocí kuší se nekonalo :|.

V otázce totálního odzbrojování ala UK bych nebyl až tak skeptický. V UK nebyla z historických důvodů nějaká tradice "lidové myslivosti" a tak při "utahování šroubů" nebyl nikdo, kdo by se hlasitě ozýval. U nás myslivcům nevzali brokovnice ani nacisti po haydrichiádě a i v totalitním SSSR měli v podstatě všichni občané přístup k brokovým zbraním. Vzhledem k obrovsky zakořeněné tradici "lidové myslivosti" a množství registovaných myslivců (přes 110 tisíc) si nemyslím. že by někoho napadlo odzbrojit tuto velkou skupinu lidí, kteří mají za sebou poměrně vlivnou lobby.

Dokážu si představit, že systém zvládne eliminovat zbraně kategorie A vydané na výjimku (full-auto, tlumiče, etc.), samonabíjecí kulovnice (klony Sa vz. 58, AK, M-16, etc.) a případně krátké kulové (možná výjma sportovních/jednoranných 22). To si myslím, že je zvládnutelné nějak organizovaně "béfelem". V zemi, kde je odhadem přes 750 000 a některé odhady uvádí až 2,5 miliónů nelegálních zbraní (z toho je asi 400 000 perkusních revolverů, které byly dovezeny a nikdy neregistrovány) je nějaké totální odzbrojení občanů absurdní. Kdo bude mít potřebu se ozbrojit, tak se v této zemi vždy ozbrojí.

V "portfoliu" zbraní bych proto nespoléhal jen na samonabíjecí klon vojenské zbraně a samonabíjecí pistoli/revolver. Navíc pro survival v případě totálního rozpadu společnosti je "sniperka"(tj. trošku lepší lovecká/sportovní kulovnice) velmi efektivní, protože její použití je co do spotřeby munice nejekonomičtější. Domnívám se, že nikoliv počet zbraní mezi lidmi, ale zásoba munice by byla limitujícím faktorem pro používání zbraní v případě kolapsu.

A co se týká jedno či dvouranné brokovnice, tak to bude pravděpodobně poslední zbraň, která zůstane zdejšímu občanu (možná s podmínkou vlastnictví loveckého lístku) v případě nějakých razantních zbrojních restrikcí. Samozřejmě lze předpokládat, že minimální délka hlavní bude limitována (aby byla pojistka proti skrytému nošení brokovnice). Například v USA je v některých státech stanovena minimální délka hlavně brokovnice na 457 mm - kratší se berou jako krátké zbraně podléhající určité restrikci, dané specifickými zákony konkrétního státu unie.

Samonabíjecí brokovnice či pumpy mohou snadno spadnout do kategorie zakázaných zbraní. Příkladem může být Rakousko, kde se politici moc dívali na akční americké filmy a seznali, že broková pumpa je strašně nebezpečná zbraň a její držení zakázali. Přitom jinak Rakousko je velmi benevolentní v otázce držení zbraní, protože každý občan starší 18 let si může koupit bez jakéhokoli povolení dlouhou loveckou/sportovní zbraň vč. samonabíjecí brokovnice :shock: . Takže v takové zemi jako je Rakousko si už vůbec nedokážu představit jakékoli účinné úplné odzbrojení občanů.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od marish »

K tomu zabavení zbraní, ani by tak nešlo o to je najednou všechny sebrat, spíš vyhlásit termín odevzdání a trest pro ty co neuposlechnou. Potom by nebyl problém z kohokoli s jakoukoli zbraní - automaticky nelegální, udělat teroristu, a třeba exemplárně potrestat. A veřejnost si to bude pochvalovat.
Pokud bude fungovat momentální zřízení, hrozí jednotlivé restrikce třeba v případě rozsáhlého střílení jednotlivcem nebo skupinou, určitou zbraní (třeba klon útočné pušky) "do lidí".
V případě nástupu autoritativního režimu bude zákaz rychlý a daleko rozsáhlejší.

V každém případě lze zpřísňování přepokládat, protože opačná cesta je nereálná a status quo by nepřinášel politické body.
Takže arzenál asi co nejpestřejší, včetně předovek, vzduchovek, kuší, luků a praků.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

Zbraní jsem vystřídal několik, nakonec jsem se ustálil na těchto:

Současný stav

"Odstřelovačka"
PSL Romak - (Rumunský DRAGUNOV) optika POSP 8x42
ideální počet by byl cca 1000 Ks munice 7,62x54
Je jasné, že nejde o klasickou odstřelovačku, ale pro moje účely to dostačuje - na 100m jsem schopen trefit plechovku téměř vždy, s kvalitní municí jsem dokonce občas trefoval prázdné brokové náboje. Takže lov i obrana na větší dálku. Navíc můžu střílet poměrně rychle a s poměrně dost výkonnou municí. Lze do ní naládovat i běžné kulomeťáky - byť se přesnost zhorší.
Náboje relativně dostupné


"Kulovnice"
FSN Novohradský - krátká verze
Každý asi zná - velká výhoda je skladnost- se sklopenou pažbou jí lze použít i v autě, nebo v malých prostorách.
FSN Novohradský Unita - klasická délka hlavně + optika POSP 4x24
Trošku upravená KOSA - mířidla má jako kraťas (tedy nosič mušky navařený na planový nástavec), ale délka hlavně zůstává - vzhledem k tomu, že je na ní domontována optika, mi kratší záměrná nevadí, navíc mi nepřekáží muška na konci hlavně.
Rozšířený typ munice

ideální počet by byl cca 7000 Ks munice 7,62x39

"Brokovnice"
Broková pumpa Fabarm Martial Ultra Short 14"
Velmi krátká pumpa, ideální na obranu - přidělal jsem na ní klasickou pevnou pažbu, takže se z ní dá i střílet :lol:
ideální počet by byl cca 1000 Ks různé munice 12mm

Lehké zbraně
Scarabeus 06
Ideální pro svou váhu, skladnost, kapacitu, malý zpětný ráz a velmi dobrou přesnost - zbraň, se kterou zvládne střílet i manželka, případně děti
ideální počet by byl cca 3000 Ks munice 7,65 Br

Glock 17 + konverze RONI G1
Z pistole karabina - možná střelba na větší vzdálenost
Walther P99
SigSauer P226
CZ 75
Klasika
ideální počet by byl cca 10000 ks munice 9 L

+ nějaké revolvery 38sp a 357Mag (se základní zásobou munice), spíš kvůli jednoduchosti, spolehlivosti a možnosti dlouhodobě mít nabité v trezoru
******************************************************

V plánu jsou:
Dlouhá samonabíjecí malorážka s optikou
Dlouhá opakovací malorážka s optikou
Krátká malorážka
především kvůli ceně munice, jako malá lovecká zbraň, jako tréninková zbraň, v případě nutnosti by mohli použít i děti

SCORPION EVO (pokud se bude prodávat)
Jeví se mi jako moderní a účinná karabina na dostupný náboj

Kuše

Výkoný prak



*****************************************************

Co se týče možného odzbrojení - souhlasím s možnými riziky , ale než si pořizovat nějakou předovku, raději bych volil jiné řešení .....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

Možná vás trochu překvapí můj příspěvek, ale já sám za sebe bych navrhl výkonnější vzduchovku. Nejsou na ni potřeba papíry, zásobu diabolek si člověk udělá levně, velmi snadno opravitelná, provozní náklady minimální a pokud člověk ví co dělat, myslím že na drobný lov je ideální, protože nedělá kravál.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

Se vzduchovkama nemám moc zkušeností.
Zkus mi pls odpovědět:

Na jak velkou vzdálenost by sis troufnul lovit?
(20m? 50m?)
Jak velký cíl bys byl schopen účině zasáhnout?
(Ptáka? Zajíce? )
Jak rychle jsi schopen v případě nedokonalého zásahu opět vystřelit?
(10s? 20s?)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

To Mrak:
Co do složení a kvality máš dobře našlápnuto. Osobně si bohužel nemohu dovolit tolik zbraní, protože rodina a dům jsou pro mne zatím větší prioritou.

Mosin 1944 připravený na přestavbu na naháňkovou kulovnici s optikou 2,5-10x56..............7,62x54R
Klasické FSNko od Novohradského s "plastovým" upgrade od FABU a optikou 4x24...............7,62x39
brokovnice ZP..............................................................................................16/16(70)
pistole Makarov PM........................................................................................9x18 (v jednoraném režimu údajně funguje i s 9mmL, ale zkoušet to, pokud možno, rozhodně nebudu :)
pistole Drulov 75 (brzo i s optikou)......................................................................22LR

Výhledově snad přibude pistole GP K 100 Mk.7 (9mmL), brokovnice Baikal MP151 (12(89)), Weatherby VANGUARD VARMINT SPECIAL (308W) s trošku solidnějším puškohledem a bipodem a samonabíjecí karabina s kolimátorem v 9mm L (původně jsem to viděl na Scorpion EVO 3, ale nyní spíš na Saigu vityaz). Asi zhruba v tomto pořadí, ale uvidím jaké budou jiné priority 8-).
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

Nejsem právě expert na výkonné vzduchovky, ale pokud budeš uvažovat tuhle vzduchovku, pardon větrovku.

http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... /hw-100-s/

Je to opravdu krásná zbraň, co říkáte. Doporučuji se podívat. 14 ran v zásobníku, ruční pumpa (což se hodí), perfektní věc, dokonce se k tomu dá pořídit i tlumič ... až na tu cenu!

Má úsťovou rychlost 320 m/s, což odpovídá, pokud vím kulce z pistole, pak bych si troufl tvrdit, že na 25 m dokáže přesný zásah do hlavy (lze vybavit puškohledem) zlikvidovat bažanta, kačenu a nebo zajíce. A holubech a vranách nemluvě. A pokud by se dala sehnat ve verzi s těžší střelou, ráže 5,5 plus dobré diabolky, hm, myslím, že není co řešit.

Tady je odkaz na 5,5 mm
http://sebeobrana.atlasobchod.cz/atlaso ... 5-5mm.html

Maximální úsťová energie je vždy 16j, což je myslím povolené zákonem. Ovšem to určitě není maximálně dosažitelná hranice po technické stránce :)


Ještě jsem našel tyhle odkazy, které se tím zabývají:

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=fo ... ir=1&auth=
http://forum.gunshop.cz/weihrauch-hw100-s-t3989.html
http://www.reviewcentre.com/reviews-all-111469.html


POkud má někdo zkušenosti, ať dá vědět, jestli neplácám nesmysly :)


V každém případě se určitě podívej na tohle video

http://www.youtube.com/watch?v=HNm4L_-V ... r_embedded
POkud se nepletu, tak mluví o rozptylu 12 -17 mm na 55 yardů, což je 50 METRŮ !!!

A ještě tady...

http://www.youtube.com/watch?v=KIWrvCDO ... re=related

Tady se s tou větrovkou v ráži .22 střílí na 200 metrů!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Zf-_zpcdT9s&feature=fvw

A ještě noční střelba, také dost dobré, ovšem konec je jen pro otrlé
http://www.youtube.com/watch?v=brZfAFvlBD0

Ještě k noční střelbě:
http://www.youtube.com/watch?v=oAGayGFY8VA
http://www.youtube.com/watch?v=mVRvTgdk ... re=related
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Hanpari: ...dokonce se k tomu dá pořídit i tlumič ... až na tu cenu!

Tlumic rozhodne nebrat, dle zakona zakazany doplnek zbrane at jde o malorazku nebo vzduchovku!

Jinak jsem presvedcen ze na zajice to stacit nebude 16J je do oka prilis ale do kozichu nic... Navic cena takove zduchovky (25000kc) se jiz rovna cene za perkusni zadovku (Sharps) takze bych sel radeji do perkusu.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

admin píše:Hanpari: ...dokonce se k tomu dá pořídit i tlumič ... až na tu cenu!

Tlumic rozhodne nebrat, dle zakona zakazany doplnek zbrane at jde o malorazku nebo vzduchovku!

Jinak jsem presvedcen ze na zajice to stacit nebude 16J je do oka prilis ale do kozichu nic... Navic cena takove zduchovky (25000kc) se jiz rovna cene za perkusni zadovku (Sharps) takze bych sel radeji do perkusu.

Ahoj, podívej se řádně na ta videa, co jsem ještě doplnil. Já bych dal ruku do ohně za to, že na 25 m zajíc nemá šanci. A to nemluvím o zásahu do oka, ale do hlavy. Do perkusu bych já nešel a jsem si jistý, že pokud bychom v PA světě lovili, tak bych já přinesl hodně malé zvěře, zatímco ty jedno velké... :)

Velké veverky se tak dají lovit
http://www.airgundepot.com/airgun-squirrel-hunt.html

A králíci také (pokud se mi bude chtít, tak ten článek přeložím)
I’m an avid squirrel hunter, and have been since my youth. Many a youngster has found out, either by mistake or on purpose, that a pump-up BB gun or pellet gun is quite capable of taking small game such as squirrel and rabbits.
zdroj zde http://www.airgundepot.com/airguns-smal ... nting.html


A nebo zde je vyslovený návod:

http://www.wikihow.com/Hunt-Rabbits-With-an-Air-Rifle

A tady přímo video

http://www.youtube.com/watch?v=f1E5g6Zt ... r2-2r-5-HM
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

MAXIMUS - chápu, že stavba domu poněkud přibrzdí ostatní výdaje ... tvůj výběr je rozumný, sám jsem zbraně které máš zvažoval - pokud budeš realizovat ten nákup té Saigy vityaz, dej vědět, možná bych se připojil, mohli bychom třeba dostat lepší cenu.


HANPARI - vzduchovka / větrovka - ty videa vypadají dobře, jen bych měl strach, jak to bude v případě trošku horších povětrnostních podmínek .... moc lehká střela - stačí mírnej větřík a bude po přesnosti
Druhá věc je ta cena - v původním příspěvku jsi o nízké ceně psal jako o výhodě - puška za 25K je v tomto ohledu napikaču

to už spíš tohle:
http://www.gunshop.cz/cs/flobertka-alfa ... um=product
Revolverovej systém je téměř bezporuchovej, dlouhá hlaveň by mohla být přesná a koupíš to za 9tis bez zbrojáku.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

MRAK píše:

HANPARI - vzduchovka / větrovka - ty videa vypadají dobře, jen bych měl strach, jak to bude v případě trošku horších povětrnostních podmínek .... moc lehká střela - stačí mírnej větřík a bude po přesnosti
Druhá věc je ta cena - v původním příspěvku jsi o nízké ceně psal jako o výhodě - puška za 25K je v tomto ohledu napikaču
Pozor, já psal o nízkých provozních nákladech, ne o ceně. A hlavně, pokud se bavíme o PA světě (post-apokalyptickém), pak to ber jako nesmírný luxus, že nepotřebuješ nic než diabolky.

Ale koukněte se ještě na další videa, třeba ty o králících. Jsou rozhodně zajímavá
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

Aha, máš pravdu, špatně jsem to s tou cenou pochopil.

Určitě má ta vzduchovka nebo větrovka něco do sebe. Rozhodně vzhledem k té jisté nábojové soběstačnosti .

Já si ale raději za ty peníze pořídím nějaký bazarový klon 58 a k tomu 5000 nábojů . A to mi myslím vystačí na hodně dlouhou dobu.


(puška kolem 5tis, náboj 4Kč/ks)
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

MRAK píše:Aha, máš pravdu, špatně jsem to s tou cenou pochopil.

Určitě má ta vzduchovka nebo větrovka něco do sebe. Rozhodně vzhledem k té jisté nábojové soběstačnosti .

Já si ale raději za ty peníze pořídím nějaký bazarový klon 58 a k tomu 5000 nábojů . A to mi myslím vystačí na hodně dlouhou dobu.


(puška kolem 5tis, náboj 4Kč/ks)

No jo, to jsi mne špatně pochopil. To jsem vybral krásnou luxusní zbraň, protože mne zaujala. Dají se pořídit kousky za pár tisíc.

A nebo takové, že s nimi sejmeš i jelena :)

http://www.youtube.com/watch?v=RcEUALgFdac
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

jojo, krásný zbraně to jsou, to zas jo
o tom vůbec nediskutuju 8-)
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hanpari »

MRAK píše:jojo, krásný zbraně to jsou, to zas jo
o tom vůbec nediskutuju 8-)

Ale tohle je neuvěřitelný. Vyskytuje se tam i ulovený medvěd!!!
http://www.youtube.com/watch?v=x2_oeJX8oGU
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Osobne nez dlouhou flobertku tak to uz vazne radeji tu vzduchovku:

flobertka - max. 7.5J a nic moc presnost (musi se resit odfuk/profuk prebytecneho tlaku protoze bezny flobert naboj pokud je vystrelen z malorazky (tedy bez odfuku) ma vykon az 40J viz.: http://sellier-bellot.cz/cesky/naboje-s ... &rimfire=2 ) Nicmene kratkou flobertku - revolver - nezavrhuji pro rychlost strelby.

vzduchovka - max. 16J a presnost luxusni, v razi 5.5mm se da v pripade nouze nejvyssi upravit i na malorazkove/flobertkove naboje ALE UPOZORNUJI TO JE JIZ TRESTNY CIN !!! V policejnim muzeu v Praze bylo takovych srandicek samodomo vyrobenych/upravenych videt hromada.

Presto si stojim za tim ze pokud se bavime o 20kKc tak bych jednoznacne bral perkusni zadovku Sharpsku, raze .54 na sto metru stale ohromny vykon a presnost na lov vice nez dostatecna (konec koncu lovili tim bizony ze ano :mrgreen: )... na youtube je dost vymluvnych videi...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od alibaba »

Nejedna se tak o zbran jako koupeni bez bumazky ,jako na zver /malou/ je velmi ucinna malorazka ,ale ta je asi v Evrope nedostupna pro plebejce bez bumazky a ruzne vzduchovky ac ucinne jsou asi hodne drahe ...bude tedy zbyvat pouze ten cerny strelny prach a treba kus .....
Odpovědět