Porovnání Airsoftu a Paintballu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Čemu dáváte přednost?

Airsoft
29
42%
Paintball
17
25%
Gaučing u TV
5
7%
Ještě jsem vše nevyzkoušel
18
26%
 
Celkem hlasů: 69
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od Ježura »

siegfried:existují zbraně které mají zásobníky... po pravdě:kulička je v tomto systému největší slabina. Existují zbraně na pružinové zásobníky.. ale nemají zrovna velkou kapacitu...co znám max.18 ks. A že by zrovna byli kdo ví jak spolehlivé se říct nedá.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od muzzleloader »

Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od goral »

Ze jsem tak smely, ktere armady to bezne pouzivaji?
Jedna vec je co mr. Sulc napise, ale druha je realita. Nejsem si vedom ze by to nekdo nekdy vubec pouzival na vycvik.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od muzzleloader »

Neni to zavedene v zadne armade,to se nepokousim rict v zadnem pripade.Ale znam se s jednim US vojakem,slouzicim v nemecku a rikal mi,ze na vybaveni dostali prispevek na zakoupeni a velitele ze jsou tomu nakloneni.Na jinych zakladnach to pry probiha podobne,i doma ve statech.Airsoftu se jen smal a klasicky paintball je pro vesmirny vzhled zbrani blbost.Tyhle kvery maji naprosto shodne rozmery a ovladaci prvky jako ostre predlohy.V zadnem pripade jsem nemel na mysli nejaky vycvikkvy standard.Kdyz uz je tu tohle tema a resi se co je lepsi,tak podle meho ani jedno.Kdyz uz jedno z toho tak RAM paintball.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od goral »

Hadat se nechcu, ale americka armada ma dostatecne mnozstvi milesu (pro vycviky v lese/venku). V cetrech pro vycvik MOUT/CQB jsou FXkovy zbrane (ale pouzivaji se i hodne milesy). Nechapu k cemu by jim byl RAM. Je mozny, ze si to nekdo ojedinele koupi i treba cela ceta/rota, ale obecne je to (dle meho nazoru) spis nahoda.
Vzdyt FXkovy kit na zbran stoji jen o trosku malo vic nez RAMka.Naboje jsou sice drazssi ale ne mnohonasobne. A priblizeni k realite FX x RAM? Na to snad neni treba ani odpovidat...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od muzzleloader »

Hadat se nemusis,ja se ani hadat nechci,ale nevim o co ti jde.Resi se tu AS vs PB,tak jsem poukazal na moznost RAM.Nic vic,nic min.Jde o debatu a kazdemu soudnemu cloveku musi prijit tahle volba lepsi nez AS nebo obycejny PB.FX je fajn,ale furt musis mit origo zbran.Kdezto pro tohle nemusis otevirat zbrojak,zadat o povoleni,atd...Nech tu armadu armadou,poukazal jsem jen na to co jsem slysel od cloveka z realne jednotky,ne jedna pani povidala.Je mnohem vic veci,o kterych se lidi muzou hadat.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od goral »

Jasny. neni treba to resit.
Kazdopadne mam nejakou zkusenost s RAMem, paintbalem, airsoftem... a po pravde nevolil bych ani jedno. Kdyby nebylo zbyti, poohlednu se asi (na vycvik) po plynovych dlouhych airsoftkach (tech novejsich). Pripadly mi ze vseho nejrealnejsi.
Potiz je v tom, ze se nevyrabi zbran ani vzdalene podobna te, s kterou bych chtel cvicit (kosa)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od muzzleloader »

No ono je to tezky.SA 58 konverze pro AS kalacha existuje,ale stoji to strasnou drbu.Ale neni to plynovka,je to na elektriku.Samozrejme ze nektere dily by asi sedli,ale zbytek by byl dodo.Ty jsi primo vojak,clen AZ,clen KVHS nebo jen nadsenec?Ja osobne bych nejradsi pouzival expanz ve spojeni s laserem,ale bohuzel nic takoveho neexistuje.Navic jedinny expanzni SA 58 je nehorazny sunt,ktery se rozpada,kdyz nahodou strili.Sice uz ho predelali na CIPovane nabojky a vylepsili konstrukci,ubrali dost svaru,ale jeste neni v prodeji.Na to kdyby se narouboval laserovy vyhodnocovaci system,bylo by to asi best.
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od Jimi »

Myslím že plynovkou byl myšlen systém Blow Back. Ten je na CO2. Osobně dávám přednost military podobě paintballu. Reálnost či nereálnost zbraňe je vedlejší, možná je naopak lepší, že si člověk uvědomuje ten rozdíl mezi ostrou a paintballkou. U obou her je to ale hlavně o taktice a spolupráci. Nevýhoda, kterou já spatřuji už tu byla několikrát jmenovaná a sice, že se člověk kryje za překážkami, které nemají pražádnou balistickou odolnost. Ono je to pak těžké když v reálu tě proti 7.62x39 neochrání ani cihlová příčka nebo zeď, ale při nácviku stačí husté křoví na skutečné bezpečí.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Taktika boje

Příspěvek od kregan »

+ bolí to míň než paintballka
To bych právě viděl jako nevýhodu. Člověk se nejvíc naučí vlastní bolestí. Někteří středověcí šermířští mistři trvali na nácviku ostrými meči. Na vedlejším fóru se řešilo zavedení tréningového pravidla, že kdo trefí terč-rukojmí se sbalí a jede domu. To už je slušná motivace.
Na taktiku bude airsoft dobrej, jen to chce nepodcenit drilovat i manipulaci s ostrou k vytvoření správných návyků.
Kamarád ze zásahovky řikal, že trénovali s reálnejma zbraněma a nějakou barvící municí.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktika boje

Příspěvek od cipis »

Tak FX se tu už také probíralo několikrát ... Se podívej na jeho cenu ... Navíc jeho balistické vlastnosti také zdaleka nedosahují reality. Z FX jsem dostal několikrát pokusně do zad ze dvou metrů a je to řekněme rovnocenné silnější airsoftce.
Kámoš šel do kolen, až když se do něj vysypalo půl zásobníku a byl trefený do páteře. Na sobě jsme měli akorát tričko a blůzu. A jestli si myslíš, že jen tak ignoruješ zásah do hlavy z airsoftky, tak jsi to asi nikdy nezkoušel.
Už to tu asi také píši opakovaně, prostě furt lepší něco než jen o tom žvanit/psát a střílet jen na střelnici.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Taktika boje

Příspěvek od kregan »

Airsoft jsem samozřejmě zkoušel a věřim, že dobře namotivovaná parta dokáže nadrilovat ledasco. Já hrál párkrát ve starý továrně s krutopřísnejma puberťákama - odtud ta moje skepse.

Taky sem viděl, jak klukovi na celkem slušnou vzdálenost ustřelili zub a fotky kuliček pod kůží.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktika boje

Příspěvek od cipis »

Jj, tak to ti věřím, záleží strašně na partě.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Taktika boje

Příspěvek od Hohepa »

Kvůli synovcovi jsem před lety trochu koketoval s paintballem.
Do teď mám schované PGPčko.
Bolí to také docela slušně a na rozdíl od AIRsoftu zásah nikdo neukecá.
Prostě má na sobě flek.
Bývalí kolega se tomu také dost věnoval a navíc byl v partě, kde měli real paintball
tedy třeba ta jeho flinta vypadala jako M16 a zásobník na kuličky byl fakt dole na cca 20 kuliček.

P.S. ty barvící BB kuličky jsem tenkrát také zkoušel je to zmenšenina paintballové kuličky a to bohužel i s tloušťkou stěny. Když se roztrhne v hlavni tak dokáže celou airsoftku hezky zasvinit.

P.P.S.: Pro paintballové kvéry se vyrábí i speciální kule plněné capsaicinovým pudrem . O proti spreji to má v dosahu a přesnosti několik řádů na vic. Takže to má potenciál i pro nesmrtící obranu.
např tady http://www.rap4.com/store/paintball/p/0 ... tle-of-100
Někde jsem měl odkaz na video jak to testují policajti někde v US sami na sobě aby věděli co to dokáže.
Fasujou to na rozhánění demonstrací. Zkusim pohledat.
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Taktika boje

Příspěvek od PIPboy »

Ne tak docela. Painballu a airsoftu je hodně druhů. Některé jsou spíš pro relax a jíiné se už hodně blíží reálnému boji. A o těch se zmiňují v tomto vlákně. Ostatně, jak jinak si nadrilovat taktiku reálného boje? Tím že na sebe budeme mířit klacíky a dělat ratatata ? Myslím, že paint/air z hlediska nacvičování reálného boje zde až tak moc off topic není. Pokud se nezabíhá do nepodstatných částí.
Z vlastní zkušenosti, dokud jsem jen chodil na střelnici, tak jsem neměl ani páru o použití zbraně v reálné situaci (a vůbec jsem to netušil). Teprve až paintball mě uvedl do reality.

Takže bych to shrnul tím, že kdo bere přípravu na skutečný boj vážně, nutně musí vyzkoušet paintball nebo airsoft.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Taktika boje

Příspěvek od Heike »

Tak to v PA zemřu, kuličkovku jsme měl v ruce naposledy někde před 15ti lety. Nedokázal jsem se svou obyčejnou špuntovkou z tržnice držet krok se stále silnějšími bateriemi a megavelkokapacitními zásobníky a davy sniperů.(Zároveň dodávám, že nemám nic proti skutečně borcům od softu, co umí, ale jsou to lidi co to berou jako komplexní disciplínu, na ty nemířím) Zeptám se jako blbec, co taktika boje zblízka? Boj se skupinou beze zbraně, nebo přepad jednotlivce skupinou. Taky to jedete?
Naposledy upravil(a) Heike dne 09.11.2014 18:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Taktika boje

Příspěvek od Karlos »

PIPboy píše: Z vlastní zkušenosti, dokud jsem jen chodil na střelnici, tak jsem neměl ani páru o použití zbraně v reálné situaci (a vůbec jsem to netušil). Teprve až paintball mě uvedl do reality.
Rekneme ze te uvedl o neco blize realite... ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Taktika boje

Příspěvek od Chorche »

sem se do tejdle debaty vůbec nechtěl zapojovat, ale mam dvě myšlenky, kerý tu vypustim

1. airsoft: sám ho hraju, v poctatě pro zábavu, ve stálý partě. Lecos člověk natrénuje (fyzičku - běhání ve výstroji s kvérem, trošku taktiku), ale taky člověk získává spoustu těch blbejch návyků (střílíme dávkou, honíme hada dokud se netrefíme, protože ty kuličky si lítaj kam chtěj a normální míření jako u vostrý zbraně je utopie, hřešíme na malej dostřel zbraní, schováváme se za křoví atd.) a hlavně, AS nedělá hluk. Kdo to nikdy nezkoušel, ať si skusí vystřelit bez sluchátek jinde než na úplně volnym prostoru. Představa boje někde v baráku s ostrejma zbraněma je dost naivní, po pár ranách přídete o sluch... A AS taky negeneruje zpětnej ráz (teda skoro vůbec). Skoro si troufnu teda tvrdit, že obdobná hra s vostrejma zbraněma, ale slepou municí by udělala asi víc práce. Bohužel to neni legální...

2. podle mě nejlepší taktikou je zdravej rozum a umění improvizace. Nad tim se zamyslete.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktika boje

Příspěvek od cipis »

Slepá munice je naprd, to nekope vůbec a je z toho akorát plamenomet. Energie je tam sotva na přetažení závěru. Krom toho efektního plamenu jsem akorát vrčel, když jsem pucoval celou BCG od toho modrého sajrajtu SB:( Už to ale prý přestali namáčet do toho laku ...
Poslední modely plynových pušek mají kopanec srovnatelný s kopnutím ostré plynové M4, tohle zkoušel kámoš.
U plynových pistolí je ten kopanec slabší, ale ne až o tolik, aby to nemělo za následek rozhození zbraně v ruce.
Pokud máš ve zbrani dobrou hlaveň, tak se dá na jednotlivky naprosto normálně střílet a trefovat, a to nemluvím o odstřelovačkách. Jediný problém je samozřejmě dostřel, ten je prostě kratší.
Do baráku si beru sluchátka tak jak tak, občas se to přežene s megama, tak už tam bez toho nelezu :)
Odpovědět