Vzduchovky a větrovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
BiSon
Příspěvky: 362
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od BiSon »

Mam HW45. Prijemne strileni, spoust staci pomyslet, neco jako zpetny raz neexistuje.
Ale je relativne velka (vetsi nez CZ75 full size), natahnout ji neni snadne (dite nema sanci).
Strileni tak do 10m, dal to dost pada. Musel bych strilet na fixni vzdalenost a seridit si miridla, strilim nejcasteji na plechovky v ruzne vzdalenosti.
Vykon nic moc - do papiru, na plechovku v pohode. Mozna by s tim pri dobrem zasahu sla zastrelit mys, nic vetsiho urcite ne. "Pumpnout" se da prave jednou, na rozdil od toho crossmana.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2674
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Rafael »

Žádný velký střelec nejsem, koupil jsem bombičkový CO2 revolver dětem.
(Crosman Vigilante)
A přišlo mi, že jeho přesnost je trochu, nebo možná moc?, závislá na stavu, tlaku bombičky.
*
Čímž nemyslím to, že při jejim skoro vyprázdněním lze ten letící brok i někdy vidět.
*
Jen jestli je rozdíl mezi 100% nebo třeba 50% naplnění té bombičky?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PaF
Příspěvky: 1124
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od PaF »

Je to tak... A taky má vliv teplota, s nižší teplotou je to horší. Céóčko je spíš na léto.
dolmar
Příspěvky: 275
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od dolmar »

Airman - doporučuju toho Crosmana, ať už 1377 nebo 1322. Sám ho mám. Dá se občas koupit použitý i s kovovým závěrem, na kterém jsou drážky na kolimátor / puškohled. Ten závěr se dá případně dokoupit zvlášť. K tomu pažba, já ji koupil na AE lehce nad polovinu toho co u nás, pasuje parádně. Akorát každému nesedí to pumpování před výstřelem. Moje zkušenost ale je že si člověk pak dá na tom výstřelu víc záležet :) Rozdíl mezi 4,5 a 5,5mm Ti poměrně přesně popsal Viktor. Se 4,5mm JSB Exact a s pažbou je ta pistole velmi přesná.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4342
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Maximus »

Jako neletální "vychovávadlo" jsem kdysi použil "diabolky" do vzduchovky vyrobené pomocí hrubé kůže a 4,5 mm průbojníku. V době airsofových zbraní asi již obsolentní.

Kočky bych normálníma diabolkama opravdu nestřílel. Když už musím po někom/něčem střílet tak raději zabít tak, aby se živý tvor zbytečně netrápil :devil.

S novou legislativou by mělo padnout omezení výkonu pro registrované vzduchovky a větrovky, tam už pak větrovka ráže 6,35 nebo 9 mm s výkonem přes 100 J bude už docela nebezpečná nejen pro toulavé kočky.

Doufám, že to bude spíše šance pro u nás nové střelecké disciplíny.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
viktor
Příspěvky: 2623
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od viktor »

jen mala poznámka, v CO2 bombičce je az do odpareni kapalne faze za predpokladu stejne teploty konstatni , tj stejny tlak. Tj. největší vliv ma teplota. Teplota vlivem odparovani CO2 ( coz udrzuje tlak v bombičce ) bere tvz skupenske teplo a je toho pomerne dost. Při velkem odberu tj, při rychle strelbe tak dochazi k prudkému ochlazeni a tak ke ztrate vykonu. Při tercove strelbe za normálních teplot tj cca 20 °C k zadnym problemum nedochazi. Vykon je prakticky konstatni az do vycerpani. Vzduch je lepsi a tak drtiva většina vzduchovek ( větrovek ) pro zavodni strelbu na nej presla. Vzduch je ale zas trochu problém se zdrojem protože to bud predpklada mit doma potápěčskou flasku pro prepousteni nejlepe doplněnou vysokotlakym kompresorem, ale flaska staci..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1059
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

PaF: krátké vzduchovky jsou v řádu 2-4J. Mám Lucznika s 2J a měl jsem HW 40, to je PCA, měla 3J. Dovolím si tvrdit, že to projde kůží a zůstane pod ní. Ten brok ji tam buď vyhnije, nebo může dostat otravu krve, nebo se obalí tukem. Buď jak buď olovo ne.
Pokud teda chce střílet a vychovávat, lepší by byla airsoftka i třeba mechanická, která má bratru 1-2 J. Trefovat se s tím dá do 10-15 metrů bez problémů do velikosti kočky. Vzhledem k tomu, že je to 6mm a ne 4,5 je i průřezové zatížení menší. Ano modřiny to dělá, ale kůží projde jen na hodně krátkou vzdálenost.
Osobně bych poradil i vlastního kocoura. Hájí si teritorium a na zahradu jiná poleze jen zřídka. Vidím to u nás. :chuckle
HW40 bych doporučil, je to odporně přesné, já ji proto prodal, protože mě přestala bavit.

Vzduchovka a legislativa: Ví ten nahoře, jak bude nový zákon vypadat. Osobně se domnívám, že bude povoleno 16J za současných podmínek a pokud chceš víc tak mazej na schválenou střelnici pro palné zbraně. Pro mě by to bylo logické. Já vím, že i v dnešní době jsou tací, co mají naložíno a střílejí v přírodě, na zahradě a tak, ale většina z nich už má něco odstříleno a ví co a jak. Když si to koupí začátečník, nemusí odhadnout následky a průser je hned na světě.
TEX a ZVP bych asi nebral, pokud by chtěl zároveň střílet i do terče a dobře trefovat je to tak na 6m, na rozdíl od toho zmiňovaného HW, tam 10 není problém. Airsoftku tady ani nezvažuju...
CO a vzduch je problém s tím, že jseš na něčem závislý... u mechanických ne.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 2623
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od viktor »

no proto mam pumpovacku :-) s vykonem kratkych mas pravdu, i toho hlediska je ten crosman 1322 dost vyjimecnej ze svejma 8 J, proste to vypada jak hracka ale není,,
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 804
Registrován: 24.08.2015 13:38

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Patrol »

Vzduchovky mám tři jednu tu svazarmovskou kopii kulové opakovačky na broky 4,5mm , pak na CO2 flintu QB79 s puškohledem na diabolky 5,5mm, která je upravená na vyšší výkon, a pak jednu nějakou z USA od kamaráda, která vypadá jako hračka, ale krom toho, že má slušnej výkon, tak je to nějakej hybrid. Lze použít na CO2, nebo si jí natlakovat vestavěnou pumpičkou. Dají se do ní vkládat diabolky, nebo do zásobníčku nasypat broky 4,5mm.

Všechny tři jsou nyní ověřeny jako v krizi použitelné na lov ptactva. Nejspolehlivější je ta QB79 s puškohledem, ale jedna bombička je tak na 20 ran, pak už klesá výkon. Ostatní vzduchovky přes mířidla nejsou tak přesné, ale zase je výhodou rychlejší přebíjení, takže efefektivita podobná.

Nedaleké JZD, kde mají i pole se solárními panely se potýká s přemnoženými holuby. Vzhledem k množství obilovin všude kolem, jsou zdejší holubi dost vykrmení a svými nálety značně snižují výkon panelů i průhlednost oken zemědělské techniky. Je to v blízkosti obce, takže se tam brokovnici moc stavy redukovat nedá, a dravci nejdou použít, protože je tam moc drátů.

Byl jsem požádán o pomoc při redukci jejich stavů, takže jsme zkoušeli napřed brokovnici, ale následně pro větší efektivitu i ty vzduchovky. Pro brokovou ránu je musíte napřed zvednout do vzduchu a střílet v letu, což značně komplikuje a ohrožuje okolí. Po ráně z brokovnice navíc všichni holubi na dlouho odletí a každým výstřelem se zvedají v celém areálu, takže je tím na několik minut zmařen lov i dalším střelcům. Všechny tři vzduchovky fungují spolehlivě do cca 20m, což zde na sedící holuby stačí, protože posedávají pod střechou, na střeše, na drátech, traverzách,....Člověk se musí nenápadně přiblížit a střílet na hlavičku, či krk. Při zásahu holub padne na místě, výjmečně je potřeba provést zapeření. Ostatní také často odletí, ale ihned se obloukem vracejí.

Z holubů reálně použijete jen prsa s částí křídel a srdíčko. Se zbytkem nemá smysl se trápit. Vývrh, oddělení hlavy, stažení kůže i s peřím, odtržení prsou, ulomení křídel...i bez nože cca 1min/holub. Za dvě hodiny každý lovec cca 4-8 kusů. Někteří holubi zůstali i po odlovení na místě, protože do ohrady mezi býky pro holuba nikdo rozumný nevleze. Zdejší kočka prý po odchodu střelců ochotně provedla dohledávku. Holubi byli převážně použiti jako krmivo pro lovecké dravce, ale protože jsem je předtím nikdy nejedl, zkusii jsme je na hořčicové omáčce a je to vinikající. Chuťově trochu jako bažant, ale jemnější chuť i pach divočiny.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
salám
Příspěvky: 101
Registrován: 17.07.2013 7:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od salám »

Crosmana 1322 mam a muzu doporucit. Urcite teda ale ne na strileni kocek.

Obrázek
airman
Příspěvky: 20
Registrován: 17.12.2016 17:46

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od airman »

Díky moc za rady a máte pravdu, vždy je to nějaký kompromis. Moc jsem ale nepátral a objednal hned tu první. Hned druhý den byla doma. Zatím jsem ji ještě neměl čas ani vybalit..Pak podám zprávu, co a jak.
Přílohy
IMG_9931.jpg
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 15:59

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Janko Burka »

To ja byl jinaci raubir. Nepatri to sice sem, jde o chemii, ale pohrdaje smrti - banem :D to sem napisu...

Pohrdaje banem? Ban na týden. Fab
viktor
Příspěvky: 2623
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od viktor »

airmane dobry :D a pažbu na ni mas taky ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
salám
Příspěvky: 101
Registrován: 17.07.2013 7:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od salám »

Pažbu to určitě chce. Komfort střelby se zlepší o dva řády. Stejně tak kovový závěr a nějakou optiku. Já ještě sháním delší hlaveň, ale zatím neúspěšně.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8076
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Fabulous »

Promazáno
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 2415
Registrován: 30.04.2012 18:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Proč z pistole dělat pušku? :roll:

To si rovnou kup Crosman Pumpmaster.

Výhoda pistole je ve skladnosti a těma chujovinama o to přijdeš.

Nechat jak je. Co má smysl, je ten závěr. Pažba a delší hlaveň :ne
You cannot kill me as I am already dead!
salám
Příspěvky: 101
Registrován: 17.07.2013 7:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od salám »

Protože crosman neni až taková pistole a je dost dlouhá a těžká. S přidáním pažby se z ní střílí daleko líp. Když dáš jen kovový závěr a optiku tak je ještě tešší a člověka to přestane po chvíli bavit. Natož dítě.
viktor
Příspěvky: 2623
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od viktor »

:D ne ono je to totiž puska, jen pažbu prodavaj zvlast :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
salám
Příspěvky: 101
Registrován: 17.07.2013 7:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od salám »

Tak jsem to nemyslel. Na pistoli je to prostě dost dlouhé.
viktor
Příspěvky: 2623
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od viktor »

ja vim salame, delal jsem si srandu, dal jsem na to pažbu rovnou... strilel jsem z toho jako z pi. z kamaradovy zbrane, da se to ale je to jak rikaš..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět