Vzduchovky a větrovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od des »

;)
Přílohy
Screenshot_20220224-213649_Samsung Internet.jpg
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od bacil »

Střelče, nezávodím, střílím s tím jen doma s děckama, takže jako nejoblíbenější terčovku mám Zoraki HP01 Ultra 5,5 a jinak těžkou Dianu 56 a samozřejmě i nějakou tu Slávii, tu mají děcka raději (je lehčí než Diana) a ještě nějaké drobnosti. Zorka je stále s původním těsněním kupodivu a krmím ji jen terčovkama, potřebuje asi 10 ran na "probuzení" hlavně a pak s ní jde sekat trávu. Na 1 pump, protože to natáhnou i děcka, tak je na to seřízená. Větrovku velkou kvůli špatným zkušenostem s těsněním už nechci, leda by měl někdo letité zkušenosti jako já se Zorkou, jenže problém je, že dobrý věci se brzo přestanou vyrábět, aby nedělaly konkurenci šmejdům. K Zorce se dá přidělat i pažba, takže z toho je pak malá karabina. Koukám, že se ještě vyrábí, je vidět kam došla inflace...

Mám takovou malou zelenou GAMO střelnici na zábavu a pak lapač na A4, tam tisknu 5x7 terčíků nebo figurky když závodíme. Do střelnice se nedá střílet Dianou, je na to moc silná, i ten lapač s ní má co dělat a rámus je strašný, takže víc odpočívá. Ani myslivci už mě neukecají, protože si pak hrajou na snipery a střílí s ní do komínů, šak je to jenom diabolka. Ale ta diabolka se roztaví i při dopadu do olověné desky, normálně to v šeru oranžově blikne.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Zarozak »

S tou QB 78 4,5mm jsem před tuningem dával na 15m kuličky z airsoftky, každou ranou jednu kuličku, což je cca průměr diabolky s optikou 4x32. Ale bylo to slaboulinké....o to víc výstřelů vydržely bombičky. Po tuningu už to tak přesné není a bombičky nevydrží ani 50 ran ,ale přes zahradu 20m za příhodného větru to jsou furt ještě trojlístky, zato pleskanec je to řádný a slabší desku z palety to už prorazí. Ta kámošova airking pro sport 5,5mm mi už tak přesná nepřišla, nicméně na pružinovku to bylo furt dost solidní.....ale v té 5,5mm tomu celkem chyběl švunk a rychlost, ten velký brok šel kolikkrát vidět v puškohledu za letu, jak letí brutálním obloukem oproti 4,5mm, který tak často nezahlédnu. Ten silný výkon u pružinovky při zachování pokudmožno co největší přesnosti v rámci konstrukce bych chtěl právě na střelbu cca 50m na různé menší cíle. Ta diana 54 airking je celkem raketa, není nějaká lacinější alternativa v tom stylu?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Zárožáku koukni tohle, radši bych Weihraucha, ale problém je s dostupností.
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduch ... -pro-45mm/
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduch ... -hw-77-45/
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduch ... w-97-k-45/
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduch ... -hw-57-45/

tohle bych bral, jen pokud by ji někdo nejdřív upravil ( Strix ), ale pak to nevyjde o moc levnějc:

https://www.colosus.cz/vzduchovka-hamme ... mm-x133599

bacil: Diana 56 je moc hezký kousek. Slávky jsou jiná liga s půlkou hmotnosti, o tom žádná. Máš i 618ku? Synátor ji dostal k 10tým narozeninám. S tím začal. Největší mordor co se týče spouště jsou snad IŽky. Mám 38 a ta má spoušť jak Mosin, dlouhá, hrbatá, celkem klade odpor. Kdo má/měl, ví. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od eotto »

Nějaké zkušenosti s GAMO CF-X ROYAL 4,5MM? Nechce se mi za vzduchovku dát 15.000,- Polovina těch peněz by byla moc rozumná. Jinak ty WEIHRAUCH vypadají mooooc pěkně. Jo a chtěl bych spodní nátah, nechci lámat hlaveň, je mi to proti srsti.
"Mors certa hora incerta"
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Radši sleduj bazary než nakoupit novýho španěla... Ale kdo chce kam ...
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Nightmare »

des: eeeej, já zapoměl na tu polovinu :angel , jasný, takže 7,5 J

Díky za opravu :)
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od M M »

Strelec45 píše: 25.02.2022 16:50 Radši sleduj bazary než nakoupit novýho španěla... Ale kdo chce kam ...
Tak toto ma fakt zaujima - myslis aj Noricu? Ako - vela ich tu (CZ) asi nie je, mal som Quick ale co sa spracovania tyka nemam sa na co stazovat a uvazujem ze si nejaku Noricu kupim znovu.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Kolik lidí zná Noricu? Ta je tak opomíjená a zastíněná Gamem, že když se řekne španěl = Gamo. Ano Norica je kvalitní. ;)
Zas třeba známou anglickou značku BSA bych novou nekupoval, fabriku a značku koupilo Gamo. Jak je to s kvalitou teď nevím, do staré bych šel, kdybych ji chtěl. Novou bych se zdráhal.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od M M »

@eotto - na SK co pozeram sa este kupit daju. "Quick" mal tiez spodny natah, stala ma vtedy nejakych 6.000 CZK, momentalne vidim na SK to iste len s plastovou pazbou namiesto drevenej "Dream Hunter" 251 EUR ~ 6300 CZK.
Na vzduchovkarskom fore (tusim pri gunshop.cz?) boli Noricy vcelku rozoberane a chvalene - preto som si aj svoju bol kupil.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od bacil »

Viděl jsem v Colosusu před X lety velmi zdařilé kopie Diany (ta bez zákluzu). Ale už nevím kdo to vyráběl, ale detaily tam byly úžasné. Nebyly ani tak drahé. Ale protože jsem už byl dostatečně zavzduchovkován, nebral jsem ji. Jako líbí se mi i samonabíjecí westernový crosman, takovou špuntovku jsem vždycky chtěl mít jako kluk.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Řekl bych, že máš na mysli Xisico, podle jména čína, ale chyba lávky je to turek. :D
Nepřišel jsem s tím do styku, ale asi to nebylo opravdu špatné. Tady odkaz:
http://www.alexxxus.cz/cs/Xisico-cal-177
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Ray »

Přemýšlím nad vzduchovkou pro mou čtyřletou dcerku. Grif má, jak jsem ji teď viděl vodní pistolí sestřelovat plechovky z podstavce, tak je asi na čase začít :)
Nechci nic drahého (tak do 3k, pokud lze), ani nic co moc kope (raději vůbec). Ideálně v setu s nějakou optikou. Nemá někdo přehled?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od PaF »

Nemyslím, že je čas na vzduchovku. Pro malé dítě je i pistole těžká, o pušce nemluvě. Samo nenatáhne, je pro ně obtížné udržet koncentraci na bezpečnost apod. Začal bych airsoftem, zejména něčím, co udrží dobře v rukách. Výsledky do 10-15 m jsou v bezvětří zcela uspokojivé, se samonabíječkou je to mnohem zábavnější a hlavně, pokud někoho netrefí do oka, hrozí jen "borůvka".

Optika je nesmysl, děcko nemá vypěstovanou prostorovou představivost, obtížně hledá cíl. Schopnost soustředění má ve věku 4 let značné limity.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Ray »

Asi si nerozumíme, proto to rozvedu. Samozřejmě si za to jen lehne po tom, co jí to zlomím a nabiju (sorry, nepsal jsem že chci lámačku), domíří a zmáčkne spoušť. Koupil bych i ten lapač s terči ať vidí jak to padá a má z toho radost. Žádnou semiauto nechci. Budu ležet vedle ní a nikam jinam než dopředu nevystřelí.

Co se týče soustředění, neznáš moji princeznu. Na svůj věk je nadprůměrně chytrá, soustředěná a precizní až moc. Je zvyklá všechno dodělat a má neskutečně šikovné ruce. Zase třeba není tak pohybově nadaná a je až zbytečně opatrná, ale to vlastně není na škodu, když se stejně malé děcka prakticky snaží v jednom kuse zabít, aniž by to věděly :) Ten pohyb se dá dohnat rychle, šikovnost hůře.
Optika s jedním křížem mi u tak malého děcka právě přijde o dost vhodnější, než hledání záměrné. Btw přes puškohled na malorajdě a pozorovací dalekohled už koukala.

To je jedno, nepotřebuju tu takové rozbory, to je snad na mě jako otci, abych to posoudil, bez urážky ;)

Protřebuju jen reference na zalamovací vzduchovku s dobrým poměrem cena/výkon, vzhelem k tomu co jsem psal.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hagen
Příspěvky: 1305
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Hagen »

Máš pravdu Ray, je to jen tvé rozhodnutí. Ale zkus místo vzduchovky zvážit třeba airsoftku.
Něco mi říká, že v tomto věku by byla přeci jen vhodnější ;) .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Ray »

No, právě jsem našel softovou opakovačku VSR-10 za dva litry, která by na těch 25 m zahrady stačit mohla :) ... Ještě to asi zvážím :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od skagerak »

Pafovy rady rozhodne nejsou od veci.

Sam bych bez premysleni taky sel po vzduchovce, (airsoftem jsem dlouho pohrdal) ale airsoft ma radu vyhod, a umi I dostatecnou presnost (pro zacatecnicke pouziti)

Stran zabavnosti jdou I padaci terce cinkaci a pod to problem nebude.

Pokud ma oci v poradku tak bych sel do mechanickych miridel, ale to asi kazdy vidi jinak.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Místo mířidel by mohla zkusit i kolimátor... Vzduchovka tak malá se šínou bude asi problém. Kluk začal v 10ti se Slávkou 618 a byla mu tak akorát. 4leté dítě bude o moc menší. Nicméně zkusit můžeš, šínu můžeš dát kutilsky.
Nebo mě napadla nějaká CO2 pistole a udělat pařbu, pokud už nemá třeba výsuvnou.
Něco jako toto, pokud chceš pružinu, ale nebral bych to...:
https://www.kanony.cz/pruzinove-vzducho ... 55-mm.html
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od M M »

Sice nie zlamovacka, ale hodnotim 10/10 - Crossman 1377. Ak striela s oporou, je jedno ze je to pistol a nema pazbu. Pripadne dokupit (maju aj v CZ) / dorobit pazbu. Vykon sa da rozumne regulovat pumpovanim. Akurat bacha aby ste to nezacali tunit, je to podobne Lego ako AR :D.

Pre o cosi vacsie decka 5 ranny Baikal 61 s bocnym natahovanim, alebo ak niekde este zozenies Magtech ARY. Vsetky tri veci u nas skvele posluzili, ARY momentalne pouziva sestra pre svoju malu.
Odpovědět