Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od micheldecoucy »

Asi trochu OT, ale: nevite o nejakem "systemu", ktery by se dal namontovat do bezneho auta (mam hatchback) na steny, pro nasledne prichyceni veci popruhy? Mit v kufru po stranach neco jako molle ... :) Nebo jestli se to tu uz nekde resi :oops: tak prosim o odkaz ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od sigmark »

nýtovací kleště a popruhy
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od paja »

vruty a takové ty gumové sítě, bud jako jednoduchá, nebo přeložená napůl tvořící kapsu.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Kapo »

Taktiež je fajn do batožinového priestoru z vnútra popri sklách upevniť hrubšiu drôtennú sieťovinu. Jednak prekážka pre zlodeja, jednak ochráni sklo a fóliu pred poletujúcou batožinou /výhoda v offroade/ a jednak sa na nu dá upevnovať výbava a potrebné veci, presne ako na mole.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Hohepa »

Jo a pokud se to i vodivě spojí s karosérií , tak to dává velké + , jako ochrana proti EMP.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Venet »

Kapo, a ešte mi povedz de sa dá zohnať tá sieťovina... A akú si si dal Ty? normal ofiko určenú do patrola? alebo si si ju vyrobil?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Kapo »

V autodoplnkoch, toto je len tak náhodne vygúglené: http://www.popcar.eu/4884/siet-do-batoz ... u-50-x-75/
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od K4cer »

Ve veci EMP, vám nechci brát voptimismus, ale pokud dojde alespoň nánzakem k jaderné válce, tak budeme mít rádově jiný starosti, než jesli nám funguje automobil, si myslím.

Technická poznámka, UAZ Hunter je klasickej Uaz, s buchankou nemá nic společného. Buchanka je boží a je to imidžovka jak prase, ale technicky teda nic moc, se vobávám. Je škoda, že na trhu v podstatě neexistuje alternativa plnotučné offroad dodávky - caravella v 4x4 není terénní a pinzgauer není dodávka.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Strelec45 »

Proč by neexistoval? Mitsubishi L 300, L 400, nebo Hyundai H1 Starex, Nebo GAZella, Sobol, Volvo C 303 Laplander.Taky některý US po doladění. Mimo to "úpravy" Iveco Daily, MB Sprinter, VW LT a podobné je něco mezi off a silničními dodávkami.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od sigmark »

takže pincek je jen potuněnej kabriolet?
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Toran@ga »

Bohužel mám momentálně jiné finanční starosti než nákup PA vozítka, ale jako celkem ideální stroj vidím rakouský Pinzgauer. U nás v čechách téměř neznámý u sousedů celkem rozšířený. BTw. Rakouská armáda je bude odprodávat...

Varinata 6x6 je prostě boží :D


Obrázek

Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=ES9rw9zGDxA
Butch
Příspěvky: 782
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Butch »

Mě se celkem GAZ Gazelle :D není to offroad, ale něco zvládne a toho prostoru :D

Toto taky nevypadá špatně, ale určitě to není pro moc lidí na delší dobu

https://www.youtube.com/watch?v=aNsLIp791eU

Hlavně ale správné Bug out car musí mít spoustu samolepek :rofl
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Baca »

Na pinzgauera je uz nutny C vodicak na nakladne auta ?? Alkebo je to este do 3.5 tony takze staci B ??

Problem je v jednej veci, Plnokrvne offroady su vsetko uz hodne stare auta. Vo velkej vacsine dost zrasovane pouzivanim. To co sa dnes prezentuje ako offroad su uz zasa preeletronizovane sracky, kde sa vyserie jeden kabel a auticko kompletne zdochne a treba helikopotvoru aby ho vytiahla z lesa. Nepojde ani nastartovat a ani sa nepohne, aby sa nahodou neposkodila jedna z 50tich riadiacich jednostiek. Kokot bol co vymyslel elektroniku v aute. :-(
Prežiť !!!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Strelec45 »

Za vším hledej ekology... všechno je o emisích. :head Teď teda nemyslím aktivní a pasivní bezpečnost... 8-)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od bivoj »

Baca píše:Na pinzgauera je uz nutny C vodicak na nakladne auta ?? Alkebo je to este do 3.5 tony takze staci B??
Záleží na modelu (710/712/716/718) a pohonu (4x4/6x6). Celková hmotnost se může pohybovat v rozmezí 3000 - 5000kg. Obecně ale 6x6 modely mají nad 3.5t, takže C. Pod 3.5 mají asi jen 4x4 benzínové verze modelů 710/712.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Butch
Příspěvky: 782
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Butch »

Tak jsem šel ráno na poštu a vidím G4S a napadlo mě, zda se třeba bezpečnostní agentury občas nezbavují svých aut, jestli se nepletu, tak jsou již panceřovaná. :lol:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Baca »

Strelec presne tak :-(

Bivoj dakujem :) Asi by to bolo dost tazke uzivit. O Pinzgaueroch je dost malo informacii v zrozumitelnom jazyku :-(

Butch nestihnes vymienat casti napravy :-D a rovno si k nim dokup aspon benzinku :-D
Prežiť !!!
Butch
Příspěvky: 782
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Butch »

Já to jen navrhl z toho důvodu, že když jsem pročítal toto vlákno, tak jsem si všiml, že padly myšlenky pancéřování, no a toto je už z "fabriky" já bych asi osobně volil rychlost, průchodnost terénem a ekonomičnost ;)
Je pravda že panceřované auto s prázdnou nádrží je celkem k ničemu :lol:
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od karel22 »

Co se týká pancéřovaných aut co používají bezpečnostní firmy na převozy: nejvíc dostávají zabrat tlumiče a pneu, spotřeba není až tak hrozná (VW Transporter . cca.12-15l na 100 km.)
Pancéřovaná je část pouze pro posádku vozu, ale největší nedostatkem je malá nosnost - do nákladového prostoru nenaložíš více jak 300 kg - pak už taháš zástěrky po silnici.
Butch
Příspěvky: 782
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Butch »

No tak to je nosnost tak akorát na náhradní díly :lol: Přáve jsem předpokládal, že když to není samodomo úprava, tak ty tlumiče budou mít lépe podchycené :o
Odpovědět