Běžné osobní vozy a dodávky použitelné v PA

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Strelec45
VIP
Pohlaví: muž

Re: Běžné osobní vozy a dodávky použitelné v PA

Příspěvek od Strelec45 »

Ano, bereš to ze svýho hlediska, já jen odpovídal, kam dát věci v kindrautě. Když to budu brát podle sebe, tak nikam se hnát nemíním, ale pokud by nebylo zbytí mám dva teréňáky, jeden má 3,5 druhý 2,2 tuny brzděnýho, oba 750 nebržděnýho, něco bych odvez určitě :angel A něčím bych i projel. Ale jak píšu nikam se nechystám, pokud nebude zbytí. :rock
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Serža
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

o Jimnym musíš přemýšlet jako o 2místném autě...pak je vše v pohodě
vlek to zvládne překvapivě velkej
ale hlavně to má průchodnost terénem téměř jako 4kolka - je to malý, krátký...to co dá Jimny to Hiluxem nedáš prostě proto, že se nevejde
je to o preferencích...někdo chce velkej krutopřísnej offroad, mě stačí prcek, co se všude vejde...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Maximus
Moderátor

Příspěvek od Maximus »

Jimny je v terénu nezmar a díky svým rozměrům a agilitě projede neskutečný terén. Vždy je něco za něco a to jsou právě jsou ty jeho "ultrakompaktní" rozměry, kdy pro dva chlapy a střelené prase je tak akurát - jen kvůli pohodlí lovci i to prase nesmí být přespříliš přerostlí.

Daní za skvělou průchodnost danou pravověrnou rámovou off-road konstrukcí jsou také ne moc skvělé jízdní vlastnosti při rychlé jízdě po silnici.

Pro PA super vozidlo, jinak jeho předností využijí především myslivci, lesáci, zemědělci či obyvatelé horských samot ;).
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
devlop

Příspěvek od devlop »

snad jen trochu ot připomínka:
- výběr spolehlivého vozu pro PA, který se dá v případě jednodušší poruchy opravit vlastnoručně, nabývá v současné době reálného významu: zákaz otevření provozoven kvůli epidemii se totiž týká i autoservisů, při poruše vám auto nikdo neopraví
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... f6b220ee8/
PaF

Příspěvek od PaF »

Fór je v tom, že taková auta, která šlo spravit nářadím z každé vesnické dílny, jsou dnes 20+ let stará a nová "nejsou a nebudou". Vždyť koupit něco s jednoduchým atmosférickým motorem už prakticky nejde.
Se slzou v oku vzpomínám na starou Škodu 130, kde jsem s krabicí ND (kabely, palec rozdělovače, svíčky, klíňák apod.) většinu problémů vyřešil i sám na dovolené.
kubamk

Příspěvek od kubamk »

Prošel sem vaše komentáře a tak nějak marně hledám odpověd na mou otázku. Chci si NOVÉ pořídit auto, které při PA bude sloužit. Reálně nevidím nutnost nějakého offroad terénu.

Osobně mám tyto preference.

Klasický automat nebo variátor, žádné DSG
Ideálně atmosféra
4x4
20cm světlá výška
Rozumná velikost pro 2+dítě(já mám 190cm, do Jimnyho se nevejdu)

A teď máte nějaký tip? Za mne zatím koukám na outback 2,5linea, XV, suzuki S-cros, toyota RAV4.

Raději bych naftu, lépe se skladuje...:o//
mc.ready

Příspěvek od mc.ready »

Dacia Duster 1,5 nafta
Bezkonkurenční
Noir

Příspěvek od Noir »

Nafta + atmosféra + nové se vylučuje.
Rav4 jako nafta = jen předokolka.
DSG Q500 které se dává do např. Kodiaqu má mokré spojky a zvládá docela dobře pomalou jízdu (ale je jen turbo, a světlá tuším 19 cm).
U Subaru si najdi videa co dělá CVT při zatížení v terénu (stačí pudší výjezd), můj servisák (nebudu jmenovat, ale Pražáci znají) mi nová Subaru nedoporučil z důvodu živostnosti. Obesně od té doby co manjí CVT a mezinápravovou spojku místo difierenciálu není moc důvodů kupovat Subaru, max bezpečnost.
Jinak docela dobře funguje Honda CR-V hybrid, RAV4 má slušnou světlou výšku a s 2.0 atmosférou má i 4x4.
Suzuki vitara/s-cross se dá jen doporučit, ale už nedělají s atmosférou a sv+tlá výška není 20 ale 19/18,5.
Odpovědět