Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3219
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od dracekvo »

No já tedy nevím. To je jen taková polovičatá pravda, že staré věci jsou robustní a na opravu takového auta stačí kladivo a svářečka.
Několik starých aut jsem měl a bez dílů co tam patří je kolikrát oprava neproveditelná, nebo zdlouhavá s nutností znalostí z jakého auta tam jde ona součástka přizpůsobit.
Taky je potřeba počítat s tím, že ty auta mají svůj věk. Např. do čerpadla na naftu člověk nevidí, aby mohl posoudit v jakém je stavu, atd... To by to auto musel preventivně celé rozebrat.
A daleko více budu důvěřovat autu s kterým pravidelně jezdím, než autu, které stojí jako uloženka v garáži.

Počítat s tím, že BOC bude tak na 200 km? Trošku krátkozraké počítat s tím, že mě spasí útěk na chalupu.
Stačí se podívat na ukrainu. Např Mauripol - Praha. Cca 2000 Km.
Já bych teda s tímto autem nechtěl jet takovou dálku. A když srovnám náklady na PHM. Budu potřebovat zhruba 300 L paliva vs. 150L a co teprve čas strávený na cestě.
Převeze to max 3 lidi a na korbu zase toho nenaložím o moc víc, než do jakékoliv dodávky. V dodávce je aspoň náklad uzavřený a nemusím se při spaní někde na parkovišti bát, že mi ho ukradnou.

Tyhle rádoby drsný auta jsou fajn na pohled. Ale jejich reálné využití je poněkud na nic. Znám lepší způsoby jak se připravit na rozpad za 500 tis Kč.
A podlední věc. Jedno ze svatých přikázání každého rozpadlíka má být nenápadnost a nevyčnívat z davu. Což s podobnejma autama jde těžko.
Butch
Příspěvky: 666
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Butch »

Držet si doma takovou potvoru jen pro případných 200 km na chatu a jinak se na to auto bez užitku jen dívat mi přijde jako utopie.

To quidi: chápu tvůj koncept, ale přesto si myslím ze by to auto mělo vydržet víc, proto co když prijedes k chatě a zjistíš ze chata už není/je obsazena/vybavována …. Proste stejsne bych si vzal z domu všechno nutné, i kdybych to měl pak mít v ideálním případě na chatě dvakrát.

Pokud bych chtěl odolný bug out pick up, tak jedina rozumná volba pro me je Hilux, dam tam pět lidi, odolné to je, uveze to nesmysl …. Spolehlivé a v mezicase se to dá rozumne využívat na bezne ježdění.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 850
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Quido »

@Butch: S tím Hiluxem naprosto souhlasím; na běžné ježdění je to i celkem fajn auto a není to taková jednoúčelovka, jako ten třímístný pickup. Navíc jich je na silních dost, takže je (ta toyota) i relativně nenápadná. Plus projede i trochu větší brod a lesem taky projede.
Odpovědět