Vybavení automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od JOBU »

K príspevku od p.Mrkvy- pekný zoznam,ale nedokážem si predstaviť takú kontrolu na hranici s ukrajinou,celý deň v ťahu :D
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

No, a proč mě tu teda kádrujete za kanystry? :angel
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: vybavení automobilu

Příspěvek od proforma »

Josef píše: mám ve vybavení osobáku zhruba tohle:

V kapse dveří řidiče:
škrabka a stěrka na okno
hadr na okno
teplé pracovní rukavice (jen v zimě)
ohříváček na ruce (jen v zimě)
hákové páčidlo (za zvláštních okolností, funkční i jako zbraň)
manometr, v jeho krabičce i náhradní ventilky a čepičky na ventilek
malý repelent ve spreji (jen v létě)...
Josefe, Tvuj seznam a ulozeni je pro mne inspirujici :-) Nejaky veci jsem vypustila, ja bych je stejne nikdy nepouzila (nevim jak), ale vetsina je fajn. Mohl bys sem pls hodit par fotek vnitrku, jak to mas upevneny? Zajimalo by mne hlavne to upevneni sekery, lopat, hasicaku a podobnych celkem neskladnych, ale pohyblivych veci? Diky :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Quickfist ;)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Venet »

tiež doporučujem quickfist.
mám, a spokojnosť.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Kapo »

Kua, enem drahé. 15 eur pýtajú za jednu cipovinu. Viete niekde lacnejšie?
Ja si preto držiaky vyrábam. Na vonkajšiu časť z pásoviny zohnúť do U a zaistenú s krídlovou maticou /zámkom/
Na vnútornú časť väčšinou zo suchých zipsov.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od proforma »

Aha, diky, vubec jsem o tehle pomucce nemela tuseni. Trochu draha sranda, ale zrejme prakticka :-) Promyslim.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Venet »

Kapo, ja som kupoval v grube za 14€ za dvojicu. A majú 3 veľkosti.
Cogito, ergo armatum sum.
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Atraidis »

Zdravím
Jezdím do práce cca 25 km každý den a jezdím přes dvě dálnice tak už se mi povedlo párkrát zůstat v zácpě. Tak jsem jsi krom jídla a pití které pořád vozím v autě doplnil do auta knížku a najednou se z hodinového stáni na dálnici stane relax s knihou. Vřele doporučuju si nějakou zábavu do auta pořídit.
Někdy je prostě třeba v klidu a trpělivě čekat a to se dělá podstatně líp pokud se máte čím zabavit.

Dále mám kousek starýho koberce to člověk ocení když nasazuje řetězy nebo musí se mrknout pod auto a je zrovna mokro nebo sníh.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Serža »

na to mám v autě celtu...navíc se dá využít i jinak (přístřešek....)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Atraidis »

:) No palchtu tam mám taky jen se mi vždycky zas.. když jí dám na zem kdežto koberec zlikviduju. navíc ho stačí kousek já vozím 0,5 x 0,5 m
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Serža »

vozím celtu Jugoslávský armády, kterou jsem někde sebral úplně novou, je to hrubější materiál, než ty naše celty = je težší (nevhodná na nošení na zádech), ale víc vydrží
a když se zasere, vymáchám jí někde v potoce.... :lol:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od sauerkraut »

naradi: pajcr, kus trubky, pilka na zelezo, gola (smichana asi ze 3 sad + pinzeta, torxy a par takovych veci), stranove klice, segerkleste, kombinacky, stipacky, pilnik, sekyra, sroubovak, multimetr, minikompresor na 12V, vysoustruzene plastove ucpavky na hadice vodniho okruhu (kdyz to necham v dilne, tak to priste nenajdu a budu to soustruzit znovu)

dily: brzdova hadice samicka-samicka s matickami (tim se da opravit rupla brzdova trubka), drat, pojistky, zarovky, typicky nejakou hadici, nahradni civku, rozdelovac + hallovku, stare zapalovaci kabely, stare svicky, stary rozvodak, starou vodni pumpu, alternator, karbec. Chtelo by to pridat klinak.

spotrebak: wd40, brzdovka, olej, izolepa, stahovaci pasky na hadice. Par sroubu a maticek (chtelo by to nejak systematicky vybrat v garazi od kazdeho neco, zatim tam mam nahodnou smes z doby, kdy jsem jeste nemel doma od vseho krabicku), alobal (hodi se na opravu pojistek - nedelejte to, pokud nevite, co delate! Rozumne s tim jdou opravit keramicke valeckove pojistky, ty modernejsi plastove kvadriky se dvema nozi nepujdou)

nevimjaktonazvat - bezne veci do auta: kus plosnaku (nejlepsi skrabka na led), hydraulicky a normalni hever (opruz nekonecny, ale nekdy se druhy hever hodi), povinnou vybavu, svareny klic na kola s nastavcem, kterym jde zaroven pumpovat hever, starou kozenou bundu (dobre se na ni lezi), nejakou mikinu nebo svetr (typicky propaleny od svareni, takze ho neni skoda na cokoliv), igelitovou celtu, polni lopatku, nejake kurty, samodomo vyrabene startovaci kabely, snehove retezy (nasadil jsem je jednou a to jenom na jedno kolo, abych vyjel z parkovaciho mista zkrz hromadu zledovateleho snehu)

camping: sirky, suchy lih + varic, esus, lzici, 300W menic, implicitni varic (alobal, vazaci drat, vyfukove parohy)

soucasti auta: ampermetr alternatoru, ampermetr auta, voltmetr, teplomer, tlakomer oleje v motoru (je to kram z nejakeho tuningoveho shopu, po par letech se dostal do stavu, kdy uz ukazoval jenom nula a nebo maximum), LED osvetleni kabiny 2W
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

Ty máš špéru, žes nasadil řetězy na jedno kolo?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od sauerkraut »

Druhe kolo bylo na asfaltu, takze to vypadalo, ze to bude stacit. A stacilo. Vedle parkovaciho mista auta, co tri tydny stalo, se udelalo 15 cm zledovateleho kompaktniho snehu (doel spis uz ledu). Neco jsem prohrabl polni lopatkou, ale slo to hur a hur, az se ty retezy staly lepsi volbou. O metr dal uz byly projete koleje az na asfalt, takze slo jenom o to soupnout predni napravu o dva metry jinam. Prave kolo se pres ten led v prohrabnutem kanalu dostalo bez retezu, protoze auto uz melo nejakou rychlost.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od JOBU »

Strelec45 píše:Ty máš špéru, žes nasadil řetězy na jedno kolo?
Stačí auto s EDS.. :D
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Jak vás tady tak čtu ... kéž by napadlo aspoň půl metru sněhu, byla by sranda :angel

Řetězy mám krásný nový (sem zakoupil vloni a nebylo je na čem testovat), i když teda jen jeden pár. Ale kdyby bylo moc zle, tak na předek použiju ty starý žebříkový, ojetý nejsou - akorát proti těm novejm Konigům sou takovej chudej příbuznej.

A veselá historka z natáčení, resp. z vedlejšího fóra:
A na tomto mieste musím citovat klasika najväcšieho, môjho smenového dispecera zimnej služby Karciho Országa .... Ked mu zas ktosi prišiel na Tehelnú nadávat, že komunikácie sú nezjazdné, vyvliekol reptajúceho poslance MZ na balkónik pred vchodom, pockal na prvé okoloidúce auto a povedal : Kuknyte.... prešiel.... komunikácia je zjazdná, ostatni sú kokoti!" Z coho plynie morálne ponaucenie : vozidlo má byt na zimnú sezónu riadne pripravené!
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od sauerkraut »

Kdyby napadlo pul metru snehu, tak pockam doma, dokud neroztaje, jidlo do jara vydrzi :-). Patnact centaku jsem s tim projel, je to docela vysoke, ale do kopce bych se s tim v hlubsim snehu asi zahrabal docela rychle. Na nejake kratke veci by pomohl navijak. Zaverku diferaku do toho asi jen tak nedostanu. Pokud nekdo vite, kde vzit prevodovku z Felicie (nebo v nejhorsim jinou zhruba stejne velkou, nejlepe, aby na ni pasoval VW motor) se zaverkou diferaku, tak me to zajima. Zatim jsem nasel akorat, ze existuje nejaky castecne svorny diferencial na zavody, ktery vydrzi par zavodu a pak se to meni. Ma to pracovat na trecim principu. Ale abych co 500km menil prevodovku kvuli zaverce, kterou pouziju jestli jednou za rok ...

A kdybychom u nas meli pul metru snehu casteji (nez nikdy), tak si holt poridim vhodne vozidlo i kdyz bude mit dvojnasobnou spotrebu a deseti az dvacetinasobnou cenu. Nebo zacnu vic resit, kde vzit prevodovku se zaverkou. Aktualni povoz za par tisic projede lesem, po poli, prebrodi melky potok, opravit jde kladivem a gola sadou, uveze na strese ctvrt tuny (asi neoficialne a chce to opatrne do zatacek) a v kufru trictvrte tuny. Navic se v tom clovek i vyspi, kdyz je potreba.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od JOBU »

Felda s mechanicky ovládateľnou špérou neexistovala.Iba s EDS,tam to prešmykujúce koleso zabrzdilo cez ABS.Prevodovka mala iné poloosi,iné vnútorné klby a zosilnený obal.Ak máš feldu s abs,zožeň si jednotku abs+eds s octavie 1,alebo golfa 4,prehodiť a nakodovať.Ale neviem či to pri častom používaní znesie obal prevodovky.
Ten samosvorný diferák je síce dobrá vec,ale iba na preteky..
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od sauerkraut »

JOBU: nemam feldu, ale pasuje mi tam z ni prevodovka.

O necem, jako je EDS uz jsem taky uvazoval. Udelat uplne nezavisle druhe brzdice, abych nezasahoval do brzdoveho systemu* a ty nejak ovladat. Ale dospel jsem k tomu, ze si netroufnu stavet na to ridici pocitac, protoze libovolna chyba me muze poslat do protismeru, nebo ven ze silnice. A nozni ovladani dalsich dvou brzd neni moc kam rozumne nacpat.

Asi by to bylo malo muziky a hodne prace. Prizpusobit nejakou prevodovku adekvatni velikosti by pravdepodobne bylo mene prace.

*) polycajti (pokud by to dokazali poznat) a na technicke by to stejne vnimali jako zasah do brzdoveho systemu, o tom nemam zadne iluze. Takze by se to pred kazdou technickou muselo odmontovat a po technicke zase namontovat, coz by byl opruz navic. Ale nejsou jenom polycati, je taky zdravy selsky rozum, ktery rika, ze se clovek nechce zabit.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Odpovědět