Vybavení automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Žádná kamerka co znám nemá uživatelsky výměnou baterku. Ale kde je vůle, tam je i cesta :)
Raketová věda to není. Škoda kvůli baterce za pár korun vyhazovat jinak funkční věc.

https://www.youtube.com/watch?v=NEAqEHR7q_g
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od step »

Ještě bych se vrátil k hasícímu přístroji v autě.
Při revizích práškových hasicích přístrojů technik vždy poslechem kontroloval, zda se při otočení nádoby prášek utrhne ode dna a přesype se. Doporučoval mi občas nádobu několikrát převrátit aby se prášek rozcvičil. Speciálně mě upozorňoval, že v autě vlivem otřesů dochází k zhutnění prášku a potom při hašení, se prášku moc nechce ven.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Vladimir »

K tým kamerám, ten problém pri štartovaní, keď sa otočí kľúčik, zapne sa kamera, potom sa štartuje a teda sa na pár sekúnd napájanie vypne, s tým má problém viac kamier. Mám v aute už tretiu a všetky mali tento problém. Buď skočili do chyby a trebalo kameru vypnúť a znova zapnúť alebo išli, ale vyplo sa nahrávanie. Vyriešil som to nakoniec tak, že na prívodný kábel som si spravil vypínač. Prídem do auta, vypínač je vypnutý, naštartujem a až potom zapnem vypínač na kamere. Potom keď motor vypnem, vypnem takisto aj tento vypínač. Viem, pre niekoho trocha nepraktické, ale zvykol som si na to.

S tým súvisí aj druhá vec, svietiaci displej. Mám ho nastavený tak, že po zapnutí sa zapne a po 10 sekundách sa sám vypne. Pri zapnutí kamery hneď skontrolujem, či sa zaplo aj nahrávanie, takto na to aspoň nezabúdam. Inak displej potrebujem, mám na neho napojenú aj cúvaciu kameru.
Vladimír
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od JOBU »

Však s tou baterkou som to nakoniec poriešil výmenou aj ja,ale vyslovene ma to nebaví.
mlaskac
Příspěvky: 1
Registrován: 24.09.2013 19:32

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od mlaskac »

vozim nekolik hasicaku, kdyz jedu karavanem (2.8 tuny) vozim i velke co2 kdyby zacali nekde v karawanke horet brzdy od stabilizace.

Samotnemu me vyhorel osobak primo v brne na videnske a tudle jsem hasil u drazdan horici kolo od pneu. 1/2 spreju proste selhala a to nebyli ani pulku v expiraci, proste v mrazu dostavani na prdel. Praskace a co proste dopadli vzdy dobre, i obycejne smejdy proste byli v zelenem a fungovali jak o zivot - cocko staci proste pravidelne vazet.

Dost se osvedcila hasici deka, za ty prachy neomezena zivotnost. Od abusu jsem koupil litrove penove a do tri let (z uvadenych 5ti) byl vsechen plyn pryc.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Ten svítící displej naopak odradí pojistné podvodníky. Si vás prohlédnou a zaútočí. A vy máte nabourané auto zepředu. Bohužel mám už takovou zkušenost.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od jerry.mysak »

COčky mi v autě nikdy neušlo. Má sice tlakovou pojistku, ale ta je nastavená opravdu hodně natvrdo. Jediný co se mi stalo, tak že mi vysyčela bomba od paitbalovky. Ale hasičák nikdy.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od JOBU »

bacil píše:odradí pojistné podvodníky-Si vás prohlédnou a zaútočí.
Ich odradí a pak zaútočia?-čo je to za somarina prosímťa?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

Tento typ pojistných podvodů je pořád. Dokonce mívají i odpojená brzdová světla. Zašlápnou ti to před autem, ty "nedobrzdíš". Oni vyinkasují peníze z tvého povinného ručení. Kamera by je mohla usvědčit z trest. činu a tak si najdou radši jinou objeť.
Ale to jsme tady OT! :devil
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Venet »

JOBU, on to myslel - Si vás prohlédnou, a jestli nevidí kameru, zaútočí.
šak teda logika né?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od DeadMan »

https://zpravy.idnes.cz/rozhovor-ridick ... omaci_kuce

No a proto vozím v autě permanentně IKEA dřívkáč, pevný líh, brikety na gril, jídlo, pití a nějaké deky plus vercajk a hlavně jezdím vždy s plnou nádrží (jak jsem na polovině, tak tankuji).

Prostě blbka .......
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

No jo blbka, hlavně co nejvíce použít slovo stress :)
Já sem taky několikrát zůstal stát v koloně, ale stress sem tam nijak nepoci'toval. Spíš nudu, když už mě přestalo bavit hrát si s telefonem.

Nicméně první varování dostala už před Humpolcem. Když tam byla kolona, co čekala, že bude asi dál? Je obecně známo, že za humpolcem je to vždy ještě horší.
Mohla si zapnout zelenou vlnu v rádiu, kouknout na provoz přes telefon, použít vlastní úsudek. Přesto v Humpolci nesjela z dálnice a rozhodla se pokračovat. Nedoplnila si naftu. Nekoupila pití a jídlo. A takovej člověk bohužel může chodit k volbám.

Zoufalství, zima, žízeň, hlad, děti pláčou, majitelé konzumují své čtyřnohé mazlíčky :D Prostě zážitek zralej na roční léčbu u psychyatra :D

Ten článek mě velice pobavil. Dal bych to spíš do vtipů :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Hdm »

Vy to nechápete styďte se. Ten stres plně chápu, protože se nemohla připojit na wifič, data dávno profrčela a nemohla si změnit status na uvízlá v koloně. Navíc měla určitě kafe absťák a nestihla jógu. :-P
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Bill Masen »

No, sedm hodin, to bych byl naštvanej, že nemám v notebooku postahovanech dost filmů a že Baofeng UV-5R neumí CB pásmo. S ničím jiným bych asi starosti neměl.
Mimochodem tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... ace.onlineje taky základní výbava auta.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Podobnou zkušenost mám taky (taky cca 7 hodin na dálnici) a nepociťoval jsem ani strach, ani nejistotu, ani stres. Akorát jsem litoval že jsem si nevezl žádnou knížku.

Paní není paní ale blbá kráva, která netuší, že v prosinci může sněžit; a proč nemáme v autě vodu ani jídlo?, no protože jsme si ho tam nedali, žeano.
Ale nad tím nemá smysl se rozčilovat, neřešitelný problémy sou prostě neřešitelný. Hlavně že jáá jsem psychopat, protože jezdím Hlítkou a vozím si v ní vařič a konzervy.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
yorkin
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2014 21:25
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od yorkin »

Teda sedmihodinové čekání by mě asi nedonutilo vytáhnout dřívkáč, to možná sedm dní (https://zpravy.idnes.cz/cinska-kolona-s ... anicni_stf) :lol: Bizarní je, že ji nenapadlo, když se zasekla poprvé, sjet na nejbližším sjezdu z dálnice nebo se aspoň stavit na benzince a doplnit proviant a palivo... Zase se ukázalo, že čtveřice: teplé oblečení (ideálně + pracovní oblečení), voda, jídlo, palivo, je na české dálnice základní nutnost, hlavně v zimě.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Nuwara »

No, na jednu se zde obecně chvástáme, jak jsme my, malá skupinka, rozpadlíci nebo preppeři připravení na rozdíl od zbytku světa a na druhou stranu se podivujeme, jak je ten zbytek nepřipravený a když už se jim něco stane, jak jsou nepoučitelní...
Připravenost je dvojí. Materiální a ta v hlavě. Paní prostě nemá zmáknutou ani jednu...

Každopádně jsme zde už dost OT, tak si to tu nezanášejme vlastním plácáním po zádech a nechme si tu prostor pro fakta...
:-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

V době když jsem čekal na dálnici já, (to jsem ještě drandil s fáčkem na plyn) ještě ani žádný rozpad neexistoval. A přesto mě několik hodin na dálnici nijak moc nerozhodilo.
Tak nějak sem byl naučený od táty. Ten jako správný motorista komunistické éry vždy vyjížděl připraven. Toaleťák, nářadí, deka, dvě flašky s vodou, sada na opravu gum, oblečení, svítilna, náhradní díly. To vše se dřív běžně vozilo a člověk to i uměl použít. Ono hlavně vyjet někam dál ve škodě 120 bez patřičného nářadí a dílů byla sebevražda :)
Já to jen doplnil lihovým vařičem, ešusem + vodou a něčím na zub.

A když už se to tu nakousli appky do mobilů.
Tak co mám v mobilu:
Na hustotu dopravy nejvic google mapu.
Na počasí Aladin+Meteor,
Na navigaci Navigator s openstreet maps, nebo google mapy, vyjímečně mapy.cz. Pro benzínky pumpdroid
Na servis nejlevnější bluetooth modul eml327 + Car Scanner. Pro čtení a mazání závad. Už se mi to jednou hodilo, protože mi vyskočila nějaká kravina a do jejího smazaní se nedal zapnout tempomat, deaktivovala se stabilizace a furt něco svítilo na palubce. Nakonec se závada projevila víc a dělal to snímač klikovky. Se servisem by to bylo peklo. Však víte jak se chová závada, která se projevuje jednou za čas. V servisu se většinou neprojeví ani jednou.
Hledání kempů Toto je spíš apka pro hledání stání a spaní s obytňákem, ale může se někdy hodit. Campercontact a Park4night
Zábava VLC přehrávač + nějaký filmy, Coll Reader + spousta knížek
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Bill Masen »

Ten monitor dálniční dopravy je dobrej i v rychlosti. Nedávno jsem volal policajty, že na dálnici leží podběh od kamionu a do pěti minut to bylo v apce.
A samozřejmě aplikace záchranka, ale tu máme jistě všichni, že?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od kregan »

Se Záchrankou pořád váhám. Nevím, kdo všechno má přístup k informacím o poloze (stejně tak u aplikací se zobrazováním intenzity dopravy).
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět