Vybavení automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Jenže když zapomeneš svítit, tak ti ani dobrý aku nepomůže.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Ulfhednar »

To snad šlo naposledy u fáčka, ne?
Ne, vážně na to jsem zapomněl. Ani nevím, jestli jsem někdy měl auto, které by alespoň neřvalo, pokud by se samo nezhaslo...
Óðinn á yðr alla
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od drigon »

Moje auto se při rozsvícených světlech a otevřených dveřích ozve. Jenže když se mi sesypal článek na pětileté baterce pomohla akorát výměna baterie.
I když je otázka, jestli by to ta powerbanka zvládla taky?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Powerbanka to zvládne, je tam modelářský akumulátor, který je na ty proudy dělaný. Za 20 vteřin se sice vybije, ale mezitím už je nastarotváno. Ty aku nejsou drahé, takže stačí pořídit nějaký 4S 120-180C >1Ah a auto bude startovat jak zběsilý, protože dostane 16V (to mu na tu chvilku nevadí).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od proforma »

Navic, kdyz jsem tu powerbanku kupovala, tak primarne jako pomerne velkou do domacnosti, vyuziti na auto byl samozrejme prijemny bonus (pri srovnani 2 PB stejnych kapacit jsem dala prednost viceucelovosti). Takovahle vec se proste neztrati, kdyz vam casto vypadava proud. V aute ji nevozim, stridani teplot by ji asi nedelalo uplne dobre, ale mit to doma po ruce je fajn.

Edit: koukam, ze ted maji pokrocilejsiho brasku: https://www.lidl-shop.cz/p/ultimatespee ... MjEALw_wcB Oproti moji verzi 8 Ah to ma ted kapacitu 12 Ah, roztrojku na nabijeni az 3 veci najednou a zdirku pro pripojeni neceho na 12 V - mozna by to mohlo chvili tahnout treba chladici tasku nebo karavanovou lednicku? Asi koupim jeste jednu ;-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od sigurd »

Tu Lidl powerbanku mám už 3 roky,je super(za tie prachy),má aj silné svetlo,nabíjanie 5V.Už som ju použil na štartovanie viackrát(nikdy nie pre moje auto ;) ),najväčšie som štartoval Peugeot boxer.Raz som bol kolegovi spojazdniť nejakého starého Forda v poli.Keď sme došli na miesto,tak som zistil,že powerbanka je skoro vybitá-nabil som ju z toho chcípleho auta,a naštartovali sme...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Bill Masen »

drigon píše: 05.07.2021 8:14 Moje auto se při rozsvícených světlech a otevřených dveřích ozve...
mám opačný problém když jedu ze servisu. Servisáci mají tendenci svetla vypínat. Nikdy si na to nevzpomenu, a přepínám zpátky na automatiku po několika kilometrech.

Proformo, když máš powerbanku, která umí startovat auto, tak je asi na pobyt v autě stavěná, ne? A moje auto je tam, kde jsem já, takže vozit ji v autě je logické.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Podle hmotnosti má ten aku kolem 50Wh (ty na velké proudy mají menší energetickuo hustotu), tedy 12Ah bude vztažené na jeden článek, ne na 12V. Ledničku by to tak krmilo hodinu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od proforma »

Bille, jedna vec je, co pisou v navodu, druha skutecnost :-) Kdyz nekam jedu, vozim ji s sebou, ale kdyz ne, mam ji doma. Prece jenom v aute muze byt az 70 C, budu mit radeji spolehlivou par let, nez zkouset, co vydrzi :-) Navic doma taky dojde k uzitku, jak jsem psala, casto nam tu vypadava proud. Proste takova fajn univerzalni vecicka :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od drigon »

Objednal jsem si ji taky.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od devlop »

ad teplota: v manuálu k mému Hummer jump starter je psáno, že se nemá přenášet na místa, kde by mohla teplota přesáhnout 60°C. Důležité je také Li-Ion aku pravidelně (v manuálu se píše každé 3 měsíce) zcela vybít a zcela nabít. To je prostě daň za použitý typ akumulátoru. Jinak jak píše Ulf - olověnou autobateriii cca každé 3 roky měním za novou, olovo stárne. Jump starter vozím především kvůli tomu, abych mohl případně pomoci ostatním a nemusel šaškovat se startovacími kabel (už jednou využito na parkovišti u supermarketu, paní nemohla nahodit svoji fábku ;) )
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strašlivoskopický »

To plne vybiti a nabiti je zazrata technicka povera. V skutecnosti pokud nabijis z plytkeho vybiti, dejme tomu z 80 do 100 %, tak docilis tisice cyklu. Z plneho vybiti par stovek.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od devlop »

Strašlivoněco: máš pravdu, cyklouní a battery university to říkaj jasně :) Takže optimum z pohledu životnosti lionek, nabíjet při cca 50% vybití
Screenshot_130.jpg
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Já si myslím, že u tohoto zařízení je zbytečné řešit nějakou cyklickou odolnost. Kolik to těch cyklů za svůj život udělá?
Ta baterka spíš umře dřív na stáří a na to, že je skladovaná na 100%. Skladovat na 60% jaksi nemá cenu, protože člověk neví kdy to bude potřebovat.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Jason »

Mam jeden dotaz ohledne vybaveni auta - jde mi o dobijeni batery. Od myslenky dobijeni solarnim panelem jsem upustil (viz diskuze o par radku nize). O co mi ted jde - dodelavam si do vita spani abychom mohli trosku neco obrazit. V pripade kdyz budem v kempu/na miste s pristupem k elektrice, jak nejlepe napojit auto?! Mam lednici na 12V, nejake to svetlo, nabiti telefonu, fotaku atd... Vse toto mam hotove a napojeno na 12V, rozvod na 220V nechci delat. Moje prvni myslenka byla zabudovat nabijecku na baterku do auta a po prijezdu ji napojit na sit?! Takto dobijet a a zaroven z baterie odebirat? Fungovalo by to?! Predem diky za reakce
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

A co měnič z 220V na 12V?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Jason »

Tak me jde i to to, ze na aute mam pridavna svetla kteryma si mohu treba posvitit na pobaleni veci atd.. Hlavne pred lety, pred cestou do Ruska jsem sjednotil a poridil ruzne nabijecky atd, vse 12V. To uz mam v aute, nechci tahat a prenaset veci z domova. Proto bych chtel zachovat tech 12V
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Tak hlavní spotřebič bude ta lednice. Záleží na její spotřebě. Nabíječka musí být vždy o něco silnější, aby to zvládla zásobovat.
Podle mě by stačil zdroj 13.8V 10-15A. Umístit ho někam uvnitř (většinou nemají žádné krytí) a do předního kufru si vytáhnout jen vidlici.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

Jason: No však ano. Zabudovat napevno zásuvku 220V do vozidla, tak aby jsi se mohl napojit. Stejně jako karavany, je tam obráceně... kolíky jsou na zásuvce, zástrčka má "díry". Za ní pevně zabudovat měnič, odtud napojit na rozvod 12V, pokud ho máš tak udělaný. Ještě doporučím přívodní udělat kabel tak 30-50m, dostatečně dimenzovaný ( kvůli délce kabelu ) a se správnou zástrčkou směrem k vozidlu. ;) Ne všude se dostaneš na dosah 220V v kempu.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Některé měniče 230/12 jsou ve skutečnosti na 13,8V, jsou to ty, které umožňují připojit PB aku a fungují pak jako "12V UPS". Ty bys tam aku připojil normálně na výstup toho měniče, nabíjecí port dává jen půl ampéru.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět