Vybavení automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Vladimir »

Ja som konečne vyskúšal tieto vyprošťovacie pásy, ktoré vozím od minulej zimy v aute a "konečne" som zapadol (nevedel ráno výjsť z parkoviska). Pomohli, vyšiel som hneď, ale nasadiť to bolo o hubu. Jedna vec je keď si to skúsite v lete, druhá v zime, skrehnuté ruky, kolesá zapadnuté v snehu, plechové disky - teda malá dierka v disku, cez ktorú treba prestrčiť popruh. Spravím si nejakú tyčku so štipcom pre jednoduchšie nasadzovanie a bude to ok.

Obrázek

Obrázek
Vladimír
Mirino
Příspěvky: 59
Registrován: 12.10.2014 13:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Mirino »

Sice tento udělátor nemám, ale pro snazší nasazení mě napadlo, že by nebylo špatné napřed vytočit kola do max rejdu. Vytočím doleva - nasadím levé kolo. Vytočím doprava - nasadím pravé.
Anebo druhý nápad. Zhotovit si z pevnějšího drátu, nebo oklepané elektrody (ideálně nerezové) takový háček. Šířka háčku taková, aby se do toho vešel ten popruh, ale zase ne moc, aby to prošlo dírou v disku. Možná by stačilo prosté ohnutí do L. Potom není nutné vytáčet kola. Položit ten plastový blok na horní plochu dezénu, popruh tím pádem volně visí za gumou. Prostrčit háček dírou v disku, zaháknout popruh a vyvléct ho k sobě.
Ale jak říkám. Ten udělátor nevlastním, tak to ber jen jako okamžitý nápad od klávesnice.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od floky »

Ak idem do snehu, do kufra pribalím 2 podlahové rošty....dlžka asi 1m, šírka 0,3...Nevážia nič, a v kufri zaberajú minimum miesta...

Viac krát sa mi stalo, že po tom, čo som zaparkoval v tažkom mokrom snehu, som sa následne už nepohol...Akonáhle kolesá čo i len trochu zahrabali, okamžite sa pod nimi vytvoril lad...a bol problém sa pohnúť / otočiť aj napriek 4x4
Po rozbehu 4x4 už samozrejme výdatne pomáha a nie je problém ani ten sneh...

V prípade že nie je dobré o pár metrov znovu zastaviť, dajú sa paracordom priviazať o tažné / oko....idealne je ich vtedy podložit pod zadné kolesá...auto sa pohne, a na šnúrke si za sebou potiahne rošty až do miesta, kde bude bezpečné zastaviť...šetrí to nohy ;)
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Vladimir »

Mirino:

Presne ten druhý nápad, ako som písal, niečo také si spravím, akurát si dám na koniec tej tyčky taký silnejší štipec, do ktorého dám ten popruh.

To s tým vytočením kolies ma nenapadlo, určite by tiež pomohlo.
Vladimír
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od DeadMan »

Srovnání klasického rýče, lopatky na sníh a skládací ČSLA.
Přílohy
ResizerImage1024X576.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Rafael »

Já si nějak nedokážu představit na to naše blbé Berlingo nasadit řetězy. Je tam moc málo místa a navíc je tam vždy ještě plno zmrazků které ten prostor ještě zmenší. Až tak, že i v prudších zatáčkách jsou někdy problémy...
Tak sebou pro ty situace vozíme velký pytel se škvárovitým popelem. (Pořádnou velkou lopatu samozřejmě taky).
Ale pravdou je, že v takových podmínkách jezdíme jen tam kam musíme, kde nás znají a vytáhne nás tam kde potřebujeme když tak traktor.
A jako barter si pak v zimě a v mrazu pěkně popijeme.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Serža »

Mirino píše:Sice tento udělátor nemám, ale pro snazší nasazení mě napadlo, že by nebylo špatné napřed vytočit kola do max rejdu. Vytočím doleva - nasadím levé kolo. Vytočím doprava - nasadím pravé.
Anebo druhý nápad. Zhotovit si z pevnějšího drátu, nebo oklepané elektrody (ideálně nerezové) takový háček. Šířka háčku taková, aby se do toho vešel ten popruh, ale zase ne moc, aby to prošlo dírou v disku. Možná by stačilo prosté ohnutí do L. Potom není nutné vytáčet kola. Položit ten plastový blok na horní plochu dezénu, popruh tím pádem volně visí za gumou. Prostrčit háček dírou v disku, zaháknout popruh a vyvléct ho k sobě.
Ale jak říkám. Ten udělátor nevlastním, tak to ber jen jako okamžitý nápad od klávesnice.
jak u zadokolky?
no, ok, já bych si zařadil 4x4 :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

To přivázání (roštů) je dobrej nápad a mimoto i docela běžná praxe - já mám a občas jsem nucenej použít sklolaminátový přemosťovací/vyjížděcí rampy (rošt ze sklolaminátu, 150x30x5cm; mělo by to udržet váhu auta při přejezdu příkopem např.) a poučil jsem se na vlastní chybě, když jsem je po přejetí bahnitý jámy nejenže nemohl vybrat, ale ani nalézt! - tak od tý doby vozím ssebou dvě krátký zelený kurty, před použitím je uvážu o rošty a po přejetí vždy trčí nalezitelný konce kurt, za který jdou rošty docela pohodlně vytáhnout automobilem.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od kregan »

Na Alze mají hezkou slevu na hliníkovou autolopatu od Fiskars
https://www.alza.cz/hobby/fiskars-snowx ... 852936.htm
Čím víc víš, tím míň neseš.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

prodej skončil... kdo to byl ? :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

tafy maj taky nějakou akci, ale nemůžu porovnat s tou od kregana co se týče ceny...

https://www.autokelly.cz/Product/DO-103 ... e39d9a6586
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od kregan »

Na Alze byla za 399 Kč a tuším, že tam byla i poznámka, že je na cestě další dodávka lopat.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od DeadMan »

Ta z Kelly je skládací, což může být fajn, ale zase se to může posrat, když to bude člověk nejmíň potřebovat.

Ta bílá fiskarska je zase celá plastová a má jen kousek čepele z kovu.

https://www.fiskars-shop.cz/lopata-do-a ... ert-143072

Proto jsem šel do té rádoby "army" verze ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Mirino
Příspěvky: 59
Registrován: 12.10.2014 13:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Mirino »

S tím provlékáním a háčkem do L, i s tím vytočením kola....jsem vymyslel vymyšlené.
https://www.youtube.com/watch?v=b4vCmQH7clE
https://www.youtube.com/watch?v=iq5LHkzG1OU
Naposledy upravil(a) Mirino dne 23.01.2019 12:48, celkem upraveno 1 x.
Mirino
Příspěvky: 59
Registrován: 12.10.2014 13:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Mirino »

I sdes kak eto sdelať v domašnych usloviach
https://www.youtube.com/watch?v=65GKWlWA6AI
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od honzasl »

Možná jste zaznamenali "tetris chalenge". Zaujalo mě tohle pěkně vybavené policejní auto a hlavně nástroj, který nejsem schopen identifikovat, mezi sekyrkami a žebříkem. Vypadá to jako nějaký vymakaný pajzr. Dokážete to někdo identifikovat?

https://www.lidovky.cz/domov/do-popular ... _Poli3.jpg
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

Vypadá to na páčidlo, půlpalici a párací břit. :oops:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Pod hesly zásahové páčidlo nebo hasičské páčidlo jsem našel něco podobného, ale přesně toto ne.
2leon
Příspěvky: 31
Registrován: 02.10.2019 20:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od 2leon »

Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Hohepa »

Myslím že řeč je o tomto nástroji
3.JPG
3.JPG (32.95 KiB) Zobrazeno 4746 x
Oproti VRVN a jiným vyprošťovadlům má na hlavici proti "ostří" trny dva
Odpovědět