Vybavení automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Alstratt »

The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Kdyby jste náhodou měli potřebu otvírat automobil tam kde se standardně neotvírá, tak lepší než otvírákopajsr (měl jsem půjčenej od záchranářů) je sekyra a větší kladivo, funguje dost dobře a daj se s tím usekat i sloupky. Sekyra ale nesmí mít dřevěnou násadu, ta se brzy zlomí; lepší je navařená trupka a ještě lepší je fiskarska.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od proforma »

Je pri dnes pouzivane kvalite plastu jeste nejaky rozdil mezi plastovym a kovovym kanystrem na PHM? Vim, ze driv se doporucoval na vetsi objemy (kvuli bezpecnosti?) kovovy, zatimco na mensi plastovy, ale koukam, ze ted se v plastu vyrabeji i 20l. Chci dokoupit neco vetsiho na skladovani. Pokud bych to vozila v aute, tak vzhledem k letnim teplotam uvnitr (roztaznost) spis kovovy? Nebo uz je to dneska jedno?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Mám 20L plast.
Jediné v čem je problém že se s ním blbě nalejvá do auta. Kvůli váze a nemožnosti ho opřít o nalévací hrdlo tak jako železnej.
Praktikuju to tak, že si hadičkou přepustím do 10L nebo 5L a z menších pak nalévám do dalších strojů.
JInak s kvalitou nemám problém. Mám ho už několik let.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Hohepa »

Mám plast. Aktuálně třílitr od STIHL. Ale vozil jsem 5litr a na naftu do bufíku Garážodílna 20litrovej.
Mám pocit, že rozdíl tlaků při změně teploty je lepší u plastu , prostě se smrskne nebo vyboulí (boky jsou vyduté, nebo vypuklé) :angel
Jen je potřeba je nepřelévat tedy do pětilitru jen pět litrů! i když by se vešlo víc....
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od colek »

Dneska je to jedno,mám jak plast tak kov,oboje bez problémů.Dráčku-kup si velký trychtýř s ohebnou hadicí a dá se nalívat i z 25 litrů.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Ten mám.
Ale přečepovat si to do menšího je prostě pohodlnější :D

Kdybych si těch 20L kanistrů kupoval víc pro vytvoření zásob, tak si snad k tomu koupím z pohodlnosti benzínové čerpadlo na 12V :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od proforma »

Jo, diky, prave jsem zakoupila 2x 10 l, presne kvuli te lepsi manipulaci. Prece jen su krehka kvetinka :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Rookie81 »

Jenom takový technický dotaz ohledvá kanystrů v autě a letní teplotě - nesmrdí potom vevnitř auta benzín? Jsou kanystry dobře utěsněné? Mám zkušenost jen se starším kanystrem, vozím si benzín do sekačky a je to cítit.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

Když si jedu pro benzín a nechám kanistr v autě, tak to interiér zasmrdí vždy. I když je prázdnej i teď v zimě. Ale stačí vyvětrat a během jízdy je to v poho.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Plechový ještě komunistický mě nikdy nesmrděl, ale plasťák jo. Dokonce mi z plasťáku (a to v něm byly 3/4 a byl vyfouknutej, su opatrnej) normálně ruplo víčko. Buch a strašnej smrad, víčko ruplý. Byl zavřenej v kufru, slunko tam nemohlo, bývá to nejchladnější prostor v autě, ale asi se tam dostal teplej vzduch, bylo to v létě. Plasťáky už nechcu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od hrd »

Dříve zakoupený malý plastový na benzín smrděl, nově zakoupený jen pokud vycintám vedle, už to z něj neuniká. U plechových se někdy odlupovala vevnitř barva, to je pak na palivo dost velké minus. Tak nějak mám pořád lepší pocit z těch plechových. Ale argument, že se změnou teploty plastové můžou změnit objem, by hovořil spíše pro ně.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Bill Masen »

Vozím v kufru desetilitrový plastový koupený na benzínce a když ho při tankování nepocintám, tak nesmrdí.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Foxy »

bacil píše:Dokonce mi z plasťáku (a to v něm byly 3/4 a byl vyfouknutej, su opatrnej) normálně ruplo víčko. Buch a strašnej smrad, víčko ruplý.
Polyetylen a hmoty příbuzné (polyolefiny) mají nepříjemnou vlastnost - pokud jsou vystaveny trvalému mechanickému napětí, mají tendenci praskat. Nezáleží na masivnosti výlisku, praskají i ty mohutné. Typické byly v tomto směru plastové uzávěry skleněných lahví, ale uprasklo mi takhle i šroubovací víko černého polypropylenového kanystru.
"Špatně upečený" (při lisování přehřátý) polyetylen má tendenci časem se rozpadnout úplně dočista dočista (klasika - plastové koše na prádlo, kýbly atd...) a nejspíš to bude kurvítkový úmysl, protože prastaré polyethylenové předměty (lavory,lahve na chemikálie atd) ze šedesátých let století už dávno minulého drží dodnes.
Takže u kanystrů to bude sázka do loterie, mohou být věčné, ale taky kurvítkové, jenže to se na nich předem poznat nedá.
Výhodou plastových kanystrů je, že neproreznou ani ve vlhkém sklepě. Plechové proreznou spolehlivě, barva vespod bude vždy poškrabaná. U klasického "jerrycanu" se mi osvědčilo naletovat zespodu čtyři plechové pupíky, co se kdysi letovaly na pozinkové parapety coby krycí víčka upevňovacích hřebíků. Spodek kanystru je pak alespoň o čuc nad podlahou, a to docela stačí. Akorát bacha, aby při tom letování nebuchly zbylé páry někdejšího paliva, je to docela humorná záležitost.
Tož asi tak.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Zrovna na to letování něčeho na plechový kanystry bych se vykašlal.
Já je mám podložený prknem, tak aby kolem mohl proudit vzduch.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od FMJ »

Nebo se zavděčit vnukům a pravnukům (pokud ještě bude v té době možno koupit splovací motor) a pořídit nerezový kanystr. Nechci naštvat Faba, takže si to dohledejte na stránkách obalcentrum tečka cz. Ale kdo chce dát za nerezový 20 l kanystr cca 2.700,- Kč......
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Foxy »

K4cer píše: 17.02.2020 10:01 Zrovna na to letování něčeho na plechový kanystry bych se vykašlal.
Já je mám podložený prknem, tak aby kolem mohl proudit vzduch.
Lepší než prkno jsou vinglželeza hranou nahoru (takové dvě kolejnice). Na nich můžeš mít kanystry krásně seřazené jak vlaštovky na drátech. Tam se spodky dotýkají jen "bodově" (malou ploškou), takže tam se vlhkost nedrží, a průvan tam může proudit jedna balada. Prkno, narozdíl od železa, vlhkost nasákne, a pokud k tomu ještě chytne houbu (spory jsou bohužel všudypřítomné), tak ta už se o vlhkost na styčných plochách postará přímo královsky.
Přiletované pupíky mám na čtyřech kanystrech, naměkko klempířskou pájkou, elektrickou 350W páječkou, problémy s tím nebyly. Drobný kaz na kráse je, že cín i olovo jsou elektrochemicky ušlechtilejší než železo, a tak, na rozdíl třeba od zinku, korozi na odhalených místech spíš podporují. Pupíkama jsem vybavil kanystry už načaté, které po nějaké té opravě beztak přímo volaly. Člověk koukne na kanystr, krásně vojensky zelený jak z výstavy, průšvih se objeví, až když se to otočí a člověk se koukne na spodek. Rezlý kanystr přitom ani moc neteče, jen lehounce a nenápadně vlhne a smrdí, dokud není otevřen a nezačne vypouštět čůrek paliva z dirky jak od špendlíku. No a včil, co si tím najednou počít? :lol:
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od honzasl »

Používáte někdo v autě Molle panely?

Chtěl bych vybavit svého dokkera něčím jako je toto:

https://www.relationsracewheels.com/pro ... olt-on-kit

Ale za jiné dolary. Pravděpodobně použiju nějaké pletivo, nebo kari síť. Máte někdo něco podobného na inspiraci?

Napadá mě vypálit to laserem, nebo vyjet na 3D tisku, ale to asi cena bude podobná....
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od vrabi »

3D tisk ne, už originál nemá nic moc pevnost (je to skořepina s výplní) a když na něj pěkně peče sluníčko, tak v této aplikaci brzy umře, navíc většina tiskáren má malou tiskovou plochu.
Pálení laserem není drahé a navíc, když to nabídneš na dacia fóru, tak na tom ještě vyděláš ;)
Udělal bych z kartonu vzor a pak ho nechal někomu překreslit do formátu dxf, z něj už ti to kdekoli vypálí, nebo vyřežou vodou. Materiálů máš k dispozici hafo, já bych asi zvolil kvůli ceně tenký ocelový plech, ale můžeš i nerez, hliník a u vody i plast. Dělám to tak běžně, návrhy si nakreslím sám a pak to dám někam vyřezat.
Pletivo bude hnusný a strávíš hromadu času s výrobou rámu do kterého ho budeš vyplétat, kari síť by asi šla, ale i tak jí budeš muset nějak olemovat, aby sis o ní netrhal ruce a věci.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Hohepa »

Tahokov :rock by byl ideální
tahokov.jpg
á nébo svařované sítě
sit.PNG
Jsou i spešl rámovací profily
101.jpg
101.jpg (34.14 KiB) Zobrazeno 2754 x
Odpovědět