BRDM a jiné vojenské samohyby

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Heike »

Kaha: Napalm je ztužený. Takže spíš cosi řidšího, třeba benzín. Místo hlavně dát trysku, nebo využít hlaveň. Nechci psát příspěvek půl dne a osvětlovat. Takže plnit nádobu. Tlakovat kompresorem. A tuším že jsem psal, viz. německý Hakl nebo Hanomag. Ti to měli solidně zmáklé, vč. trub na nasávání vzduchu a odvod výparů tam kde nemohly vznítit. Zájemce si najde, nechci zaplňovat vlákno popisem druhoválečné techniky, aktuálně je to stejně zakázané, ale pro PA mi to přijde snažší než výroba perkusního děla. A využitelnější. U munice by mohl být problém v účinku, iniciaci atd.
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od KAHA1 »

Domnívám se ,že benzín je příliš těkavý a mimochodem napalm je především viskózní kapalina i když může mít i konsistenci rosolu.Jinak na vozidle instalovaný plamenomet může nepochybně i mít i zajímavý psychologický účinek.Ovšem třeba i perkusní dělo přes možné nedokonalosti by mohlo mít vetší účinný dostřel.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Heike »

Řešíme dobu PA a ne bitvu u Kurska. Při potřebě z napalmu palivo těžko uděláš. Benzín co se nevycáká lze použít coby palivo. Je snad nad slunce jasný že projektil z kanonu bude mít větší dostřel než vystříknutá kapalina. Díky za poučení o napalmu, já si celý život myslel že je to kostka struktury čínské instantní polévky a vyrábí se z netopýřích křídel, provazu oběšence a střelného prachu. Pro PA předpokládám primitivní bunkry, zátarasy, improvizované obrněnce a plamenomet by mohl být nejen alternativou kanonu, ale třeba náhradou za kulomet, nablízko daleko účinější než kanon a s možností zášlehů s pudovým mířením i za jízdy.
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od KAHA1 »

Pokud umíš vyrobit napalm z netopýřích křídel, provazu oběšence a střelného prachu tak si benzín nech k pohonu vozidla.K věci,jakékoliv vojenské obrněné vozidlo je vhodné k evakuaci ,přinejmenším poskytne základní ochranu.Může být ozbrojené i neozbrojené a samo může v případně posloužit jako zbraň.Otázka je zda po evakuaci z bodu A do bodu B bude mít uživatel dost PHM i k jeho využití jako vozidla bojového,aby jak zde již bylo uvedeno nakonec neposloužilo jen jako barikáda.O PHM v PA době bude nouze a jejích omezených zásob se v první řadě zmocní ti s většími zuby a ve větší smečce a využití půdy k výrobě PHM je utopie.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Heike »

Využití půdy k výrobě PHM-nechápu. Takže podle téhle logiky bude lepší překovat vozidla na meče a pluhy. Střelný prach vyrábět ze slepičinců jako za Marie Terezie. Jinak k těm PHM-pokud si tady na rozpadu kdokoliv pořizuje takové vozidlo, dá do něj lauf, případně plamenomet, a teprve až se to sesype bude shánět palivo, munici, případně náplň plamenometu, je problém nějde jinde. A takovou míru tuposti u nikoho na Rozpadu nepředpokládám, když tu lidé řeší skladování paliv, potravin, zásob munice. Tuším když má někdo na investici do vozidla, a jeho údržby-úpravy, 50 litrů náplně pro něho nebude takový problém. Jinak děkuji za osvětlení co je napalm a jak vypadá. Je to pro mě naprostá novinka.
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od KAHA1 »

Tak takovou míru tuposti nepředpokládám rovněž.Samozřejmě počítám s využitím jak již vytvořených a pravidelně obměňovaných zásob tak s jejich rozšiřováním,ale ty nevydrží na věky a člověk o ně může i přijít.Je houby platné máš li tuny(s nadsázkou) zásob a nemůžeš je rychle přepravit na bezpečnější místo a to i ve skupině.
Pokud uvažuji možné využití vojenského vozidla počítám s takovou mírou pr..ru,že musím uvažovat nad doplňováním zásob i v době poté.
A využití půdy k výrobě PHM se zde na fóru,pokud se nemýlím,také řešilo,např.pěstováním olejnin.
Použití plamenometu považuji za dobrý nápad a je vcelku jedno co z něho půjde ven,hlavně aby bylo co.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sigmark »

Tak se zase vratime na zem ne? Jednodussi je dirou po laufu vystrcit vz.58... je to mnohem efektivnejsi a bezpecnejsi pro osadku vozidla. Pochybuju ze na koleni stlucete plamenomet s dosahem nad 20 metru, kdy na vas v klidu dosahne molotovuv koktejl, zbran jednoducha efektivni a smrtici. Plamenomet na vozidle mimo pozicni valku velkeho rozsahu je z principu hovadina, nemlive o tom ze se to tu uz resilo
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sigmark »

Pokud brdm nepredelas brdika na diesel, tak je asi nez pestovani olejnatych plodin jednodussi palit lih.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Heike »

Takže se mimo poziční válku využít nedá. Takže jsou to ti rusáci pěkní pitomci, v 21. stol. vyrábět tyhle verze vozidel. Hovadina tedy je i perkusní dělo. Ok. Jinak použití kosy nezaručí pročištění některých úseků jako plamenomet, ale nebudu to řešit. A molotov vyřídil i tanky s dostřelem x km.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Skalik »

Heike: ber to tak, že doma nebudeš stavět velmi specializovanou zbraň pokud rusové staví OT s plamenometem kolik kusů s konvenčním kanónem připadá na jeden s plamenometem? 1:1000, 1:10000? Nebo ještě míň?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sigmark »

Mas pravdu, neres to. Je to hovadina. Kde na me tim samodomo plamenometem dosahnes ty, dosahnu na tebe vyrazne jednodussim molotovem i ja. Delo je porad delo, ktere ti dava moznost likvidovat cil z bezpecne vzdalenosti. Jak psal skalik: na jeden tvuj plamenostroj pripadne divize konvencnejsich vozidel.
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od KAHA1 »

Samodomo plamenomet je samozřejmě nejkratší cesta do pekel.Já osobně bych si na jeho domácí výrobu netroufl i když mám slušně vybavenou strojní dílnu.Mrzí mně že Heike je k názoru , který není v souladu s jeho okamžitě konfrontační a jiný názor hned ironisuje.Ovšem úvaha nad jeho použitím není snad od věci.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Heike »

Ironizace ode mě Tě mrzí, ale označit od jiných cizí názor za hovadinu ne? Takže kromě úrovní technických, taktickostrategických se dostáváme na úroveň emotivní a je načase končit. Já to tu už nekomentoval, protože jste mě ve svých představách upálili molotovem, dobře, prostě to nejde, tak už mě prosím nezmiňuj a je to. Akceptuji že je to prostě v 21. století nemožné, hranici 20m dosah mi tu někdo taky nalimitoval, co vím tak jsem psal že jde o úpravu v dnešní době nezákonou a proto tu nebudu hájit realizovatelnost. Prostě to nejde.
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od KAHA1 »

Tak příští týden mi dovezou mou novou hračku(Schützenpanzer SAURER 4K) už se těším jak malý kluk.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Fabulous »

Doufam ze sem hodis fotky a nechas nas svezt?
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od KAHA1 »

Fotky nehodím jelikož ,jak jsem psal výše(a kvůli fotkám prodejce jsem dostal ban),nefotím a svést se můžeš ,když budeš moc a moc hodný :D :P .
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od MRAK »

Je rozdíl dát sem fotky prodejce (páč se to tváří jako podsunutá reklama) a svoje vlastní .... tomu snad rozumíš, ne?
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Frank »

Se tu ta fotka nějak neobjevila, nebo se špatně dívám? :D

Já sem jednu hodím, byl to fajn víkend s dobrou partou, lečit se z něj budu alespoň 3 dny ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od the.marek »

Musím říct, že ti Poláci celkem jedou, co se zbrojního průmyslu týče... Takovej druhej Evropskej Izrael ti Pšonci... :-D
Ten tank je teda hnusnej jak prdel, ale asi nebude špatnej...

http://foxtrotalpha.jalopnik.com/is-pol ... 1554395391
y5sn931gapuomm1krqt0.jpg
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Hohepa »

Doteď jsem myslel, že se zatím jedná o virtuální projekt, ale podle toho videa to vypadá, že už mají překližkový model.
No mohli alespoň z toho airsoft kulometu sundat cenovku co jim tam plápolá ve větru.

Ono něco jiného je uchladit rychle letící letadlo, které obtéká velká masa vzduchu
a něco jiného uchladit pomalu jedoucí tank , tak aby byl v infraspektru neviditelný a na pozadí/podloží nezanechával tepelnou stopu.
Odpovědět