BRDM a jiné vojenské samohyby

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Hohepa »

tady trochu podrobností
http://www.armadninoviny.cz/pohled-do-b ... pl-01.html
Na obrázku zatím nevidíme prototyp ale technologický demonstrátor budoucího vozidla
Tak jsem s tou překližkou nebyl zas tak daleko.. :lol:
jinak řečeno, jak by to mohlo vypadat, kdyby jsme hádali budoucnost technologií správně
IMHO kategorie SCI-FI
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Lachtan »

Hohepa píše:...Ono něco jiného je uchladit rychle letící letadlo, které obtéká velká masa vzduchu...
OT - Taková malá technická - rychle letící letadlo neuchladíš (resp. hoodně blbě) už jenom z toho důvodu, že se zahřívá samotným letem/třením právě o tu zmiňovanou masu vzduchu - od cca 300 km/hod výše 8-)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Artifex »

Hohepa píše:tady trochu podrobností
http://www.armadninoviny.cz/pohled-do-b ... pl-01.html
Na obrázku zatím nevidíme prototyp ale technologický demonstrátor budoucího vozidla
Tak jsem s tou překližkou nebyl zas tak daleko.. :lol:
jinak řečeno, jak by to mohlo vypadat, kdyby jsme hádali budoucnost technologií správně
IMHO kategorie SCI-FI
Technologický demonstrátor= že to funguje a demonstrují se na tom ty požadované technologie, nemá to ale bojové vlastnosti= kanon asi bude kus trubky, pancíř pod tím stealth obalem bude jen kus plechu atd.
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od zvuk »

Sice jsme odbočily BRDM k tankům
Ale ten tank se mi zdá jako úplná pitomost když bude chtít nějaký pologramotní Afghánec s RPG tak si ten tak stejně najde .
shadowcompany
Příspěvky: 7
Registrován: 19.03.2013 0:52

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od shadowcompany »

V prvním příspěvku je o ukrocené hřídeli OT 64, neprocházel jsem vlákno celé, pokud to tu někdo nezmínil. Tak k ukroucení docházelo pokud se do OT64 dal silnější motor (původně tam byl z Tatry 138) z tatry 148 který měl větší výkon a krouťák a na to nebylo ústrojí OT 64 projektovaný tak to nevydrželo.
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od SWED »

Zdravím.zdejší odborníky .Sháním vhodné vozidlo pro náhlou evakuaci pod palbou.Či pro nutné pojížďky v době kdy to jinak nebude možné.(bandy lapků,zablokované silnice......) Jako bývalí tankista bych třeba mohl preferovat T 72,ale to je úplně blbost a důvody není třeba zdůvodňovat.Co bys te poradily?
Moje požadavky: pro 2 dospělé + 2 děti a kočka :D + zásoby stravy vody paliva osobní zbraně a munice ...
dospělí ( já ) s lehkou dysfunkcí p.kolene ( nic nevydrží a dlouho nepostojí.. ale je v celku pohyblivá)
ideální obojživelnost a možnost lafetace palubní zbraně do věže...
preferuji benzín,ale není to striktní podmínka...
rozpočet.... v současnosti prodávám pár veteránu takže statisíce..... do mil?
Mě osobně se mi nejvíce líbí BRDM 2 ,ale nemám s ním žádné zkušenosti v době,kdy jsem vojančil jsem byl tělem i duší zastánce pásové techniky a na tento vehikl jsem koukal s 45 t despektem : :D teď toho lituji.
Předem děkuji za vaše rady a postřehy.SWED
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Dagobert »

Bude to otázka peněz. Teoreticky si můžeš koupit cokoliv, jen nejspíš nedostaneš registraci na provoz na veřejných komunikacích a určitě bude třeba znehodnocení zbraní. Nevím o tom, že by se pásová technika dělala s benzínovým motorem, ale zkus to na http://www.armytechnika.cz/
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Frank »

SWED: Pásové a na benzín je GAZ 77 GTSM, ale mám pocit, že to není pancéřované :D respektive tam asi není co pancéřovat.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Baca »

Ak by som vlastnil sukromnu rafinerku na benal ci naftu, bral by som sice nepancierovany ale velmi slusne priechodny rusky PTS :-) (osobna skusenost z vojenciny ) :-)
Prežiť !!!
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Frank »

Jo, PTS je taky super, jen to lezení do kabiny je za trest :D
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Baca »

HA, lezenie do, sa zvladnut da, ale ked debil nezatvori klapky a vlezies s tou obrovskou picovinou do vody ........... to je sakra prdel nez sa z toho traja vydrbu von cez tie dekle na smetiaky :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od herman »

No, kdybych měl tu rafinérku, tak bych asi bral SU100. Prostě podvozek T34 ale výhoda pohodlnějšího řazení plus větší plac.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Frank »

S tou rafinérkou to není tak žhavé, tyhle mašiny jedou na cokoliv, co je trochu mastné, na silnicích se s tím nejezdí, takže celníci nemůžou prudit. Taky se s tím nejezdí pro rohlíky ;) Spíš jsou problém náhradní díly.
sas
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 9:45

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sas »

zdar
brdm mam dotaz zda se na homologovat pro provoz na poz. komunikacich pr. kolik to kostuje ? nebo pripadne veteranske spz?a zda se da predelat motor na nejaky diesel?dik
Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2014 13:34
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od cyril »

sas píše:zdar
brdm mam dotaz zda se na homologovat pro provoz na poz. komunikacich pr. kolik to kostuje ? nebo pripadne veteranske spz?a zda se da predelat motor na nejaky diesel?dik
Na bílá čísla BRDM ani nic podobného nedostaneš. Dá se ale provozovat na veteránských papírech, a to za dodržení určitých pravidel i na běžný silnici. Dálnice bohužel stále ještě za mýto - v TP má udanou rychlost 81km/hod., takže na dálnici teoreticky smí. (O osvobození od mýta a dálničních známek pro všechna historická vozidla se s MD již několik let bezvýsledně jedná).
Cena klubové a krajské testace je cca 4.000,-, cena povinného ručení potom 1/12 z normální ceny pojistky.
Klasické BRDM-2 má motor GAZ41/ V8-5,5 litru. Spotřeba při velmi lehké nožce 35, při normálním přesunu 45 a když si to fakt užíváš a podíváš se i do terénu, tak 120 litrů benzínu! Na dieselové motory to občas předělávají pro civilní provoz rusáci a ofiko potom některé země, které jej mají ještě stále ve výzbroji. Najdeš to na youtube. Je tam poměrně dost odkazů.
Originál diesel se dělal maďarský BRDM-2 s označením FUG (Fugina), kde je naftový motor Czepel, což je komunisty okopírovanej dobovej motor MAN. Ale je to s tím líný jak veš. Silniční rychlost údajně max. kolem 60km/h. Nevím, s tím jsem nejel. Fug je taky trochu širší a hranatější a má pár odlišností od klasického BRDM2. Poznáš ho podle toho, že má jen jeden výfuk na pravé straně...na rozdíl od BRDM-2, kterej je má na každý straně jeden.
BRDM-2 v benzínu má omezovač na karbcích, takže se s tím dá jet bez úpravy tak do 90km/h. Když se to podtlakové omezení odpojí, jede to prej i kilotřicet. Ale to už je potom fičák a někdy problém udržet na silnici.
V každým případě je BRDM fešácký vozítko, který má obrovskou výhodu v tom, že se s ním dá vjet prakticky kamkoliv. Můžeš ho převézt i na běžný větší odtahovce a jeho obojživelnost je super bonus. Myslím ve srovnání například se Skotem a BTR 60/70/80, který už jsou fakt o dost větší. Pancéřování je sice slabý, ale na běžný pěchotní zbraně stačí. Beru ho hlavně jako rychlý únikový vozidlo. Nic pro nějaký bojůvky.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Serža »

při tý spotřebě...palivo z HR jen pro státní složky = benzínky suchý = za chvíli to bude stát bez šťávy někde na krajnici
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2014 13:34
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od cyril »

Jojo. Diky tomu, ze je to ale svym prvotnim urcenim predevsim rychlej pruzkumak, je to podle me jedna z nejlepsich alternativ pro utek z nebezpecnyho uzemi az se to podela. Vychazim z toho, ze je odstavene ve stodole stale s plnymi nadrzemi (plus dvema 20l kanystry na pravem boku), pripravene na nalozeni evakuacniho materialu a rodiny. Dojezd na jedno natankovani ma az 700 kilometru, anebo 17 hodin plavby rychlosti 10km/h. V tom myslim nema konkurenci. Minimalne mezi vozidly, na ktere jako civiliste dosahneme. Pokud nam jej samozrejme hned pri pocatku nejakych nepokoju nekdo ze statnich slozek pod ruznymi zaminkami nezabavi. Ale to je zase povidani do jineho vlakna.
sas
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 9:45

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sas »

no ja premyslel dat do toho nejakej vhodnej naftak motor,navic jsem chtel vzhledove ho trochu vytunit,ale to bych zas nedostal veteran .znacky :cry:
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Kapo »

Parádné inštruktážné origo videjko na OT64 https://www.youtube.com/watch?v=rYn7E6E4ZYg
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od RobertK »

Tohle je ta správná motorka :-)
http://auto.idnes.cz/vespa-protitankovy ... otorky_fdv
Motorka.jpg
Motorka.jpg (77.04 KiB) Zobrazeno 14930 x
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Odpovědět