Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Evinka »

Vlakno vycleneno z : Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?.

Cilem tohoto vlakna neni najit nejlepsi Bug out vuz, ale nalezt auto (v podstate SUV), ktere bude spolehlive v civilnim pouziti a zaroven by pripadne slo pouzit jako Bug out car.
Topic slouzi i jako poradni pro mene automobilne vzdelane jedince :lol: .


http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list

já hledám pro sebe autíčko ...teď jsem narazila na tohle, netuším zda cena odpovídá stavu, roku atd., najetým km moc nevěřím..spíš o 100více ..ale člověk neví, je od Němců a ti se starat umí...

Sice se příteli freelander nelíbí, že to je holčičí auto, ale já jsem přeci holka...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od MRAK »

Fríčko je pěkný :mrgreen:

Vítej mezi LandRoveristy .... Nezapoměn ostatní LR zdravit :!:
;)
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Evinka »

;) , mě se vždy líbila tahle auta ... potřebuji ho do města a na přejezdy cca 100 km každý týden, nechci automat, černé mi vyhovuje, náhradní díly by u tohoto vozu neměly být problémem... jen nevím kolik papá ? A koroze se nebojím, jak začne kytičkovat, tak půjde z domu a přijde jiné...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Fabulous »

Landrover Freelander je úplně nejhorší auto od LR. Měl jsem ho (Grrrrr...). Zadní kola se otáčela o 2% rychleji než přední (soudruzi z GB udělali někde chybu). Takže na pneumatikách se po 10 tis. udělala vlnovka. Auto poté hučelo a hopsalo. Celá kastle se vlnila a vše vrzalo. Byla zkrátka moc měkká. Světlost byla tak malá, že jsem uvízl na prvním hrbolu. Tahal mě traktor a ještě jsem spálil slabou spojku. Místa poskrovnu. Zadní bezrámové elektrické okno se občas zapomnělo při otevření sklopit, takže potom jednoduše prasklo. Přetížená převodovka se brzy vysypala. Stejně tak startér. A výfuk. A ložiska kol. A kuláky. A... A... A... No je to zkrátka SHIT na druhou. Prodal jsem ho po roce za půl ceny podobnému hlupákovi, jako jsem byl já.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Fabulous »

Chceš-li nezničitelné, bezporuchové SUV, tak Honda CRV. Howgh ;)
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Evinka »

Na ty jsem koukala také, ale tam mě zarážela docela nízká cena a velké množství na trhu ...

A neměl jsi jen "vadný" kus ?? To já jsem taky naivka, ještěže jsem ho od tebe nekoupila :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Fabulous »

Neměl jsem vadný kus. Servisoval jsem v AMT (dovozce) a tam mi potvrdili problémovost té kraksny. Tomuto autu se skutečně vyhni.

Že je CRV levné, to je snad dobře, ne? ;) Prastaré CRV, které "odpadlo" od rukou mé ženy, jsem dal do firmy, kde jezdí, jezdí, jezdí a jezdí. Za celou tu dobu se měnily kromě náplní jen některé silentbloky a pár absolutních malicherností.

Edit: A to je to automat a pořád tahá nějaké vozíky s nákladem.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Evinka »

Toyota krasavice .. ;)

Ale, vzhledem k profesi co dělám, jsou má auta jako první na řadě, takže, urvané stěrače, škrábance, ukoplé zrcátko atd. .. sice se to neděje standardně, ale už jsem se s pár debilama setkala...proto chci auto "levné" , dostupné náhradní díly a hlavně nikdy né nové ...

edit: to levné myslím kolem 100tisíc, víc se mi hotově dávat nechce a na půjčky či splátky jsem úplně alergická...
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Evinka »

For Mrak: do té Suzuki se mi nevejde pes :lol: ...

Honda mě právě odradila tím, že jich je hodně a už do 40ti tisíc, tak jsem si říkala, že se jich lidi zbavují, že mají asi nějaký problém...ale osobní zkušenost nemám...proto si dovoluji využívat Vaše znalosti ;)


http://www.sauto.cz/osobni/detail/honda ... oFrom=list

myslel jsi něco takového??
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Etranger »

Suzuki SX 4 podobně jako Ignis jsou velmi spolehlivá a nenápadná auta.Vím o Ignisu 1.gen s najetými 400 K,díky tomu že majitel nekašlal na údržbu jak je v Čechách zvykem.
Všechny Suzuki mají na dnešní dobu extrémně trvanlivé motory.
Dělal se i Swift čtyřkolka,později Subaru Justy.
Tyto prckové mají výhodu v tom že spíš uniknou pozornosti.Z toho důvodu jsem upustil od pořízení nápadného offroadu,v PA se ta auta stanou terčem nežádoucí pozornosti a jejich majitel bude mít o starost víc.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od goral »

Kdyz jsme u vybirani aut... mel bych otazku na mistni auto znalce. Chtel bych auto s pozadavky:

-4x4 (zkusenosti z ceskych silnic)
-prostupnost velmi lehkym terenem (podmacena polnacka, zasnezna cesta - rozhodne ne mimo cesty, ale zase je dobre mit rezervu)
-kombik (a se zahradkou)
-spolehlivy
-naklady cca 200-250 kc/ 100 km (jen tankovaci naklady)
-cena tak do 150 tisic, pri extremne vyhodne koupi i 200k
-nenapadne auto (nemusi se za nim kazdy otocit, a nemusi vest tabulky kradezi)
-vybava je mi celkem jedno (klimu, radio a elektricky okna ma snad kazde auto). Prijemny by byl palubni pocitac a tempomat. Je mi jasne, ze si nemuzu moc ve vybave vybirat, vzhledem k omezenemu trhu a i financim.

napad vas neco?
Zatim mam v merku forestra...

Jinak vim, ze je to mirne OT, jako i jine posty vyse, udelam z toho samostatny topic vyber rozpadlicko/civilniho auta, jak se to trosku rozjede...

diky!
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Etranger »

2 goral:na Subaru bude nejlepší optat se přímo majitelů.
Co jsem tak pochopil je to skvělé auto ale s možností velice drahých skrytých závad.
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od srejby »

To máš docela velký nároky na nízkou spotřebu jestli dobře počítám tak mi to výchází na 7l/100km to se Subaru nevejde ani náhodou (leda s LPG) napadá mě jen první generace oktávky s rotačkou (66kw) a ještě se svezeš ,jak šlápneš na krk subaru tak pojedeš i za 12l
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Desouza »

goral » také sem o forestrovi uvažoval o 09 no po projetí musím říct spíš na lehkej až střední terén .Na silnici dobré jen málo výkonu , je to líné . Svezení by bylo úžasné až na neustálé vrzání plastů :-x . A zrezlé výfuky po 3 letech no nevím. Takže pro mne tedy nee .. Ovšem nějaký starší by mohl být lepší . prostě od 08/09 se začalo šetřit .

zkus se podívat na Oktavku scout 4x4 , mohla by stačit ne ? Také Yety by mohl vyhovovat .
Naposledy upravil(a) Desouza dne 25.12.2012 17:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od sigmark »

pred casem jsem uvazoval o koupi justyho od subaru. hodne me ale desilo ze jsem sedel prakticky primo na podlaze, ale na snehu s tim byla sranda. akorat je to maly
goran
Příspěvky: 9
Registrován: 21.06.2011 10:14
Bydliště: Záhorák

vyber auta 2

Příspěvek od goran »

forester? mám :devil
ročník 98, atmosférický 2 liter(bez turba,...), benzín, 90kw
spotrebu mám pri normálnej jazde okolo 8l/100. Má nalietané 205 tísíc km a šlape jak hodinky. Som s ním maximálne spokojný, prešiel tam kde som to vobec nečakal: motokrosová dráha příbram 8-) ,rôzne blato, sneh, lesné cesty aj necesty, kamarátovy na chatu vyšiel po rozmočenej a rozjazdenej nespevnenej ceste do kopca tak že kamarát s LR defender pozeral jak puk že to dal.
Velký kufor + sklopíš sedačky a máš rovinu. Má bezrámové okná tz. dosť hrubé plechy v porovnaní s mod. autami

Nevýhody:
není stvorený na jazdu nad 140km/h, ne že by to nedal ale cucne si potom jak ruský námorník(max som išiel 190). Počul som že drahý sesvis a diely ale to som si ešte neoveril, zadné tlmiče sú samonivelizačné a odchádzajú dosť často, neoplatí sa ich kupovať treba tam dať normálne + silnejšie pružiny, menej odkladacích priestorou v aute.

PS: Nie je to reklama, nepredávam ani nerobím pre subaru ale som subaru positive :rock a moje dalšie auto bede zase subaru.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od dracekvo »

Já mm Subaru Legacy 96 kombi. Svezení je to pěkné. Stálý náhon 4x4 a plochý motor dělají své. Auto má níž těžiště a zatáčky opravdu umí. V terénu to je taky na pohodu. Dokud nelehne na břicho tak jede furt.
U subaru bývá problém se spotřebou oleje. Důležité je zjistit stav mezinápravové viskozní spojky. To se nechá zjistit když se udělá pár koleček na plnej rejd.
Má třeba takové vychytávky jako hill holder. Při rozjezdu do kopce jsou stále zabržděná kola dokud se nezačně pouštět spojka. Je to čistě mechanická záležitost, žádná elektronika. Už ani nevím co je to přibržďování ručkou při rozjezdech do kopců v koloně.
Redukční převodovka je u kombíka taky dobrá rarita.
Spotřeba dlouhodobě 8,6 l/100km
Jediná vada na kráse jsou krátké kvalty. Ve 140 km/h točí 4000 ot/min. :( Ta mě odrazuje od přestavby na LPG.
Budu kupovat novejší model s aut. převodovkou, tam tento problém není.
Díly jsou trošku dražší. Dával jsem rozvody, všechny tlumiče, všechny kotouče, výfuk a stálo to cca 40-50 tis. Už nevím přesně, protože sem to dělal postupně.

Do oktávky bych nešel hlavně z důvodu, že se strašně kradou.
3.jpg
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Frank »

Mám Forestra s turbem, s LPG mám najeto 50 tis bez problémů, celkově od koupě najeto 80tis, jediná výměna kromě oleje bylo ložisko na zadním kole. Podvozek famózní, 160 cestovní rychlost bez problémů. Spotřeba LPG cca 11l. Díky zadnímu diferenciálu docela malý kufr (i když goran tvrdí opak), je potřeba brát ohled na to že je defakto na podvozku imprezy. Dnes bych šel spíše do outbacka s 3 motorem, nebo 2,5 XT s automatem. Obecně Subara brát do roku 08, potom už šla kvalita do háje, ideálně brát 02 - 08. U LPG je potřeba vzít kvalitní systém, jinak se počáteční úspora velice rychle ztratí v dalších nákladech a auto nepojede jak má.

S kontrolou oleje souhlasím, ploché motory ho ve vyšších otáčkách prostě žerou.

goral: doporučuji Subaru, outbacky 03 s velkým motorem se dají koupit do 100 tis, pak je potřeba počítat tak 40 tis za LPG. V létě jich bude na prodej dost :) Pokud by si chtěl vyzkoušet forestra, jsem k dispozici :)

Jedno tendenční video :) http://www.youtube.com/watch?v=TOYR9SBTL_g


Abych jen nedělal nekritickou reklamu, jakého offroada by ste doporučili do ceny cca 150 tis? Určitě benzín ( s výhledem na LPG, takže ne přímý vstřik), aby to trochu jelo i na silnici (160 cestovní rychlost), výrazně to nehnilo a dalo se to spolehlivostí porovnat se subarem? Tuším že asi nějaká toyota, ale jaká? Veterány neberu, teď sem prodal Gaz 66, protože prostě nejel a kvalita tam nebyla, po velkém autu pokukuju po unimogu, ale s tím se nedá jezdit pro rohlíky. Stavby nechci, je to hodně drahé, a výsledek není nikdy jistý.

Díky moc
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od MRAK »

goral píše:Kdyz jsme u vybirani aut... mel bych otazku na mistni auto znalce. Chtel bych auto s pozadavky:

.....
diky!
subáčo dobrý,
ta suzuki Sx4 je fajn volba ... navíc nějaká předváděčka nebude drahá

http://www.tipcars.com/basic/karta.php? ... 1356472452
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Maximus »

Souhlas s Frankem, starší subaru jsou držáky, jen je s nimi na Moravě problém s levným a dobrým servisem - servis splňující oboje jsem zatím nenašel (snad jedině se tomu blíží v Opavě, ale nikoho lepšího než je p. Bím od MB jsem zatím nepoznal).

Forestry koncipované na LPG bych doporučil spíše do roku 2004, kdy se u nich dají seřizovat vůle ventilů bez demontáže motoru (podstatně levnější záležitost). Jen bych řekl, že Frank s lesníkem v kombinaci turba a LPG má docela štěstí - moc lidí si tuto kombinaci nechválí.
Odpovědět