Bug Out Mountain Bike

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Butch »

Osmikolečko se ještě vyrábí? Respektive zaznělo, že je vhodné si pořídit sadu Deore, ať je to kvalitní, ale pochybuju, že je možnost to mít v osmikolcem. Koupit to na bazaru,no je pak otázka životnosti toho dílu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

2 Butch - Vyrábí se pochopitelně kolečka od 6-ti do 10-ti pastorků. Osmikolo např: http://www.vseprokolo.cz/8-kazeta-shima ... -30-113011.

2 Jenda - dělám to taky obdobně (více řetězů), jenže na 9-ti pastorkové kazetě měly ty řetězy prostě vždy kratší trvanlivost, než na 8-mi pastorkové.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Jenda »

Kazetu na osmikolečko jsem před týdnem kupoval a netvářili se že by to bylo něco exotického. Ale nebylo to žádné Deore, radši si za tu cenu koupím několik „obyčejných“.

Tu honbu za kolečky nechápu, já mám osmikolečko protože tam bylo, a používám z toho největší, prostřední a nejmenší :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

Když jsem bike koupil, tak tam původně bylo 9-ti kolo. Ale po najetí cca 30 000 kilometrů (měněny řetězy, kazety i kliky) jsem to prostě přestavěl na osmikolo. Od té doby vydží celá sestava skoro dvakrát tolik, jak původní devítikolo.

IMHO honba za kolečky je pro závodníky kvůli tempu šlapání. Normálním "turistům" stačí i to osmikolo.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Joezbrna »

Nejde ani tak o počet převodů, jako spíše o rozsah. Nejlehčí převod se Ti bude hodit, až potáhneš něco na vozejku přes kopec. Osmikolo se standardně vyrábí do 32 zubů, megarange do 34 (ale tam chybí druhý nejlehší převod, což je trochu dost opruz). Devítikolo se standardně vyrábí 12-36z. To je cca o převod více než osmikolo. Ze všech relevantních komponent (řetěz, tácy, kazeta), nejkratší životnost má řetěz. A jeden z nejodolnějších řetězů vůbec je Campa C9 pro devítikolo.
Takže dnes v podstatě není důvod nemít devítikolo. Vlastně je. Rohloff. Pořizovací cena je trochu vyšší, ale životnost patrně přesáhne životnost většiny z nás ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

Ještě jsem se nesetkal se situací, kdy by mě 32 zubů na pastorku a malej tác nestačily. V extrémních stoupáních se pak už stejně staví kolo na zadní. Na standardní kopce i s vozejkem musí IMHO 32 zubů stačit. ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Joezbrna »

To jsem si taky myslel, když jsem byl mladý :twisted:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

Když jsem byl mladý, jezdil jsem na favoritovi s čtyřkolečkem a dvoutácem. :lol: Teď, jako usedlejší pán, už potřebuji gelovou anatomickou žehličku a osmikolo mi bohatě stačí... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Joezbrna »

Ještě poslední poznámka k tomu nejlehčímu převodu: nejde o extrém, tam je to dáno spíše technikou než nejlehčím převodem, ale o vytrvalost v dlouhém stoupání nejlépe zpestřeném technickými úseky. Když potřebuješ při jízdě do prudkého kopce vydýchat ze 190 na max 140 (tepů za minutu) před nájezdem do dalšího technického úseku opět ve stoupání, seš rád za každý zoubek navíc.

A až to přestane bejt zábava a sport, ale bude nutnost odněkud někam sebe nebo něco přepravit, budeš muset šetřit síly jak to jen půjde. A vždy je lepší blbě jet než dobře jít 8-)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Desouza »

Poctivě trénuji u nás v lesích a jednoznačně můžu doporučit kolo Specialized Pitch Comp 650b 2015
Převody jsou 3 x 9 . Perfektně se na něm jezdí . Opravdu oproti jiným značkám je tohle perfektní .
Mám najeto několik tisíc kilometrů bez jaké koliv poruchy a to ho nešetřím různé skoky a tak .

Jenom teď na podzim potřebuji sehnat blatníky a především dobré světlo dopředu .( chtělo by to něco univerzálního , klasickou svítilnu s držákem nebo něco podobného , uvítal bych nějakou radu )

Na zadní nosič se dá připevnit opravdu velký batoh , je to trošku opruz pořádně ho upevnit , ale jde to )
Kolo
Kolo
Vincit omnia veritas .
jasp
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2015 6:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od jasp »

Jako predni svetlo vozim PD 35 od Fenixe. Nejezdim na kole ale na neodpruzene kolobezce takze to dostava pomerne solidni rany a po trech letech pouzivani je porad v pohode, podle vyrobce je mozny ji pouzivat i na zbrani jako taktickou(oba kontakty jsou odpruzene). Ma to docela solidne siroky kuzel, takze je osvetleny i okoli. Nema v podstate hot spot coz me u jinyho svetla dost unavovalo oci. Navic ji pouzivam i jako EDC - je hodne vsestrana.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Jenda »

Desouza píše:a především dobré světlo dopředu .( chtělo by to něco univerzálního , klasickou svítilnu s držákem nebo něco podobného , uvítal bych nějakou radu )
Vzal bych něco z eBaye. Pokud v noci budeš jezdit po silnici a zpevněných cestách, tak ti stačí snad cokoli (osobně mám nějakou Cree Q5 za $6 co už se nevyrábí, není problém s tím jet v úplné tmě 30), do lesa asi něco silnějšího.

A dej si pozor, ať to jde napájet normálním článkem 18650, poslední dobou se jich vyrábí dost na 14500, a ty nejsou tak snadno dostupné.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Desouza »

Děkuji za odpovědi ,
jelikož jsem notorický držgrešle tak jsem vyzkoušel mnoho velice nevhodných svítidel na kolo a to jenom pro to , abych zjistil jaké že to svítidlo bude vhodné pro mne .
Tak že základní požadavky : Tradiční tvar válce , možnost kvalitní montáže na kolo i třeba zbraň . Možnost regulovat šířku světelného kužele . Dále možnost plynule regulovat výkon od 0 až do 100% . Napájení klasický AA článek .

Víte o něčem takovém ?
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Serža »

Desouza píše:Poctivě trénuji u nás v lesích a jednoznačně můžu doporučit kolo Specialized Pitch Comp 650b 2015
Převody jsou 3 x 9 . Perfektně se na něm jezdí . Opravdu oproti jiným značkám je tohle perfektní .
Mám najeto několik tisíc kilometrů bez jaké koliv poruchy a to ho nešetřím různé skoky a tak .

Jenom teď na podzim potřebuji sehnat blatníky a především dobré světlo dopředu .( chtělo by to něco univerzálního , klasickou svítilnu s držákem nebo něco podobného , uvítal bych nějakou radu )

Na zadní nosič se dá připevnit opravdu velký batoh , je to trošku opruz pořádně ho upevnit , ale jde to )
imho to není úplně vhodný kolo, protože má odpruženou vidlici a předpokládám hydraulický brzdy
podívej se, jak vypadají expediční bajky - rám ocel, celopevný s pevnou vidlí, brzdy mechanika. Mám něco takovýho jen s rozdílem, že je to všechno titan (takže to bohužel nesvaří kdejakej jouda va vsi)
Obrázek
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od štaflík »

K těm značkám - Specialized je teď taková móda, ale od Specialized je (snad) rám, nálepky a katalog. Vidle, ložiska, kliky, převody, brzdy.... jsou lautr stejné, jako na jakémkoliv jiném kole. Takže věta "můžu jednoznačně doporučit Specialized" moc smysl nedává. V podstatě sděluješ, že Ti u něj zatím neprasknul rám. Což je informace bez znalosti Tvé váhy, terénu, stylu... celkem na nic. Ale jinak kolo máš pěkný, to rozhodně. Nechtěl bych, aby to vyznělo proti tomu kolu :yes
Já snad raději v Čechách či Reichu vařené rámy (Ghost, Cube, Superior) a osadit si to podle sebe... Author. Specialized... jsou většinou z Asie. Z Taiwanu (hlavně Author) z Číny a Slovenska - Specialized (P.S. Asie pro mě začíná pravým břehem Labe :lol: ), ale kvalitu si ohlídat jistě umí dobře.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Kolo

Příspěvek od JaPi »

Jakékoliv kolo je fajn, protože člověk zvyšuje svojí fyzickou kondici a "rovná si tělo". Mám dvě kola (a dvě bydliště) - jeden trekový Pells (12 tis) na rovinky v Polabí a Superiora, kterého jsem si nechal postavit/vybavit na větší skotačení po kopcích (komplet 20 tis). Řetěz měním poměrně často, ale je to práce na 5 minut a SRAM 971 kupuju okolo 300,- Kč, takže žádná hrůza ...
Přílohy
kolo.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Děcka, poraďte :)

Nové kolo do 20.000,- CZK

- hardtail
- převážně silnice (asi)
- občas lesní cyklo stezka/šotolina
- 1-2x ročně modrý flow trail

Případně jaké komponenty rozhodně vyžadovat?

Četl jsem různé bike fóra, ale než bych to všechno nastudoval ......., tak bych stejně musel na doporučení koupit jedině kolo tak za čtyřicet :D
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

S největší pravděpodobností budu kupovat tady http://www.cyklokolik.cz/ co by jste doporučili z jejich nabídky?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

V téhle cenové relaci si hlavně nevybírej kola s kotoučovkama. Páč rozumná mechanická kotoučová brzda (tj. páčka + třmen + kotouč) stojí cca 2000,- (A u mechanik v zásadě připadá v úvahu jedině Avid BB7), slušný hydrauliky pochopitelně stojí více. Takže to máš jen 4 - 5 tisíc za dvě brzdy - a musí ti být tím pádem jasné, že na kole v ceně do 20 000,- takovéto komponenty nenajdeš...

Oni na těch bikefórech zase nejsou úplně blbí - a je fakt, že kolo do 20k ti nikdo soudný nedoporučí, páč je naprosto jasný, že na něčem to ošizený být musí.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Serža »

z tý jejich nabídky teda nevím :-(
ale v rámci univerzálnosti a tý silnice = bral bych 29" HT MTB s tím, že na silnici/šotolinu buď obuješ úzký pláště, nebo si časem necháš zaplést druhou sadu kol se silničními ráfky a budeš kola prohazovat podle potřeby...
myslím, že jsem tam zahlídl nějakýho bika mezi 17-18kKč osazenýho Deore = to by mohlo být ono...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět