Tatra 813 8x8 Kolos

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Tatra 813 8x8 Kolos

Příspěvek od Strelec45 »

štek: ve V3Sce je polovina motoru Tatry. Tudíž stejně předimenzovaný motor ale pro menší zátěž. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
suby
Příspěvky: 1
Registrován: 03.06.2016 8:57
Pohlaví: muž

Re: Tatra 813 8x8 Kolos

Příspěvek od suby »

Přátelé, jsem zvědav, jak budete ty kolosy, v3s, ot atd. v případě rozpadu startovat a živit. Dle ročního období a stavu baterie to půjde možná pár měsíců. Pro mě je ideální stroj traktor svoboda, natáčení klikou, žhavení doutnákem, spotřeba nafty velice nízká, oleje vydrží mazat v nouzi motor a převodovku do té doby, dokud tam nějaký je, utáhne to dost, poorá, přitáhne strom.V případě rozpadu přijde ke slovu historická technika, novodobá technika bude po pár měsících k ničemu..
Přílohy
SolvayovyLomy-2011-06-11-xx-004-traktory.jpg
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Tatra 813 8x8 Kolos

Příspěvek od jerry.mysak »

herman píše: No a druhá, zkoušeli tam nějaký prototyp tatrovky a ta utáhla tank T72.
Mohu potvrdit
byl jsem na vojně v Budějcích a nějakej tankán zaparkoval tank před naším vjezdem do autoparku. Náš velitel nechal zapřáhnout tatru a po kostkách ten tank odtáhli o 20 m. Tatra rvala kostky. Mladý to pak dláždili zpátky
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Tatra 813 8x8 Kolos

Příspěvek od Baca »

suby ABSOLUTNE suhlasim. CO najjednochuchsia technika jazdiaca aj na mastny paier zo slaniny :-) Opravitelna zrucnym kovacom - zamocnikom.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Tatra 813 8x8 Kolos

Příspěvek od Desouza »

Snadná oprava traktoru ? :)

Traktor- Oprava slovenského lakatoše.
https://www.youtube.com/watch?v=SiUz_akTmcY
Vincit omnia veritas .
Tatra 813
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2016 4:33

Re: Tatra 813 8x8 Kolos

Příspěvek od Tatra 813 »

K4cer píše:Já s tím jezdil jen chvíli, a je to hnusná těžká kráva s neuvěřitelnou spotřebou. Valník na taktickejch gumách má na silnici naprosto tragický vlastnosti a za mokra jde jet tak 50 (teda vono to jede i kilo, ale vodmítá zatáčet a zastavovat, šestikola zejména). V terénu to jede jako kráva, dokud se to nezačne bořit.
AV15 či kolik na balonech byla na silnici dobrá, ale v bahně to nadšeně zapadalo a s radlicí vepředu jsem několikrát natrhl asfalt, to byl hroznej jezefčík.

Jasně, to auto má duši, ale na rozpadlický účely (pokud teda nemáte ambice tahat za tím befko) je to overkill jak prase a použitelná zásoba nafty jde počítat na vlakový cisterny; nehledě na cenu a množství pneumatik a ND obecně.
T813 je terénní tahač opravdu těžkých strojů- a je v tomto segmentu při zkušeném řidiči těžko překonatelný.. Konec, tečka
Odpovědět