Maximusův "Bug out Car"

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od srejby »

Na vyproštění jsem používal tento kladkostroj http://www.hobynaradi.cz/cs/Kladkostroj ... -zuby.html
vytáhl jsem se z pěkný šlamastiky, sice to trvá déle a je třeba dokoupit nějaké kurtny, ale je to lehký a hlavně spolehlivý a levný.
Bouhužel po koupi navijáku jsem ji daroval kamarádovy. Naviják auto váhově hodně zatíží na předek ,je třeba výměna pružin nebo přidat podložky , a spousta železa kolem u mě to bylo cca 50kg se vším všudy. A abych nezapomněl ještě je třeba mít dobrý akumulátor.
Pro úsporu místa např. v lékárničce doporučuji tento multifunkční obvaz http://www.rescue4you.cz/store/olaes-mo ... -flat.html , mám sním dobré skušenosti.
Výbavičku máš opravdu promyšlenou :yes a přidám se ktěm co by rádi fotečku ,protože si to nedokážu vůbec představit jak to máš poskládané :oops:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od Maximus »

Tak jste mě s tou sekerou přesvědčili - přihodil jsem jednu "plastovou" značky Patriot (dosti těžká "na hlavu", ale jde použít jako kladivo a jdou s ní i tahat hřebíky).
Zde je foto mého kufru - spousta věcí, které běžně nepotřebuji, jsou uloženy v mnoha odkládacích prostorech v podlážce a i na boku kufru a proto velká i malé polní jsou naloženy docela přiměřeně.
_IGP5564.JPG

U velké polní vz. 85 je potřeba pořešit popruhy - musím nechat kousek došít a opatřit nějakým "změkčením".
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od goral »

Covece diky za napad s tema 85kama, porad jsem resil nejaky organizer, ale tohle je low-cost a funkcni.
Hlavne mam kufr podobne velkej (stejna firma...) a taky mi tam zavazi ten kulaty nesmysl :)

K tem remenum: Asi uz jsem venoval svoji starou potunenou vz85, takze ti to nenafotim, ale pokud chces vedet jak na to, napis mi PM, popisu jak se to da vytunit na nositelnou miru. I kdyz i se zakladnim remenim se da IMHO bez potizi urazit 30km+ Je to pakarna, ale zdravi nebezpecny to neni :)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od Leon Chamel »

Paráda, díky za snímek. Prostorově je to koukám úplně v pohodě. Udělám to velmi podobně, včetně využití už dlouhé roky ladem ležících pětaaosmdesátek z armádního výprodeje. Na převážení a ochranu sbalených věcí, se zachováním možnosti pohotového vyprázdnění auta a nouzového přenášení materiálu, jsou jako dělané :yes
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od Karlos »

Goral: klidně to hoď sem (popř. samostatné vlákno), Maximus není jediný kdo vozí polní 85 v autě a věřím že i ostatní to bude zajímat ;)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od goral »

Ok, Ok - uz se mi ozval GOD po PM, tak jen prosta kopie PMky:

Kdyz jsem to delal, bylo pro me dulezity, aby neslo poznat, ze je to tuneny, takze by to mozna slo i nejak lip

-Koupil jsem dve ty remeni. Z jednoho odvrtal vsechny kovovy sracky, sesil ho s tim druhym a mezi to jsem nacpal karimatku = slusne polstrovany popruhy.

-Odrezal jsem ten remen co je na zadech (jeden v ramci toho Ypsilonu) a cely to remeni jsem nechal prisit sedlarem (tohle uz muj stroj proste nezvladnul- navic jsem chtel mit jistotu v namahane casti) napevno k batohu - staci pristi na par centacich cverecnich v mistech, kde se sbihaji dva ramenni popruhy. Jako jisteni a take "smecko" na veleni jsem nechal ty horni karabiny zacvakly v batohu, takze i kdyby se mi vyrvalo siti od sedlare, porad by to fungovalo.

-Dole jsou Ypsilony zakonceny takovyma hackama, ty jsem orezal tak, ze z toho zbyl obdelnik, tim jsem provliknul ten spodni popruh z batohu a prisil (popruh s karabinou jsem nechal na pokoji - pri behu slouzi jako improvizovany bederak, kdyz to sepnu s tim druhym)

-Na zaver jsem odvrtal a odrezal vsechno kovovy co nebylo videt a bylo tam na nic

- Pak je tu jeste jeden tuning, co jsme udelal pozdeji - bagl nema pevny zada, tak sem si je udelal. Vzal jsem plastovou 2mm desku (velikosti celych zad batohu), omotal ji karimatkou a hromadou ductape. Usil jsem kapsu na tu desku n aktery byl velky kus suchyho zipu - na baglu byl protikus (ale ta kapsa by sla i prisit natvrdo). Tim jsem udelal pevny zada - sice rovny, ale aspon nejaky, protoze ten batoh nejde rozumne sbalit.

V tomhle tuningu se mnou odchodil nemalo a rozhodne jsem byval v nejlepsim stavu ze vsech :)
Dokopy to byla prace tak na pul dne, cena i s velkou polni (=predevsim prace sedlare) byla snad tri stovky.

Nevybavuju si ze bych ten bagl vyhazoval nebo ho nekomu daval, ale nemuzu ho najit - kdyby se mi to povedlo, nafotim a hlavne to pouziju na ten BOB :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od Venet »

Prepáčte za OT :) silne začínam zháňať malé poľné do auta. Zistil som že ich tam nutne potrebujem :D
A keď už sme ot, Goral, nepotil si sa na chrbte pod tým batohom?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od goral »

Potil - je to guma. Rozhodne to nebyl kosmodisk, ale co nadelas, kdyz to musis mit :)
A do toho auta je to IMHO v pohode - kdyz uz to budes muset vytahnout, tak to znamena, ze se neco posralo a opoceny zadicka te vazne nerozhodi. :lol:
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od Reccol »

Ty ten pytel nutíš znít skoro nositelně :)
Já tenkrát pod ty ramenní popruhy dal nouzově ty z ALICE a přilepil zelenou tejpou. Skoro to nebylo vidět, komfort se dost zvednul a zabralo to asi 5 minut - víc jsem tý obludnosti tenkrát nebyl ochotnej věnovat.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Maximusův "Bug out Car"

Příspěvek od goral »

No nositelny je silny slovo, ale dalo se to.
Sice to vypada, ze to bylo hodne energie na takovou pitomost, ale nelituju toho - kdyz jsem videl okoli jak s tema televizema bojuje a ja byl zcela v klidu.
A pak to slouzilo jeste par generacim mladsich...
Odpovědět