Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
marw
Příspěvky: 26
Registrován: 13.04.2013 22:41

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od marw »

naučte se couvat na zrcátka a ne přes rameno.nejdřív autem pak vlek.je to jen obráceně.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Strelec45 »

Přesně! :rock Problém je, že mám auto o dost širší, než vlek. Takže vidím kulový, jedině, až se trochu "zlomí". :mrgreen: Dobrý je mít vlek s plachtou, ta je vidět "přes rameno", když to používáte.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Butch »

Já couvám podle zrcátek, ale ten vozík tam není vidět, to je ten problém, takže couvám tak - dokud ho nevidím, tak jede rovně, na to je dost naprd :shock:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Baca »

Do zadnych rohov osadit ohybne plastove tycky s nejakoum malou vlajockou. Tycky ale nesmu byt prilis ohybne, inak na dedine v zakrutach zbicujete chodcov :-D Do sajtni zasadit a je hned prehlad kde je prdel voziku :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od dracekvo »

Mě to u auta vychází úplně suprově akorát, že když při couvání vykoukne trošku blatník vozejku, tak je potřeba korigovat směr a dokážu takto couvat i v úzkém vjezdu.
Ale u jeepa už mi to tak nefunguje a vozejk taky nevidím. Dávát nějaké praporky me teda nenapadlo. Couvání si ulehčuju tak, že otevřu páte dveře a pak na vozejk krásně vidím.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Venet »

DeadMan, a tieto vyrábajú na Slovensku...
http://mini-caravans.com/en/mini-carava ... rider.html
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od DeadMan »

Dá se něco takového u nás sehnat?

https://m.youtube.com/watch?v=TgR4ulT-gzA

Ten slovenský se tomu blíží, ale není to úplně ono.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Zarozak »

V absolutně nouzové době by stačilo na přesun a lá stěhování národů hodit na střechu nějakou pořádnou OSB bednu s vystuženými rohy,něco do čeho se při transportu balí různé industriální stroje pod.Získá se tím slušná ložná plocha skoro jako vozík a ten vozík se může pak ještě dopojit navíc.Chce to akorát pořádné příčníky a vymyslet systém ukotvení,v nouzi se to dá pořešit kamioňáckými kurty.Jinak život bez vozíku si nedovedu představit ani nyní,ale nejsem pravda bytovej
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Serža »

nojo, my z centra Prahy máme problém - tady jsi rád, když urveš jedno místo na auto...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Strelec45 »

Zarozak: naplněná zahrádka z OSB by byla fajn, ale dost to sníží bezpečnost ( vysoké těžiště ) a taky střecha má nějakou nosnost, že jo. A ta bývá kolem 50 kg u normálních aut, u SUV a teréňáků bývá pak zajímavější 75 až 100 kg. :chuckle
Minikaravan si můžeš udělat i sám, stačí ti schválená náprava a želva a pak svářeč s papírama. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Serža »

no, já bych rád pořešil zahrádku na Jimnyho, vlastně by se tam měla vejít jen rezerva a 20l kanystr....ovšem standardní cestou je to prasárna - příčníky na podélníky, na příčníky nějakou zahrádku a na ní věci...tolik spojů a zbytečný konstrukce...
nevíte o někom, kdo by to za rozumno spíchnul s montáží rovnou na podélníky?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Strelec45 »

http://www.escape4x4.cz/expedicni-zahra ... v/d-77173/
Edit, velikostně to bude cca stejný, ne?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Serža »

díky za tip...velikostně by to asi sedělo, ale jak koukám, je to fixovaný přímo na střechu - to by znamenalo vrtat střechu...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Zarozak »

No a nejdou tam vyhodit hagusy a nahodit jenom příčníky?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od K4cer »

Z jakýkoli velikostně použitelný zahrátky vodřízneš nožičky, a navaříš/našroubuješ tam něco co si sedne kolem hagusů, třeba? Každej ne úplně neschopnej zámečník ti to udělá, pokud víš co chceš.
Pokud na ni budeš chtít světla a anténu, tak se vrtání do střechy stejně nevyhneš, ale u Mrňouse je to fcelku jednoduchý, střechovice je z plastu a jednoduše sundávací i zpátkydací.

I když, zrovna rezervu a kanystr s benzínem bych na střechu asi nedával. Já mám rezervu (stejně jako Mrňous) na zadních dveřích a druhou občas na zahrádce, ale je děsnej vopruz ji tam vyložit (i když já ji mám vo chlup těžší asi) a vozím ji tam jen když fakt chci mít dvě, což většinu času není potřeba. Proč chceš rezervu na střeše, to má bejt druhá?
Kanystr s naftou mám přidělanej vedle rezervy na zadních dveřích, ale to je nafta; kanystr s benzínem vozím uvnitř. Nikde jsem se nedočet jestli se může kanystr vozit na slunci, naftě je to docela jedno, ale benzínu možná ne, nevím. Každopádně mít nad rozpálenou střechou dvacet litrů benzínu mi nepřijde jako moc dobrej nápad, ale to jen tak pocitově, podložený to nemám.
Jinak do Mrňouse hezky pasuje nízká desítka, to je na 40l nádrž tak akorát. Vejde se i dvacka, ale ta se převrací a musí se uvázat.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Serža »

jo, rezerva na střeše by měla bejt druhá - jen na delší akce mimo civilizaci
asi to pořeším opravnou sadou, zatím...
a kanystr mám 20l, vozím uvnitř, ale zabere dost místa a jak píšeš - musí se uvázat (respaktive při solo jízdě se vejde za sedačku spolujezdce, ovšem ve dvou lidech to nejde). na třetí dveře ho dávat nechci, nevěřím, že by to ty panty dlouhodobě daly...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Fabulous »

Zde jsou ty pravé offroadové kanystry. A jeden model lze použít i jako nájezdy :yes

https://eshop.journeyman.cz/prislusenstvi/kanystry
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od K4cer »

Mno nevím. Vypadaj hustokrutopřísně, té fakt. Tím výčet pozitiv asi končí, kromě té výhodné ceny tedy.

Zaprvní, sou to kanystry pro čtyřkolky, takže velikostně nic moc. Nejdou napasovat do standardních klecí (což by mě osobně dost vadilo, já mám operativní zásobu nafty (100l, zbytek je v sudu) v kanystrech, taky v nich mám většinu volejů, benzín, atd., dokonce i vodu mám v britskejch armádních, který sou tvarem kompatibilní - takže do jakýhokoli automobilu vybavenýho držáky kanystrů umím nacpat iks kanystrů s naftou, po jednom s benzínem, mot. volejem, případně jiným volejem, a dva s vodou). Nepasuje na ně normální sosák. Polovina kanystru sou debilní přelisy, takže do nich nic nevejde. Ale zato si můžete výhodně zakoupit speciální držák jen za 499 káčé a nemusíte je trapně vázat kurtou za padesát; drzost některých zmrdů je fakt na přesdržku.
Krom toho, nikdy jsem vo nich neslyšel (což teda nemusí nic znamenat), ale hlavně že se v (asi gůglem překládaným) popisu bušej do hrudě jak jedině voni dělaj schválený kanystry a vlastnictví jinýho kanystru se trestá víc než sadistická vražda maloletý. Dále tam vyhrožují předpisy ADR, zjevně spoléhajíc na to že co zákazník to blbec (předpis ADR je regule na převoz nebezpečných látek a platí od (myslím) 1000 litrů výše; dávat ADRko do souvisu s kanystrama je lež a křiváctví s jediným cílem, najít blbýho co se lekne a koupí, a na takový jednání jsem dost alergickej).
Všechny kanystry co mám samozřejmě UN normu mají, a měli ji votjakživa. Tohle je spíš jen další z ničeho udělaný byznys, přesně po vzoru americkejch prepperů, kteří maj přebytek peněz a nedostatek všech vostatního včetně soudnosti, a tak koupěj kdejakou píčovinu, pak sou strašně cool, a dyš vo ni někdy náhodou přijdou tak sou bezmocní jak půlkila bublin.
Mám klasický vojenský plechový, fungují a fungují mi už léta, a už asi půlstoletí v armádě. Jdou samozřejmě koupit i plechový bez UN, ale na těch je na první pohled vidět že je to aušus, už jsem vo nich někde psal.

No a aby na nich fakt nezůstala nitka suchá, tak jako vyjížděcí rampy je sice použít můžete, ale fungovat to nebude.
V anglicky mluvících zemích se rozlišuje mezi sandladders (které se překládají jako vyjížděcí rampy) a bridging ladders (který se ofšem taky překládaj jako vyjižděcí rampy). První sou plechový nebo plastový desky, sloužící k rozložení měrného tlaku kola na (typicky) písek, a k ničemu jinýmu - na to ten kanystr fungovat asi bude (připomínám že sou to kanystrorampy pro čtyřkolky, né pro dospělej automobil), ale to bude fungovat i rohožka z auta. Bridging ladders sou přemosťovací rampy (který u nás asi použijete daleko častěji vzhledem na nedostatek písku), ty jsou schopny unést váhu (pro Billa hmotnost :) ) auta při přejezdu příkopu. Já vozím sklolaminátový (kvůli váze, a i tak má každá tak deset kilo nejmíň) a při pohotovostní 2,9t na ně jedu s dost malou dušičkou, dyš vidím jak se prohýbaj.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od K4cer »

Serža: no druhá rezerva asi nikam jinam neš na zahrátku nevejde, té fakt. Ale Mrňous má prťavý kolečka (sériově něco jako 205/75R15 myslím), to nebude takovej problém vyložit na střechu.
K tomu kanystru, benzín bych asi raději nechal uvnitř a na zahrádku naložil něco lehkýho a objemnýho. Jednak kvůli těžišti (který je už tak dost vysoko) a jednak kvůli případnému průseru - mít nad hlavou dvacet litrů hořlaviny první třídy může mít velmi nepříjemný následky, ať už jde vo nehodu, průstřel, nebo jen vyskočivší uzávěr a cígo v okně.
Mě do Mrňouse vešli tři nebo čtyři dvacky, normálně ve stoje, špuntama dozadu, za zadní sedačky do zavazadlovýho prostoru - je fakt že už tam pak nevešlo vůbec nic jinýho. Pokud jedete jen dva, můžeš zadní sedáky sklopit a dvacku vopřít vo přední vopěradlo, třeba.
Na zadní dveře zvenku ti ani nevejde, tam je rezerva a nic moc dalšího tam nevejde, a ano, asi by to neudržely panty.

Opravnou sadou myslíme co? Takový ty gumový knoty co se cpou do nevyzutý pneumatiky zvenku? Ty do jistý míry fungují, jako nouzová oprava určitě. Nemusej bejt na 100% spolehlivý, myslím tím to že po nějaký době to může začít pouštět, občas jsem se s tím setkal, jiné držej navěky. Počítej že to funguje jen na malý průrazy a musíš mít něco čím tu gumu dofoukáš, tedy kompresor.
Na ten lepící a foukací sprej zapomeň, je to naprosto k hovnu a funguje to spíš výjimečně. Já vozím náhradní duši a když rozsekneš gumu tak že nejde zalepit, tak (pokud do ní není opravdu díra jak doprdele) tak jde do ní vložit duše - akorát musíš mít vercajk na rozdělání kola a opět, kompresor nebo pumpu (ale foukat 285ky ručně bych tedy fakt nechtěl).

---

A už nějakou chvíli jsme tady s tou zahrádkou a kanystrama offtopic - já akorát začínám řešit montáž navijáku na můj přívěs a přemejšlím kam vo tom napsat :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět