Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Heike »

Doufám že to tu někde není. Co si myslíte o možnosti v případě úniku vézt s sebou za vozidlem (kolem) přívěs s obsahem usnadňující přežití v případě, že by se nezdařil únik samotným vozidlem a museli jste se vrátit? Trochu to rozvedu. V nutnosti odjet z bodu A do bezpečí vzít s sebou přívěs obsahující např. nářadí, potraviny, náhradní vybavení( to samé co v autě samotném) a cestou to odložit-třeba vyložit narychlo v málo frekventovaném místě-a pokud byste o vozidlo nebo možnost úniku přišli, vrátili byste se a měli větší šanci. Jde mi o to, že asi každý z nás má více vybavení než by s sebou bral a zároveň ho nemá někde v mrtvé schránce kvůli jeho ceně, ale při kolapsu by ho z nějakých důvodů nechtěl nechat doma. Třeba nepotáhnete dvě motorové pily, 3 stany, atd...Neřeším teď v jakém obalu by se věci vykládaly kvůli možnému nalezení.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Terminated Account »

Strašně moc proměnných, ale vozík za osobák je ideální pro přesun většího množství materiálu, ať už s ním člověk zamýšlí cokoliv.

Mám vozík a pži nuceném přesunu s ním počítám. Neměli by na něm být naloženy žádné životně důležité věci.

Pořadí od méně důležitého k důležitému je:

1. Vozík
2. Auto
3. Evakuační zavazadlo
4. Věci, které jsou součástí oblečení

Auto s vozíkem má sice hendikep, ale zbavit se vozíku je snadné. Pro lidi, kteří sice mají vozík, ale nemají jej po ruce, což je většina bytařů, to nebude ideální řešení. Ostatně vypadnout z jakéhokoliv většího města v dopravní špičku je nesnadný a rizikový počin s vozíkem, nebo bez vozíku. V momentě, kdy budou beznadějně ucpané silnice, bude rozumný rozpadlík, buďto mrtvý, nebo úplně někde jinde než dav. Samozřejmě to neplatí absolutně ;)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Heike »

Souhlasím. Podobně bych viděl možnost zahrádky na střechu. Zvyšuje spotřebu, ale... Ten vozík by byl ideální pro ty například z horských nebo méně osídlených oblastí, či pro ty, kteří budou projíždět dejme tomu lesem, ale i nějakým areálem, skládkou...věci maskované za odpad, nebo dobře zabalené. Těch míst je poměrně dost, kam asi při rozpadu moc lidí chodit nebude.
Drak
Příspěvky: 12
Registrován: 01.11.2014 19:02
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Drak »

Taky souhlasím, že vozík je užitečná věc.
Snadno je díky němu možný rychle rozšířit množství nákladu. V případě potřeby je možné ho rychle odpojit, zamaskovat ho pokud to má být odložitelná schránka a zmizet nebo v krizový situaci ho odpojit a zmizet. Lepší přijít o část zásob než o všechno. Hlavně tam nemít klíčové vybavení jak poznamenal MacGyver.
Pro zahrádky platí to stejné, jen tam není možnost toho rychlého odpojení a limit nosnosti střechy auta.
Obě řešení budou zvyšovat spotřebu paliva.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od bacil »

Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Kapo »

Netreba byť moc skromný. Viem si predstaviť situácie, kedy by som musel za kratučký čas zbaliť, kolko unesiem, a vypadnúť čo najdalej možno navždy. Napríklad keď JeBnú JB.

U mna je "horšie to", že mám všetky druhy vozíkov a len jedno ťažné. Tak by sa mi šiklo urobiť ťažné ešte aj za vozíky, aby som mohol upalovať ako cirkusák.

Takáto súpravička by sa mala doma povalovať každému rozpadlíkovy... 8-)
Přílohy
DSCN22512010-06-07_05-54-180001.JPG
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od K4cer »

Něco takovýho jo?
tazne.JPG
Dva přívěsy za sebou zapojit jdou, ale blbě se s tím jede (vlněj se jak opilej had) a bez spousty praxe s tím nelze couvat. Na veřejnou komunikaci se se dvěma přívesama nesmí, cirkus a kolotoče maj výjimku MD.

Závěs na přívěsu má i tu výhodu, že při uváznutí lze celou soupravu vyprošťovat směrem vzad, kam to jde (logicky) jednodušeji než vpřed.
Taky za to jde vytahovat felicie ze sněhu, když se vám nechce kvůli ní vodpojovat vozéček.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od sigmark »

moje autíčko by asi vyskočilo do vzduchu, kdybych za něj takovou boudu připojil :-D
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Hohepa »

.....tak cca dvě hodiny tomu nazad, jsem byl v kauflandu a měli tam vozík ,Hendy něco, pod deset tisíc.
Nevím přesně devět a půl cca .
Homologovaný na 130km/h.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od cipis »

V letáku jsem to nenašel, ale po netu mají Handy 20 za cca. 10500 Kč ve více obchodech v akci ...
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Butch »

Dnes jsem couval s jedním vozíkem a moc jistej jsem si nebyl, natož se dvěma. :lol:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od cipis »

Já to radši odpojím a odtlačím ručně :D
Vyjde to násobně rychleji a bezpečněji :D
V7OR
Příspěvky: 2
Registrován: 22.07.2014 21:32
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od V7OR »

cipis píše:Já to radši odpojím a odtlačím ručně :D
Vyjde to násobně rychleji a bezpečněji :D
Pokud nemá dvě tuny, pět metrů a dvě nápravy.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Butch »

cipis: já na něm měl beton, takže varianta odpojit nepřipadala v úvahu :D
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od K4cer »

Do garáže taky tlačím přívěs ručně (pokud je prázdnej tedy), je to jednodušší. U větších přívěsů, s nákladem, v kopci, nebo v terénu, to ovšem není možné.

Couvat s přívěsem by měl umět každej kdo s ním jede, přecejenom se lehce stane, že vjedete čumákem někam kudy se projet nedá, a není vždy možné přívěs otáčet ručně; nehledě na komentáře čumilů :mrgreen:
Není to tak složité a chce to jen pár hodin praxe; ideální je mít pomocníka kterej hvízdne, pokud by mělo dojít k neštěstí. Velmi pomáhá model autíčka s přívěsem a zkusit si to v obýváku (bez srandy, opravdu to funguje). Auríčko musí mít řídící přední kola a musíte odolat nutkání posouvat ho jinak než samo jede.

Pro manipulaci s těžším přívěsem v omezeném prostoru je velice výhodné zapnout přívěs za předek a do onoho místa ho tlačit jízdou dopředu - jednak je na něj líp vidět; jednak a hlavně, přední kola jsou řídící a pro manévrování s přívěsem stačí jemný pohyb volantem, není nutno mávat předkem auta jako při couvání s přívěsem za autem, takže se dá takhle jet i podél zdi/něčeho, kde by při couvání prostor chyběl.
Bohužel, těžko použitelný pro osobní auta, které závěs vepředu nemají (teda né že by nešel dodělat). Ale pokud jste někdy viděli kouli/čubu na předním nárazníku a divili se naco, tak právě na tohle.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Butch »

Základní problém mám v tom, že ten náš vozík (obyč plechový) není vidět přes zadní sklo, takže se to couvání tímto dost komplikuje, už jsem uvažoval tam dát nějakou tyčku s praporkem, tak jako je na přověsy pro děti za kolo.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Foxy »

Butch píše:...už jsem uvažoval tam dát nějakou tyčku s praporkem, tak jako je na přívěsy pro děti za kolo...
Týýýý brďo, geniální nápad! Při první příležitosti namontuju a odzkouším!
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Kapo »

Obecne platí pravidlo, že čím menší vozík, a menj náprav, tým horšie sa s ním cúva. S 5metrovým je to malina, s metrovým sa to ani nedá. Dalšia výhoda pri cúvaní je, ak má auto redukcie. Späťáky sú samozrejme výhodou vždy :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Strelec45 »

Redukci mít nemusí, pokud máš automatickou převodovku. Tam to jde "plazivou rychlostí" taky dobře. :idea:
Z vlastní zkušenosti.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Butch »

Foxy: pak dej vědět jestli to funguje, ať vím jestli to mám namontovat taky :rofl
Odpovědět