Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od sauerkraut »

Ten sprej na dofoukani pneumatik funguje. Mel jsem typ, ktery vyzaduje pustit tam sprej a pak to nafoukat kompresorem (nebo to bylo opacne? to uz si nepamatuju) a normalne jsem s tim dojel a myslim, ze i nejakou dobu potom jezdil. Nicmene nekde jsem cetl, ze to zevnitr zajebe kolo, ze je temer na vyhozeni. To jsem samozrejme na Trabantu neresil - disk za 30Kc a navic v tom byla duse. Pokud mate bezdusovky a k tomu disk za tisicovku, tak je asi potreba zjistit si o tom vic.

Upozornuju, ze mi sice fungoval ve 100% pripadu, ale ten pripad byl pouze 1, takze to neni zrovna velky vzorek proti K4cerovu tvrzeni, ze to vetsinou nefunguje.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od bivoj »

K4cer píše:...Takový ty gumový knoty co se cpou do nevyzutý pneumatiky zvenku? Ty do jistý míry fungují, jako nouzová oprava určitě. Nemusej bejt na 100% spolehlivý, myslím tím to že po nějaký době to může začít pouštět, občas jsem se s tím setkal, jiné držej navěky...
Hodně záleží na kvalitě knotu a kvalitě nářadí. Takový ty sady z baumarktu za tři stovky jsou opravdu ku hovnu a nouzovka. Když si ale koupíte kvalitní jehlu, protahovač atp., doplníte to sadou kvalitních knotů a opravu provedete přesně tak, jak se má dle technologického postupu pro daný knot (důležité je především pečlivé vyčištění díry, aby knot mohl navulkanizovat a přilnout k pneu), tak oprava většinou vydrží po celou životnost pneu. Jenže takhle to dělá jen málokdo...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Václaf »

já akorát začínám řešit montáž navijáku na můj přívěs a přemejšlím kam vo tom napsat :lol:[/quote]

Tak o tomhle přemýšlím také,stačil by mě ten klasický ruční za pár stovek,tahám za dodávkou totok http://www.privesyhk.cz/listing/privesn ... 750l4-170/ a třeba opětovně naložit 300 kg vibrační desku v jednom jen přes podlážky je fakt zážitek,ale dal jsem :rofl Prázdnej také uklízím za vrata vypřaženej,otázka jedné minuty a to to mám do pravého úhle vzhledem k silnici. To couvání je také super,nádherně ho vidím ve zpětných. Starej jednoosák 2x1m jsem prodal,nebyl za ducatem vidět,ale byl pryč do dvou hodin po zveřejnění inzerátu. Nebržděný mám proto,že nemám E k Béčku a učit se už nechci :rofl Ale vyzkoušeno,opakovaně jsem na něm odvezl dle váhy v písníku 1.840kg,samo je potřeba jet hodně opatrně a né jako debil :hand :rofl
Čechy čechům !!!!!
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od step »

Bacha na skupiny řidičáku při jízdě s přívěsem:
na Béčko smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti
1. nepřevyšující 750 kg,
2. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg, nebo
3. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu (B96) - dělá se jen doplňovací zkouška z jízd (bez testů).

Nedávno jsem o tom diskutoval s instruktorem z autoškoly. Dříve byla prý jízda mimo skupinu ŘP za 500 Kč pokuty, nyní je to půl roku bez papírů. Pokud táhneš přeložený přívěs mimo povolenou hmotnost, tak je to samozřejmě taky problém.
Mám Transportéra, který má prázdný přes 2 tuny a malý vozík mě moc nevytrhne, vše co se vejde na malý vozík se vejde i do kufru. Občas potřebuji něco těžšího převézt a tak jsem si musel dodělat E, které jsem dlouho odkládal (dodělával jsem rovnou E k C). Připadal jsem si mezi těmi mládežníky na úřadu při zkouškách trošku nepatřičně. :rock
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Václaf »

Dle TP je to 750kg a hlavně na něm převážím lešení nebo seno. Sypké materiály zřídka. Jinak v nadpisu tématu je i ,,odložitelná schránka,, dokoupil jsem si takový velký zámek pro zamknutí zapřaženého vozíku,nerad bych se někde stavil na kafe a pak zjistil,že odložený vozík již odjel s někým jiným :rofl :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od JIP »

Nevíte kde mají hodně možností úprav, případně o místní firmě, která by byla schopná vozík upravit na míru?
Představuji si místo dostatečné pro dvě nebo lépe tři motorky a nářadí. S pevnou střechou, která by šla zvednout a mít z toho třeba dílnu. Využil bych to hodně i mimo PA, ale nechci ztrácet čas vyráběním vymyšleného.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Fabulous »

https://www.vapp.cz

Mám dobré zkušenosti. Staví na míru.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Vlek, přívěs, odložitelná schránka

Příspěvek od Butch »

Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost s nosičem na kola na tažné zařízení, v případě, že auto má rezervní kolo na zadních dveřích?
Odpovědět