Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Ulfhednar »

V Roomsteru se nevyspí a je to príšerné auto. Měl jsem tu čest s 1.6.
Jogger má geniální koncept, chybí mu motory a 4x4.
Myslím, že novější Alhambry a Sharany ve 4x4 s některými motory a některými převodovkami docela splňují zadání. To, že jsou to nejporuchovejší VW bych u nových vybraných kusů tolik neprožíval. Jednak jsou lepší a za druhé servis je relativně laciný a dostupný.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Serža »

vyspíš se i v Jimny (na pravý straně)....věci naházíš na druhou stranu
ale je to teda nouzovka pro jednoho

v Roomsteru jsem to nezkoušel, ale 1.6 verzi jsme měli dlouho jako služebák a na vození materiálu (servery, malý racky, počítače atd...) po republice to bylo dokonalý auto...a docela držák, najelo se s ním fakt hodně a nic se nevysralo
a na cyklistický závody a triatlony taky pohoda - 2 lidi, kola uvnitř
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Ulfhednar »

Pokud neřeším estetické kvality, tak mě na tom deptalo:
-hrbení se na všech semaforech
-nehorázně uřvaná 1,6, vedle které i HTP byl tichošlápek
-jízda ve vánici po D8, kde jsem měl pocity, jako z jízdy s Formanem, který měl ale tenkrát najeto 300k. Málem jsem s tou škatulí odletěl. Každopádně na spaní je to krátký. Navíc je to hodně úzké auto.
Pravda, nesypal se (tak 1,6 atmosféra bez přímého vstřiku...). Ale to se nám nesypou ani Oktávky TDI a 1,2 TSI. Jediné, co se sypalo byl Yeti 1,8 TSI. Motor... Ale zase jel dost dobře.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Kapo »

Stačí dvojková ochcávka. Po sklopení zadných sedadiel fajn spálna pre dvoch. Dá sa aj 4x4 a 1,9td motor je rokmi overený s dobrou spotrebou aj výkonom a dostupným servisom ....
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Bill Masen »

Spaní pro dva, délka minimálně dva metry. Nějakou ojetinu do 200.000,- Jde mi především o to jestli se ty sedačky dají, nebo nedají vyndat. Ta vestavba by měla být taky lehce vyndavací, ale to už něco zbastlím. Asi něco sedmimístnýho, rodinnýho.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od zedik »

Mrkni na Volvo V70 ideálně v kombinaci S pětiválcem..Spí se v tom luxusně
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Jason »

A co fiat multipla? Temer nic to nestoji, kazdej se s tim stydi jezdit tak se to prodava za par korun.. a vyrabeli to i v krasne ruzove, po tom se otoci kazdej...

Ja porad rikam ze az me doma naserou tak pujdou audi z domu a misto toho jedna multipla..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Liqid »

Mně se hroze líbí tahle rozkládací autopostel https://dreamcase.eu/

Mít na to auto a možnost využít, tak to určitě koupím.

A nebo tohle https://www.space4dreams.cz/
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Bill Masen »

Liquide to vypadá zajímavě, už jsem kdysy na něco takového taky koukal.
Nemáte někdo zkušenosti s Chevrolet Orlando?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od vratnikp »

Nevim jak dieselova motorizace, ale te benzinove 1.8 bych se vyhybal.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Bill Masen »

A proč, těch je nejvíc. Potom ty disely a 1.4 turbo
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od vratnikp »

Je to kopie motoru opel, jenze je to vyrabeny v korei a trpi to na uniky oleje. Uplne vsude-do valcu, z motoru, z prevodovky, coz v kombinaci s variabilnim casovanim vacek pry nedela dobrotu... Kdyz jsem pred 4 lety kupoval 2012 Cruze, nakonec jsem zvolil 1.6 atmosferu, protoze ty 1.8 nebyly a tich par co jsem okoukl se mi nezdalo. ta 1.6 vychazi ze stare opelacke 1.6 16V a prestoze je lina (me to jako daily staci) tak ten motor je proste cistej, nikde zadny uniky. Mame na nem najeto 50 tis a nebere si temer zadny olej. K te oturbene 1.4 nevim, byl to tehda novy motor, tak se mi do toho nechtelo.
Tohle jsou rozumy, co jsem posbiral pred vyberem motorizace cruze.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Piston »

Pokud ten motor opravdu vychází z té staré oplácké 1,6, tak ho museli ty kluci korejský vylepšit. Jeho předchůdce totiž fest papá olej, není to závada, je to vlastnost a nic se s tím nedá dělat.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od vratnikp »

našel jsem poznámky když jsem se při koupi ojetýho Chevyho nachytřoval:
1.8 - jak jsem psal problém s těsností oleje + netěsnost vodní pumpy a chladiče. Na pumpu byly na západ od nás svolávačky, u nás se na to sralo. Neříkám, že to jsou to špatný motory, ale spon víš, po čem se na autě dívat, krom obvyklých záležitostí. Já prostě zvolil atmo 1.6, protože nejlíp plnila daný účel.
1.4 turbo má být o dost víc problémovější než 1.8, tu jsem ale neřešil, nechtěl jsem turbomotor. Diesel nevím, chtěl jsem benzín.

Piston
Jo ta 1.6 není přebrandovanej Opel, je to modernizovanej motor - variabilní časování vaček, elektronikou uškrcenej výkon mezi 2-3 tis otáček (emise), papírových 91 kW. Sem s tim autem celkově spokojenej.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od NoobsRush »

Obecně auto na chrápání po kempech, přírodě a dalších akcích používám běžně. V takovým případě bych absolutně nehledil na to jak je auto nafouklý zvenku, ale podíval se skutečně dovnitř. Paradoxně se mi líp spalo ve Felicii než v octavii kde druhý dno kufru je skoro nutnost jinak se tam člověk zbytečně natrápí. U Volva je na spaní největší zlo V40 s těma tlumičema nastřelenýma do kastle, člověk má pocit že se tam dva v klidu vyspí ale není tomu tak, V70 jsou měl s 2.4 T5 benzínovou půjčenou ve skandinávii a nebyl důvod platit kempy, to auto je samo o sobě pro dva pojízdný kemp :-D

Ad. Jogger: V ČR zatím není k nahlédnutí, resp. nevim o salonu kde by ho měli na výstavce. Nikdo nemá skutečnou představu jak je to velký. Samosebou mě to auto taky zajímá a nákup většího je v nedohlednu, nicméně je potřeba pořád myslet na dvě věci.
1) Je to pořád Dacie, od kvality výroby prostě lidi zvyklý na koncern nemůžou čekat že dostanou stejný level zpracování.
2) na spaní to ideální není. To auto je stejně jako Renault nafouklá bublina která je zevnitř mnohem menší, na vyndání druhé řady je už potřeba nářadí což bude veselý v případech kdy z dovolený někam pospícháte.
Že tomu chybí 4x4 a motory jsou litrový sekačky tolik lidí netankuje jelikož to cítí přesně na lidi co si řeknou "poslední rozumný auto"
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Grunt »

Tak přidám takový dodatek z videa co zrovna sleduju:
dontesk1.jpg
donetsk2.jpg
V současné době probíhá v Luhansku a na Doněcku evakuace obyvatel.
Neumím moc rusky a ještě míň ukrajinsky, ale obrázkům a popisu „ludija masovije snijimanju děngy v bankomatoch“ a „bezpreryvnij patok mašin“ rozumím moc dobře. Z obrázků poznám jen docela solidní zastoupení značky Škoda auto. Co má kola, to jede. Kupodivu jsou v kolonách zastoupeny i dodávky (asi ti co toho mají víc ke stěhování), no všichni mají jeden a ten stejný problém: Jedna obrovská kolon a zacpané benzínky.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Grunt »

A ještě přidám jeden obrázek. Ranní špička z 24.2.2022 kousek západně od Kyjeva. Fotky jsou od sebe tak dvě, tři hodiny (prostě rozednívání):
ranni_spicka_kyjev.jpg
Někdo návrh na vehikl s kterým by se tohle dalo „Bugnout“? Prostě všichni se vzbudí a musí na cestu ve stejný čas :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Fabulous »

Jedině čtyřkolka :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Grunt »

Fab: A na ní 587km jen do Lvova a k tomu ještě po silnici? V počasí jaké tam panuje?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Car - jaký nejlepší vůz?

Příspěvek od Serža »

musíš jet na opačnou stranu než všichni...nebýt ovce - tam kolony nebudou
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět