Adventure, endura a jiné motorky

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Ibex »

S dovolením zakládám vlákno čisté na motorky.
Po dlooouhých letech se chci vrátit na 2 kola, ze zahradního domku jsem vytáhl svou starou CZ471 a zprovoznil.. :)
Ale už dlouho pokukuji po mašině, co dá silnici a sem tam drobný terén. Tím myslím polní cesty, přejet louku atd.. Na trhu je spousta výtečných strojů od Afriky twin, tenere 700............ až po levnější mašiny, jako CB500X, Benelli 502, Voge 500... a taky číňan od jawy MRV 500 Adventure.
Tak pojďte hodit do placu své zkušenosti a doporučení ;)
Přílohy
IMG_20220716_132054_989.jpg
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Haluziak »

Tady záleží kolik chceš investovat. Novou Tenerku mají dva kámoši a nedají na ni dopustit. Africa Twin je legenda ale jednomu klukovi se furt srala (asi pondělní směna). Osobně bych se nebál číňana MT800 a mít zbytečný prachy tak bych šel do nového Triumphu Tiger 900. A přitom sedlám 650 V-Stroma ze 4 ruky co má najeto bezmála 100000Km a jsem spokojený.

A jako se zbraněmi, bež do obchodu sedni si, když pujčí běž se projet.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Ibex »

Mno rozpočet velký nemám, chci se vejít do 250K a chtěl bych novou, kvůli odpočtu DPH..
Na něčem jsem seděl, včetně Afriky i trenerky a obě těch pár km v pohodě. Stejně tak ta Jawa, i když jasně slabší motor...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Fabulous »

Cokoliv od CFMOTO. Spolehlivé, kvalitní, skvělý servis.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Haluziak »

Fabe a to je právě ta MT800. A bral bych radši tu 800 než ty 600kila co byli první, jelikož 650 mám V-Stroma a už by to chtělo o pár koníků víc.

Ibex CFMoto nabízí na MT800 teď operák, chtějí snad 11k za sezonu, možná by to stálo za uvážení.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Idaho »

Haluziak píše: 17.07.2022 20:04 Fabe a to je právě ta MT800. A bral bych radši tu 800 než ty 600kila co byli první, jelikož 650 mám V-Stroma a už by to chtělo o pár koníků víc.

Ibex CFMoto nabízí na MT800 teď operák, chtějí snad 11k za sezonu, možná by to stálo za uvážení.
Mel bys k tomu operáku nejakej link? to by mne možná zajímalo.. na jednu sezonu zkusit než koupím..
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Haluziak »

Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Grunt »

Pořiď si Babettu 210. S tou zažiješ adventure…občas nekonečný adventure. ;)
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od DanBlack »

Můžu potvrdit... :rock
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Ibex »

zítra mám domluvenou kukačku CFmoto 650MT. Ještě když tam budu, chci votlapat tu 800vku, i když už přesahuje můj limit. O víkendu jsem pročítal zkušenosti majitelů a vypadá to dobře.. :yes
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od viktor »

IBexi a uz si potkal nejakeho recenzenta sve motorky aby ti napsal ze stoji za hovn...:-)
treba majitele GS 1250 ? :-)
jo na obrazu to vypada dobre ale je to "kockopes" a ne asi uplne na to co si psal co chces
to je spise na nejake enduro al ejeste enduro a ne kockopsa,
osobne bych sel do HOndy Transalp 600 , ne 650 a uz vubec ne do 700.
Ale do do 600. obul bych to do MItasek E 07. a e to celkme jedno kde jedes a po cem jedes a navic to vse zvladnes tak do 60 - 70 tis a servis si na rozdil od vseho mozeho udelas v klidu sam doma a porad to jezdi a jezdi ...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
giuseppesro
Příspěvky: 3
Registrován: 16.05.2022 20:26
Pohlaví: muž

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od giuseppesro »

Koupil jsem Hondu Dominátor NX650. Cena a spolehlivost se mi zdá dle informací z internetu a od okolí velice dobrá. Koupeno za 50k.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od viktor »

Dominator supr, ale je to uz hodne enduro. lepsi nez Transalp v terenu, horsi na silnici.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od vratnikp »

Ibex píše: 17.07.2022 8:05 S dovolením zakládám vlákno čisté na motorky.
Po dlooouhých letech se chci vrátit na 2 kola
záleží jakým stylem chceš jezdit, jakým tempem jestli singl nebo s batůžkem a v neposlední řadě s jakou partou. Já razím heslo ani kilometr po dálnici. První adventůry jsem měl na yamaha 125, pak jsem měl BMW 650, pak KTM 990 adventure. Tedka mám starou kawu KLR650, na mejch 500km ročně mi to stačí.

Za sebe, kdybych chtěl dneska motorku na cestování, jdu do Honda CRF300 Rally. Větší objem nepotřebuju, ve dvou na motorce už nikdy jezdit nebudem, max každej na svý (kvuli děcku). žere to prd, je to spolehlivý. Na předchozí model 250 ccm jsem slyšel jen chválu, německej kolega na ní sjezdil půl evropy, při průměrnej spotřebě 3,5L/100. nakvokal přes 60 tis a asi jezdí dál. Hlavně nový to stojí 170 tis a je to honda. Mám zaječí úmysle jí koupit až budu mít zbytečnejch 200 litrů i když jí v současnosti nepotřebuju.

https://www.honda.cz/motorcycles/range/ ... rview.html
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od vratnikp »

sice dnes jsou standard u "adventure" vpředu 19" a v vzadu 17" lité, ale na advíky zkrátka patří 21" a 18" na drátech :lol:
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Haluziak »

viktore Transalp má taky nedostatky - 1. karbec 2. výkon 3. vzhled :D

K CRF300 - tam by mě odrazovala ta trestná lavice namísto sedačky.

PS: Já si taky myslel jak budu drsný offroader, a za dobu co mám mašinu jsem mimo asfalt/beton/jinak zpevněný povrch najezdil tak 5km, když jsem měnil gumy tak jsem tam hodil silnice, protože naco špalky když to bláto a trávu stejně neuvidí.

PPS: ke kolům - známej má KTM 790 21" vepředu a když jsme byli na sedle tak pičoval, že se s tím musí strašně rvát. Což mu ovšem nijak nebránilo nám dát všem naprdel (a to jsem stromkovy obrousil stupačky) a odjíždět s rohlíkem.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od vratnikp »

je to tak, dneska se mimo silnice moc nejezdí, ono ani neni kde, ale motorky jsou o pocitu, ne o rozumu. Když jsem jezdíval, tak jsem jezdil do 300 km denně. bylo to tak akorát v 6 ráno sbalit stan, projet se pěknou krajinou, kde to bylo zajímavý zastavit, nebo si tam zkusit dojet. ta KTMka měla skvělejch 114 koní při 212 kg, ale ve finále to bylo moc těžký a výkon byl zbytečnej. Z tohohle důvodu by ta Rally byla za mne jasná volba, je to přesně postavený na to, co bych s tím chtěl dělat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od Grunt »

vratnikp píše: 18.07.2022 11:58 je to tak, dneska se mimo silnice moc nejezdí, ono ani neni kde
Tak nějak. Nevím jak to enduristi mají či nemají, ale aspoň kde jezdím já tak je prostě asfaltová silnic a všude kde jsou sjezdy tak zákaz vjezdu motorových vozidel. No a nebo pokud ne, tak prostě ryje člověk někomu soukromý pozemek a nebo jezdí tam kde se absolutně vždycky najde někdo komu vadí kravál, smrad z výfuku, barva kapoty. Furt něco. Vy si (někteří) možná myslíte, že já si s tou Babettou dělám srandu. A dobře, možná částečně dělám:
pole_b210.jpg
pole_b210.jpg (49.18 KiB) Zobrazeno 3160 x
rozhledna_b210.jpg
les_b210.jpg
Ale jinak mám plnou galerii fotek a stačí říct. Můžu z nich navybírat. Prostě čím menší, tím líp to projede terénem a hlavně to nedělá kravál a nikomu to nevadí. A když jo (už se mi párkrát stalo), stačí chcípnout motor, vyřadit na neutrál a došlápnout si to mimo dosah motohaterů a dá se v klidu pokračovat dál. No hlavně když člověk obleče do munduru jako když jede na ryby (maskáče :-)) nikdo se neptá i když to projíždí CHKOčkem. :D
Co vím tak kluci s endurama a terénníma motorkama jezdí po motocrossových drahách a to je tak jediný off-road krom nějaké louky co to tak v životě uvidí, zatímco blbý moped může téměř všude. Za cenu (když přičtu lepší tlumie a obutí) jednoho servisu té Afriky.
vratnikp píše: 18.07.2022 11:30 edka mám starou kawu KLR650, na mejch 500km ročně mi to stačí.
Nedávno jsem viděl pozitivní recenzi:
Obrázek
Přesně ten druh mašiny co si člověk pořídí pokud nechce dávat moc peněz, ale přitom má v plánu obcestovat zeměkouli kolem dokola. Ještě mě napadá Himalayan.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od viktor »

no nevi co je na karbecu spatneho, mel jsem taky strikacky ale ted mam 4 moto na karbecu a jedna i 4 ks karbecu a nejake vyhody nevyhody moc nepocituju, ted dokonce ani moje zadna moto nema ani lambdu ani katak :D :D :D ani jine "vychytavky" dve maji dokonce jen dva takty..a jeden valec, jedna hodne velkej a hranatej :D z nejvetsi tovarny na moto na svete ( sveho casu )
jj transalp 600 nema zrovna oslnivy vykon motoru ale zas je motor prijemnej a s dluohou zivotnosti
tvzhled ? hele me se libi, nelibi se me sposta dnesnich motorek, hranaty cumaky sama rejha a lapace na mouchy.. jen aby to vypadalo brutalne, uplne nej so mrizky na afrikach, mriska je tam jedna uplne na houv...jen se to proste blbe cisti :-) ale vypada to drsne :? vis ja nen jezdim ted skoro kazdy den, nakoupit, do mesta jako dnes atd...
...je mi naprosto jasny o cem to je,, nevypada jak nasranej rygr, nestavi se ani na predni ani na zadni, nema to silenej zvuk co ti hrozi poskozenim sluchu, ma to malo chromu... srsen nad tim neslinta, ( ono se to uz nevyrabi tak nedostal zalaceno ) je to jen proste motorka co jezdi a je ji jedno na cem a jezdi a jezdi... nuda zadne zname v servisech ani nervy z gs co se zas vysype ci kazdodeni obava zda to vubec nastartuje... nikde se tim moc nepochlubis :? je to jen na jezdeni a sorry me zajima jezdeni na ostatni kaslu...takove motorove dvoukole UZI, strcis klicek a ono to nastratuje, jako proste vytahne UZI z pod postele kam si ho kopnutim uklidil a ejhle ono to funguje :-) aaa o tom to je :-)
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Adventure, endura a jiné motorky

Příspěvek od viktor »

nahodou Grunte mluvis mi z duse, Babata je supr :-)
husty enduro https://www.youtube.com/watch?v=P44jOZbgA4s
kdyz uz jsme u motorek tak supr film o jezdeni na moto https://www.youtube.com/watch?v=cGujKmhtLJ4
srsen by se na to mel taky kouknout aby prestal kecat kraviny, jezdit umi ale jinak :? je jak cmelak, taky hmyz, sice leta ale nevi ani jak ani proc :-))
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět