Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

SFT-D a OFFSET.

Ale obávám se, že někdo s tímto dotazem by neměl vysílat na převaděči.
Skřítek
Příspěvky: 1
Registrován: 04.02.2014 16:52
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Skřítek »

Taky jsem před dvěma lety tápal. Ale díky popisům zde, je to celkem snadný. Jen si tady tak jednou za půl roku musím počíst, abych si nějaké, né běžně používané věci oživil :chuckle
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Makarov1977 »

Zdravím pánové, prosím o radu. Zakoupil jsem 2 ks Baofeng uv -5r od Elixu. V pátek dorazili. Jelikož jsem v programování těchto pmr panic, vše jsem svěřil do rukou airsoftovému nadšenci, který tyto pmr programuje a nastavuje. Nastavil 8 kanálů PMR, 5 kanálů UHV a 5 kanálů VHV. Jen jedna chyba nastala, se kterou si daný programátor nedokázal poradit. Po nastavení stejných kanálů u obou PMR jsou schopny pouze vysílat, ne však příjímat. Pro celkové zprovoznění této PMR příjem a vysílání musím obě pmr vypnout a opět zapnout a pak na daném kanále fungují bez problémů. Po přeladění na jiný jakýkoliv kanál musím opět vypnout a zapnout pmr. Pak vše funguje ok. Firmware je BFB 297. Děkuji za radu.

Makarov - Honza
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Hohepa »

Ohledně BAO jsem nepolíbený panic , ale nechápu proč u kusu , zakoupených u českého prodejce, musíš něco nastavovat????? Proto snad platíš to navíc , že to je už nastavený !!! se mýlím ?
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Desouza »

V elixu ti to nastaví zdarma když si to u nich koupíš. Je to otázka 15 vteřin ;)
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

To vypadá na chybu firmware. Je to výše v tomto vlákně: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 320#p91686

Reklamoval bych to.
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Nevíte někdo jak dostat UV-5R pod frekvenci 100.000 potřebuju tam dostat jednu frekvenci co používáme v práci. CHIRP mě pustí jen na A 100-199 B 200-999 docela by mě to pomohlo. Když už na fórech je návod na CB pásmo ale nikde jsem nenašel soubor UV5R.PYC díky za odpověd´
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

Asi si ho budeš muset patchnout (.pyc je python zkompilovaný do bytecodu a myslím, že ti nebude fungovat, protože třeba budeš mít trochu jinou verzi chirpu/interpretru). Řekl bych ale, že to nebude umět hardware radiostanice.
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Tak to nechápu,protože to musí jít.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

No tak pak by to tam mělo prostě jít nahrát. Já to do Chirpu zadat můžu, otázkou je, jak to stanice vyhodnotí. Baofenga teď u sebe bohužel nemám. Podle zdrojáku je to prostě čtyřmístné BCD číslo (řádky 231 a 238). Samotné nastavení v té binárce se dělá na řádku 1134 a žádné omezení rozsahu tam není.
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Muzes mi vysvětlit jak se dostanu na tu binarku nebo kde to upravit byl bych ti vdecny, nebo napsat kde sezenu patchnutou verzi frimware klidne napsat postup na mail at tu nespamujem diky wiblingen@seznam.cz
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Jenda píše:No tak pak by to tam mělo prostě jít nahrát. Já to do Chirpu zadat můžu, otázkou je, jak to stanice vyhodnotí. Baofenga teď u sebe bohužel nemám. Podle zdrojáku je to prostě čtyřmístné BCD číslo (řádky 231 a 238). Samotné nastavení v té binárce se dělá na řádku 1134 a žádné omezení rozsahu tam není.

Jo když jde o toho chirpa tak ja tam napisu 1 - 199 a ona se stanice udela na 100.000 a ne pod tu 100
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Firmware nahrát nový nelze, je tam PROMka, tedy nahrané při výrobě a šmitec. Takže nějaká oprava je možná akorát tak pájkou a jiným čipem.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

wiblingen píše:Muzes mi vysvětlit jak se dostanu na tu binarku nebo kde to upravit byl bych ti vdecny, nebo napsat kde sezenu patchnutou verzi frimware klidne napsat postup na mail at tu nespamujem diky wiblingen@seznam.cz
No idea. Prostě musíš trasovat ten python a zjistit kde se to přepisuje. Podezřele vypadá pole normal_bands. Minimálně mi to pak dovolí zadat. Flashnout to tam zkusit nemůžu, stanici nemám u sebe.
cipis píše:Firmware nahrát nový nelze, je tam PROMka, tedy nahrané při výrobě a šmitec. Takže nějaká oprava je možná akorát tak pájkou a jiným čipem.
Firmwarem se myslí konfigurační flashka/eepromka/co tam je.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Tak firmware a paměť na konfiguraci jsou dvě rozdílné věci, ale to se bavíme už akorát o terminologii :)
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Stejne to dneska chciplo, jsem tam neco nahral funguje ale neprijima a nevysila zitra to jdu omlatit do elixu
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

zkus nastavit jen jeden kanál, třeba PMR 1, bez jakýchkoli subtónů či DCS a vyzkoušej funkčnost. pokud to nepomůže, zkus reset zařízení a ještě jeden pokus. setkal jsem se s touhle breberkou a reset pomohl
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Nahral jsem N5R-20(140525N)(factory) a zase to zacalo chodit ale pruser je to, ze ted je nejak roztahla ta stanice v originalu mela pasmo 136-174 a 400 - 520 a ted mam 130 - 179 220 - 479 a když dam reset stanice tak to najede na stejne pasma , sice bych to neresil hlavne ze to zase slape a vysila a prijima. Chirp ty frekvence neupravi - jsou dane na pevno a tim jsem si moc nepomohl :oops:


Ale testovat se musí :idea:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

to je divný, buď dělá 200 nebo 400 MHz pásmo. Jak se ti povedlo přehrát one-time-programmable firmware?
wiblingen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.01.2015 16:44

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wiblingen »

Nevim jak to udělalo ale byl to program v dos nebo co spouští příkazový radek .Dál jsem com 3 a update new firmware a je to jinak než origo. Když dám 3 a zapnu uv5r tak mám jiný soft před BFB297 teď BFB311 a jiné frekvence ale na tvrdo a nejde zpet na 297 a když tak je hluchá a nejde scan nevim co jsem podelal , ale podle mě je tam firmware uv5r + radio a tam jsem omylem šoupnul pro woxung a ono to proslo ale za každý nápad děkuji jsem začátečník na přehrávání , ale rád testují
Odpovědět