Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Zdendys75
Příspěvky: 23
Registrován: 10.05.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Zdendys75 »

No jelikož to řeším v práci, tak to nezměřím. Vlastně to začalo tím, že kolega, co má stejnou, tak si zapomněl nabíječku. Tak jsem mu to dal na mou a s i bez stejné blikání a nenabíjí. Dal jsem tam tedy svou a to samé. Veksloval jsem s tím xkrat a nic. Bez vysílačky jsem to nezkoušel. Jdu to prubnout.
Zdendys75
Příspěvky: 23
Registrován: 10.05.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Zdendys75 »

Jen s baterkou to bylo to samé. Dotekem to ale není. Tak mi to nedalo a sehnali jsme vedle měřák. Zvláštní hodnoty tam lítaly. Ve stojánku by to mělo dávat 8,4V a za blikající diody tam bylo max 1,9V. Zkoušel jsem to i bez stojánku v konektoru a to samé. Nicméně tím jak jsem to různě prověřoval, tak najednou dioda přestala blikat. Tak jsem tam šoupnul vysílačku a teď nabíjí. Takže netušim. Jak neblikala dioda, tak to dávalo cca 9V. Tipuju to ale na adaptér, kde asi bude různá hodnota napětí a má to problémy přejít z pohotovostního režimu do nabíjecího. Uvidíme, co se bude dít dál.
johnudu
Příspěvky: 11
Registrován: 01.03.2016 21:47
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od johnudu »

Zdendys75 píše:Jen s baterkou to bylo to samé. Dotekem to ale není. Tak mi to nedalo a sehnali jsme vedle měřák. Zvláštní hodnoty tam lítaly. Ve stojánku by to mělo dávat 8,4V a za blikající diody tam bylo max 1,9V. Zkoušel jsem to i bez stojánku v konektoru a to samé. Nicméně tím jak jsem to různě prověřoval, tak najednou dioda přestala blikat. Tak jsem tam šoupnul vysílačku a teď nabíjí. Takže netušim. Jak neblikala dioda, tak to dávalo cca 9V. Tipuju to ale na adaptér, kde asi bude různá hodnota napětí a má to problémy přejít z pohotovostního režimu do nabíjecího. Uvidíme, co se bude dít dál.
mám jeden volný stojánek s trafem
objednal jsem si z čajny nabíječku pro UV-82 a přišla pro UV-5...tak mi jako náhradou poslali tu správnou
když budeš chtít, domluvíme se
SZ
Giuseppe
Příspěvky: 11
Registrován: 01.07.2016 18:16
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Giuseppe »

Dávám k dobru tip, pro ty kteří se stále perou s ovladačem pro programovací kabel z Číny:
Dlouho jsem se páral s "uchozením" ovladače programovacího kabelu z eBay: kabel
Na přiloženém CD byly ovladače pro PL2303, ale nefunkční. Nefunkční byly i jiné nalezené na základě různých rad kolem chyby kódu 10 a neorig. čínských chipsetů. Prolejzal jsme tedy net, hledal různá řešení na neoriginální čínský čip a stále nic. Žlutý trojúhelník, kód chyby 10 a dost (Windows 7 64bit).
Po dvou dnech jsem to vzdal, když jsem narazil na netu na informaci, že Chirp běhá i na linuxu a ten má pro PL2303 nativní ovladač. Takže jsem nastartoval PC do Linuxu, připojil kabel s bafounem - a nic. Bylo třeba zjistit použitý port a ten nastavit v Chirpu (ttyUSB0). Tak koukám do výpisu zařízení připojených na USB (příkaz lsusb) a co nevidím: ID 1a86:7523 QinHeng Electronics HL-340 USB-Serial adapter Ostatní bylo už jen dílem okamžiku - prostě vygůglit ovladač pro HL-340 a Win7-64. Potom už vše šlo jak po másle, ať již s firemním programem a nebo Chirpem.
wix
Příspěvky: 35
Registrován: 11.07.2014 6:34
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od wix »

hlásim rovnaký problém aj riešenie, len s rozdielom, že som to vzdal po prvej pol hodine a kábel rozobral aby som sa pozrel na vlastné oči aký je v ňom prevodník ... ;)
johnudu
Příspěvky: 11
Registrován: 01.03.2016 21:47
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od johnudu »

Giuseppe
Příspěvky: 11
Registrován: 01.07.2016 18:16
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Giuseppe »

Přidám zkušenost s velkokapacitní baterkou BL-5 3800mAh. Docela mě u této baterky rozhodila skutečnost, že nechce držet pořádně zaklapnutá v zádech bafíka. V jeden moment vypadla za chodu stanice, což mělo za následek její reset a nutnost opětovného naprogramování a nastavení. Baterku jsem neustále zkoumal pod světlem a lupou, porovnával s originálem a snažil se najít místo, kvůli kterému nechce zaklapnout (baterku drží ozuby pojistky v horní části).
Pomohlo až umíněné googlování, kdy jsem našel příčinu i řešení současně: http://kj4ajp.mambm.com/BL5L/
Bafík poněkud zmohutněl, ztěžkl a vypadá dospěleji. V ruce se ale nedrží o nic hůře, než před tím. A víc, než dvojnásobná kapacita baterky za to stojí (pominu-li skutečnost, že i nabitá originálka vydržela dlouho).
Pozor však na padělky: https://www.youtube.com/watch?v=iN5pXRAm95Q
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od K4cer »

Velká baterka je dobrá, vydrží celej víkend a líp se drží. Já jsem dokoupil velký baterky a malý nosím jen jako záložní, kdyby velká došla.
Velkou výhodou je i boční konektor na dobíjení, v jiném vlákně sem řešil (a vyřešil!) jak nabíjet Baofenga z 12V zásuvky jen prostou nabíječkou bez kolíbky. Malý baterky ten konektor nemaj.

Pokud se ti při vypadnutí baterie ze zapnutý vysílačky tato resetne, tak je něco špatně - v automobilu mám Baofenga krmenýho z palubních 12V bez baterky, a vypínám ho externím vypínačem (prostě mu vypnu přívod) - a nikdy se nic neresetlo, vše si pamatuje, fšechno funguje normálně.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Giuseppe
Příspěvky: 11
Registrován: 01.07.2016 18:16
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Giuseppe »

Na https://uloz.to/!Jw9s6HSny/uprava-nabij ... g-ch-5-pdf jsem umístil svoji variantu úpravy nabíječky baterie Baofeng CH-5. Upravenou nabíječku lze používat s různými zdroji, schopnými dodat proud alespoň 500mA a více. Lze zužitkovat pozůstalé adaptéry od tabletů, NTB, akku nářadí atp. Samozřejmostí je napájení z autozásuvky, kde nevadí ani vyšší napětí než 12V při vyšších otáčkách, tedy za jízdy. Jedinou podmínkou je použití napájecího konektoru s rozměrem 5,5mm/2,5mm a kladným pólem vyvedenýn na střed.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Fabulous »

Pěkná práce :yes
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dR94HWVa »

Není někdo v Praze s kabelem ochotný mi ji odemknout? Přišla mi nová vysílačka, ale kabel mám mimo Prahu. Možná bych našel i profil, takže by šlo jen o nalití. Předem díky! (Nemá to prioritu)
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dr78 »

Co mysliš pod "odemknout"? Jako nastavit delší frekvenční rozsah? Nastavit další volby, názvy kanálů?
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dR94HWVa »

Přesně jak píšeš. Stačí mi prakticky jen rozšířit frekvenční rozsah, mám to na poslouchání leteckého pásma, když chodíme létat s modelama na letiště, kde posloucháme věž a když se něco blíží, tak přistáváme. Ale pokud má někdo nějakou vyladěnou konfiguraci rád vyzkouším.

+ PMR a bylo by to super.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od JOBU »

Odkedy baofeng dokáže počúvať letecké pásmo?Však nemá na to ani správnu modulaciu a ani frekvenčný rozsah.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dR94HWVa »

Ale má, mám to vyzkoušené.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od JOBU »

Daj navod,pokiaľ to nieje tajné.dik
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dR94HWVa »

Tajné to určitě není, jsme na foru, kde se informaci mají sdílet.
Ale nevim na co chceš návod. Když si odemkneš, jak jsem psal nebo rozšíříš jak mě někdo opravil frekvence od třeba 100MHz, tak si prostě naladíš třeba 118.100 MHz a máš tam Ruzyni. Na věžích se používají frekvenční modulace a obvyklé šířky kanálu, tak bych z toho nedělal vědu.

Tady třeba nějaké frekvence: http://www.kolmanl.info/index.php?show=AIRMHZ
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dr78 »

Kabel mám, rozsah jsem přenastavoval, ale minimum, který bylo BAO schopno používat, bylo myslím okolo 128 MHz ... Do leteckého pásma mi to nešlo dát. Kabel vyštrachám a vezmu do práce. Můžeme se srazit na Praze 6. Detaily případně přes SZ. Appku jsem používal CHIRP, poslední release.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od JOBU »

Tak som to dnes skusil, preprogramovať,VHF ide nastaviť od 100,000 do cca 200,999, a pak UHF od 210,000 do 500,000 .Či to aj funguje,ešte budem testovať.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dR94HWVa »

Mám vyzkoušené i frekvence kolem 340 MHz v Norsku.
Odpovědět