Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Tak mohl mít nějakou GSM bránu, která mu vytvořila skupinový hovor. Takže příjemce neviděl přímo jeho číslo, ale číslo té brány.
Ale to číslo, které se zobrazí protistraně furt musíte vlastnit. Nevím o tom, že by bylo možné protistraně zobrazit libovolné číslo.
Pokud by to nějak šlo, tak by toho hojně zneužíval telemarketing.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od JOBU »

Mne chodia sms z banky (meno napr. ABCD) o pohybe na účte, odosielateľ správy ABCD, a pritom to telefónne číslo ani meno nemám uložené v zozname telefónu ani na simke.
Takže ak to ide takto, namiesto čísla napíše ABCD, nemôže byť problém namiesto odoslaného identifikátora čísla 1234 napísať 6666.
Telefón sa do siete predsa neprihlasuje telefonne číslo, ale cez imei telefonu. Či?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Máte někdo zkušenosti s telefonem Ulefone armor X6?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ulfhednar »

Neposloužím, jenom přidám svoji zkušenost. Roky jsem používal buď iPhone, nebo outdoorové smartfony. Postupně jsem došel k tomu, že pro mně je nejlepší řešení normální telefon trochu vyšší třídy (Samsung S) s krytím IP6 a k tomu bytelne pouzdro(od Spigenu, třeba). Odolnost je na úrovni průměrného outdooraku, výkon, schopnosti, foťák... o třídu výš. U outdooraku mě štvalo, že za tu cenu byly vždy dost impotentni. A navíc malý výběr a u většiny značek diskutabilní podpora.
Aktuálně mám malý (jaká vzácnost!) Samsung S10e a jsem spokojený. Hlavně foťák a bezdrátové nabíjení jsou super. Stačí telefon v autě odhodit před šaltrpáku a hned se nabíjí, k tomu mám dva malé placaté bezdrátové nabíječky a bezdrátovou powerbanka a rázem mi průměrná baterka nijak nevadí. A telefon zvládá dokumentaci akci s klienty na jedničku, už skoro netahame zrcadlovku a na video je super.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

K tomu, k čemu si došel ty jsem došel taky. Používám Sony Xperia XZ1 Compact a brzy ho nahradí Xperia 5 Mark II.
Chci odolnej telefon s dlouhou výdrží a androidem jako rezervu, případně na treky a občas ho dát synovy, když ho budu potřebovat monitorovat.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ulfhednar »

Chápu. Já výdrž prostě pořešil bezdrátovou powerbankou. Navíc jsem zjistil, že přestože výrobci uvádějí velkou kapacitu baterek (Blackview, CAT), reálné nevydrží o moc déle, než zdánlivě průměrné a i podprůměrné telefony. Teď mám směšných 3100 mAh a vydržím 2 dny.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Hdm »

Ulfhednar píše: 29.05.2021 16:01 U outdooraku mě štvalo, že za tu cenu byly vždy dost impotentni. A navíc malý výběr a u většiny značek diskutabilní podpora.
Přesně kvůli tomuhle jsem si outdoor telefon nikdy nekoupil. Vždy jsem koukal na telefony kolem 5 tisíc. Teď mám asi 14 dní Motorolu One Fusion+ a musím říct, že mě velice překvapila výdrž (kromě toho, že má vše co od telefonu očekávám). Při běžném provozu dává v pohodě 5 dní. Je to sice trochu těžší a větší telefon, ale co už, aspoň se mi dobře drží. Defaultní kryt jsem vyměnil za festovnější a ten bez problémů, tím že vystupuje nad telefon, "kryje" jak display tak i objektivy foťáků.

Předchozí Huawei P9 Lite 2007 měl stejný styl krytu a vydržel pád z patra na beton bez újmy. Musel jsem ho vyměnit, protože měl malou paměť, jinak bych ho měl stále.

Osobně si taky myslím, že klasický telefon s lepším pouzdrem je lepší řešení.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ulfhednar »

:yes Ale chce to IP krytí a dobré sklo.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Má to být rezervní, takže většinu času bude ležet vypnutý v šuplíku. Cena 2000 Kč mi vyhovuje jak pro tento účel, tak k tomu, že ho občas bude používat syn. Ta xperie mi v režimu ultrastamina taky vydrží pět dní, ale tejdem při občasným využití GPS už ne, takže bych na tejdení trek nemusel tahat těžkou powerbanku. Jediný, co mi na něm trochu vadí je USB micro konektor, ale to se dá řešit redukcí, nebo jiným kabelem. Nikdo nemá zkušenost s Ulefone armor X6, nebo podobným?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ulfhednar »

Nasaďte očekávání adekvátní 2000 Kč, a v roli rezervního telefonu jistě nebudete zklamán.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Rafael »

Nenašel jsem vhodnější téma.
*
Můj oblíbený prohližeč Opera Mini se zbláznil.
Každou chvíli mi na tabletu dělá toto:
Screenshot_2022-01-07-05-46-30_20220108164829754.jpg
Screenshot_2022-01-07-05-46-30_20220108164829754.jpg (80.75 KiB) Zobrazeno 6307 x
Screenshot_2022-01-07-19-16-41_20220108164753968.jpg
Screenshot_2022-01-07-19-16-41_20220108164753968.jpg (67.62 KiB) Zobrazeno 6307 x
A tím křižkem to nejde zavřít. Musím se vrátit zpět a stránku znovu načíst.
Budu muset se ho zbavit - nemám fotbal rád...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od voron »

Nemá niekto skúsenosť s mobilom Nokia 800 tough? Odišila mi moja nokia 3310, tak pozerám po niečom podobnom. Ideálne odolnejší, dve sim, baterka (na svietenie) a solídnejšia výdrž. Tá 800 to na pohľad splňa. Nepoznám ten Kaios, prípadne nejaké postrehy reálneho užívateľa? Ďakujem!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

co třeba EVOLVEO StrongPhone Z5 ?
měl jsem od nich starší kousek tlačítkáče, super odolnost, výdrž na baterky, menu podobné jako na starých nokiích
kupoval jsem ho na podzim 2014, teď ho používá máti a furt dá 3 týdny na jedno nabití :-)
https://serzovo.wordpress.com/2017/01/2 ... hone-accu/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od voron »

Ten som mal par rokov dozadu a bol super. Len tusim nebol dual sim- nechce sa mi na služobné číslo tahat telefón, tak chcem mat simku vloženú v tom, čo mám pri sebe. Niekedy je to fajn, kedže mám iných operátorov- občas chytím sieť na jednej sim, občas na druhej.
Mne ta nokia vysla asi najlepsie z mojho "prieskumu" mobilov- len som sa chcel spytat hlavne na ten kaios, ci to niekto pouziva, ci to nemrzne, ci s tym nie su problemy- osobne som to este nikdy nemal.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Já mám zad dobrou zkušenost s tlačítkovým mobilem MyPhone Hammer (už jsem viděl i verzi dvě, já mám ale tu jedničku viz odkaz níže.)

Jediné nevýhody, které jsem u něho zjistil je že díky té ochranné gumě nepasuje do miniUSB každý kabel, prostě musí být trochu delší. A druhá věc je také ta ochranná guma, začíná se odlupovat, ale na to už má s věkem a docela drsným zacházením nárok.
Obrovské výhody je velice hlasitý reproduktor (i třeba na poslouchání hudby super.) a dobrá svítilna. Dual SIM a slot pro microSD. a ta odolnost. (tedy než se začala odlepovat ta guma... ale jak říkám, má na to už opravdu nárok)

https://mobilni-telefony.heureka.cz/myp ... /#prehled/
Přílohy
IMG_20220108_190038.jpg
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

@ voron...
Mobil s KaiOS fakt nééé - je to pomalé, nelogické ovládání a celkově na *** (stačí u "zeleného skřeta" kouknout na recenze - skoro samé mínusy)
Co jsem koukal na aktuální nabídku, tak dobře vypadá Nokia 230.
Řeším teď nový mobil pro tchýni, ta nakonec uznala že vezme na milost "tu dotykovou placku" a objednal jsem jí Unihertz Jelly 2...
Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od mahroch »

Ja jsem prave objednal pouzdro Love Mei na standardni smratphone ... prej by to melo byt super odolni pouzdro na jakejkoliv mobil. tak jsem zvedavej jestli bude alespon z poloviny tak dobre, jak o nem tvrdi reklama. dam vedet ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Sice to není přímo mobilní telefon, ale když jsem brouzdal teď po netu po tlačítkových mobilech s možností Wi-fi (LTE) na mě vyskočila tahle věcička a myslím, že mít to doma jako nouzový telefon který umí i připojení k internetu to nemusí být špatná věc (funguje i jako hotspot.)

Maxcom MM41D
Přílohy
385d246c29bdf5c0b1b6786c834af4f8--mm2000x2000.jpg
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

mahroch píše: 08.01.2022 21:17 Ja jsem prave objednal pouzdro Love Mei...
Mám ho na Xiaomi Mi9.
Jako super pouzdro, není to na každodenní vyndavání - zavírá se na 8 šroubků (šroubováček přiložen), střed je guma a předek+záda jsou hliníkový odlitek. Překvapilo mě, že přes něj funguje i bezdrátové nabíjení! Jen s vodotěsností to bude na hraně - repráky mají nějakou membránu a konektor je krytý jen gumovým špuntem.
Akorát mobil je s ním "poněkud rozměrný" a váží 445g. :wasntme
IMG-20200213-WA0056.jpg
IMG-20200213-WA0064.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

voron píše: 08.01.2022 18:50 Ten som mal par rokov dozadu a bol super. Len tusim nebol dual sim- nechce sa mi na služobné číslo tahat telefón, tak chcem mat simku vloženú v tom, čo mám pri sebe. Niekedy je to fajn, kedže mám iných operátorov- občas chytím sieť na jednej sim, občas na druhej.
Mne ta nokia vysla asi najlepsie z mojho "prieskumu" mobilov- len som sa chcel spytat hlavne na ten kaios, ci to niekto pouziva, ci to nemrzne, ci s tym nie su problemy- osobne som to este nikdy nemal.
dával jsem ti tip na aktuální Evolveo, které dual sim je - nechci dávat odkaz (reklama) = vygoogluj si to podle názvu a prostuduj si parametry
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět