Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
dracekvo
VIP

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Tak mohl mít nějakou GSM bránu, která mu vytvořila skupinový hovor. Takže příjemce neviděl přímo jeho číslo, ale číslo té brány.
Ale to číslo, které se zobrazí protistraně furt musíte vlastnit. Nevím o tom, že by bylo možné protistraně zobrazit libovolné číslo.
Pokud by to nějak šlo, tak by toho hojně zneužíval telemarketing.
JOBU

Příspěvek od JOBU »

Mne chodia sms z banky (meno napr. ABCD) o pohybe na účte, odosielateľ správy ABCD, a pritom to telefónne číslo ani meno nemám uložené v zozname telefónu ani na simke.
Takže ak to ide takto, namiesto čísla napíše ABCD, nemôže byť problém namiesto odoslaného identifikátora čísla 1234 napísať 6666.
Telefón sa do siete predsa neprihlasuje telefonne číslo, ale cez imei telefonu. Či?
Bill Masen
Editor

Příspěvek od Bill Masen »

Máte někdo zkušenosti s telefonem Ulefone armor X6?
Ulfhednar
Pohlaví: muž

Příspěvek od Ulfhednar »

Neposloužím, jenom přidám svoji zkušenost. Roky jsem používal buď iPhone, nebo outdoorové smartfony. Postupně jsem došel k tomu, že pro mně je nejlepší řešení normální telefon trochu vyšší třídy (Samsung S) s krytím IP6 a k tomu bytelne pouzdro(od Spigenu, třeba). Odolnost je na úrovni průměrného outdooraku, výkon, schopnosti, foťák... o třídu výš. U outdooraku mě štvalo, že za tu cenu byly vždy dost impotentni. A navíc malý výběr a u většiny značek diskutabilní podpora.
Aktuálně mám malý (jaká vzácnost!) Samsung S10e a jsem spokojený. Hlavně foťák a bezdrátové nabíjení jsou super. Stačí telefon v autě odhodit před šaltrpáku a hned se nabíjí, k tomu mám dva malé placaté bezdrátové nabíječky a bezdrátovou powerbanka a rázem mi průměrná baterka nijak nevadí. A telefon zvládá dokumentaci akci s klienty na jedničku, už skoro netahame zrcadlovku a na video je super.
Óðinn á yðr alla
Bill Masen
Editor

K tomu, k čemu si došel ty jsem došel taky. Používám Sony Xperia XZ1 Compact a brzy ho nahradí Xperia 5 Mark II.
Chci odolnej telefon s dlouhou výdrží a androidem jako rezervu, případně na treky a občas ho dát synovy, když ho budu potřebovat monitorovat.
Ulfhednar

Příspěvek od Ulfhednar »

Chápu. Já výdrž prostě pořešil bezdrátovou powerbankou. Navíc jsem zjistil, že přestože výrobci uvádějí velkou kapacitu baterek (Blackview, CAT), reálné nevydrží o moc déle, než zdánlivě průměrné a i podprůměrné telefony. Teď mám směšných 3100 mAh a vydržím 2 dny.
Óðinn á yðr alla
Hdm

Příspěvek od Hdm »

Ulfhednar píše: 29.05.2021 15:01 U outdooraku mě štvalo, že za tu cenu byly vždy dost impotentni. A navíc malý výběr a u většiny značek diskutabilní podpora.
Přesně kvůli tomuhle jsem si outdoor telefon nikdy nekoupil. Vždy jsem koukal na telefony kolem 5 tisíc. Teď mám asi 14 dní Motorolu One Fusion+ a musím říct, že mě velice překvapila výdrž (kromě toho, že má vše co od telefonu očekávám). Při běžném provozu dává v pohodě 5 dní. Je to sice trochu těžší a větší telefon, ale co už, aspoň se mi dobře drží. Defaultní kryt jsem vyměnil za festovnější a ten bez problémů, tím že vystupuje nad telefon, "kryje" jak display tak i objektivy foťáků.

Předchozí Huawei P9 Lite 2007 měl stejný styl krytu a vydržel pád z patra na beton bez újmy. Musel jsem ho vyměnit, protože měl malou paměť, jinak bych ho měl stále.

Osobně si taky myslím, že klasický telefon s lepším pouzdrem je lepší řešení.
Ulfhednar

Příspěvek od Ulfhednar »

:yes Ale chce to IP krytí a dobré sklo.
Óðinn á yðr alla
Bill Masen
Editor

Má to být rezervní, takže většinu času bude ležet vypnutý v šuplíku. Cena 2000 Kč mi vyhovuje jak pro tento účel, tak k tomu, že ho občas bude používat syn. Ta xperie mi v režimu ultrastamina taky vydrží pět dní, ale tejdem při občasným využití GPS už ne, takže bych na tejdení trek nemusel tahat těžkou powerbanku. Jediný, co mi na něm trochu vadí je USB micro konektor, ale to se dá řešit redukcí, nebo jiným kabelem. Nikdo nemá zkušenost s Ulefone armor X6, nebo podobným?
Ulfhednar

Příspěvek od Ulfhednar »

Nasaďte očekávání adekvátní 2000 Kč, a v roli rezervního telefonu jistě nebudete zklamán.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět