Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

@ Grunte, jasně že anténa je lepší, ale jak píše Drak - poslední můj mobil co měl externí konektor na anténu byl Siemens M65, někdy v roce 2005... :ugeek:
Když s tím počítáš nebo v nějaké takové oblasti bydlíš, máš nachystanou externí anténu, když tam jedeš jen na výlet nic takového sebou nemáš. To je stejný jak s powerbankou/nabíječkou - my "rozpadlíci" jsme připravený, ale normální lojza z města si vyrazí na celodenní výlet a pak mezi vesnicema hledá elektriku.
Na tomhle se mi líbí ta jednoduchost a (relativní) bezúdržbovost. Taková dobrá nadstavba na rescue point.
Naposledy upravil(a) DanBlack dne 23.10.2022 19:38, celkem upraveno 3 x.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Grunt »

dracekvo píše: 23.10.2022 18:14 No jo, ale poslední mobil, co měl konektor na externí anténu jsem viděl naposledny někdy v roce 2000.
Siemens C35i? Jako furt se dá sehnat a i když nevím jak na tom budou baterky, nejspíš bude stále fungovat (GSM síť stále operuje). Ono i jiné tlačítkové mobily poté měly alespoň na boardu místo kam ten konektor připájet. Těžko říct, který byl poslední. Dneska už se na těch krámech ani nedá vyměnit baterie, takže tam asi o nějaké externí anténě nemůže být řeč. Ale jinak blbá Yagina, krátký kabel a mini-RSMA zastane stejnou funkci jako ta obluda.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Grunt »

DanBlack:
M65_ea.png
Čumím normálně. Furt se dá bez problémů sehnat.

Který byl vlastně poslední? Nějaký Siemens?
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od drigon »

Na MyPower se rozhořela zajímavá debata v sekci "Termo kamera". Poměrně dost lidí si tam z druhé ruky pořídilo telefon CAT s61. Je vybaven flir termokamerou.
Pořídil jsem si ho taky a při zkoušení jsem zjistil, že lidská postava je ve fliru vidět na slušnou vzdálenost. Krásně se s ním dají odhalit tepelné mosty a další.
Myslím si, že v případě rozpadu by sa takovýto telefon mohl hodit.
Koukej tak, aby jsi viděl.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od eotto »

Šlo by vyfotit na termo zalidněnou ulici? Nebo postavu na 50 m? Chtěl bych to vidět.
"Mors certa hora incerta"
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od eotto »

Tak jsem to nevydržel a za ty necelý čtyři klacky koupil. Tak se snad povede nějaký pěkný kousek :)
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko:
S mým prvním telefonem jsem zažil hodně posměchu. Začal už v obchodě. Prodavač mi nutil dražší a chytřejší se slovy, že tento
Alcatel_One_Touch_max_BW_2014-07-07_11-46-05.jpg
Alcatel_One_Touch_max_BW_2014-07-07_11-46-05.jpg (30.03 KiB) Zobrazeno 4973 x
je pro děti nebo důchodce a že proč chci zrovna tento.

Protože se jmenuje jako můj pes.
Jen pak odevzdaně mávl rukou..
*
Vysunovací anténka, možnost provozu na tužkové baterky a odolnost. Dokonce přežil i vykoupání ve slivovici která se mi rozbila v igelitce.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Rafael »

A pak po několika komunikátorech, hlavně Nokia 9500, jsem se opět vrátil k minimalismu:
Večko-Alcatel.jpg
Večko-Alcatel.jpg (41.9 KiB) Zobrazeno 4920 x
A opět Alcatel už mám několik let. Ale jen proto, že byl nejlevnější. Nic jiného jsem neřešil protože jsem byl už ze všelijakých novinek vyléčen.
A překvapil. Radio, dual SIM, hudební přehrávač, podpora paměťových karet na které se vejde spousta audioknih a hudby.
Jediný jeho "nedostatek" je jeho malost. Ale to už teď neřeším. Jen kdysi se mi špatně hledal v tašce nebo po kapsách.
*
A na sotisfikovanější činnosti mám tablet z bazaru Kasa.cz
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od drigon »

Taky jsem ho měl. Jako svůj první telefon. Nejvíce se mi na něm líbila možnost záložního provozu na tužkové baterie.
Jel jsem do Prahy, baterie zdechla tak jsem v trafice koupil baterie a telefonoval jsem dál. Měl jsem ho dobře 3 roky než mi spadl na schodech a zčernal mu displej.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Cep »

Nokii 2700 jsem používal 2009-2019, pak odešla klávesnice. Našel jsem na aliexpresu náhradní, zprovoznil a už zase nosím. I když je displej relativně malý, tak je čitelný líp než větší na čínských 'klonech' Nokie 3310.
(Kdyby mne napadlo se podívat na bazoš, tak z Číny nic neobjednával, za 300,- jsem tam pořídil Nokii 2700 v perfektním stavu.)
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Krevel »

Nenašel jsem lepší téma, tak to dám sem. Nedávno se mi stalo, že mi ukradli telefon, naštěstí mám v autě náhradní, ale bohužel se nedal použít, protože o2 mi zrušilo číslo (po 12ti měsících od posledního dobití)... tak se ptám jestli je operátor, který by něco takového nedělal, případně kdy dojde ke zrušení u jednotlivýchh operátorů ? Nářky nad tím jak je možné, že bez náhrady zruší číslo, u kterého je nabit kredit nechám stranou, zanadával sem si už dost....
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od eotto »

Kaktus deklaruje to samé.
Ale kupodivu funguje, už rok a půl bez dobití :)
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Krevel píše: 14.03.2023 12:02 Nenašel jsem lepší téma, tak to dám sem. Nedávno se mi stalo, že mi ukradli telefon, naštěstí mám v autě náhradní, ale bohužel se nedal použít, protože o2 mi zrušilo číslo (po 12ti měsících od posledního dobití)... tak se ptám jestli je operátor, který by něco takového nedělal, případně kdy dojde ke zrušení u jednotlivýchh operátorů ? Nářky nad tím jak je možné, že bez náhrady zruší číslo, u kterého je nabit kredit nechám stranou, zanadával sem si už dost....
Já bych spíš naříkal nad tím, že jsem uzavřel nějakou smlouvu, kde je to jasně uvedené co se stane, pokud 12 měsíců nedobiju kredit. A pak se divím, že operátor postupuje dle smlouvy.

Pokud chci držet nějakou sim jen tak do foroty, tak si mám zvolit lepší tarif jak předplacenku. Třeba O2 Machine
Základní tarif bez dat 19 Kč / měsíc.
Případně si to hlídat a SIM jednou za čas dobí. Taky mi tu leží předplacenka a v kalendáři mám upozornění na dobíjení. Občas si ten tel vezmu sebou do města a zaplatím z toho MHD nebo parkování, abych ten kredit nějak využil.
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Krevel »

Jako uznávám, že sem udělal chybu, ale před touhle sim jsem měl jinou, kterou sem měl skoro 10let a tam ta podmínka byla, že si tu kartu musel používat, ale o dobíjení tam nebylo nic, takže stačilo jednou za půl roku poslat sms (navíc tam byla deaktivace a ne rovnou zrušení čísla)... s pravidelným dobíjením to nedává smysl, když nejmenší částka je 300...
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

U t-mobile je to 200,- jednou za rok. Navíc je tu možnost to jednou za čas přehlásit k jinému operátoru a nechat si kredit vrátit.
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Krevel »

Ještě mě napadlo, že když koupím simku v obchoďáku, tak ji prostě neaktivuju a nechám ji u telefonu... otázka tedy ale je jak slouho zůstane funkční
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

SIM bez aktivace má taky expiraci.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

Už jsem to tu řešil - stačí hledat. :ugeek:

Možnosti jsou - každoročně koupit novou SIM (i neaktivovaná má 1-3roky expiraci) nebo si k paušálu pořídit "dvojSIMku" (u VF je zdarma, O2 myslim za 100Kč/měs.)...
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
ychtyl
Příspěvky: 7
Registrován: 19.06.2017 9:18

SIM bez starostí

Příspěvek od ychtyl »

Mám všechny operátory, od začátku GSM, postupně jak nabíhali. Teď používám hlavně T-Mobile a ostatní operátory nechávam spát.
Ale k meritu věci. Mám uspaný už několik let Vodafone, který jsem jeden čas měl na data roaming, neboť byl skoro o řád levnější a o několik řádů objemnější, než u zbylých operátorů. Když zastropovala EU ceny datového roamingu, tak mi u Vodafone dokázali "uspat" číslo na nekonečně dlouho nějakým tarifem za 0,-Kč. Číslo je furt aktivní, akorát jsou při používání služby dražší, nevzpomenu si o kolik, ale vím, že mi to nepřišlo nijak hrozné. Nastavoval jsem to asi rok po té liberalizaci roamingu. Třeba ten tarif pořád mají. Takže se nestarám (dnes jsem si ho po letech provolal, abych se ujistil, že mi ho nezrušili) a kdyby bylo potřeba, tak dám SIM do telefonu a za nějakou o něco vyšší cenu, než je běžné, funguji. A mám nastavené placení inkasem. :hand
Jo a díky za info o O2-Machine. Já teď platím 250,-Kč/měsíc jako nejmenší tarif bez upsání, tak si to nechám přehodit.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Ale furt. Pokud se tu bavíme o tom, že chci držet sim bezplatně a nemám možnost mít nějaký VIP nulový paušál. Tak furt je ta možnost mít předplacenku a tam jednou za rok dobít kredit. Až se tam dostane kredit do nějaké hodnoty, tak převedu simku na jiného operátora a kredit si nechám vrátit. Co vím, tak po určité vlně odporu vrací operátoři kredit bezplatně. Bude mě to defakto stát jen inflaci.
Odpovědět