Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Cep »

dracekvo píše: 14.03.2023 19:33 Ale furt. Pokud se tu bavíme o tom, že chci držet sim bezplatně a nemám možnost mít nějaký VIP nulový paušál. Tak furt je ta možnost mít předplacenku a tam jednou za rok dobít kredit. Až se tam dostane kredit do nějaké hodnoty, tak převedu simku na jiného operátora a kredit si nechám vrátit. Co vím, tak po určité vlně odporu vrací operátoři kredit bezplatně. Bude mě to defakto stát jen inflaci.
Zajímavá informace, když jsem to zjišťoval naposled (3 měsíce zpět?), tak kredit nevraceli. Teď to fakt - podle stránek (Vodafone) umožňují (když to není na IČ).
Ale dobíjení jednou za rok IMHO nefugnuje. Nejčastěji se musí dobít 1x za 6 měsíců (SazkaMobil, BleskMobil, Oskarta,..). Vodafone Karta má ten interval delší, ale taky je na používání dražší.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Je to možné, že někde se musí dobíjet častěji. Mám kredit u t-mobile a tam stačí jednou za rok.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Matěj »

Na jedné fotopasti mám sim na kredit, když občas zapomenu dobít, tak sice přestane fungovat, ale po dodatečném dobití se zase aktivuje. Nevím ovšem jak dlouho trvá než dojde k jejímu zrušení. Tuším, že jednou jsem na to zapomněl snad na měsíc a ještě to šlo.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Cep »

Matěj píše: 15.03.2023 13:37 Na jedné fotopasti mám sim na kredit, když občas zapomenu dobít, tak sice přestane fungovat, ale po dodatečném dobití se zase aktivuje. Nevím ovšem jak dlouho trvá než dojde k jejímu zrušení. Tuším, že jednou jsem na to zapomněl snad na měsíc a ještě to šlo.
Záleží na poskyovateli, u Vodafone to nechají žít snad 2 nebo 3 měsíce po vypršení kreditu.
(Přímo u Vodafone je platnost kreditu 10 měsíců, u poskytovatelů v síti Vodafone snad všude jen 6 měsíců. Ale taky platí, že čím delí platnost kreditu, tím dražší je používání.)
Ten rok platnosti kreditu u T-mobile je fajn, ale ta cena 3,90,- za minutu tomu taky odpovídá...
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od donovanstangiano »

Mam prosbu a asi neni úplně k tematu webu. Nema někdo z Vas zkušenost s nakupem SIMky v Kyrgyzstánu? Předem diky!
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Grunt »

Obrázek
Sociální dilema. Docela zajímavý dokument o tom jak chytré telefony a soc. média ovlivňují naše chování. Už si pročítám celé vlákno a dívám se co by se mi mohlo hodit opravdu jako telefon jen na volání, SMS a e-maily. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

Udělat vlastní smartphone. Buď standardní telefon (nejlépe rok-dva starý model) s Lineage OS, nebo i vlastní celý HW klasického "hloupého" telefonu s GSM/LTE SIM modulem - není to nakonec tak složitý jak to vypadá, je to naopak neuvěřitelně jednoduchý - asi jako udělat si dneska doma digitální hodiny řízené přesným časem přes wifi.

Ale levnější je koupit si mobil už hotový. Vyvaroval bych se Snapdragonu, ikdyž je lepší a použil Huawei.

Huhlavej router se dá též použít i doma na oddělení citlivé sítě, bohužel o mikrotiku to už několik let neplatí. Komunikovat přes internet lze i skrytě, jeden z příkladů je třeba TCP over ICMP. To už je ale stará věc, stejně jako skryté vysílání morseovkou na cílové stroje "domů" (princip viz SYN-ACK), dá se to ale i přes jakoukoliv komunikaci, která "proleze" přes router ze subnetu. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_layer

Dokonce lze udělat stránku ve veřejném prostoru, odkud to budou "vysílat" všichni návštěvníci, takže původce zůstane pro analyzátory provozu skryt. Toto se zneužívá i pro těžbu kryptoměn, kdy návštěvníci stránek vlastníkovi těží za svoji energii.

No a pohádkám o tom, že šifrovanou komunikaci nelze dešifrovat, taky nevěřte. Tady je popsám "ruční" postup, tak si snad si nemyslíte, že to nejde naprogramovat a že to nikdo dosud neudělal.
https://unit42.paloaltonetworks.com/wir ... s-traffic/
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od steve_michalik »

Sorry, ale z velké části plácáš nesmysly a ještě se u toho tváříš jako děsnej odborník.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Grunt »

bacil píše: 24.09.2023 0:04 Udělat vlastní smartphone. Buď standardní telefon (nejlépe rok-dva starý model) s Lineage OS, nebo i vlastní celý HW klasického "hloupého" telefonu s GSM/LTE SIM modulem - není to nakonec tak složitý jak to vypadá, je to naopak neuvěřitelně jednoduchý - asi jako udělat si dneska doma digitální hodiny řízené přesným časem přes wifi.
To mě napadlo, ale zase na co dávat zbytečné prachy za další "chytrý telefon" kde nebudu mít ani možnost si nainstalovat oficiální appky? Jako ono je to těžké. Na jednu stranu si říkám, že přece nemám problém žít bez debilních sociálních appek, takže by mi v pohodě stačil i nějaký důchodcovský telefon no na druhou stranu počasí (Aladin, Meteor), Fuelio a třeba navigaci používám, nepovažuju je za nijak škodlivé a docela by mi chyběly.

Jinak oficiální odpověď na tohle je The Light Phone II a Punkt MP02. Což o to, třeba ten e-Ink displej by se mi hodně líbil, ale možnost vyjmout a nabít si baterie a nebo třeba externí anténa by se mi líbila ještě víc.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

Tak si kup normální android rok-dva starý a dedj si na něj Lineage, ten funguje i s gůglovýma apkama, ke stažení je celej balík od samotného google play až po všechno co gůgl do mobilů dává a není to na play.

1. když máš rozjeté prostředí, umíš s tím a funguje ti to, máš na to doma věci, není problém za odpoledne udělat vlatní GSM komunikátor, no tak dobře, tisknout se na to bude krabička ještě zítra, ale ještě dnes si zavoláš. Na mikrofon si uděláš zkratovací vypínač, jen pro jistotu. Maják je tam ale aktivní stále, ten má kondenzátor pod plechem, nejde vypnout, ale můžeš si tam udělat zkratovač antény. Stejně se operátoři tváří jakože nic neumí, přitom už před 25 lety uměli nnajít ukradený mobil i se změněným IMEI podle vysokofrekvenčního "otisku". Já taky když něco dělám, tak do toho přidám plno věcí a pak to ze mně leze jak z chlupatý deky když je náhodou potřeba něco víc že už to tam je.

2. ITkovi se SD kartou půjde líp ten Lineage. Teď když na to sedneš, tak to budeš mít ještě dneska hotový i s gůglením. Stejně ale ti může přijít vládní SMSka, která tě nakazí, aniž bys o tom věděl. V bodě 1 tě nic nenakazí. Prastarý S4 mini jede rychleji než moderní mobily, pokud na to nedáš google ale jen si instaluješ z APK co potřebuješ.

3. máš jistotu, že ty tvé vybrané mobily jsou "čisté"? To už raději bod 2, který je pod veřejnou kontrolou
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět