Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

Já se bojím, že to bude další šmejd, co na papíře vypadá skvěle a v reálu je to k vzteku. Už jsem reklamoval v práci tolik "skvělých" Androidů i od rozumně znějících značek (Lenovo, Gigabyte), že k čemukoliv jinému než k HTC, Applu, Nokii a SE bych byl krajně skeptický. Možná ještě tak Samsung a LG občas docela vydrží.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od MRAK »

já teď pokukuju po tomhle

http://www.evolveo.eu/cz/strongphone-q4

chci ho na cesty .... uvidíme
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

Někdy si říkám, jestli není lepší normální telefon od kvalitního výrobce v pořádném outdoorovém futrále.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Kamarád si teď pořídil tel. od CAT. Tak s ním ožralej házel, bouchal sklem o židlu, skákalo se po něm, koupal se ve vínu a kupodivu to vše přežil. Ale jak to tak bývá, baterie nic moc.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 27.11.2013 10:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Fabulous »

MRAK píše:já teď pokukuju po tomhle

http://www.evolveo.eu/cz/strongphone-q4

chci ho na cesty .... uvidíme
Já ti nevim...

Kup si radsi vodotěsnou Xperii...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4373
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bivoj »

Xperii má kámoš necelý rok. Před cca 14 dny ji při sprchování jen drobně pocákal, mobil se zevnitř (!!!) orosil a chcípl. Takže s Xperií špatná zkušenost.

Pokud chce někdo opravdu nezničitelný mobil, tak bych volil nějaký osvědčený model od výrobce Sonim. V případě nižších požadavků na odolnost (když třeba stačí jen ta vodotěsnost), tak pak od Samsungu nějaký jejich outdorový (řada Xcover).

Edit - překlepy.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 27.11.2013 10:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od MRAK »

já mám s telefonama evolve a sonim docela dobrý zkušenosti

používaj je naši kluci v dílnách a fakt to drží a funguje
Brooks
Příspěvky: 37
Registrován: 25.11.2013 23:15
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Brooks »

x let jsem byl vlastníkem tohoto modelu http://blogovnik.alaware.cz/clanky.php? ... re_recenze a opravdu jsem ho nešetřil a vše ustál v pohodě (špony v práci, pivo v hospodě, vystřelení prakem :-) ) Jediný důvod proč jsem ho vyměnil (ale stále ho mám v krabici pro případ nouze) je že je ,,hlopý" Takže nepřipojíte se na net, nemáte ,,chytré" aplikace atd. Ovšem výdrž baterie je neskutečná a ruční nabíječka úžasný bonus. Jen si musíte zvyknout na řeči okolních lidí co to máte za vysílačku. Podtrženo sečteno, můj Evolve vydržel pěkné řádění a jestli i tento novější model má podobnou odolnost, bohatě postačuje na kruté zacházení
Uživatelský avatar
Sniper114
Příspěvky: 10
Registrován: 01.01.2014 20:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Sniper114 »

Co se mě týče, k 28. narozeninám jsem dostal tento odolný mobil. Samsung Xcover 2. Má s ním někdo zkušenost?
Přílohy
Mobilní telefon Samsung Xcover 2 od korejské firmy Samsung (Jižní Korea).jpg
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Pro ty co nepotřebují odolnost, ale výdrž baterie můžu doporučit lenovo p780. 4000 mAh baterka je Luxus(ano velké L:-)) Je to poměrně standartně vybavený android s větším 5 palců displejem. Mám ho asi měsíc a půl a spokojenost obrovská. Jediná podstatná věc je, že jsem původní ROM nahradil jinou, ale není problém telefon s takovouto úpravou již koupit. Jelikož baterka není problém tak mám display nastaven aby zhasínal po 5 minutách :lol:

recenze:http://mobil.idnes.cz/recenze-lenovo-id ... lefony_vok
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Karlos »

Chtěl bych se poradit, mám možnost získat jako protislužbu jeden z těchto telefonů:

Samsung Galaxy S4 LTE-A
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx

Sony Xperia Z (nikoliv Z-1)
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx

a jelikož se ve smartphonech absolutně nevyznám tak by mě zajímalo po čem by jste sáhli vy a proč? Díky moc.

U toho Soňáka mě překvapila vodotěsnost (údajně 30min v 1m) což z rozpadlického hlediska není špatné... na druhou stranu ta S4 má dle specifikace nadupanější procesor...
Uživatelský avatar
diego
Příspěvky: 51
Registrován: 30.08.2013 19:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od diego »

Já osobně bych bral tu S4, jednoduše proto že mám S3 a nemůžu si ji vynachválit ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Karlos »

Díky zatím co tak načítám info tak to také zatím vidím na S4...
peto1227
Příspěvky: 7
Registrován: 23.01.2014 11:27
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od peto1227 »

Radšej ako S4 tak note 2 alebo 3. Mám teraz note 3 predtým note 2 a čo je hlavné plus u oboch je baterka cez 3 Ah. A keď si tam dáš 64 gb kartu tak to je úplný luxus. A na note 2 som videl adaptér na 256 gb kartu a baterku tuším 6 Ah len bola 2 x hrubšia :D
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Martin11 »

Osobne by som sa tiež priklonil k Note 2. Note 3 ani S4 IMHO nemajú žiadnu extra užitočnú výhodu ale sú cenovo o dosť vyššie.
Ja nákup spotrebáku (ako napr. telefón) riešim takým spôsobom, že si vyhliadnem taký, ktorý má všetko, čo od telefónu požadujem, počkám až je považovaný za výbehový model a výrobca sa začne finančne hojiť na predaji novšieho modelu. Svoj Note 2 som kúpil za cca 1/4 pôvodnej ceny. Nepotrpím si na masírovanie ega, že mám novinku, ktorú nikto nemá a ani na mňa neplatia marketingové ťahy, že nový telefón má navyše teplomer alebo iné sprostosti, ktorý ten môj nemá... (medzi nami, keby som NAPRÍKLAD ten teplomer tak nevyhnutne potreboval, tak si kúpim za 1€ nejaký miniatúrny príveskový).

Je to aj tak o osobných preferenciách, čo si kto kúpi. Len mi príde nepochopiteľné vyhadzovať stovky € za niečo, čo bude o 2-3 roky už nepredajný elektronický odpad.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Karlos »

Já měl na výběr pouze z výše uvedených telefonů... vyhrála S4 a právě se seznamujeme :lol:

PS: schválně jsem si se zájmem přečetl licenční ujednání k čemu všemu se fy Samsung zavazuji a hlavně k čemu jí dávám svolení - nestačil jsem se divit... :devil
Uživatelský avatar
Jery
Příspěvky: 19
Registrován: 19.01.2013 18:23
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jery »

Nový PANASONIC FZ. Cena, dostupnost bohužel :ne


http://www.mobilmania.cz/clanky/panason ... fault.aspx
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od kregan »

K tomu rozdělání ohně jsem dost skeptickej. Už sem to viděl s autobaterií, ale s baterkou od mobilu... Budu to muset někdy vyzkoušet.
Jinak asi ani v nouzi nejvyšší bych mobil nerozbíjel. Vždycky je šance, že se dostanu někam na signál. Případně s nim půjdou uplatit domorodci (kamarád svuj mobil vyměnil s Berberama za buben :D )
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

To je ale úplná kravina, takhle oheň nejenže nerozděláte (v mobilu nenajdete ani jeden drátek, vše je přes kontakty), ale ani byste ho na tu baterku neměli jak přidělat. Navíc byste to asi nepřežili, protože ta baterka by vám vybuchla v rukách a poleptání lithiem - fakt není v divočině o co stát.

Celé je to nesmysl.

Oheň bych baterkou rozdělal úplně jinak - obsahuje lithium :beer
Odpovědět