Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Wolf
VIP
Příspěvky: 146
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Wolf »

Manuál mi ty mizerný parametry (hlavně citlivost a výkon) nijak nevyvrací.
A i kdyby, papír snese kde co.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Hohepa »

Nevyvracím, parametry mizerný.
No někomu to může včetně velikosti stačit jako pojítko na padesát metrů,
třeba hláska-základna ( no ale proč když de pořídit polní telefon).
Důvod neřeším.
Ale kupovat něco, co podle výrobce za TŘI ROKY VYHODÍM ?
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od cipis »

Až za dlouhé tři roky ... Kde žiješ? Vždyť je to spotřební zboží, tohle se zničí dřív celé než se posere ta lionka vevnitř. Navíc není problém přece lionku vyměnit. Parametry mizerné to asi až zas tak nebudou, když uvádí jeden km v zastavěném.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Hohepa »

Já neříkám až za tři roky . Psal jsem "podle výrobce za TŘI ROKY VYHODÍM".

Lionka lze samozřejmě vyměnit , ale ta cena. Takhle už mám dva "IRC" vrtulníčky v šuplíku.
Vše funkční, jen ta lionka je tak slabá, že se nevznese a stojí tolik co dnes celej vrtulník.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od cipis »

To byl sarkasmus ;-) Spolu s tím dalším, že je to spotřební zboží, tj. se může spotřebovat i v rámci zákonné záruky 2 roky ...
Toš asi tak. Nápad je to pěkný, za blbost to nepovažuji, bohužel to má ale jeden vedlejší efekt, když to dostane někdo na hraní, tak bude zase o něco více bordelu v pásmu ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Fabulous »

Že se takovými kšunty vůbec seriozně zabýváte? Obyčejná čínská PMR s výměnným battery packem z AAA článků, kterou koupíte v každém lepším elektru, má o tři řády vyšší užitnou hodnotu...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od K4cer »

Berte ale v potaz jak ůžasně kůůl budete vypadat, mluvíc s hodinkami a la Knight Rider :mrgreen:

To je taky jediné praktické využití které mě napadá, mohlo by to jít pronést tam kam běžná vysílačka ne. Ale kam by to mělo být netuším, zatím mi vysílačku nikdy nesebrali.

Doplnění: pokud někdo neví co s patnácti stovkama, tak pro děcka na hraní/učení proč ne. Já tohleto rozhodně mít nemusím.
2Cipis: alespoň kolem mě je PMR pásmo zaprasený chůvičkama a když je hezky tak rodinkama s ječícím potomstvem tak, že pár dalších to rozhodně nevytrhne, navíc ta věc zas tak masivní dosah mít nebude.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od bacil »

lionku do vrtulníku jsem koupil za $2 na ebay
maaagor
Příspěvky: 2
Registrován: 21.12.2014 23:24
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od maaagor »

ta baterka skutečně problém nebude. Navíc ta životnost bude zřejmě delší. Lionky to vydrží poměrně dost. Problém, ale bude reálnej dosah. Je to fakt taková hračka. Do lesa na houby, na spojení na 300m, aby na sebe nemuseli lidi řvát.
Obávám se, že na to, na co používám pmr já, tedy spojení z auta do auta na řádově desítky až stovky metrů při cestách už by to bylo na hraně. V podstatě nevidim moc reálný použití, kde by to mlěo navrh od nějakýho obyčejnýho inteku.
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od xb.h »

jeste se vratim k tem PMR. Ja bych levne pm radiostanice rozhodne neodcenoval. Par let jezdim vysilat po kopcich a me radioamaterske zacatky jsou ve znameni levne a dostupne techniky. Anteny a prizpusobovaci cleny samodomo, zdroje proudu vetsinou ze starych vyrazenych akumulatoru a radiostanice? To nejlevnejsi co jsem sehnal nebo ceho se kdo zbavoval. Ne jinak tomu bylo i s pmr. Zkousel jsem nekolik levnych stanicek, co jsem sehnal na aukru kolikrat i pod dve stovky a vysledek porovnaval s kamaradovym Intekem 4040 coz byla jedna z lepsich a drazsich radiostanic. Vysledek byl naprosto totozny. S levnou pmrkou se mi z kopce podarilo dovolat se i pres 140km stejne jako memu kamaradovi a v hustem lese jsem se nedovolal na sto metru, stejne jako on. Ja bych se tedy pri vyberu pmrka drzel dvou veci-delkou anteny (cim lepsi, tim delsi) a mnozstvim akumulatoru (preferoval bych radiostanice na 4 a vice AAA clanku z duvodu vetsi vydrze). Citlivost se zase tak moc nelisi. Jedny maji horsi, jine lepsi ale ve finale rozdily nejsou takove. To uz bych se spis vydal cestou zabudovani antenniho konektoru a nasledne vymeny anteny za vlastni vytvor.
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od xb.h »

Jinak PMR je standard. Vsechny stanice maji vykon 0,5W (plus minus) a neodnimatelnou antenu.
Joe Azbest
Příspěvky: 926
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Joe Azbest »

Nemáte nějaký tip na PMR napájenou z AA. Většina co jsem našel je napájeny z AAA nebo akupacku. Chci to z důvodu sjednocení napájení všech přístrojů doma na AA (lithiovy), kterych jsem si udělal celkem velkou zásobu a taky z důvodu výdrže, AA mají trojnásobnou kapacitu oproti AAA za stejnou cenu. Našel jsem zatím jenom toto http://www.conrad.cz/pmr-radiostanice-a ... -2.k930496 a http://www.vysilacky24.cz/uvod/pmr-a-lp ... 0?vmcchk=1 což vypadá dobře , ale je to celkem drahé. A pokud by šel v případě nouze odblokovat ten výkon 0,5W, taky by to nebylo špatny (opravdu jenom v případě nouze).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od sigmark »

Nehořlavej:

ALINCO DJ45, BAOFENG UV5R
Joe Azbest
Příspěvky: 926
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Joe Azbest »

Dík. To alinco vypadá dobře, ale ta cena. Našel jsem ještě http://www.eshop-yachtmeni.cz/products/ ... -0-5-a-4w/ i s návodem na zvýšení výkonu v případě PA situace. Popřemýšlím, zkouknu recenze a pak se rozhodnu.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od sigmark »

já ho koupil na aukru za 1400 :-) na dvě eneloopky vydrží den a půl na příjmu
Joe Azbest
Příspěvky: 926
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak asi to vyhraje ten intek 5050. Co se týče možností a jednoduchosti "rozšíření" nemá konkurenci a zakoupení originální delší antény je taky velké +
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od sigmark »

Ať už vyměníš anténu a čemkoli, jsi mimo generální povolení. Se starší verzí inteka jsme se dost potýkali ohledně výkonu
Joe Azbest
Příspěvky: 926
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Joe Azbest »

Vím, mám nastudováno, ale po zakoupení se seznámím s ovládáním a poletí to do bedny k dalším hračkám pro případ nouze. Předpokládám, že v případě nějakého opravdového průseru se tyto věci řešit nebudou. Proto jsem trval na napájení z baterií AAA, kterych mám zásobu na dlouho a možností "uživatelských úprav", které jsou i pro amatéra jednoduché. A recenze na ten intek nejsou špatné.
Jak se díváte na digitální PMR. Zatím je to dost drahé, ale celkem zajímavá technologie. Časem by mohla trochu zlevnit a ve spojení se šifrováním by to mohlo být to pravé rozpadlické......
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od sigmark »

dokud ti pojede mobil existují na něj aplikace ... samozřejmě jeto nelegální a nikoho nenabádám aby to zkoušel
Joe Azbest
Příspěvky: 926
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Komunikace CB a PMR radiostanicemi

Příspěvek od Joe Azbest »

Mám na mysli takový průser, že mobily nepojedou, např. nejpravděpodobněji blackout.
Odpovědět