Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Viktor007
Příspěvky: 15
Registrován: 12.01.2013 16:35
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Viktor007 »

BV6000 - už jsem tady o něm psal: koupil jsem ho přes Amazon někdy v září 2015? Spokojenost s odolností, spadl několikrát na dlažbu, měl šrámy na boční kovové liště, ale jinak fungoval. Jednu dobu mi tam blblo OTG - nešlo připojit flash disk. Objednal jsem si za cca 5 dolarů náhradní díl a sám si to spravil. Pak to začalo blbnout znova asi po tom pádu na dlažbu, když jsem ho rozdělal, zjistil jsem, že se odpojil konektor OTG. Od té doby v pohodě. Teď ho má synek a dává mu sodu, pořád funguje a stále běžná výdrž tak 2 dny. Pokud by mu tam neběžely pořád nějaké hovadiny, i dýl. Jediná vada- je to cihlička.

Minulý rok v září jsem pořídil BV800Pro (zvažoval jsem 9000, ale kromě větší obrazovky jsem nenašel žádné výhody) Jinak vše stejné jako u 6000, je to trochu elegantnější, už taky párkrát spadl a je v pohodě. Koupil jsem ho zase přes Amazon, měli na něj 100 EUR slevu, tak stál 160 EUR, neber to:-)
Blbne mi tam tlačítko SOS/vysílačka. Při stisku mi to restartuje telefon, a nevím co s tím. Zatím mám tohle tlačítko odpojené a čekám, zatím jsem ho nutně nepotřeboval.
Takže za mě s telefony BV spokojenost, má ho ještě kamarád, taky jsem neslyšel stížnosti, asi to záleží kus od kusu.

Vik
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

Mám xiaomi redmi 4x a je to oproti jiným velmi tuhá konstrukce a futrál z toho udělal tank. Ovšem tank je i lumia 635 s tím tlustým futrálem, co tohle už vydrželo si na xiaomi nedovolím zopakovat.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Librem 5

Příspěvek od tygrsdrakem »

Možná by to patřilo spíš do vlákna Big Brother, ale třeba i sem. Nesleduje náhodou někdo z vás vývoj okolo prvního čistě Linuxového telefonu Librem 5? V poslední době řeším otázku jak komplexně řešit ochranu soukromí na internetu a běžné smartfouny mi z toho vychází jako nejrizikovější zařízení, který používám. (Na PC jedu Linux už několik let.)
https://puri.sm/products/librem-5/
Nějaké názory, postřehy, info...? Zaujala mě např. fotka s telefonem píchnutým k monitoru, tak jen přemýšlím, jestli to skutečně dokáže takhle nahradit desktop.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

Budoucí notebooky budou vypadat tak, že místo touchpadu se dá mobil a vše pojede z něj. Jenom ještě není vyřešený problém s podnikovou sférou co se týče citlivosti dat.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

To by šlo vyřešit tak, že by v tom ntb byl disk a systém by se bootoval z něj a z telefonu by se použil jen HW.
Nicméně to stejně vždy bude jen taková hračka, protože pravé notebooky vždy budou mít vyšší výkon jak telefony.
Nehledě na to, že co když budeš chtít při práci i telefonovat? To ještě budeš muset v kapse nosit BT handfree?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Venet »

Oživím trošku vlákno...
Páni (a samozrejme aj dámy) nemáte niekto nejaké informácie o tomto telefóne?
https://sk.maxcommobile.eu/sk/wszystkie ... olor-black
spoľahlivosť, software... a tak? a malo by to mať gps, ale internet nie... je to potom možné použiť ako navigáciu? (nevyznám sa...)
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

To je obyčejná čínská šitka, na tom ti nic nepojede.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bivoj »

Co by na tom mělo jet, když to nemá klasický OS, ale proprietální hardware? To je stejný, jako kdybys napsal, že na Nokii 3310 "ti nic nepojede"...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Já sem tedy nic o tom, že by to mělo GPS nenašel.
A i kdyby ho to mělo, tak asi nebude dostupná nějaká apka pro navigaci.
To je prostě tlačítkový tel. a nelze od něj čekat něco víc než volání a sms.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Venet »

Dík za info.
Takže ruky preč od neho...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Vypada to, ze tak do pul roku budu muset poridit novej tel., stavajici zacina mechanicky odchazet. Takze se zamyslim a mam tahle kriterie:
- fyzicky vyrobeno jinde nez v pevninske Cine (nema to nic spolecneho se stavajici chripkou, proste je nechci podporovat).
- IP68 (ano, to ma co spolecneho se stavajici chripkou - melo by se to dat dobre desinfikovat; a taky aby to bylo trochu odolny).
- RAM min. 6 GB, interni pamet alespon 128 GB.
- moznost SD karty.
- bezdratove nabijeni.
- ostatni (kvalita fotaku, dual sim, jine systemy navigace krome GPS apod.) jsou mile, ale nejsou az tak podstatne.

Potrebuju to primarne na praci, takze ruzne "mobily pro apokalypsu" nee (tezke, funkcne omezene a blabe se na tom pisou maily), ale i tak bych rada, aby to neco vydrzelo.

Trochu jsem pohledala na netu a jako optimalni mi vysel Samsung Galaxy S10e (zmensena verze S10, ta uz se mi zda moc velka). Mate nekdo? Muzete se podelit o zkusenosti? Doporucili byste?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Všechno má v sobě střeva z Číny, tomu se nevyhneš. Ja jedu už několik let v Sony Xperia ve verzi compact. Tam si vybereš.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Uplne vsechny ne, nektery streva jsou z Thajwanu a hodne si Samsung vyrabi i sam v Koreji. Ale jinak mas pravdu, takovych 85 % strev je z pevninske Ciny. Pokud se muzu Cine nejak vyhnout nebo alespon omezit, udelam to.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

https://www.investicniweb.cz/news-samsu ... partnerum/
Tim sony nic nezkazíš. Většinou ma perfektně vyladený firmware. Máme doma pět let starej xperia Z5 compact a šlape jako hodibky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Jo, to vim, tyka se to low-endovych modelu Ackove rady. Ja mirim na druhou stranu kvalitativniho spektra :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Permonik »

Pokud máš hodně velký rozpočet a "co nejdál od Číny" je pro tebe důležité, zkus mrknout na Librem 5 https://puri.sm/products/librem-5/ Mají verzi Librem 5 USA, která se vyrábí v Americe, jen je tedy poněkud dost dražší.

Sám kvůli IP68 používám Sony Z3 compact již několik let, docela drží. Jen s alternativním systémem
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

To vypada hodne zajimave. Ale je otazka, jak by to pracovalo s androidimi aplikacemi? Ruznych SW prevodniku jsem si uzila dost u Nokii a BBOS a ne vzdycky to fungovalo. A aby clovek mel telefon za 20 tis. a mohl z toho jenom volat a prohlizet web - zadny terno. Ale urcite je to zajimavej pocin a az vyresi ty aplikace, bude to k hodne vaznemu zvazovani :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Permonik »

Osobní zkušenost s tím nemám, zkušenosti nula, jen jsem o tom slyšel. Nevím jak to mají tam, ale jeden čas jsem používal telefon Jolla se SailfishOS a ten má emulátor umožňující běh androidich aplikací a fungovalo to slušně. Všechny aplikace, které jsem byl zvyklý používat tam jely. Pak jsem telefon utopil, tak jsem právě chtěl další s IP68 a šel do sony compactu.
Jo a za těch +-20 je made in China verze, ta made in USA stojí dvakrát tolik. Takže spíš je to v tom stavu "řešení existuje" pro ty co chtějí telefon odjinud. Tento je tedy taky zaměřen na bezpečnost, takže dražší sám o sobě. Nevím ale o nikom, ani mezi známými telefon nerdy, co by si ho koupili
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od JOBU »

Má tu niekto skúsenosť s telefonom Blackview GBV9500 Plus?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

zeptám se - máte nějaký tip na hardshell (ideálně vodotěsný, ale není podmínkou) pouzdro na mobil...aby se tam dal zavřít a jebnout do báglu?
mobil 16x8 cm
podmínka je v ČR skladem - potřebuju to rychle :-)
díííky!
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět