Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od GOD »

ako sa vám pracuje s dotikovými displejmi v rukaviciach - gumených, kožených a ked prší na displej? Je možné ovladat bezdotykový mobil ked je v nepremokavom obale - špicke?
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od B89 »

Já žadný rozdíl nepocituju, ať mám rukavice nebo ne. Déšť nemá na ovládání vliv a kondom by mu taky neměl vadit.
Mám jestě dotykáč s odporovým displejem a na tom jde psát jak obyč. propiskou, tak třeba i kusem dřeva nebo hřebíkem... :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sigmark »

me funguje kapacitni displej i v kozenych rukavicich. poprve jsem z toho byl krapet na vetvi, ale jde to
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kocour »

Déšť - mám Xperii Active a jelikož je vodotěsná, hojně jí používám za každého počasí. Displej je prý na mokro i nějak optimalizován, takže to jde překvapivě dobře. Jediný nešvar je, že si občas splete kapičku s dalším dotykem, takže tažení jedním prstem vyhodnotí jako zoom. Ale opravdu sporadicky. To spíš je problém se čtením, protože kapky obrovsky zvětší pixely pod nimi. Prostě se displej musí periodicky otírat.

Rukavice - mně v kožených (ani jiných) rukavicích nefunguje ani náhodou. Vyrábějí se rukavice přímo pro použití s kapacitními displeji, které mají na bříškách prstů jakési gumové plošky, ale zatím jsou nesmyslně drahé a je malý výběr typů. Uvažoval jsem, že si do vnitřku jedné rukavice přišiju kapsičku na malý kapacitní stylus, ale zatím jsem to nerealizoval. Samodomo se stylusy vyrábějí tak, že se do vhodné trubičky zalepí a nechá vyčnívat váleček z té pěnové hmoty, co se používá na zkratování nožiček elektronických švábů v obchodním balení. Ale už jsem jich pár zkoušel a asi jsem neměl správnou hmotu. :shake
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ježura »

Co byste řekli na:
http://www.androidmarket.cz/mobilni-tel ... ne-chlapy/

V celku se mi líbí, ale do telefonů absolutně nedělám takže nějak nemůžu kloudně zhodnotit.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Artifex »

Ale jo, to bych si docela nechal líbit. Není to žádná raketa zrovna výkonově ale hry stejně nehraju takže by to zvládlo, co potřebuju. No, a asi bych rozhodoval ještě dle výstupu foťáku, ten potřebuju na takovou běžnou dokumentaci takže musí zvládat dobře makro a obraz musí být kvalitní, věřím ale, že to snad housenkáři nepodcenili, přeci jen, lidi si berou odolné telefouny tam, kam by si asi nějaké citlivější zařízení nevzali... A když zvládne Huhla makro takhle, CAT to musí zvládat ještě lépe
Obrázek
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od goral »

hlavne si overte pad na display. Muj samsung (nejaky odolny dotykac) je inzerovan taky jako megaodolny a op setkani s asfaltem se gorilaglass odporoucelo
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sigmark »

záleží jestli je tvrzené sklo vytažené až do okraje ( jako anpř iphone), nebo jestli je obroubeno plastem ( moto defy například). ten můj už kromě koupele v hajzlu pár pádů zažil a bez ztráty květinky
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Artifex »

Pozor, záleží ještě na jedné věci: stáří a používanosti. I nejlepší tvrdý a křehký materiál povolí, ať je tvrdší sebevíc, když bude mít v sobě rýpanec. Takže pokud má člověk týden mobil tak testuje, občas spadne a OK... Jenže jak se na povrchu používáním (a stane se to každému) udělají rýpance, při pádu prostě jednoho dne nastane situace, že rýpanec se zachová jako počátek praskliny a sklo vzdá boj. Ještě jinak: Gorilla je super, hodíš mobil do kapsy s klíčema a pokud ho zrovna nějak extrémně blbě nepromáčkneš o hranu, vydrží bez ztráty kytičky i když budeš celý den těma klíčema chřastit. Pokud hodíš ale sklíčkem na hranu kamene, je jasné, že se odporoučí, to ví každý, kdo někdy sklo tvaroval, jak je těžké malé kousky zlomit, ale jak se buď klepne nebo se udělá rýžka, pak to jde samo. Ty nejodolnější neřády mívají sklo a na tom ještě akrylátovou vrstvičku. Do té udělá ten kámen nepěkný otisk, sklo bude stále křehké, ale ten otisk rozloží sílu ne do jednoho bodu, kde vznikne začátek lomu ale na větší plochu. A to je vlastně celý princip, ani ty nejodolnější to i přesto nevydrží věčně.

Jak zmiňuje Sigmark, je to stejný princip, jako když je okraj skla lemovaný plastem (akorát se nejedá o okraj ale o plochu). Plast prostě schytá bouchnaec, promáčkne se a bude vypadat, jako kdyby ho ochutnal medvěd. Ale ve skle nevznikne místo pro štěpný lom.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od FMJ »

Mám do současné doby SAMSUNG GALAXY XCOVER se zodolněným sklem displaye. Jednoho krásného dne jsem měl telefon v přihrádce ve dveřích auta, kdy už ale bylo více věcí, takže telefon nebyl úplně utopený. Když jsem pak nešikovně otevřel dveře, telefon se z výšky cca 30 cm odporoučel k zemi a jak na cypa rovnou na display (teorie pádu namazaného krajíce chleba). Telefon spadl na chodník, kde byl zřejmě kamínek který soustředil energii do jediného bodu a display šel lidově řečeno do kopru. Pavučinka, ministřípky. Takže oprava a kvalitní fólie. Tedy - ne vše tvrzené je automaticky odolnější.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sigmark »

ale je. akorát jsi měl pech. sebelepší telefon, když ho správně trefíš, skončí jako hromádka trsátek.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kocour »

Hm, to je problém všech dotykových telefonů. Displej prostě proti přímému pádu na kamínek ochránit nejde. Lepší jsou v tom menší displeje (tužší, taky neposkytují takovou plochu zásahu :) ), ale to zase jde proti uživatelskému komfortu.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Artifex »

Asi takto: Na velký displej bude vždycky asi lepší použít kvůli tuhosti sklo, z prostého důvodu, 2-3mm skla budou mít proti 2-3mm plastu a) vždycky lepší optické vlastnosti b) vždycky lépe ochrání displej, na plastovém sklíčku bude proti kamínku sice menší škrábanec ale plast se promáčkne a LCD zařve. Sklo vydrží víc a když už rupne, pak má to LCD stále ještě šanci přežít takže se vymění jen to sklo.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od goral »

No kdyz se bavime o skle: jeste si zjisete kolik stoji vymena.
Autorizak si za vymenu dotykoveho skla (nikoliv displeje) rekl 2500 (cena mobilu 5000), neautorizak se ztratou zaruky 1800, na netu jde ta soucastka koupit za 800 a podle videa z youtube mi to kamarad poskladal za pivo :)

Mam ve svym okoli vic tehle mobilu a nejsem jediny s prasklym sklem, takze je urcite potreba se na to pripravit :)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Artifex »

Také si všechno měním sám, když zařve i displej, tak i displej.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

všiml jsem si že tu ještě není jeden opravdu odolný a slušně vybavený .
Za ty prachy lepší nejspíš neseženete . Prostě Stalker foun ;)

Obrázek


RUNBO X5

DISPLEJ:
IPS odolný kapacitní multidotykový displej krytý CORNING® GORILLA® GLASS druhé generace //
rozlišení: 800 x 480 pixelů

úhlopříčka: 4.3"
displej je dobře čitelný i na přímém slunci

ROZMĚRY:
154 x 73.5 x 25mm

HMOTNOST:
340 g

OPERAČNÍ SYSTÉM:
Android OS 4.0.4 ICS
jazyky: čeština, slovenština, angličtina, němčina, ruština a další

PROCESOR:
MTK 6577 1GHz A9 Dual Core

PAMĚŤ:
RAM 1GB
ROM 4GB, uživateli dostupných 2.5GB vnitřní paměti pro data
slot na MicroSD karty do velikosti 32GB včetně

BATERIE:
kapacita: 3800 mAh
pohotovostní režim: až 780 hodin (32.5 dne)
doba hovoru: až 16 hodin
reálná výdrž: 4 až 8 dní

MOBILNÍ SÍTĚ:
DualSIM, obě karty aktivní současně
1. SIM: 3G + 2G
2. SIM: 2G
2G síť GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G síť WCDMA 850/1900/2100

DATA A KOMUNIKACE:
GPRS Class 12
EDGE Class 12
HSDPA
HSUPA
volání a videovolání
SMS a MMS
Wi-Fi 802.11 b/g/n, podpora DLNA a Wi-Fi hotspot
Bluetooth v2.1 s A2DP a EDR
microUSB v2.0 HS , podporuje USB host OTG pro připojení flash paměti, klávesnice, myši, joysticku, některé tiskárny, nabíjení jiných telefonů a zařízení z USB a další zatím nevyzkoušená zařízení (kabel nutno dokoupit zvlášť)
Sdílení připojení k internetu přes USB, Bluetooth i Wi-Fi
Silná interní GSM + 3G anténa má kvalitní signál i v místech, kde jiné telefony už nefungují

FOŤÁKY:
přední: VGA (0.3 Mpx)
zadní: 8 MPx, nahrávání videa v HD rozlišení až 1280x720
diodový blesk použitelný i jako svítilna

ZVUK:
velmi hlasitý reproduktor
DOLBY mobile, SRS
3.5mm combo jack na sluchátka nebo headset

GPS:
podpora A-GPS a EPO
digitální kompas
veliká interní GPS anténa pro kvalitní příjem, fix většinou cca. do minuty

VYSÍLAČKA:
frekvence: UHF 400 - 470MHz
výkon: 1W odpovídá dosahu cca. 10 km
konektor antény: standardní SMA
CTCSS: 0 - 38
SQ: 0 - 8 digitální
Možno použít jinou vysílací a jinou přijímací frekvenci a CTCSS kód
Lze tedy komunikovat i s běžnými PMR 446MHz vysílačkami

ODOLNOST:
krytí: IP 67 (prachotěsný a vodotěsný minimálně na 30 minut do hloubky 1 metr)
nárazuvzdorný

DALŠÍ FUNKCE:
červený laser s viditelným dosvitem až 100m
LED svítilna
SOS nouzové tlačítko s předvolitelnými akcemi
barometrický výškoměr s přesností 0.8m //neověřeno
FM rádio (jako anténa slouží sluchátka, nebo anténa pro vysílačku)
MP3 a video přehrávač
budík
prohlížeč internetu
E-mail
možnost instalace mnoha dalších aplikací z Google Play jako Facebook, hry, navigace a další
senzor okolního osvětlení
senzor přiblížení k uchu (proximity senzor)
akcelerometr (G senzor)
automatická regulace podsvícení
vícebarevná stavová LED dioda
vibrace

OBSAH BALENÍ:
telefon
baterie
síťová nabíječka na 230V
microUSB kabel
anténa k vysílačce a FM rádiu
drátový headset (sluchátka s mikrofonem)
šroubovák
návod v angličtině a čínštině, český návod jen na požádání
Bonus: ochranná folie na displej

Je to čína a chtějí za něj cca 8000 ,- peněz ...

Mne se líbí moc ..
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od GOD »

tá PMR in side neni zas tak blbý nápad. Bežne má mobil cca 1W, prečo teda nie PMR? počkám na pokles ceny a možno to kúpim. Momentalne 8 kkč za mobil sa mi zdá vcelku dost a neovplivní to PMR funkciu.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od achopsalista »

to spojenie androidu s vysielačkou je skvelý nápad.
ideálna vec pre rozpadlíka ;) čakal by som že taká mašinka príde z USA a nie z Číny...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Mě se zase líbí ta baterie 3800 mAh.
Používám stařičkou Motorolu Milestone s 3500mAh a ta výdrž je úžasná, i když v mém nasazení cca 2 dni :D
Ještě zjistit, jak je odladěný sytém a třeba bych si i udělal radost k vánocům. Ale nechce se mi vzdát HW qwerty klávesnice, achjo. Dilema :head
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Hdm »

RUNBO X3 je s full klavesnici. Našel jsem to tady ve vlákně.

http://stalker.scorpions.cz/forum3/viewtopic.php?t=4931
Odpovědět