Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

KENWOOD TH-F7E

Příspěvek od PIPboy »

KENWOOD TH-F7E

-to je on, mého srdce šampión!
-je to VHF-UHF vysílačka + širokorozsahový scanner a má to SSB
http://www.elix-shop.cz/store/goodsdeta ... dsID=65818
Vysílání v pásmech 2 m a 70 cm FM (po modifikaci 137-174 MHz a 410-470 MHz). Rozsah přijímače 100kHz až 1300MHz, jediná ručka se všemi druhy Rx modulací AM/FM /FM-N/WFM/CW/SSB Současný příjem na 2 pásmech, nastavitelný poměr hlasitostí, možnost přepnutí na jedno pásmo. Veškeré kroky ladění včetni 6,25 kHz pro PMR a 8,33 kHz pro AIR-BAND.
Jen ta cena 7 600,- se mi už moc nelíbí.
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od pavel131 »

Je to sice pěkné ale....
http://www.cbradio.cz/forum/read.php?27,117138
tohle si pořádně pročti a rozhoduj se.
Ještě tohle:
http://ok2vbz.waypoint.cz/rig/
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od GOD »

vie niekdo čo sa stalo z linkom kmitocty.cz? nefunguje mi - even. ma niekdo zalohu stranky?
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Wagoneer »

Martin OK1ZOO ukončil jen databázi kmitočtů Bandplan, ale oboje jeho stránky plánuje provozovat dál. Takže si myslím, že jde jen o úpravy nebo výpadek serveru.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Karlos »

Neví se proč ukončil tu databázi? Nedostatek zájmu uživatelů, času, financí... nebo stážka s legislativou?
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Wagoneer »

Na webu kmitočty bylo ( a věŕím že dále bude )zdůvodnění. Hlavní důvod - již skoro nikdo dlouho nepřispěl, takže stagnace.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Josef »

Seznam krátkovlnných rozhlasových stanic se může "scaneristovi" také někdy hodit (např. pro ověření u nás zveřejňovaných informací). Viz. http://www.wrth.com/updates_new.asp
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Desouza »

To se určitě hodí . :yes

Také pro scaneristy ( vlastně především pro ně ) vzniklo fórum o zařízeních Uniden http://unideny.kmitocty.cz/
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Desouza »

Hergot , těď tu slyším nějaké Rusáky na f. 27.4650MHz

1) jsou mimo vyhrazené pásmo ( CB frekvence jsou 26,515 do 27,405 MHz )
2) přátelsky to nezní ...
Vincit omnia veritas .
mk7605
Příspěvky: 1
Registrován: 06.08.2015 15:13

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od mk7605 »

mam malu otazku ohladom Tecsun PL-660
udajne sa k nam uz nedovazaju , ale nasiel som odkazy na (zrejme) to iste len s oznacenim Intec:

https://www.eshop-chujmeni.cz/intek-pl-660/

jedna sa o ten isty pristroj ?

Spam. Ban. Fab
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Kocour »

Chujmeni :-)

Pro jistotu, kdyby předchozí dotaz byl vážně míněný - je to ten istý. Dokonce mi dorazil (po delším dohadování) bez jakéhokoli označení Intek. Nechápu to, asi chyba e-shopu.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od GOD »

Desouza:
http://www.radioscanner.ru/base/freq25039.html taxi Tomsk
http://www.radioscanner.ru/base/freq1510.html petrohradskí CB-čkari - že sa ale už nepoužíva
Informácia je v časopriestore.
Mentos
Příspěvky: 2
Registrován: 22.08.2016 11:44

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Mentos »

Vedeli by ste mi niekto poradiť s výberom scanneru? Do môjho užšieho výberu sa dostal Uniden USC 230 XLT; UBC125XLT, UBC3500XLT a ALINCO DJ-X30E. Využitie prioritne na počúvanie leteckej komunikácie (dostupná aj "menej dostupná) a príp. záchranné zložky a iné zaujímavé frekvencie. ĎAKUJEM za každú radu.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Wagoneer »

Mám stopětadvacítku a bohatě mi ke svému účelu stačí. Pokud můžeš přitlacit, ber dvěstětřicitku. Má více pamětí a slušný poslech leteckého pásma.
Více na
https://www.kmitocty.cz/?p=282
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Kocour »

UBC125XLT má pro změnu i obojí vojenské letecké pásmo. Search celého rozsahu trvá strašně dlouho a vojenský provoz tvoří jen zlomek civilního, takže to zpočátku vypadá, že se ve vojenském pásmu nic neděje. Ale poblíž vojenských letišť a nebo při větším cvičení je to docela zajímavé.

Počet pamětí je sice jenom 500, skener je ale přímo připojitelný USB mini kabelem k PC a k dispozici je pro něj free program Scan125. Tak je možné ukládat do PC a znovu zavádět různé konfigurace. Stejně je pro vážnou práci vhodné používat antény laděné pro dané pásmo (a ne tu širokopásmovou, co se dodává se skenerem, ta je prakticky k ničemu). Čili když se člověk chystá například na letecké pásmo, vezme si patřičnou anténu a do skeneru si nahraje letecké kmitočty. A na takový styl práce je 500 pamětí až až.
Mentos
Příspěvky: 2
Registrován: 22.08.2016 11:44

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Mentos »

Ďakujem za všetky rady (aj mimo tohto fóra). Pre súčasné potreby som nakoniec objednal UBC3500XLT.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od štaflík »

Tak snad konečně správné vlákno, i když se nabízí i BOB radio..., ale já to chci i jako svého druhu scanner...
Josef psal:
"1. svislé provedení
Velmi krátká vestavěná feritová anténa a tím pádem snížená citlivost na středních a dlouhých vlnách. Pokud k tomu musí být dokoupená nějaká další doplňková anténa, je to věc, kterou musíš nějak přepravovat, samostatně balit, konektor může být zdrojem poruch, zapomeneš to vzít sebou atd... Svisle konstruovaný přístroj bude mnohem méně stabilní, zejména s vysunutou prutovou anténou a často si ho shodíš. Pád na displej a tlačítka asi nebude nic, co by mu prodloužilo živostnost. Bohužel nejsem si jistý zda má anténa kloub, aby mohl přístroj ležet a anténa při tom stála svisle, tak jak je to u přístrojů 660, 680.

2. malý reproduktor
Aby jsi v hlučnějším prostředí docílil potřebné hlasitosti, budeš muset více vytočit knoflík hlasitosti a to je vždy za cenu zvýšené spotřeby z baterií. Pro mě je např. jedno z kritérií výběru, aby byl dobře slyšitelný třeba i v nějaké místnosti, kde je 8 nebo 12 lidí a kteří, byť by zaujatě poslouchají a se chovají tiše, přesto produkují určitý "šum". Nebo to, zda si tento přijímač rád pustím, prostě jen tak na poslech muziky při práci a nebude to znít jako nějaký nakřaplý chrchlák. Tedy přístroj s dostatečnou hlasitostí a přijatelným přednesem.

3. lichý počet baterií
některé nabíječky neumějí liché počty nabíjet, ne všechna balení baterií v obchodě lze dělit po třech. Menší počet baterií (ve srovnání s ostatními tebou dotazovanými přijímači) znamená při stejném výkonu větší odebíraný proud a tedy kratší výdrž.

Záleží, čemu se má tebou vybíraný přijímač podobat. Zda scaneru jen na občasné prohledání pásma nebo zda to má být plnohodnotný rozhlasový přijímač. (Nebo si pro inspiraci vygůgli třeba slovní spojení "Rozhlasový přijímač pro krizové situace"). Prostě aby se přijímač využil a nebyla to jen drahá uloženka pro situace, které třeba nikdy v životě nenastanou."

K čemu to chci (správná otázka Josefe), takže:
-Primo: naučit se příjmu a získat přehled na všech (hlavních) vlnových délkách. Tedy účel edukačně zábavný. Jinak rádio moc neposlouchám. Chci umět přijímat a chci mít přehled kde co je.
-Sekundo: mít v případě libovolné krize schopné okénko do světa bližšího i vzdáleného. Mobilita je pro mě velký požadavek, schopnost reprodukovat početnýnm skupinám je pro mě nezajímavá.
Jo, ještě mám někde UNIDEN scanner a popravdě řečeno ještě jsem se nedostal k bližšímu laborováním s ním. Vlastně ani nevím, kde ho mám :oops:

Potřeboval bych tedy hlavně vysvětlit rozdíl PL-660 a PL-365 z hlediska šírky přijímaných pásem (zda PL-365 nemá nějaký handicap v podobě chybějícího pásma) a případných fines ladění. Odstup signál šum? Zdá se mi, že mají (skoro) stejné DSP. Anténu to má klacek + takovou tu srandovní otáčecí, co vypadá jako by jí sebraly z hlavy jednomu z TeleTubies.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Josef »

Nemám ani jeden z přístrojů, takže mohu srovnávat jen to, co jsem se kde dočetl na internetu či v manuálech a nemohu to ověřit v praxi. Srovnání takto získaných informací, převedené do čísel, vypadá přibližně tak, jak ukazuje níže uvedená tabulka. Snad jsem nic podstatného v té rychlosti nepřehlédl. Majitelé přístrojů by ti řekli určitě víc. Hlavním rozdílem, kterého jsem si všiml, je absence AIR pásma na kterém lze poslouchat leteckou komunikaci a ty si musíš ujasnit, zda ti to vadí nebo ne, zda ji chceš nebo nechceš poslouchat.

Srovnání parametrů:
srovnani.jpg
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od štaflík »

Děkuji. Náhodou tip na nějakého prcka formátu 365, který umí SSB a AirBand nemáš?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od štaflík »

Odpovědět