Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Můžeš je mít moc blízko sebe.
Nebo je to holt vlastnost, už se nám to párkrát stalo - to, co popisuješ.
Jednou byl nastaven subkanál, po přenastavení to začalo fungovat, ale posledně (nevím, co to bylo za typ) to prostě nejelo.
Jedno nebo druhé může být ujeté kmitočtově, občas je některá stanice (obecně) slyšet na dvou PMR kanálech atd.

Zkusit vyresetovat vše do default, znovu nastavit. A pokud to nepojede, tak už leda tak zkoušet jiné, případně nějaké měření. Principiálně by neměl být žádný problém, takže někde je něco blbě. A nemusí to jít uživatelsky odstranit.
lordtnt
Příspěvky: 7
Registrován: 20.05.2014 10:33
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od lordtnt »

Vysílačku jsem vrátil a vzal wouxun kg-u6d, tady to jede vše bez problémů. Sice o litr dražší, ale navíc má IP55.
Zeptám se, nemáte někdo zpracovaný a uložený seznam frekvencí? Ať to tam nemusím ručně nahazovat. Stáhl jsem si program ze stránek wouxun. Uložené stanice by měly být v souboru s koncovkou *.tw
Stačí mi PMR stanice.

Díky moc.
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od postak »

dik vsem za drivejsi info a pomoc s nastavenim baofeng uv5r
Nyni mam problem s nabijeckou dioda na trafu i stojanku sviti ale nenabiji mate nekdo tip kde je problem? Na lodi sem nabijel 12v autoadapterem ale nenabil. :o
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

Svítí červeně? Jaké je napětí akumulátoru po připojení?

Nenapadá mě nic než to rozdělat a kouknout. Případně zkusit v jiné nabíječce, ať se zjistí, kde je problém.

No a pak se na originální nabíječku vybodnout a nabíjet to třeba z laboratorního zdroje.
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od postak »

tak asi to tak dopadne ještě jsem to dal jednomu elektronkovi co tomu hoví ale asi je mrtva nabíječka část ve stojanku :-(
kadett
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2014 10:17

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od kadett »

Zdravím,

uvažuji o koupi baofeng gt-3 mark II http://www.aliexpress.com/item/VHF-UHF- ... 41430.html

Měl bych je jako náhradu za Binatone Action 950. Potřebuji delší dosah. Co si o nich myslíte? Je lepší si za ni připlatit nebo koupit UV-5R? dík
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Tak jestli ta 950 je PMR, tak cokoliv bude mít lepší dosah, zejména kvůli 1/4/5W vysílacího výkonu.
Cena není až zas tak odlišná, když si vezmeš, že je u tebou odkazované další baterie, programovací kabel ...
Nicméně to má stejný výkon jako uv-5r, možná (ale opravdu jen možná, protože to tu zatím nikdo nezkoušel) to může mít lepší příjem, když je prostředí zarušené.
kadett
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2014 10:17

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od kadett »

Asi koupím BaoFeng BF-F8+. Mám mít stejnou desku jako gt3 a je o hodně levnější
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

No a hlavně je v krabičce uv-5r. Tak jsem zvědav na porovnání. Kde to chceš kupovat?
kadett
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2014 10:17

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od kadett »

BF-F8+ je UV-5R třetí generace a má tu nejnovější desku jak gt3 prý,akorát není jakože voděodolná a je o 25usd levnější
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

No UV-5R jaksi voděodolné také není. Tedy, boloňské omáčce a následné koupeli pod kohoutkem :D Od té doby mi nefunguje podsvícení (a to jsem to musel komplet rozebrat a vypucovat zubním kartáčkem), ale já ho stejně mám vyplé :)
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

cipis píše:Tak jestli ta 950 je PMR, tak cokoliv bude mít lepší dosah, zejména kvůli 1/4/5W vysílacího výkonu.
No jo, jenže Baofengy mají taky dost mizernou citlivost. PMR má vstup naladěný na jednu frekvenci a tam to funguje, Baofeng je na tom všelijak. V praxi nám signál mezi dvěma UV-5R na dvoumetru přišel jen o trochu lepší než PMRky z Tesca.

Jsou na tom nové revize Baofengů líp?
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

Já si koupil gt-3 mark II nedávno a jsou mnohem lepší než UV-5R (měl jsem je také), kupoval jsem dvě ale objednal jsem každou zvlášť, jednu s kablem a cd a jednu bez. Koupil jsem je mnohem levněji než zde uvádíte. Objednal jsem je zde a s dopravou zdarma http://www.ebay.de/itm/Baofeng-Pofung-G ... 5d4c5d42a7
Přišlo obě v naprostém pořádku za necelé dva týdny.
Dosah a příjem je rozhodně delší a lepší než u PMR a určitě bych to nesrovnával s PMR z Tesca :head
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Tak ta cena není až zas tak rozdílná, co uváděl kolega, tak je včetně druhé baterie, což je akorát ten rozdíl ...
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

Rozdílná je minimálně v tom že je to odesílané z Holandska a to je bez dalších poplatků poště a DPH (asi 550kč/kus)
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

No, tak když už ušetřit, tak spíš http://www.ebay.de/itm/BF-F8-BAOFENG-Du ... 258111b8c1 , podle výše uvedených informací je to gt3 v kabátku 5r, tedy zůstává zachována kompatibilita baterií. Software/kabel by měl být stejný. I ten fw je v gt3 stejný jako v 5r. Aspoň podle jedné recenze na YT.
Jinak ty poplatky vychází tak ve 2 případech ze 6 ;-)
Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 24
Registrován: 13.08.2014 16:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Sudety

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dilatator »

cipis: Vypadá to vcelku dobře, jen bych rád slyšel názor od někoho, kdo ji měl fyzicky v ruce ......
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

To teď mluvíš o které? O F8 nebo GT3? F8 je fyzicky stejná jak 5R, kterou má řada lidí včetně mne už dávno v ruce. A podle recenzí je ta nová deska lepší, nicméně já jsem spokojený i s tou 5R, takže jestli je to lepší podle ostatních, tak už bych šel do té F8, už jen kvůli tomu, ať jsme v týmu kompatibilní s baterkou a nabíječkou.
Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 24
Registrován: 13.08.2014 16:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Sudety

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dilatator »

cipis: O té BF-F8+ na kterou jsi dával link z ebay ....
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od postak »

tak dodatecne doplnuji ze nabijecka i stojanek na uv5r je hin a plati co ste tu psali ze nesnese vic jak 12v, stojanek sem vykuchal a napojil na nej fousy s 3 draty pro balancer a nabijim balancer nabijeckou od vrtulniky mensim proudem 400mA a baterka to vzala a je ok. Novy stojanek s adapterem za 160kc je na ceste.
Ad info ze baof je tak nebo mak, na moje ucely idealni pro radioamatera sunt, z 5patra se domluvim na0,5w i 30km a slysim i vzdalenejsi, ad poslech mestske to je prdel sama ale nelze sirit pro pobaveni :-)
Dik za infa v pm
Odpovědět