Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Gizmo_CZ:
Právěže legálně nejde. Na PMR máš povolené max. 0,5W (Baf umí 1W) a také pevnou anténu, což Baf nemá.
To, co popisuješ, jde udělat legálně pouze s použitím 2m či 70cm, tedy si to budete muset pořídit všichni.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

V tomhle se mi osvědčilo nacucnout všechno z vysílačky, zeditovat si, co je potřeba a pak to tam poslat.
On se ten soft občas chová prapodivně, ale to už se tu opakuji po několikáté.
Luda píše:Diky, funguje to.
Musel jsem to delat 2x protoze kdyz jsem do vysilacky odeslal data s novym nastavenim tak se samozrejme smazaly vsechny kanaly, takze nacist soubor .dat a pak teprve zmenit nastaveni a cele odeslat.
Soudruzi to nemaj moc vychytany, ale funguje to :)
Luda
Příspěvky: 216
Registrován: 11.10.2012 15:55

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Luda »

Gizmo_CZ píše:
Artifex píše:Anténa ti pro základ stačí ta, kterou máš, PMRka mají mnohem horší takže se nemusíš obávat.

Předprogramované sdílenky zde:
http://artifex.xf.cz/sdilenkyUV5R.dat

Připomínám, že dle zákona to nesmíš použít na komunikaci s PMR. Poslouchání OK, vysílání je moc velkým výkonem a anténou s efektivitou, která je vysoce nad normou.
OK toznamená že ten odkaz co jsi mi dal zkopírovat do vytvořeného txt souboru a ten poté přejmenovat na sdilenkyUV5R.dat a pak ho v programu načíst a uložit do vysílačky?
Ne, na odkaz klinkout pravym mysitkem a dat "Ulozit jako" a primo do .dat
Pak nacist do programu a dat odeslat do vysilacky.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

cipis píše:Gizmo_CZ:
Právěže legálně nejde. Na PMR máš povolené max. 0,5W (Baf umí 1W) a také pevnou anténu, což Baf nemá.
To, co popisuješ, jde udělat legálně pouze s použitím 2m či 70cm, tedy si to budete muset pořídit všichni.
když budu vysílat 5W na pMR nevím jak by mě našli někde v lese, něco jiného je pevné místo někde doma
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Já psal něco o hledání? Já jen psal, že je to nelegální, že to všeobecné oprávnění neumožňuje.
Jestli to někdo bude používat na své triko, je to jeho problém ...
Luda
Příspěvky: 216
Registrován: 11.10.2012 15:55

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Luda »

cipis píše:V tomhle se mi osvědčilo nacucnout všechno z vysílačky, zeditovat si, co je potřeba a pak to tam poslat.
On se ten soft občas chová prapodivně, ale to už se tu opakuji po několikáté.
Luda píše:Diky, funguje to.
Musel jsem to delat 2x protoze kdyz jsem do vysilacky odeslal data s novym nastavenim tak se samozrejme smazaly vsechny kanaly, takze nacist soubor .dat a pak teprve zmenit nastaveni a cele odeslat.
Soudruzi to nemaj moc vychytany, ale funguje to :)
Jasne, to me taky napadlo, ale jak jsem psal predtim tak se me ten jejich soft nepodarilo donutit aby data vycetl, vzdycky se to sekne.
Pritom Chirp to nacte bez problemu
Gizmo_CZ
Příspěvky: 15
Registrován: 02.03.2013 8:57
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Gizmo_CZ »

nene použití jen v lese na akcích jinak určitě co nejmíň dělat bordel.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Kurnik chlapi, tohle je veřejné fórum, takže ne, ani na akcích v lese to nesmíš používat. Jasné? ;)
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

Veřejné to je ale já to nepoužívám a říkat si můžu co chci je demokracie ne? :D
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Jsme už OT, ale demokracie je v tom, že se sem smí psát to, co provozovatelé fóra dovolí. A mimo jiné je zde zakázáno psát o tom, co je v rozporu s pravidly ...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Maximus »

Vyložené rady na porušování zákona či "sebenapráskání" na porušení zákona se tu tolerovat nebude. Lze pouze tolerovat akademickou debatu o "teoretických" možnostech. Maximus
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Artifex »

Já to říkal od začátku, mládeži, že PMR NE!
Teď vás odnese čert Maximus :devil

Takže ještě jednou a naposledy: V *.dat souboru PMR jsou ale jen NA POSLECH daných kanálů, ten je legální, vysílání přes povolený výkon a oddělitelnu anténou, která ještě efektivněji rozdistribuuje daný výkon je fuj a i když si na vás nikdo nedošlápne tak je to fuj.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

To je jak v mateřské školce :D A nesmí se jezdit v žádném případě na červenou!!!
Samotné používání BAOFENG UV-5R je porušování zákona, protože si myslím že není schválený pro používaní v ČR.
Luda
Příspěvky: 216
Registrován: 11.10.2012 15:55

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Luda »

Vzdyt u nas je normalne v prodeji:

http://www.elix-shop.cz/store/goodsdeta ... dsID=70432
http://www.vysilacky.com/774-dual-band/ ... iostanice/
http://www.santec-fishing.cz/1/eshop/12 ... diostanice

Konkretne u Elixu si nemyslim ze by prodavali neco cim by porusovali zakon. Je to samozrejme jen muj nazor...
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

U nás se prodává věcí :D
Někde jsem četl že schválený není. Už nevím kde to bylo. Má někdo jiné informace?
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

Na Bafu je označení CE 0678, tedy certifikaci pro EU provedl: http://ec.europa.eu/enterprise/newappro ... EPOS_43998, resp. to ten nápis říká. A vzhledem k tomu, že se nakupuje v dobré víře, tak není důvod se domnívat, že je toto označení falešné ;-)
Ten vykřičník v kroužku znamená, že za určitých okolností, tj. právě to, že třeba na některých frekvencích je potřeba ještě něco jiného než jen všeobecné oprávnění.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

Aha máš pravdu
Tak to jsem jedině rád že jsou dle zákona
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Artifex »

Luda píše:Vzdyt u nas je normalne v prodeji:

http://www.elix-shop.cz/store/goodsdeta ... dsID=70432
http://www.vysilacky.com/774-dual-band/ ... iostanice/
http://www.santec-fishing.cz/1/eshop/12 ... diostanice

Konkretne u Elixu si nemyslim ze by prodavali neco cim by porusovali zakon. Je to samozrejme jen muj nazor...
Ufff, tak ještě jednou: Zvládá to frekvence na PMR, to je OK a může se to prodávat ale nesmíš na nich vysílat, protože to nesplňuje požadavky všeobecného oprávnění PMR kvůli konstrukci. Je spousta jiných frekvencí, na kterých můžeš vysílat legálně, je to tu popsané v komunikaci už několikrát. Existují sdílenky, existují ama pásma pro volné použití atd.

Ta certifikace znamená, že vysílačka splňuje nějaké parametry= signál neprosakuje do jiných pásem, kde by způsoboval rušení, nevysílá s moc širokou nebo úzkou modulací, nezpůsobuje rušení na některých pásmech, kde by škodil (kardiostimulátory atd.) ale prostě lokální použití omezují lokální zákony a zrovna PMR je všeobecně uznávaný standard stejně jako CB, LPD na 433-5MHz,6m, 4m, 2m, 70cm,33cm, 23cm pásmech atd. A i každé toto pásmo je nějakými lokálními oprávněními omezeno, s tím nic nenaděláš.
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od martin.falck »

Chlapi, už som sa v tom stratil. Čím viac to tu čítam, tým mám v tom väčší zmätok. Tak môžu sa použvať na vysielanie alebo nie? Nejaká oddeliteľná anténa ma nezaujíma, to, že vysielanie nie je OK na plný výkon na iných ako povolených pásmach chápem, ale je tam možnosť prepnúť (znížiť) výkon tak, aby sa to dalo normálne v bežnej dobe používať ako klasická PMR vysielačka? Nepredpokaldám, že niekto by ma "na potkání" šacoval a zisťoval, či je anténa napevno alebo oddeliteľná, ale keď to budem bežne používať na PMR komunikáciu s 5 W, tak by to niekto asi mohol zistiť, resp. aj keby to nezistil, asi by som nechcel robiť neplechu v éteri.

Takže ešte raz jednoduchá otázka: Dá sa na Baofňuku, Wokounovi, Puxingu a spol. nastaviť ručne vysielací výkon napríklad 0,5 W / 1 W / 5 W? Možno ste to tu alebo niekde inde písali, ale očividne kladiem otázku v správnom vlákne, resp. správnym ľuďom (Artifex and company :-) )

A druhá otázka, len pre overenie, lebo tiež mi trvalo dlhšie, kým som to pochopil - Baofňuk a spol sú síce dualband, ale nemá to nič spoločné s CB pásmom, na to potrebujem samostatné železo, však?

Ďakujem.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

Ano můžeš s nimi vysílat na určitých frekvencích a s dovoleným výkonem. Vše jde u Baofeng nastavit pro každou frekvenci zvlášť. Na Pmr můžeš pouze poslouchat.
Povolené frekvence asi znáš?

Doplnuji frekvence

http://radiostanice.blog.cz/1108/sdilen ... -pasmu-uhf
a
http://radiostanice.blog.cz/1108/sdilen ... -pasmu-vhf
Odpovědět