Střelecká sluchátka

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Pez »

Ok, neboj já to chápu. :yes a děkuji za vysvětlení.
Ale mě nejde o nácvik simulace otřesu z hluku při střelbě ale právě o ochranu sluchu mě i rodiny v případě NO v domě.
To je to, co mě zajímá, jak to řeší ostatní.
Kdyby k tomu došlo, je velká pravděpodobnost že min. manželka bude ve stejné části domu. Děti jsou už odstěhování, tak s nimi nemusím počítat, o to to mám jednodušší.
Pořídím ještě jedny sluchátka
https://www.totalprotect.cz/sluchatka-peltor-x5
a pár špuntů
https://www.totalprotect.cz/zatky-ed-co ... -snr-37-db
a dostanou poučení co dělat.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od FarmářJan »

Hele, děda mel v rámci přípravy vystřílet 1200 nábojů za měsíc. Nejvíc lugry v p08 a p38 ( nebylo to za války ale hned po
;) ) Sluchátka tehdy neměl nikdo. Občas prý někdo něco nacpané do uší, ale jinak bez, hlavně venkovní střelnice, někdy vevnitř. Plus pravidelně závody, k tomu testování novych kvérů vz 58, vz 52, kulomety, tank atd pri cvičení. Střílel přes pětadvacet let než je vypakovali z armády po okupaci. Nahluchlej byl až teprve skoro před devadesátkou ale pořád slyšel. Jak to vydržel nevím. Buďto regenerace tou pauzou po 68' nebo prostě odolnost. Když chodil střílet se mnou, už mu to vadilo i se sluchátkama a stěžoval si, že pak hůř slyší. Nicméně z výsledků jeho střelby jsem pri pohledu na svuj terč propadal depresím.
Tchán je naopak silně nahluchlej už od 18 od vojny po nějakých střelbách z kanónu.
Pokud budeš muset někdy střílet v obraně, nebál bych se, že by to okolí odneslo poškozením sluchu, i když to bude v baráku.
Ale i venku to je rachot a překvapí to jakej.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Matěj »

Na střelby se dřív sluchátka nefasovaly, cpali jsme si do uší, co šlo (já vatu apod.) . Až později jsme začali fasovat špunty do uší (ale to až později, kdy jsem už byl VZP). Živě i pamatuju, jak jsem byl mnohdy po střelbách (týká se i s cvičným střelivem) i několik hodin dost nahluchlý. Naštěstí bez následků.
Podle mě je zbytečné si s hlukem zahrávat, pokud bude někdo střílet v rámci NO, tak to bude jiná situace, nebude to kanonáda jako u Verdunu a člověk bude ve stresu plný adrenalinu, to vnímá úplně jinak než v klidu. Babička pracovala ve vojenské nemocnici a hluchotě říkala "nemoc dělostřeleců", prý to u nich bylo časté.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bivoj »

Za 2 světové války si odstřelovači, kteří stříleli z místností ven, cpali do uší šňůru na čištění. Popsáno i ve výtečné knize Na mušce lovce od Albrechta Wackera.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od PeFi »

FarmářJan píše: 04.09.2020 23:46 Jak to vydržel nevím. Buďto regenerace tou pauzou po 68' nebo prostě odolnost. Když chodil střílet se mnou, už mu to vadilo i se sluchátkama a stěžoval si, že pak hůř slyší.
Spousta zdravotních problémů se vyřeší tím, že je člověk "přežere" - pokud je hodně pohybu a adekvátně tomu přísun slušného jídla, tak tělo získá z jídla vše co potřebuje. Pokud se člověk nehýbe nebo žere průmyslovou kaloricky bohatou avšak nutričně zoufale chudou stravu, tak se tělo neregeneruje, protože nemá dost surovin. Takže tvůj děda na vojně měl zařízenou slušnou regeneraci díky dostatku pohybu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bacil »

Jak je to s kvalitou zvuku aktivních sluchátek howard leight impact sport? Dá se to i na hudbu, nebo je to chrastítko?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Fabulous »

Hlavně je to mono, pokud myslíš na audio vstup. Ale já je používal i k přehrávání hudby. Není to rozhodně nejlepší na světě, ale nenáročnému uchu to stačilo.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od hrd »

Není mi moc jasný účel. Pokud to je na poslouchání hudby na stage na závodech, než na tebe přijde řada, pak asi OK. Ale pro všechny ostatní případy jsem přesvědčený, že budou třeba nejlevnější Porta Pro za 900 Kč hrát lépe.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bivoj »

Pokud to mají být sluchátka na poslouchání HUDBY, tak tady se musíme bavit o trochu jiných značkách a jiných cenových relacích.

Pokud má jít o poslouchání nějakého MP3 škrčení a chrčení, tak je to vcelku jedno... To, na čem (a z jakých zdrojů) se v dnešní době mezi mládeží poslouchá "hudba" však má do kvalitní reprodukce hóóódně daleko... Kvalitní sluchátka jsou něco z vyšších řad od firem jako Beyerdynamic, Sennheiser ap., v nejhorším pak Audio-Technica.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Akras
Příspěvky: 7
Registrován: 11.03.2020 17:31
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Akras »

Pridam se k dotazu na tyto sluchatka. Jak vidite jejich pouziti pri praci na stavbe? Utlumeni hluku od mafla atd. a zaroven moznost slyset kolegy. Poslech hudby neni priorita. Diky
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bacil »

No chtěl bych sluchátka, jedny, které by uměly být hluchátka, sluchátka a sluchátka co potlačují hlasité zvuky. Koukal jsem na ANR sluchátka a jsou to takové šidítka, co mají otevřené mušle, takže tlumí jen s ANR. Mám klasické uzavřené starožitné hluchátka - mušle AKG, ale někdy prostě chci slyšet a někdy zas ne a rámus nehci slyšet vůbec. Tož koukám po střeleckých s externím vstupem a tyhle se mi zamlouvají. Škoda že jsou mono.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Fabulous »

Bacile, nerad bych ti kecal. Teď na netu hledám, zda je to mono nebo stereo, ale zatím jsem to nikde nenalezl. Vždy jsem ale myslel, že je to mono určené hlavně pro komunikaci.

Edit: tak snad by to mělo skutečně být stereo.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bivoj »

Na obrázcích výrobce je na propojovacím kabelu jack typu stereo. Ale na poslouchání hudby to IMHO moc nebude... (Ale já mám na to trochu zkreslený pohled/poslech díky hi-fi.)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Bill Masen »

Bivoji chceš nás tady ztrapňovat, že ve svém věku slyšíš i netopýra prdnout? :hi
O těch Impactech tady někdo psal, že jsou to krámy, tak nevím.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od FMJ »

Subjektivně jsou s utlumením a zvukovou izolací o poznání horší, než Peltor Sport Tac. Díky úzkému profilu je sice střelba z "dlouhé" pohodlnější, ale od ráže .223 Rem. výše doporučuji přidat špunty do uší. Ne, že by to nešlo vydržet, ale není to takový nápor. Napojení audia je dobré tak na připojení zvukového výstupu z PMR, hudbu bych si neskutečně plochou charakteristikou reprodukovaného zvuku nekazil. Ikdyž při práci se sekačkou na trávu nebo jiným lomozítkem (ne se zbrani, tam je dobré si zachovat schopnost vnímání okolí co největší) asi i jo, "dá sa".
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od hrd »

Netvrdím, že to je problém konkrétně těch Impact sport, ty neznám. Ale mě u sluchátek za pár desítek dolarů vadilo, že ztlumí po výstřelu všechny zvuky, ne jen omezí hlasitost výstřelu. Takže není slyšet třeba zásah železa.
To už jsou lepší pasivní.
Další věc, na venkovní střelnici může začít pršet, nevím, co to udělá s těmi levnějšími, jestli jsou také voděodolné.
Jinak za mě ani ty dražší aktivní netlumí tak, že mrda z krátké pušky v uzavřeném prostoru je OK,
pár ran se dá přestát, ale když toho má být víc anebo je někdo citlivější, tak určitě ještě špunty.
Anebo pasivní s větším úlumem.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bacil »

Díky za info, takhle mi to vyhovuje. Na střílení je asi stejně nebudu používat, nebo výjimečně, takže mi nižší tlumení nevadí. Potřebuji ulevit uším při běžném životě a tohle mi připadá jediné cenově schopné a mechanicky dobře provedené.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od cipis »

Teoreticky mají mít sluchátka na práci a na střílení každé jinou charakteristiku.
3M dělá řadu elektronických sluchátek pro práci a pro střílení a nemyslím si, že je to jen komerčně, že za ty střílecí je víc peněz.
Impact sport jsou na pistoli a malorážku, to není špatnou konstrukcí, ale tím, že jsou obecně slabé, však se stačí mrknout do tabulek, kolik mají útlum.
ProTac Shooter uvádí 34dB, což je o tuším 12 dB lepší a je to samozřejmě obrovsky poznat. Takže pokud člověk střílí z "těžké" zbraně, tak pod ty Impacty musí mít špunty, jinak se to nedá. Ty Peltory ale zase někomu vadí, protože logicky jsou objemnější. Tedy někdy je ta kombinace slabších a špuntů do uší pro komfort střelby lepší než silnější sluchátka bez špuntů a blbé poskládání u pušky.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bacil »

Vzpomněl jsem si, že bych se měl podělit. Sluchátka jsou perfektní. Stereo, hrají fakt dobře i na to kolik stojí. Ale mám po zaokrouhlení 100 let, tak mě nekamenujte za to co už neslyším. Ale když zapnu příposlech, slyším i trávu růst! Zvuky tlumí tak, aby hlasitý zvuk nebyl "zlý", nevím jak to jinak napsat, prostě to dobře utlumí kmitočty, které uchu vadí. Naprostá spokojenost, děkuji za konzultaci.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Liqid »

Poznáte někdo, co má v uších pán na obrázku?
Díky

Obrázek
Odpovědět