Střelecká sluchátka

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Rony
Příspěvky: 1
Registrován: 29.03.2017 22:45
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Rony »

Zvažuji nákup Peltor ProTac III Slim nebo Peltor ProTac Hunter. Nemůžu ale přijít na to, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Podle informací, které jsem našel, mají stejný útlum, elektronika bude asi taky stejná. Kromě vzhledu (nepodstatné) je snad rozdíl v hlavové pásce. Na jednom eshopu jsem se dočetl, že Hunter má sklopnou hlavovou pásku. Znamená to snad, že jsou skládací?
Poradí někdo?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od viktor »

no brat si vzor z akcnich filmu za ochranu sluchu neni asi moc dobry.. delostrelci byli normalne hlousi a tak to stejne nevadilo, zivotnost vojaka ve stalingradu byla cca 24 hod a tak ze byl za chvilku hluchej nehralo vyraznou roli..
ale, k veci, pouzivam spunty, klasicka sluchatka a elektronicka sluchatka..
spunty jsou naprosta nouzovka, ale mam je v aute, ve strelecke brasne a v baglu, pritelkyne v KPZ ( ochrana proti chrapani ostatnich ) podle me jsou v libovolnem provedeni a cene k trvale ochrane sluchu na strelnici nepouzitelne..kocour ma naprotou pravdu.
klasicke pelltory kdyz si jdu zastrilet a nepotrebuju se u toho bavit, coz je vetsinou.. nic z nich necumi, stoji par korun a muzu je hodi klidne do brasny a nic se jim nestane, neupadne, nezlomi atd..
elektronicke jen tam kde potrebuji se mimo jine i bavit, napr. na zavody, kurzy atd.. kdyz v nich strilim zavody tak elektroniku proste vypnu abych nebyl rusen. Pak ji zas zapnu.
Rozdil v elektornickych sluchatkach je hlavne k konfortu. Kdyych byl na strelnici 8 hod denne tak je to jina liga a vezmu fakt neco pohodlneho a prijemneho po vsech strankach. N atech par hodin co je pouzivam na tom zas tak nezalezi. Ty moje treba obcas znaj mobilni telefon a sem tam v nich zapipipa, ci sumi. ale stali cca 1500,. as jinak jsou v pohode. Nicmene je to stale nekolikanasobne choulosivejsi vec nez klasice pelltory a utlum je prakticky stejnej. V rade pripadu je rozdilnej nazev, barva a velice malo provedeni. Ale utlum a vlastnosti elektroniky sjou stejne. Nekdy sjou musle gelove a nekdy ne, Gelovky poznas az je budes mit na hlave kazdej den 8 hod. Jinak to podle me nema moc cenu. Takze nazvy taktical, hunter a aje nevim co je vice mene komercni nazev a rozliseni, proste rozsireni nabidky za male naklady a s velkym ziskem. Takze najdes treba uplne stejna sluchatka co se taky vlastnosti, ale jedny jsou v zelene, druhe cerne, treti maskovane a ctvrte ruzove.. ty dostala protelkyne k vanocum... kazde se jmenuji najak, ale v podste v nich nenizadny jiny rozdil.. tedy mimo ceny...
viktor
na hony se chodilo bez sluchatek ci spuntu, brokovnice je venku v otevrenem prostoru celkem v pohode.
normalni kulovnice na tu jednu ranu s posedu take, tedy pokud nema treba kompenzator, ten to hodi do zadu aje z toho racha jak hrom.. kryta strelnice je pruser...
vzdycky se mi llibi akcni hrdinove jak si septaj co udelaj uprostred divoke palby ze vsech moznych zbrani..
valka musi byt desne hlucna
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od bacil »

Pokud náhodou budete nuceni někdy být bez sluchátek, tak křičte urááááááááááá. Otevře to eustachovku a vyrovná tlaky.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od dragon »

Pánové, mám MSA Sordin Supreme Pro X, mají 3.5 mm AUX vstup pro připojení externích audio zdrojů.
Už jste někdo řešil připojení těhle sluchátek na vysílačku?
Já mám zatím řešení, které považuji za provizorní - mám připojený krční mirofon a sluchátko z mikrofonu zastrčené pod sluchátky. Chtěl bych připojit sluchátka i mikrofon. Našel jsem zatím jedno řešení, ale stojí 250USD a není vodotěsné.
Draco dormiens nunquam titillandus.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od K4cer »

Mám sice jiné sluchátka, ale 3,5mm aux bude stejnej.

Víc záleží jakou vysílačku chceš připojit, resp. jaký má konektory.

V principu, uděláš si přepojovací kablík se sluchátkovým konektorem (kterej nacpeš do vysílačky); a 3,5mm stereo konektorem na druhém konci (ten nacpeš do sluchátek).

Mikrofon sluchátka nemají, takže ten musíš řešit samostatně (třeba tím nákrčním), nebo (jako já) mikrofon nepoužívat a mluvit přímo do vysílačky.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od dragon »

Vysílačku mám připojenou na Nexus PTT přepínač a z druhé strany mám do něj zavedený mikrofon se sluchátkem (není připojeno do střeleckých sluchátek).
Má představa byla buď rozdvojka vedená z PTT k mikrofonu a sluchátkům nebo krční mikrofon s vývodem do sluchátek na 3.5mm zdířku.
Moje představy by splňovalo tohle, ale je to drahé s problematickou odolností.

https://srstactical.com/comms-conversio ... dsets.html
Draco dormiens nunquam titillandus.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od K4cer »

Té šíleně drahý.

Z vysílačky do PTT dou čtyři drátky, jedním nebo dvěma konektory, té jedno. V krabičce na PTT dva pokračují do sluchátka, a druhý dva do mikrofonu (jeden z nich je spínanej oním tlačítkem).
Mikrofon i sluchátka mohou mít kostru společnou (takže jeden k miku, jeden ke sluchátku, a jeden od obou zpátky), ale to je spíš výjimka a v naprosté většině ty drátky budou čtyři.

Rozděláš PTT a ty dva sluchátkový drátky vytáhneš kablíkem ven, tento ukončíš zmíněným 3,5 stereo jackem, kterej se bude připojovat do sluchátek. Jestli ten kablík půjde z PTT napevno, nebo do PTT krabičky uděláš dírku s konektorem je jedno.
Kablík i konektor jde běžně koupit, taky jde koupit kablík s odlitým 3,5 jackem, jacky prodávaný samostatně sou věšinou děsnej aušus, snad s výjimkou Neutriku. Rozhodně nekupuj ten levnej černej plastovej co se šroubuje dokupy, ten se ukejvá - musí mít alespoň kovový pouzdro.. ale ten Neutrik je fakt řádově lepší, jen je dražší a nemaj ho všude.

Druhý dva (mikrofonový) drátky připojíš k mikrofonu, opět je jedno jestli z PTT půjde kablík zakončený mikrofonem napevno, nebo do krabičky přiděláš zásuvku a mikrofonovýmu kabelu konektor. Na mikrofon nebo sluchátko můžeš použít stávající konektor na PTT do kterého se zapojuje původní headset, je to jen na tvý fantazii a tvých požadavcích.

Alterativně, pokud máš z vysílačky DVA konektory (samostatně mike a sluchátko), můžeš sďélat samostatnou propojku vysílačka - sluchátko, a druhou samostatnou vysílačka - PTT - mikrofon.

3,5ky jacky nikdy vodotěsný nebudou a o případný vodotěsnosti sluchátek samotnejch si myslím svý, nemluvě o vysílačce samotné. Můžeš použít i jiný konektory, nebo celou PTT krabičku udělat z nějaký elektrikářský vodotěsný, s vodotěsným tlačítkem, možnosti sou nekonečný.
Mechanická odolnost 3,5 jacků je taky tragická, dyš za to škubneš tak jej urveš. 6,3ky sou lepší (a hlavně dou koupit v rozumný kvalitě), industry standard na mikrofony je XLR/canon, ale tej je vo hodně větší a vodotěsnej taky moc není.
Vodotěsný dou sehnat třeba šroubovací konektory z leteckejch přístrojů.

Ještě stran toho mikrofonu, předhubní mikrofon má (alespoň co já mám zkušenosti) lepší zvuk, ale imrvére zavazí (pití, cígo, gasmaska) a v hlučném prostředí je ůplně k hovnu protože bere fšechno okolí (např. při řízení techniky). Nejlepší by bylo mít mikrofon odpojpovací přes konektor a připojíš si dle potřeby ten kterej chceš.

Něco nejasnýho?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Nicotinick »

Uff a ještě jednou pro nás blbý ? :) :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od K4cer »

Čemu bledé tváře nerozuměli? :?

Nejjednodušší řešení: z funkčního headsetu ustříhneš samotný sluchátko (až u sluchátka) a vobjevíš tam dva, slovem dvavole, drátky. Vemeš 3,5mm stereo jack, a jeden drátek naletuješ na kostrovej kontakt, druhej drátek naletuješ na zbylý dva (špička a střední). Jack složíš a zapíchneš do oněch střeleckejch sluchátek a hraje to.

A bylo světlo a viděl Bůch, že to bylo dobré.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Nicotinick »

Massa Bob pochopila, co náčelník chtít říct. S úklona děkovat. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Kocour »

No, hrát to bude, ale jelikož na střeleckých sluchátkách je vstup AUX (alespoň se to tak zmiňuje v dotazu), tak to ještě chce přizpůsobit úrovně. Aux nebo též Line-In předpokládá u "spotřební" elektroniky špičkové napětí asi 0,5V. Sluchátkový výstup radiostanice dává několik V. Není to nic kritického, nejjednodušší řešení je nastavit stanici na menší hlasitost. Ovšem pokud by se omylem nastavila na maximum, nedělalo by to line-In vstupu zrovna moc dobře. Taky není špatné, pokud jednou nastavená hlasitost je vnímaná stejně, ať už posloucháme stanici ze sluchátek nebo z vestavěného reproduktoru.

Přizpůsobení se provede "napětovým děličem". To vypadá tak, že se ty 2 drátky ustřižené od sluchátka přemostí dvěma odpory (rezistory) R1, R2 v sérii zvolenými tak, aby jejich součet R1+R2 odpovídal tomu, co očekává výstup radiostanice ("spotřební" sluchátka mají tak 30-100ohm) a aby poměr R1/(R1+R2) odpovídal poměru, v jakém chceme napětí snížit. Takže například kdyby z radiostanice lezly 3V a chtěli bychom se dostat na 0,3V, byl by poměr 1:10. R1 bychom dali třeba 3,3ohm a R2 třeba 30ohm (ale zrovna tak se tam dá použít třeba cca. 10 a 100ohm). Konektor vedoucí k Line-In vstupu se pak připojí pouze na vývody R1. Celé je to tak malé, že se to dá schovat do smršťovačky nebo i do většího konektoru Jack 3,5mm. Jediné, co je třeba, je pohrát si zkusmo s odpory, jaká hlasitost by vyhovovala.

Odkouření výstupu vysílačky nehrozí, protože typicky se k němu připojuje externí "majk", který obsahuje reproduktorek 8ohm (samozřejmě za předpokladu, že si to člověk nezkratuje v rámci experimentů).
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od dragon »

Díky chlapi, jste skvělí, ale já jsem na elektriku levej jak šavle. Asi to ještě chvíli vydržím, než někdo bude prodávat něco dostatečně levného a hotového.
Draco dormiens nunquam titillandus.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od K4cer »

Kocour: máš naprostou pravdu, ale je to zbytný. Výcházel jsem z toho že vořezanej a přemodulovanej signál si každej vokamžitě ztiší na srozumitelnou ůroveň, a tím stáhne i napětí na snesitelný. Teoreticky to asi poškodit jde, nevím, ale za iks let praxe zapájení všeho možnýho do linkovejch vstupů mixů a zesilovačů se mi nikdy nestalo, že by to něco poškodilo, ani jsem vo takovým případě neslyšel.

Veselá historka z natáčení, to nám takle f půli akce došla baterka v bezdrátovým mikrofonu, a jinej zrovna nebyl xehnání. Tož sem vytáhl sluchátka ze sluchátkový dírky, zapojil je do mikrofonový a mluvili jsme do sluchátka - a taky to fungovalo.

dragon: se vobávám že zrovna takový udělátko co sháníš jen tak nebude, vono je to celkově spíš hůř sehnatelný a dyštak tak za nemožný peníze (kolik asi stojí umělá krabička s jednoduchým tlačítkem a kusem kablíku s konektorem?). Ale naletovat dva drátky do jacku bys moch zvládnout, nebo najít někoho v okolí.
Je několik standardů výstupu vysílaček, a na propojení vysílačka - PTT - mike - sluchátko/ka žádnej standard není, každej si to dělá jak se mu zrovna zachce. Já mám nějaký PTTčka (myslím že od Z-Tac, té pajcát armádních asi) a taky sem je musel značně alternovat a mám tři různý, protože nic s ničím nepasuje.

A dyš uš najdeš toho kamaráda s letovačkou, nech si udělat i jednoduchou propojku ze sluchátkovýho výstupu vysílačky (to bude dvaapůlka nebo třiapůlka mono) na střelecký (tam je 3,5 stereo); budeš poslouchat ve sluchátkách, ale mluvit do vysílačky jako bez headsetu. Já poslední dobou nosím jen to, daleko míň to zavazí.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Lachy
Příspěvky: 2
Registrován: 23.08.2017 15:18
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Lachy »

Vážení, dovolte mi vlastní zkušenost:
Před patnátcti lety jsem si způsobil akutrauma na levém uchu. Od té doby jsem velice opatrný. Na střelnici vždy Peltory III.

Postupem času mne začalo vadit neustále nadzvdihování jednohu sluchátka kvůli komunikaci a následných šlupek, které jsem obdržel z výstřelů okolních střelců.

Koupil jsem si toto:
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... pasek.html

A za mne 85%.
Minusy:
- jakmile se gelová část propotí, nedrží tak pevně a při střelbě z pušky propouští víc hluku

Plusy:
- skvěle tlumí rámus (jen rámus)
- skvěle zesilují vše ostatní
- lze připojit rádio/vysílačku/...
- skladné
- nesmrtelná baterie
- systém automatického vypnutí
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od krvfx »

Lachy: brzy čekám S.B.F.:)

Nejlepší poměr cena/výkon je podle mě u Howard Leight by Honeywell Impact Pro. Mám je už skoro tři roky s první sadou baterií oproti Impact Sport mají vyšší útlum. Jediná nevýhoda oproti standardu Peltor Sportac je větší hloubka. A taky se u nás hůř shání.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od hrd »

Ad MSA Sordin Pro-X - musel jsem si zvyknout na to, ze nektere zvuky zesiluje, levnejsi model Pro, co jsem si mel moznost jednorazove pujcit od kamarada, to nedela, tam mi zvuky pripadaly 1:1.
Lachy
Příspěvky: 2
Registrován: 23.08.2017 15:18
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Lachy »

O tom elektronická sluchátka přece jsou, ne? Aby zesilovaly ty správné zvuky (pokud si to na nich nastavíš).
Na těch mých se mi líbí úroveň nastavení. Od "nezesiluj nic" po "slyšíš i vítr ve větvích".
giotto
Příspěvky: 5
Registrován: 08.09.2016 10:44
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od giotto »

Rád bych se podělil k tématu o mém výběru sluchadel. Dlouho jsem přemýšlel, jaká sluchátka vybrat, ale neseděly mi velké muffy kvůli pohybu a brýlím. Začal jsem tedy pokukovat po elektronických peckách. Ačkoli větší investice, tak se to stejně v rámci všech nákladů lehce ztratí a sluch mám jen jeden.

Původní představa byla CENS ProFlex Digital 2 (http://www.censdigital.com/proflex_digital2.html) zejména kvůli profi odlitku ušní soustavy, který si člověk nechá udělat tady a pošle jim ho a oni vytvoří odlitek přesně na míru. Bohužel 600GBP je vysoká cena.

Náhodou jsem narazil na malej startup co byl na Kickstarteru pár let zpět a evidentně to dotáhli do konce a nabízí elektronické pecky s odlitkem který si uděláte sami! Decibulz Custom Molded Percussive Shooting Filters
(https://www.decibullz.com/product/new-c ... pre-order/). A teď to nejlepší cena: 75USD, s dopravou do 100USD a posílaj i do ČR.

Výhody: velmi pohodlné nošení (není problem celý den), fungují v uzavřených i otevřených prostorách, slyšíte mluvené slovo i když je to nepatrně tlumené, velmi dobře drží i při akčnějším pohybu v terénu, po celodenní střelbě pistole-puška vám nehučí v hlavě 8-)

Nevýhody: je třeba troška šikovnosti při modulaci toho odlitku, ideální poprosit někoho druhého o pomoc než to zatuhne (lze znova rozehřát a domodelovat, dokonce je lepší ten tvar dodělávat na víckrát), "dokonalá hygiena ušního prostoru" :chuckle

Kdyby někdo měl konkrétní dotazy, sem s nimi. Za několik měsíců používání na ně nedám dopustit :yes
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od viktor »

mam 4 ks sluchátek, 2 ks normalni peltory za par korun, utlum dobrej a pokud nepotrebujes moc kolem komunikovat tak naprosto supr uz X let.
pak dvole elektronicke , protoze s vecma zachazim jak zachazim tak se mi nechce nechat za sluchatka mejlant.
mam tyhle https://cs.strobl.cz/elektronick-slucht ... ark-earth/
mam moznost srovnani s podstatne drazsima modelama..
takze ultum stejnej,
zvuk je horsi maji echo kdyz jou pustene naplno, v normalnim nastaveni je to v pohode,
nove jsou tvrdsi na usich ale celkem rychle se to srovna, neni to tak pohodlne jak gelovky ale pokud je nemate na hlave X hodin kazdej den tak je to uplne v pohode
vydrz baterek nevim , mam tam porad puvodni
kompik na 223 je pro okoli nestesti
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Bak-ly »

Nemáte někdo zkušenost s ruskými GSŠ-01 (6M2) ze systému Ratnik? Je jich plný e-bay za celkem rozumnou cenu. Jsou určené asi spíš do helmy, ale i tak vypadají zajímavě.
Odpovědět