Střelecká sluchátka

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od krvfx »

Ja mám Howard Leigh Impact Pro - mají velký útlum a elektronika funguje bezvadně. Akorát jsou dovezená z USA, nevím, jestli se tu dají koupit. Stály tuším okolo 70 USD. Nevýhoda je, že jsou trochu tlustší, ale kupodivu mi zatím nikdy nepřekážela.

Pak mám ještě Caldwell za litr, ty jsem na ostro ještě nezkoušel, ale je vidět, že konstrukce je trochu horší. Zdá se, že by měly taky fungovat.
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od LokiFilip »

tyhle? http://www.gunner.cz/cs/p-1553-aktivni- ... le/?cat=72
už jsem na ně taky koukal

Ty howardy jsem našel na ebay http://www.ebay.com/itm/Howard-Leight-b ... SwpDdVfoDi jsou to oni?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od krvfx »

Jo, obojí jsi trefil, ty Caldwelly stály dřív tuším 990. Ty HL mám asi rok a můžu je určitě doporučit.
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od LokiFilip »

Ok tak já do nich nejspíš půjdu. Ještě to nechám přes odpoledne uležet v hlavě a večer nejspíš objednám. Díky za radu
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od herman »

Používám klasické peltory, na střelnici jdu střílet a ne se vykecávat.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od LokiFilip »

herman píše:Používám klasické peltory, na střelnici jdu střílet a ne se vykecávat.
Když jdeš sám tak 100% souhlasím, ale málokdy jdu sám na střelnici tak chci toho druhého slyšet.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Fabulous »

Necituj předcházející příspěvek!!!
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od krvfx »

No a třeba při závodech jsou lépe slyšet povely. Když střílím sám z pušky, tak mám taky klasiku.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od zedik »

pánové dnes jsem narazil na Peltory Protac II za docela zajímavou cenu - třeba se někomu kdo o nich uvažuje bude hodit odkaz tak se podělím.ja je zkusím objednat,až přijdou o dojmy se podělím

odkaz na shop: https://www.tegus.cz/sluchatka-3m-pelto ... c-ii-cerne
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od viktor »

mam takovy ty obycejny Peltory co se daj koupit skoro všude. https://www.tegus.cz/pasivni-strelecka- ... -3m-peltor Jdou slozit do vajíčka a tak se všude vejdou.
No k elektronickym sluchatkum. Je roztomile když to kolem slyšíte lepe nez když jste bez sluchátek. Na druhou stranu jsem se jich rad zbavil. Proc jsem zbavil nadhernych sluchátek taktical, storm turbo, islam kaput a ja ještě nevim co :D
protože me neuveritelne sral....y
a - jsou velky a tlusty, nekdy fakt prekazej, uplne uzasny je když si je třeba na závodech posunes ramenem a potom ten kraval mas naplno a nic s tim neudelas
b - je to neskladny na prepravu a vůbec
c - povely slysim i v normálních a to ostatní slyset fakt nepotrebuji, nekdy to fakt i rusi, vim ze jde elektronika vypnout ale proc tam tedy je ? když ji nechci používat
d - je to drahy, to radeji zapomenu ńekolik jinych sluchátek nez jedny el. si radeji koupim naboje
e - jo jako smirovadlo je to fat dost dobry, a nebo uz jsem fakt trochu hluchej
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Jezbo »

Skládací Peltory mám taky. Útlum není kdoví jakej, ale stačí to. Blbý je na nich to, že si je člověk nemůže dát třeba kolem krku když dostřílí. Buď musím mít sluchátka na hlavě nebo je sundat.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Nightmare »

Jezbo: já si dávám jedno sluchátko dozadu za ucho, takže je mám na hlavě a i slyším, i když jen na jedno ucho
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od pepa_z_brna »

Nema tady nekdo nahodou Peltory Comtac XP - MT17H682FB-02?
Kdyztak SZ, predem diky.
Zdeněk Mokrý
Příspěvky: 1
Registrován: 17.11.2016 16:41
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchát

Příspěvek od Zdeněk Mokrý »

Jak řešit schopnost sledovat sluchem okolí a současně hlučnost střelby z krátkých zbraní většími rážemi.
Nevím, možná pod dojmem těch televizních přestřelek, kdy hrdina střílí v místnosti "jak zjednanej" z pistole D. E. ráže 50AE a na hlavě má jen klobouk, jsem si ledabyle zasunul špunt do levého ucha a venku si vystřelil z revolveru Taurus Judge 454 casull. Celých 14 dnů v nemocnici jsem pak přemýšlel k čemu je asi revolver v této ráži s 3" hlavní. Na terčovou střelbu ne a na obranu? Přece nemůžu pořád chodit se sluchátky nebo se špunty do uši.
Levé ucho je definitivně v pr.... a jak teď budu chodit na hony. Když si uvědomím, že bych měl jako dřív na honu na kačeny vystřelit 250 nábojů a skutečně "jen v klobouku" tak je mě z toho "ouzko".
Když to přenesem do doby Rozpadu tak možná ani nezáleží na kapacitě zásobníku či tvaru střely, ale pořádný kanón uspí útočníka dokonale sám. Jen si musíme nacvičit rychlé "tasení" sluchátek.
Trochu jsem to zlehčil, ale je to vážný problém v situaci kdy musíte být pozorní nebo připraveni k rychle reakci a současně nechcete ohluchnout.
Po delším studiu internetu jsem si pořídil specální sluchadla, která mají v běžném provozu zajistit přirozený zvuk okolí a v případě výstřelu potlačit jeho hlasitost. Cena 10 000 Kč. Dovoz z Anglie typ Etymötic.
První zkušenost - běžný hluk okolí- I. stupeň - žádná změna - běžný hluk okolí - II. stupeň - zvýšená hlasitost
Další zkušenost - silné tlesknutí - žádná změna
Vzhledem k tomu, že už mám jen "jedno ucho" tak jsem zkušenost s výstřelem provedl jen za současného nasazení sluchátek - výsledek žádná znatelná změna.
Závěr - má někdo s touto pomůckou praktické zkušenosti. Žádný test od nezávislého odborníka jsem nenašel a tak stále čekám s praktickým testem.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Wagoneer »

Několik praktických rad nouzové ochrany sluchu od oblíbeného " instructor zero ". ( doporučuji i ostatní jeho videa )
https://youtu.be/Tl9DOZOH66
Edit-nějak mi to nejde zkopírovat. Zkuste na trubce " hearing protection / instructor zero".
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od krvfx »

Dělají se střelecké špunty (i pro muzikanty), které v sobě mají vyvrtanou dírku ("filtr"), která propustí nižší hladiny zvuku, ale impulzy jako výstřel a vyšší hladina hluku tím neprojde. Oproti obyčejným plným špuntům je poslech přirozenější. Můžeš sem dát odkaz na ty Etymotic?
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Kocour »

Musím podotknout, že poměrně značná část akustické energie se do uší dostává přes sousedící kosti a to žádný špunt neutlumí. Jsem na uši poměrně citlivý (ne, že bych zatím trpěl trvalým ohluchnutím, ale po střelbě se špatným tlumením mi odezní hučení v uších až asi tak druhý den). Takže můžu potvrdit, že je obrovský rozdíl mezi sebelepšími špunty a opravdovými "hluchátky" kryjícími i okolí ucha.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od devlop »

Zdeněk Mokrý myslel asi tyto sluchátka:
http://www.etymotic.com/consumer/hearin ... gsp15.html

něco jako recenze je zde
http://www.thetruthaboutguns.com/2012/0 ... -earplugs/

ale jak píše Kocour: značná část zvuku prochází i skrze spánkovou kost, respektive kolem zevního zvukovodu kosti spánkové a to špunky neutlumí ani náhodou a u silnějších ráží bych se v případé časté střelby obával i přes ně poškození sluchu. hickok45 sice již několik let nepoužívá nic jiného než špunty, ale předpokládám, že šepot člověka na druhé straně místnosti už uslyší jen velmi sporadicky :)
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od soumrak »

Jenomze hickok45 strili vyhradne venku nekryte.

Ve chvili, kdy jsem na venkovni nekryte strelnici, tak mi spunty staci, jakmile uz je i jenom castecne zdeny a kryty stav nasazuju si tluste peltory III. Vypada to hrozne, hur se s nimi miri s puskou, ale jine sluchatka maji pro me usi moc maly utlum.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Hdm »

vybírám sluchátka pro běžnou střelbu na střelnici, pistole a pumpa, mám prosím pár dotazů na někoho kdo má/měl a může říci praktické rady a zkušenosti:
- brát třeba zmínění Peltor III, nebo nějaké "elektronické"? Nemám zkušenost jaký mají "elektronické" útlum.
- Jak sluchátka těsní při nasazených střeleckých brýlích?
Odpovědět