Střelecká sluchátka

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Střelecká sluchátka

Příspěvek od Pepe »

Potřeboval bych od zkušenějších tip na střelecká sluchátka. Zatím vlastním jakýsi základni model Peltor za pár stovek. Do budoucna si chci koupit něco kvalitnějšího s více funkcema. Moje požadavky jsou: připoslech, el.ochrana a hlavně integrovaný mikrofon, aby šli sluchadla připojit na vysílačku! Zatím mi vycházejí pouze modely Peltor Comtac I a II a sluchadla od firmy Sordin. Na ebay se dají koupit okolo 4500,-Kč což bych za ně dal, ale chtěl bych porovnat ještě s něcím jinýmm, pokud je s čím.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od alibaba »

Vzdy jsem pouzival to umelou hmotu co se necha nacpat do usi a nekdy je to na provazku a pouziva se to v prumyslu na hlucnych strojich ,sluchatka jako takova mi prekazely pri strelbe z puskou a jsou dobra asi pouze na pistoli ,jinak jsem si vsiml ,ze i vojaci Nato pouzivaji ochranu sluchu a jsou to ty umele hmoty a urcite ne sluchatka .....V pripade nouze se necha pouzit i bavlna.......
sedlon
Příspěvky: 6
Registrován: 16.06.2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od sedlon »

Tyhle nemají sice mikrofon, ale mají 3,5mm konektor a fungují jako klasický sluchátka, tak že se dají k vysílačce použít v kombinaci s externím mikrofonem. http://www.howardleight.com/ear-muffs/impact-sport Nedoporučuju je ale na krytou střelnici, při střelbě velkorážníma zbraněma (7,62x39 apod.) na to už bohužel nestačí a musí se kombinovat se špuntama.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Pár slov.

Sluchátka na traktor nejsou dostatečně vhodná pro střelbu.
Pokud se bavíme o střelbě z malorážky nebo pistole 9mm, jasně, to je buřt.
Ale pokud by měl někdo vedle Vás střílet něčím silnějším, třeba z Mosina, pracovní sluchátka neposkytují dostatečnou ochranu.

Například JINAK VÝBORNÁ sluchátka firmy 3M - podle oficiálního vyjádření o které jsem si požádal - nejsou vůbec určená pro střelbu. Jde o to, že hluk výstřelu má jiný průběh (,,rázová vlna") než třeba vrtačka/traktor.
A i když jsou to super sluchátka, která Vám ochrání sluch třeba při broušení podlahy, netlumí tak dobře hluk vznikající při střelbě.
Ale to se týká všech levných sluchátek pod tisícikorunu.
U sluchátek musí být přímo napsané, že jsou určená i pro střelbu.

Doporučení:
- používat pěnu do uší a mít zavřenou hubu, když střílím
- používat levná sluchátka, jen když jsem na střelnici sám a střílím ze svého prskátka (malorajda/9mm)
- koupit si pořádná sluchátka (nemusí mít za každou cenu příposlech, jen musí být vyrobena z materiálu, který má takovou tlumící charakteristiku, aby tlumil tento typ hluku)

Co se stane, když si do uší strčíte jen hlizny?
To bude asi individuální.

Jak se pozná debil?
Jde na střelnici se svým psem!
Pes má daleko citlivější uši a čím citlivější ,,přístroj" tím se snáz poškodí.
A i když si páníček pro sebe vezme sluchátka, svému psovi pěnu za 2kačky do uší nenarve, no debil :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 17.06.2011 13:26, celkem upraveno 1 x.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od alibaba »

Zadne moc velke hi-tech staci sluchatka kombinovat se spuntama a to utlumi i ty samopalaky a vetsi patrony ......
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

2 Alíbabča: Jo, to máš asi pravdu, nicméně když si narvu do uší pěnu, tak nic neslyším a už sluchátka nepotřebuji :lol: a to ani při střelbě z Mosina.

Doporučoval bych používat právě tu pěnu, ale ona není nijak super, prý už po pár hodinách - díky přemnožení bakterií - může způsobit pěkný zánět v uchu. Dobrá sluchátka jsou super.

No jako Alibaba v USA nemá se sluchátkama problém, prostě si koupil nejobyčejnější střelecká za stejnou cenu, za jakou se prodávají sluchátka k vrtačce. JENŽE tady u nás seženeš za 300 (15$) jen sluchátka k vrtačce i když v Německu za stejný prachy seženeš sluchátka k pistoli. Technicky jde jen o použití trochu jiného druhu tlumícího materiálu (prostě jsou vycpaný jiným šmejdem). No a ty k vrtačce tolik(nebo vůbec) netlumí to, co by bylo potřeba.
Je to jako v zimě na horách, to že je zima neznamená, že se nemůžete při opalování spálit.

Otevřete si stránky http://www.frankonia.de a zadejte vyhledat: Gehörschutz

http://www.frankonia.de/search.html?que ... %B6rschutz


Obrázek
http://www.frankonia.de/375557/260730/p ... oryId=7960
V Německu za 250,- Kč!
U nás za ty prachy solidní střelecká sluchátka prostě neseženete.

Němci nás nemají rádi, naši jim jejich pobočku v ČR ,,rozkradli" a ,,vytunelovali". (Tedy podle mě dostupných informací, ale jistě bylo vše v souladu se zákonem a krádež v souladu se zákonem není kádež. Vždyť i Bůh řekl, krást můžete, když to bude v souladu se zákonem.)
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od aliděda »

Špunty jsou na nic, zvuk se šíří i vibracemi kostí kolem ucha, takže dlouhodobé používání pouze špuntů Vám zadělá na budoucí problémy se sluchem.
Při střelbě z Mosina, je teda rozhodně nedoporučuju.

Peltor III, je jiný kafe. Jsou sice trochu objemnější, ale tlumí velmi dobře.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od JimmyJazz »

Netreba hledat jineho vyrobce nez Peltor. Mam ty obyc za par stovek tak i ty elektronicke a obe je na vyborne urovni.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od PaF »

jj, pravdu dis. Jinak pri strelbe vedle velkoraze davam spunty s lamelami pod Peltory. Elektroniky jsou moc fajn, je to velice pohodlne reseni.
A mimochodem - zanet zvukovodu, jaky jsem chytil z penovky, bych nikomu nepral :roll: Uz je vyuzivam jenom pri spani v medvedarne (nocleharna pro vice nez 1 chlapa). :lol:
kropic
Příspěvky: 3
Registrován: 03.02.2012 22:25

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od kropic »

peltor
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Fabulous »

Léta již používám aktivní Peltory i na hlídkovou činnost. Oni totiž zesílí šumy, takže s mojí stařeckou hluchotou a ušima zničenýma od samopalu v lese slyším i prdět ježky.
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od nabu »

MSA sordin supreme pro X -to X je důležité...Musí mít ten maskovací převlek.
Mám je , 7,62x69 v pohodě snesou.
Vydrží dlouho, 3,5 jack, používám externí mikrofon, místo sluchátka jsem napájel 3,5 konektor.
Pozor na dodržení impedance!
Lze nastavit i zesílení zvuku, tak slyšíte trávu růst.
Můžete při střelbě poslouchat z mobilu třeba Vivaldiho :-)
Jako jediné jsou vodotěsné, ne jen vlhkovzdorné...K vodotěsné vysílačce - vodotěsná sluchátka...
cena 2500,-Kč v obchodě s ochrannými pomůckami.
Nevýhody - trochu blbě se skládají, těstění vypadá měkce, asi dlouho nevydrží, úrovně hlasitosti se dají nastavovat jen cca čtyřmi kroky.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Pepe »

Tak jsem to nakonec vyřešil nákupem sluchátek Howard Leight.
Videorecenze
Nemají bohužel mikrofon, ale stály 1200,- i s poštou.
Mám jen trošku strach z dírky na jack, která není nijak krytá.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od cipis »

Kdes je prosím tě koupil?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Karlos »

Odkud jsi objednaval?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Pepe »

ebay - buy now + shipping = 60 dolarů. Jsou tam i v aukci od stejného prodejce, ae je o ně velký zájem, je lepší je koupit rovnou.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od cipis »

Už je máš nebo jsi teprve objednal? 60 dolarů bude už clo a daň a vydřidušský opplatek poště ...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Pepe »

Mám je doma asi měsíc, už jsem si je vzal i na střelnici, ale zapomněl jsem si nastavit popruhy na helmě a nechtěl jsem zdržovat, takže jsem je nevyzkoušel. Bez celních poplatků, právě se chystám kontaktovat celníky, abych to mohl doplatit ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Fabulous »

Poslat jako gift pres UPSP = 0% clo a zadne DPH. Takhle to obvykle delaji. Ja jsem Howard Leight koupil v UK a tam odpadaji vsechny nasledne poplatky.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Střelecká sluchátka

Příspěvek od Pepe »

Řešil jsi nějak ten vstup na jack? Nějakou krytkou nebo tak něco?
Odpovědět